تدريس خصوصي
چگونه خوب امتحان بدهیم و در امتحانات با نمره خوب قبول شویم؟
 چگونه خوب امتحان بدهیم و در امتحانات با نمره خوب قبول شویم؟ - سر جلسه امتحان یک بار به طور کامل سوال های امتحان را بخوانید. عجله نکنید. اول همه ی سوالها را بخوانید و بعد سوالی را جواب دهید که برایتان مهم تر است و ارزش بیشتری دارد.
یک اشتباه: مطالعه ناکافی موضوعات درسی: در زمان مرور مطالب امتحان، دانشجویان در موردمنابع امتحانی گزینشی رفتار می‌کند و برخی قسمت‌ها را انتخاب کرده و آن رابه خاطر می‌سپارند و برخی دیگر را اصلا مطالعه نمی‌کنند در حالی که دانشجویان باید دروس را کامل مطالعه کنند. همچنین نباید خواندن منابع را بهچند روز قبل از امتحان موکول کنید.
اگر چند ساعت مداوم و بدون وقفه‌ای برای استراحت کردن درس بخوانید نه تنها مفید نبوده بلکه برای حافظه کوتاه‌مدت شما مشکل بیشتری پیش می‌آید. به جای اینکه در یک مدت‌کوتاه مغز خود را از حجم انبوهی اطلاعات پُر کنید، مطالعه خود را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید و از این قسمت‌ها یادداشت بردارید. وقتی هر بخش را به پایان بردید سپس یادداشت‌ها را مرور کنید تا مطالب خوانده شده در ذهن شما باقی بمانند. ورزش بهترین راه برای کاهش استرس و آزاد کردن انرژی حاصل از نشستن و درس خواندن است. فقط به خاطر داشته باشید که بین بخش‌های مطالعه خود وقفه زیادی نیندازید تا از مطالب دور نشوید. در شروع کار اگر به مطالعه بی میل هستید سعی کنید اشتیاق به آن را در خود تقویت کنید برای این کار کتابتان را به چند بخش تقسیم نموده و هر روز بخشیرا مطالعه کنید انباشته نمودن درسها برای شب امتحان باعث ایجاد استرس و اضطراب در شما شده و نتیجه دلخواه عاید نخواهد شد. کتابهای درسی خودتان را با دقت بخوانید. در هر صورت جزوه های خلاصه شده و نکات امتحانی هم می تواند مفید باشد. در بخش دانلود وب سایت ایران مدرس جزوه های خلاصه شده و نمونه سوالات امتحانی برای دروس مختلف وجود دارد و میتوانید از آنها استفاده کنید.
 1- به صورت منظم در کلاسهای مدرسه و دانشگاه شرکت نمائید.
2- در صورت لزوم در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی، تدریس خصوصی فیزیک و آموزش خصوصی سایر دروس شرکت کنید.
3- خواندن و مطالعه دروس را به شب امتحان موکول نکنید.
شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی هم می تواند مفید و موثر باشد. در کلاسهای تدریس خصوصیریاضی می توانید سوال بپرسید و مطالب را به خوبی یاد بگیرید. البته حتما باید خودتان هم درس را بخوانید و تمرین حل کنید. بعد از کلاسهای تدریس ریاضی و جلسات تدریس خصوصی ریاضی درس را مرور کنید و تمرینهای حل شده را یکبار دیگر خودتان حل کنید. تمرینها را برای خودتان توضیح دهید و تشریح نمائید.
در مرحله اول برای موفقیت در امتحانات نهایی باید در طول ترم درس را بخوانید (البته اگر الان که دارید این مقاله را می خوانید پایان ترم است در این مورد دیگر نمی توان کاری کرد). درس خواندن در طول ترم به موفقیت شما در امتحانات و امتحانات نهایی کمک زیادی می کند. با درس خواندن در طول ترم، به جای شب امتحان، مطلببهتر برایتان جا افتاده و تمرینها و مسائل بیشتری را حل خواهید کرد. برای موفقیت در امتحانات و امتحانات نهاییدر مرحله اول باید خود کتاب درسی را خوب یاد بگیرید. یعنی قبل از اینکه سراغ حل تمرین و مسئله بروید و قبل از اینکه از کتابهای کمک درسی استفاده کنید، باید متن کتاب درسی را خوب بفهمید و متوجه شوید.
برنامه ریزی داشته باشید. در طول ترم درس بخوانید. اجازه ندهید درسها بر روی هم انباشت شود کهاگر این اتفاق بیافتد در ایام امتحانات کارتان سخت خواهد شد. در طول ترم که درس می خوانید جزوات خلاصه ای یادداشت کنید تا در ایام امتحانات دوباره آنها را مرور کنید. با علاقه درس بخوانید و هدف خودتان را مشخص کنید. مثلا سعی کنید این ترم به نسبت ترمهای قبل نیم نمره معدل کل خودتان را افزایش دهید. در هر کاری که بخواهید موفق شوید باید با علاقه و انگیزه ی بالا به آن بپردازید.

به منظور برنامه ریزی برای امتحانات نهایی نکات زیر را در نظر داشته باشید:
1- برنامه ریزی را با توجه به عادتهای مطالعه خودتان در نظر بگیرید. اگر صبح بهتر می توانید مطالعه کنید، در برنامه ریزی خودتان ساعتهای صبح را برای مطالعه در نظر بگیرید.
2- برنامه ریزی شما برای امتحانات نهایی باید منعطف باشد. تا جایی که می توانید به برنامه پایبند باشید ولی در عین حال اگر برنامه ریزی شما ایرادی داشت آن را برطرف کنید و ادامه دهید.
3- داشتن هر برنامه ای از بی برنامه گی بهتر است. حتما با برنامه پیش بروید. می توانید برنامه را در ذهن خودتان داشته باشید ولی اگر برنامه را بر روی کاغذ بیاورید بازدهی و اثر بخشی ان چندین برابر می شود.
اگر هنوز فارغ التحصیلنشده اید و کلاسهای فیزیک مدرسه یا کلاسهای خصوصی فیزیک را دارید، مرور درس بعد از کلاس را فراموش نکنید. ابتدا سعی کنید درس را یاد بگیرید سپس سراغ تست زدن بروید. البته خیلی وقتها بعضی از قسمتهای درس را که حین تدریسفیزیک توسط معلم یا مدرس خصوصی فیزیک خود یاد نگرفته اید، حین تست زدن متوجه خواهید شد. تست زدن خودش به فهمیدن درس کمک می کند ولی قبل از خواندندرس سراغ تست زنی نروید. با برنامه ریزی درس بخوانید.داشتن هر برنامه ای از بی برنامگی بهتر است. تمام افراد موفق برنامه ریزی دارند. بهتر است برنامه ریزی خودتان را روی کاغذ بیاورید و به مرور آن را اصلاح کنید. اگر برنامه شما کامل اجرا نشد ایرادی ندارد. برنامه خودتان را کم کم بهتر و بهتر کنید و از آن دست نکشید. برای کسب اطلاعات در زمینه برنامه ریزی مقاله برای موفقیت در تحصیل و کنکور چگونه برنامه ریزی کنیم؟ را بخوانید.
در ایام امتحانات عالی عمل کنید. هرچند که نباید دروس را به ایام امتحانات موکول کنید و در طول ترم باید درس بخوانید، ولی به هر حال در ایام امتحانات هم باید کارهایی انجام دهید تا احتمال موفقیت شما افزایش یابد. در ایام امتحانات دروس را مرور نمائید و رفع اشکال کنید. در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصی برای رفع اشکال و جمعبندی دروس استفاده نمائید.
در کلاسهای تدریس مدرسه و یا کلاسهای تدریس خصوصی فقط حضور فیزیکی نداشته باشید. بلکه در اینکلاسها فعال باشید و با انگیزه و علاقه به مطالبی که ارائه می گردد گوش دهید. بعضی از دانشجویان و دانش آموزان فقط در کلاس حضور دارند و اگر آخر کلاس از آنها بپرسید که در چه زمینه ای تدریس یا صحبت شده است چیزی بلد نیستند. در کلاسهای گروهی و یا جلسات تدریس خصوصی جزوه یادداشت نموده و مهمترین نکاتی که به نظرتان می رسد را در جزوه خودتان بنویسید. جزوه خودتانبه نسبت جزوه سایر همکلاسی هایتان بهتر و مناسب تر است. در کلاس تدریس خصوصی یا کلاسهای گروهی سوال بپرسید و اشکالاتی که دارید را مطرح نمائید. اگر می خواهید در امتحانات موفق شوید،خواندن دروس را به ایام امتحانات موکول نکنید. اگر می خواهید در امتحانات نمره خوبی و حتی نمره 20 کسب کنید، در طول ترم درس بخوانید در کلاسهای تدریس مدرسه یا دانشگاه و در صورت لزوم کلاسهای خصوصی شرکت کنید. بعد از کلاسها درس را مرور کنید و تمرین و مسئله حل نمائید. در کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی فعال باشید، جزوه یادداشت کنید و سوال بپرسید. برای موفقیت در امتحانات هدفی برای خودتان تعیین کنید. مثلا تصمیم بگیرید این ترم معدل شما 19 به بالا باشد و برای تحقق آن تلاش کنید.
برای 20 گرفتن در امتحانات نهایی باید با برنامه ریزی پیش بروید. در طول ترم و حتی درایام امتحانات روی وقت خودتان حساس باشید و برای تمامی زمانهای خودتان برنامه داشته باشید. با انگیزه و هدف و با کمک یک برنامه خوب موفقیت شما در تحصیل حتمی است.
بعد از کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی دروس را مرور کنید. مرور دروس بعد از کلاسهای مدرسه و دانشگاه و کلاسهای خصوصی باعث می شود دروس برای مدت بیشتری در ذهن شما باقی بماند و اگر مطلبی را خوب یاد نگرفته باشید یادداشت کنید تا جلسات بعد بپرسید.
با توجه به مطالب گفته شده، به عنوان جمع بندی می توان گفت رمز موفقیت در درس خواندن و تحصیل این است: تعیین هدف و برنامه ریزی برای رسیدن به آن با تلاش و پشتکار فراوان.این فرمول همیشه جواب می دهد. حتی در سایر جنبه های دیگر زندگی شما هم می تواند مفید و موثر باشد. هیچکس از شما باهوشتر نیست. اگر به عنوان مثال شخصی ریاضی را بهتر از شما بلد است، فقط زمان بیشتری را به آن اختصاص داده است و بیشتر تمرین و مسئله حل کرده است. بنابراین با داشتن انگیزه و هدف و مداومت و تلاش و پشتکاری می توانید در درس و تحصیل و در تمامی جنبه های زندگی موفق باشید.
برای دروسی مانند ریاضی و فیزیک بعد از مطالعه کتاب درسی تمرین و مسئله حل کنید. برای این دودرس حل تمرین و مسئله واقعا لازم است. در صورت تمایل از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی و تدریس خصوصی فیزیک هم استفاده کنید.
برای دروسی مانند ادبیات، زبانانگلیسی، عربی و .... حضور ذهن در جلسه امتحان مهم است. این دروس را هم درطول ترم بخوانید و به صورت مداوم مرور نمائید. خلاصه جزوات کوچکی برای خودتان یادداشت کنید تا در ایام امتحانات از آنها استفاده نمائید.
در کلاس درس مدرسه و دانشگاه حضور فعال داشته باشید. حتما جزوه خودتان را یادداشت کنید و سعی کنید از وقتی که در کلاس سپری می کنید استفاده مفید داشته باشید. سوال بپرسید و اشکالات خودتان را برطرف نمائید.
برایقبولی در امتحان و موفقیت در امتحانات خواندن کتاب درسی را در اولویت قراردهید. تا کتاب اصلی خودتان را مطالعه نکرده اید سراغ کتابهای کمک درسی نروید. کتاب اصلی و جزوه ای که در کلاس یادداشت کرده اید بهترین منابع برایمطالعه هستند.
برای دروسی مانند ریاضی و فیزیک و .... حل تمرین ومسئله بسیار مهم است. در ضمن این دروس برای آموزش به زمان زیادی نیاز دارند. بنابراین تلاش کنید در طول ترم این درسها را بخوانید و به اندازه کافی تمرین و مسئله حل نمائید.
در واقع امتحانات نشانمی دهد که شما در طول ترم چه کار کرده اید و چقدر درس خوانده اید. درست است که برای موفقیت در امتحانات و گرفتن نمره خوب در دروس مختلف مهم است کهدر خود ایام امتحانات هم خوب درس بخوانید و درسها را مرور کنید ولی به هر حال همه ی مطالعه ها و درس خواندن ها را نباید برای ایام امتحانات در نظر بگیرید. دروسی مانند ریاضی و فیزیک که برای یادگیری زمان بر هستند را که اصلا نباید به این ایام موکول کنید. درسهای عومی را می توان در ایام امتحانات جمع کرد ولی دروسی مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و .... را باید در طول ترم بخوانید. در کل افرادی که در درس و تحصیل موفق تر هستند در طول ترمدرسهایشان را می خوانند و در ایام امتحانات مرور می کنند و یا مطالب تکمیلی را مطالعه می کنند. اگر در طول ترم درس خوانده باشید در ایام امتحانات هم کار شما راحت تر خواهد بود و استرس کمتری خواهید داشت. اگر واقعا تصمیم گرفته اید در امتحانات به نسبت ترمهای قبل بهتر عمل کنید و درسها را خوب یاد بگیرید باید در عادتهای درس خواندن خودتان تغییرات اساسی ایجاد کنید. شب امتحانی درس خواندن نمی تواند شما را به موفقیت در درس و تحصیل برساند. اگر معدل بالا و نمرات خوب برایتان مهم است باید در طول ترم درس بخوانید.
میزان موفقیت شما در امتحاناتبه نحوه عملکرد شما در طول ترم در کلاسها و درسهای مختلف بستگی دارد. این تفکر که اگر می خواهید در امتحانات نمرات خوبی بگیرید باید در ایام امتحانات عملکرد خوبی داشته باشید و بسیار زیاد درس بخوانید درست نیست. برای گرفتن نمرات خوب البته در ایام امتحانات هم باید تلاش کنید ولی نتیجه ای که می گیرید بیشتر به این بستگی دارد که در طول ترم چقدر درس خوانده اید. پس به خودتان نظم بدهید و تلاش کنید در طول ترم با برنامه ریزی و پشتکار درس بخوانید. 20 گرفتن در درس ریاضی - مطالعه درس در طول ترم
اگر می خواهید مانند افراد موفق در تحصیل خیلی راحت از پس امتحانات بربیایید و به راحتی تمریناتو مثالها را حل کنید، باید تلاش کنید  زحمت بکشید. موفقیت در هیچ کاری بدون تلاش ممکن نیست. فکر نکنید که افرادی که در امتحانات عملکرد خوبی دارند و نمرات بهتری می گیرند از شما باهوش تر هستند. پشت این نمرات خوب و این تسلط بالا بر درسها تلاش و کوشش و پشتکار وجود دارد. بنابراین فکر اینکه بدون تلاش موفق شوید را از سرتان بدر کنید. می توانید روشهای مطالعه ویادگیری با بازدهی بالا را امتحان کنید ولی به هر حال تلاش و کوشش همواره لازم است.
- در طول ترم در کلاسهای خودتان در مدرسه یا دانشگاه به صورت کامل حضور داشته باشید. با حضور کامل در کلاسهای درس در کمترین زمان درس را یاد می گیرید و از درس عقبنمی افتید. هر جلسه که در کلاسها غیبت کنید جبران آن جلسه خیلی سخت خواهد شد و وقت زیادی می گیرد.

-به خودتان نظم بدهید. نظم برای موفقیت در هر کاری بسیار مهم است. هر چه منظم تر باشید و برنامه منسجم تر و بهتری داشته باشید بهتر به درسهای مختلف می رسید. اگربعضا حال و حوصله درس خواندن نداشتید به این حال و حوصلهاهمیت ندهید و با اراده ی قوی درس خواندن را ادامه دهید.

- برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید. ممکن است ترمهای قبل هم سعی کرده باشید برنامه ریزی کنید ولی بعد از مدتی چون برنامه پیش نرفته است از انجام آن نا امید شده اید و آن را کنار گذاشته اید. داشتن هر برنامه ای از بی برنامگی مفید تر است. برنامه خودتان را اصلاح کنید ولی کنار نگذارید.
چگونه در امتحان ریاضی با نمره خوب قبول شویم؟
- با اراداه ی قوی پیش بروید. مشخص است هر وقت که می خواهید در خودتان تغییر مثبتی ایجاد کنید و کار مثبتی انجام دهید سختی هایی هم در انتظار شماخواهد بود. باید بر این سختی ها غلبه کنید. با هر ترفندی که بلد هستید به برنامه خودتان برگردید و تنبلی نکنید. بر وسوسه ها غلبه نمائید.
برای موفقتیت در تحصیلدر مقطع دانشگاه و برای یادگیری بهتر دروس دانشگاهی باید سعی کنید در طول ترم درس بخوانید و وقت را از دست ندهید. باید در کلاسهای دانشگاه حضور کاملو فعال داشته باشید و جزوه بنویسید. در کلاسها هر سوالی که پیش امد را بپرسید و مشتاق یاد گیری باشید. مثل بسیاری از دانشجویان فقط برای بحث حضورغیاب در کلاس نباشید بلکه در کلاس حاضر باشید که درس را یاد بگیرید. بالاخره شما برای حضور در کلاس وقت می گذارید و همانطور که گفته شده است وقت طلاست. حیف است فقط برای اینکه در لیست حضور غیاب غیبت نخورید در کلاس باشید. هر چه در کلاسهای درس فعالتر باشید و به درس اهمیت بیشتری بدهید سریعتر درس را یاد خواهید گرفت و بعدا  حین مطالعه و مرور درس کار خودتان راحت تر خواهد بود. در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصیاستفاده کنید. مداومت داشته باشید و در طول ترم با برنامه ریزی و پشتکار به پیش بروید. سعی کنید درس خواندن خودتان را در اولویت اول قرار دهید و بانظم و اراده به نسبت ترمهای قبل عملکرد بهتری داشته باشید. همانطور که گفته شد در آینده هم برای موفقیت در بازارکار و برای موفقیت در پیدا کردن یک شغل خوب متناسب با رشته تحصیلی خودتان و یا حتی برای ادامه تحصیل داشتن معدل بالا مهم است. پس سعی کنید با در نظر گرفتن موارد گفته شده هم درسها را خوب آموزش بینید و هم معدل بالایی داشته باشید.
- حل کردن و بررسی نمونه سوالات امتحانیدر ایام امتحانات بسیار مفید است. برای هر درس یکی دو سری سوال امتحانی پیدا کنید و حل کنید. حل کردن نمونه سوالات امتحانی در ایام امتحانات به شما دید خوبی می دهد. به هر حال سوالاتی که قرار است شما هم در امتحان پاسخدهید مشابه همین سوالات امتحانی ترمهای قبل خواهد بود.

چگونه خوب امتحان بدهیم؟

- برای مطالعه بیشتر در زمینه نحوه مطالعه برای امتحانات پایان ترم و میان ترم، چگونگی گرفتن نمره خوب در امتحانات، راهکارهای قبول شدن در امتحانات با نمره خوب و ... مقاله چگونه در امتحانات نهایی 20 بگیریم یا بایدها و نبایدهای شب امتحان را هم مطالعه کنید.

منبع: ایران مدرس
(0) نظر
برچسب ها :
تدریس ریاضی
اگر در زمینه تدریس خصوصی ریاضی نهم، ریاضی پایه هشت و یا ریاضی در هر مقطع دیگری به ارائه خدمات نیاز دارید ...
اگر در جستجوی یک سایت عالی و پربازدید برای ثبت آگهی و درج تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی هستید ....
اگر می خواهید در زمینه اموزش و تدریس خصوصی ریاضی دانشگاه فعالیت داشته باشید و درآمد خوبی کسب کنید...
اگر در زمینه هزینه، نرخ و قیمت تدریس خصوصی ریاضی سول دارید ...
چنانچه در زمینه آموزش و تدریس خصوصی ریاضی ششم ابتدایی، تدریس خصوصی ریاضی هفتم در تهران، تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان، تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی، تدریس خصوصی هندسه، حسابان، جبر و احتمال، آمار و ... به ارائه خدمات نیاز دارید ...
در هر صورت، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

اساتید تدریس خصوصی ریاضی

مشاهده موارد زیر هم در این زمینه می تواند مفید باشد.

(0) نظر
برچسب ها :
موفقیت در تدریس و کسب درآمد بالا از تدریس
چگونه از تدریس خصوصی دروس دانشـگاهی درآمد بالایی کسب کنیم؟ -اگردانشجو هستید و در زمینه آموزش و تدریس دروس تخصصی رشته خودتان و یا در زمینه آموزش ریاضیات و فیزیک دانشـگاهی، زبان عمومی و تخصصی دانشگاه و ....سابقه کار دارید و یا می خواهید در این زمینه فعالیت خودتان را شروع کنید ویا فارغ التحصیل شده اید و به تدریس خصوصی و گروهی دروس دانشـگاهی علاقه مند هستید، در هر صورت در ادامه نکاتی ذکر می شود که با توجه کردن بهآنها می توانید از تدریس دروس دانشگاه درآمد خوبی بدست آورید. .... برای مطالعه بیشتر در این زمینه بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.

چگونه از تدریس خصوصی دروس دانشگاهی درآمد بالایی کسب کنیم؟

حتما بخوانید: کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی: تدریس خصوصی دروس دانشگاهی

چگونه در تدریس خصوصی موفق باشیم و درآمد بالایی کسب کنیم؟ کلیک کنید

موفقیت در تدریس

یادگیری بهتر دروس دانشگاهی: سعی کنید در کلاسهای خودتان به صورت کامل حاضر باشید. در دانشگاه بعضی از اساتید در کلاس حضور غیاب انجام می دهند و بعضی دیگر نه. در هر حال شما سعی کنید در کلاسها به صورت کامل حاضر باشید. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که در این کلاسها حضور شما نباید فقط حضور فیزیکی باشد بلکه باید سعی کنید با تمام وجود برای یادگیری تلاش کنید و بر روی مباحثی که ارائه می شود تمرکز کنید تا درس را خوب یاد بگیرید. در کلاس جزوه بنویسید و هر سوالی که برایتان پیش امد بپرسید. کتابهای مرجع که معمولا در مقطع دانشگاه معرفی می شود به صورت کامل تدریس نخواهد شد. بنابراین، حضور در کلاس برای اطلاع از مهمترین مطالب مورد نظر استاد خودتان و برای نوشتن جزوه خوب کاملا مهم است.

ادامه مطلب


اگردر جستجوی بهترین سایت آموزش و تدریس دروس عمومی و تخصصی دانشگاه هستید .... اگر می خواهید کاملترین لیست مدرسین و اساتید فعال در زمینه آموزش دروس دانشگاهیرا مشاهده کنید ... چنانچه قصد دارید در زمینه تدریس دروس دانشگاهی فعالیتداشته باشید و در بزرگترین سایت آموزش ایران عضو شوید و شاگرد جذب کنید ... در هر صورت بر روی لینک زیر کلیک کنید:


بهترین سایت آموزش و تدریس دروس عمومی و تخصصی دانشگاه

مطالعه کنید: بهترین روش تدریس در دانشگاه و آموزش دروس دانشگاهی

چنانچه قصد دارید زبان انگلیسی تدریس کنید و موفق باشید مطالعه موارد زیر هم می تواند مفید باشد.

کلیک کنید

نحوه تدریس خصوصی زبان انگلیسی، چگونگی مدرس زبان موفقی باشیم؟

اگر می خواهید با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی در امتحانات موفق شوید مطالعه مقالات زیر می تواند مفید باشد.

موفقیت در امتحانات با کلاس‌های تدریس خصوصی

چگونه با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی در درس و تحصیل موفق تر باشیم؟


برای موفقیت در تدریس فیزیک وکسب درامد بالا از این درس، علاوه بر خوب و مفهومی تدریس کردن عوامل دیگریهم مهم هستند. هر چند که خوب تدریس کردن و تلاش برای نتیجه گرفتن شاگردهایتان در اولویت اول قرار دارد و اگر شاگردهای شما نتیجه بگیرند دوباره با شما کلاس برخواهند داشت و در نتیجه تعداد شاگردهایتان بیشتر و بیشتر خواهد شد، ولی به هر حال موارد دیگری هم در موفقیت در تدریس موثر است. به عنوان مثال باید در زمینه جذب شاگرد هم خوب عمل کنید. می توانید باآموزشگاههای تدریس خصوصی تماس بگیرید و برای تدریس فیزیک اعلام آمادگی نمائید. و یا خودتان به صورت مستقل تبلیغ کنید و شاگرد جذب نمائید.  بر دروس تدریسی خودتان مسلط باشید: نکته دیگری که برای موفقیت در تدریس و تدریس خصوصیباید در نظر داشته باشید این است که بر دروس تدریسی خودتان به صورت کامل مسلط باشید. برای موفقیت در کار تدریس فقط بلد بودن درسها مهم نیست بلکه باید قدمهای بیشتری بردارید و بر دروس تدریسی خودتان به صورت کامل مسلط باشید. این تسلط شما در نحوه تدریس شما و حتی کلماتی که برای انتقال مفاهیمانتخاب می کنید خودش را نشان خواهد داد و شاگردهای شما این مطلب را درک خواهند کرد. اگر بر دروس تدریسی خودتان به صورت کامل مسلط باشید حین تدریس به جای اینکه به مطلبی که دارید ارائه می کنید فکر کنید، حواستان به نحوه ارائه مطالب خواهد بود و در نتیجه کلاس مفیدتری خواهید داشت. در کلاسهای گروهی مدرسه و دانشگاه و در کلاسهای تدریس خصوصی، وقتی که بر درس مسلط باشید، در زمان کمتری حجم بیشتری از مطالب را با کیفیت بالاتر ارائه خواهیدکرد و شاگردهای راضی تری خواهید داشت.

راهکار دیگری که وجود دارد این است که کلاس را به گروههای 5 نفره تقسیم بندی کنید و هر جلسه در حد 10 دقیقه از یکی از گروهها بخواهید که مطالب جلسه قبل را برای کلاس ارائه کند تا درس مرور شود. بحثهایی را که ارائه می کنید تا جایی که وقت بهشما اجازه می دهد باز کنید. اگر بحثهای فشرده ای دارید که باید ارائه شود بخش از کلاس را کامل تدریس کنید و هر وقت دیدید کلاس حالت خسته کننده پیدا کرده است ان را به حالت سوال و جواب تبدیل کنید. از شاگردهایتان توضیح بخواهید و سوال بپرسید. وقتی از یکی از شاگردهایتان سوال می پرسید بقیه افراد حاضر در کلاس هم حواسشان را جمع تر خواهند کرد. خود همین سوال پرسیدنو توضیح خواستن باعث می شود کلاس متنوع تری داشته باشید و در نهایت تعداد بیشتری از شاگردهای شما درس را یاد بگیرند و خوب متوجه شوند. در ضمن، وقتی بخش از اداره کلاس را به عهده خود شاگردهایتان می اندازید، خودتان کمتر خسته می شوید و برای ارائه مطالب انرژی بالاتری خواهید داشت.

در کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی متکلم وحده نباشید:در نظر گرفتن این نکته هم برای موفقیت در تدریس بسیار مهم است. هر چه بیشتر کلاسهای شما دو طرفه باشد و از حالتی که فقط خودتان حرف بزنید و همه گوش بدهند بیشتر فاصله بگیرد، کلاس فعال تر و پویاتر بوده و برای شاگردهایتان مفیدتر و پربارتر خواهد بود. در حالتی که فقط خودتان حرف بزنیدو بخواهید مطالب را به صورت یک طرفه ارائه نمائید، بعد از مدتی کلاس خسته کننده خواهد شد. اما در صورتیکه شاگرد یا شاگردهایتان را در ارائه مطالب مشارکت دهید کلاس جذابتر و مفید تر خواهد بود. می توانید از شاگردهایتان حین تدریس سوال بپرسید و یا بعضا از انها بخواهید بخشی از درس را ارائه کنند. برای حل تعدادی از تمرینات و مثالها از شاگردهایتان بخواهید که پای تخته بیایند و خودشان این کار را انجام دهند. می توانید هر جلسه موضوعی را انتخاب کنید و یک ربع روی آن به صورت گروهی بحث کنید.

تمرین بدهید و حل تمرینات و مسائل را بخواهید:بخش مهمی از کار تدریس ارزیابی است. شما اگر از اول ترم تا آخر ترم درس بدهید و بسیار خوب هم تدریس کنید اما اگر ارزیابی نداشته باشید نمی دانید ومتوجه نخواهید شد که آیا شاگردهای شما درس را متوجه شده اند یا نه. شما باید ارزیابی از میزان یادگیری شاگردهایتان داشته باشید تا هم میزان یادگیری آنها را بسنجید و هم نحوه تدریس خودتان را آزمایش کنید. اگر میزان یادگیری اکثریت حاضر در کلاس خوب نیست احتمالا شما باید در نحوه تدریس خودتان تجدید نظر کنید. ساده ترین ارزیابی که به شما دید می دهد و می توانید از ان برای اصلاح نحوه تدریس خودتان استفاده کنید همان سوال پرسیدن در کلاس حین تدریس است. هم کلاس متنوع تر خواهد شد، هم همه ی افراد حاضر درکلاس بیشتر حواسشان را جمع خواهند کرد و هم متوجه خواهید شد که مطالب ارائه شده قابل فهم بوده است یا نه. نوع دیگر ارزیابی ارائه تمرین به شاگردهایتان است و اینکه حل تمرینات را از آنها بخواهید و حتی نمره ای برایآن در نظر بگیرید. حل تمرین و مسئله و مرور درس در طول ترم برای یادگیری آن ضروری است. اگر تنها ارزیابی همان امتحان پایان ترم باشد بیشتر افراد حاضر در کلاس در پاس کردن و یادگیری درس موفق نخواهند بود. شاگردهای شما وقتی درس را خوب یاد می گیرند که همزمان با برگزاری کلاسها خودشان درس بخوانند و تمرین حل کنند. پس ارزیابی و تمرین دادن را فراموش نکنید.

متمایز باشید و غیر قابل جایگزین:مطالب ارائه شده در بخشهای قبل کاملا مهم است. خوب است برای موفقیت در تدریس دروس تدریسی را با دقت انتخاب کنید که هم پرمتقاضی باشند و هم خودتانبه آن دروس علاقه داشته باشید. بر دروس تدریسی خودتان مسلط باشید و روشهایمختلف جذب شاگرد را امتحان کنید و در ضمن با ارائه تدریس عالی و پشتیبانی وحمایت کامل از شاگردهایتان سعی کنید شاگردهایتان را حفظ نمائید. اما علاوهبر این موارد بحث دیگری که باید بسیار به آن توجه کنید و اگر آن را مد نظرقرار دهید شاید بتوان گفت جزو 10 درصد مدرسین برتر خواهید بود این است که سعی کنید با ایجاد تمایزهای مثبت کاری کنید که غیر قابل جایگزین شوید. به عنوان توضیح بیشتر، شما باید ویژگیهای بارز و خاص و مثبتی در خودتان ایجاد کنید به گونه ای که در کمتر مدرس تدریس خصوصی ای این ویژگیها را بتوان پیداکرد و در نهایت این منجر شود به اینکه شاگردهای شما حتی فکر اینکه بخواهندبا مدرس دیگری کلاسهای خودشان را هماهنگ کنند به ذهنشان خطور نکند.

تسلط بر دروس تدریسی و جلسه اول کلاس:در کلاسهای تدریس خصوصی سعی کنید در حداقل زمان بیشترین مقدار مطلب را ارائه کنید. این اتفاق وقتی می افتد که خودتان بر درس کاملا مسلط باشید. جزوه کلاسی بهترین منبع برای استفاده در کلاسهای تدریس خصوصی است. چون در این کلاسها هدف آمادگی برای امتحان است (معمولا) بهتر است از همان جزوه خوددانش آموز یا دانشجو استفاده کنید. همانطور که گفته شد سعی کنید با تسلط کامل در کلاس درس حاضر شوید. خصوصا جلسه اول تدریس بسیار مهم است. در جلسه اول تدریس شما ارزیابی خواهید شد. اگر بهترین مدرس شهر هم باشید در صورتیکهدر جلسه اول نتوانید سوالی را پاسخ دهید (ممکن است در آن لحظه راه حل به فکر شما نرسد یا به هر دلیل دیگری) به احتمال زیاد کلاسها کنسل خواهد شد. بسیاری از والدین روی معلم خصوصیفرزندانشان بسیار حساس هستند و خصوصا جلسه اول با حساسیت بالا کلاس را دنبال می کنند. در جلسه اول باید کلاس را کنترل کنید. اگر سوالی پرسیده شد وجواب را در آن لحظه ندانستید، سعی نکنید روی راه حل فکر کنید و شاگرد شما منتظر بماند در حالیکه شما در تلاش هستید حواب را پیدا کنید. سراغ بحث دیگری بروید. بگویید که حالا این را بعدا بررسی خواهیم کرد. هدف سرکار گذاشتن شاگردتان نیست. به هر حال شما باید جلسه را مدیریت کنید و هیچ نشانیاز ضعف نداشته باشید. محکم و بلند تدریس کنید. مباحثی را که مسلط هستید ازجنبه های مختلف توضیح دهید. مفهومی و عمقی درس را ارائه کنید و جلسه اول میخ را محکم بکوبید. هدف این است که در جلسه اول مسلط خودتان را نشان دهید.البته سعی کنید مسلط باشید و به صورت واقعی کلاسها شما مفید باشد. مواردی که گفته شد به این خاطر است که به خاطر پاسخ ندادن شما به یک سوال کوچک که ممکن است در آن لحظه جواب به ذهنتان نرسد کلاسها کنسل نشود.

8 نکته کلیدی برای موفقیت در کلاسهای تدریس خصوصی - برای موفقیت در کلاسهای تدریس خصوصی موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

1- قبل از کلاس اگر بر مطلب تسلط ندارید آن را مطالعه کنید.

2- سر وقت در کلاس حاضر باشید.

3- در کلاس جدی باشید و در عین حال سعی کنید کلاس خسته کننده ای نباشد.

4- حین توضیح درس از شاگردتان سوال بپرسید و او را هم در مباحث و توضیحات دخیل کنید.

5- برای جلسات تدریس بعد سوال و تمرین داده و با جدیت حل آنها را بخواهید.

6- کمی بیشتر در کلاس درس بمانید (به نسبت آنچه از قبل تعیین کرده بودید).

7- درس را از دید دانشجو و دانش آموز دیده و طوری توضیح دهید که کامل متوجه شود.

8- در کلاس درس به اندازه کافی تمرین و مثال حل کنید.

همانطور که می دانید، تفاوت جلسات تدریس خصوصی با جلسات تدریس گروهی در این است که در جلسات تدریس خصوصی چون مدرسقرار است تنها به یک نفر درس بدهد، در این جلسات می تواند مطالبی که در کلاس ارائه می کند را به تناسب وضعیت تحصیلی دانشجو یا دانش آموز انتخاب کند و کلاس مفیدتری را برای او فراهم نماید. این یک مزیت مهم برای جلسات تدریس خصوصی به نسبت کلاسهای گروهی است.

بنابراین، برای موفقیتدر تدریس در مرحله اول باید خودتان مطلب را خوب بلد باشید. برای موفقیت بیشتر در تدریس میزان تسلطتان بر بحث را بالاتر ببرید. بیشتر مطالعه کنید وروی نحوه بیان خودتان هم دقت کنید. مطلب را از دید شاگردتان ببینید و وسط کلاس به صورت مرتب از او بخواهید توضیح دهد. به این ترتیب متوجه خواهید شد که آیا مطلب را خوب فهمیده است یا نه.

درسهایی را تدریس کنیدکه بر آنها مسلط هستید. با گذشت زمان سعی کنید بر درسهای تدریسی خودتان مسلط تر شده و کیفیت کارتان را افزایش دهید. از انتظاری که از شما می رود عبور کنید. کار اضافه انجام دهید و به بهترین شکل عمل کنید. هر چه خاصتر شوید و جایگزین کردن شما مشکل تر باشد درآمدتان افزایش می یابد.

با تسلط کافی بر درس در جلسات تدریس خصوصی حاضر شوید:همانطور که در مقالات قبلی هم گفته شد، سعی کنید قبل از حضور در جلسات تدریس و تدریس خصوصی آمادگی لازم را برای ارائه درس در خودتان ایجاد کنید. حتی اگر درس را چندین بار ارائه کرده اید یک مرور ساده می تواند به تسلط بهتر شما بر درس کمک زیادی بکند. در جلسات تدریس خصوصی در صورت امکان جزوه خود دانشجو یا دانش آموز را بگیرید و قبل از شروع جلسه بعدی تدریس نگاهی بهآن بیاندازید. می توانید مسائل و تمرینات جدیدی آماده کنید و با مرور درس سرعت ارائه آن در جلسات تدریس خصوصی را هم افزایش دهید.

دراین بخش ویژگیهای بهترین مدرسین تدریس خصوصی و مدرسان موفق مورد بررسی قرار می گیرد. مدرسان موفق کاملا بر دروس تدریسی خودشان مسلط هستند. این مدرسان تعداد محدودی درس تدریس می کنند ولی در عوض همان دروس را بسیارعالی تدریس می نمایند. کسانی که در تدریسموفق هستند دروس تدریس خودشان را مرتبا مطالعه کرده و تسلط خودشان را حفظ می کنند. این مدرسان کار اضافه انجام می دهند و شاگردهای خودشان را شگفت زده می کنند. کتاب به انها هدیه می دهند. جزوه و نمونه سوال به شاگردانشان می دهند و شاگردهای خودشان را به صورت مداوم حمایت می کنند. مدرسین و معلمین موفق سر وقت در کلاس تدریس حاضر می شوند. این مدرسین اگر لازم باشد کمی اضافه تر هم می مانند.


در کلاسهای تدریس خصوصی معلمو مدرس باید در مرحله اول کار سعی کند شناخت کاملی از شاگرد خود پیدا کند.جلسه اول تدریس خصوصی همانطور که در مطالب قبلی هم گفته شد بسیار مهم بودهو بر روی نحوه تدریس معلم در کلاس و جلسات تدریس خصوصی موثر است. در جلسه اول تدریس خصوصی معلم باید از شاگرد خود، حین تدریس، سوالاتی بپرسد تا با سطح علمی او و همچنین با میزان معلومات شاگردش آشنا شده و کلاس خودش را به گونه ای با او هماهنگ کند که در نهایت شاگرد او راضیبوده و در امتحانات هم نتیجه خوبی بگیرد و در عین حال درس را هم به خوبی فرا بگیرید. در کلاسهای مدرسه و دانشگاه هم مدرس، استاد و معلم باید به صورت کلی تری این روش را در نظر بگیرند. به این معنی که در کلاس تدریسدر جلسات اول تدریس و یا در طول ترم سوالاتی پرسیده شود که سطح کلی کلاس مشخص شده و در ادامه مدرس و استاد خودش را با سطح متوسط کلاس هماهنگ کند. در کلاسهای گروهی به نسبت کلاسهای تدریس خصوصی نمی توان کاری کرد که همه راضی بوده و همه شاگردان درس را یاد بگیرند. به هر حال بعضی از دانش آموزانو دانشجویان خودشان درس نمی خوانند و به مطالب اهمیت نمی دهند. البته معلمو مدرس می تواند تا جایی که ممکن است با ایجاد یک فضای خوب در کلاس درس و جلسات تدریس و تدریس خصوصی باید کاری کند که مباحث برای همه مفید باشد. یک راه حل خوب این است که در بعضی از بخشهای کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی حالتپرسش و پاسخ به کلاس درس داده شود. به این معنی که معلم، استاد و مدرس از دانش آموزان و شاگردانش سوال بپرسد و آنها را هم وارد بحث کند. به این ترتیب همه حواسشان را به یادگیری درس معطوف می کنند.


- کلاسهای خصوصی را متنوع برگزار نمائید: درکلاسهای تدریس خصوصی فقط تدریس نکنید. هر از چند گاهی تمرین حل کنید. بعضااز شاگردهایتان سوال بپرسید و اجازه دهید خودشان درس را توضیح دهند. مثلا می توانید از آنها بخواهید فلان مبحث را تا جلسه بعد بخوانند و جلسه بعد بهصورت کامل برای شما توضیح دهند. هم کلاس متنوع خواهد بود، هم یادگیری انهارا چک می کنید و هم کاری کرده اید که در بین کلاسهای تدریس خصوصی درس بخوانند. کلاسهای خودتان را جذاب و پر محتوا برگزار نمائید.

- در کلاسهای خصوصی متکلم وحده نباشید: به هر میزان کلاس شما از حالتی که فقط شما حرف بزنید دورتر شود و شاگرد یا شاگردهای شمادر برگزاری کلاس مشارکت بیشتری داشته باشند، بازدهی کلاسها هم بیشتر و بیشتر خواهد شد. اگر شما فقط خودتان حرف بزنید هیچ دیدی به نسبت میزان یادگیری شاگردهایتان نخواهید داشت و کلاسها خسته کننده خواهد بود. اما اگر شاگردهایتان را وادار به حرف زدن کنید هم کلاس جذابتر خواهد بود و هم شما از حرفهای آنها میزان یادگیریشان را خواهید فهمید. حین تدریس سوال به پرسیدو به توضیحات شاگردهایتان گوش دهید. مطالعه کنید:
موفقیت در تدریس به چه عواملی بستگی دارد؟

با توجه به مطالب ارائه شده، برای افزایش بازدهی کلاسهای تدریس خصوصی تسلطخودتان را بر درس های تدریسی افزایش دهید. دروسی را تدریس کنید که به آنهاعلاقه دارید. کلاسهای نزدیک خودتان را قبول کنید و تعداد منطقی کلاس در روز برگزار کنید. پشتیبان و مشاور شاگردهایتان باشید و به انها تمرین و مسئله بدهید. در کلاسهای تدریس خصوصی از شاگردهایتان توضیح بخواهید و ارزیابی را فراموش نکنید.

اگر می خواهید در زمینه تدریس خصوصی فعالیت خودتان را آغاز کنید و یا گسترش دهید، آگهی تدریس خودتان را در همین سایت (ایران مدرس) که بزرگترین وپربازدیدترین سایت تدریس ایران است ثبت نمائید. برای کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه این مقاله را بخوانید.

منبع: ایران مدرس


(0) نظر
برچسب ها :
راهکارهایی برای کسب درآمد بیشتر از تدریس، درامد بالای شغل تدریس خصوصی
راهکارهایی برای کسب درآمد بیشتر از تدریس، درامد بالای شغل تدریس خصوصی و ... در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد.  خوب تدریس کنید. اگر کیفیت کلاسهایتان را بالا ببرید، بعد از مدتی تعداد شاگردهایتان بیشتر و بیشتر خواهد شد. به این ترتیب درآمد شما افزایش پیدا می کند.
آگهی تدریس خودتان را در وب سایت (ایران مدرس) ثبت کنید. وب سایت ایران مدرس بزرگترین سایت تدریسایران است. با ثبت آگهی در این وب سایت آگهی شما در معرض دید بازدید کنندگان و متقاضیان تدریس قرار خواهد گرفت. برای گرفتن نتیجه بهتر آگهی خودرا به حالت ویژه ثبت نمائید. بسیاری از مدرسینی که آگهی ویژه ثبت نموده اند، آگهی خودشان را برای بیش از 10 بار تمدید نموده اند.

راهکارهای مختلف جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس خصوصی

کار اضافه انجام دهید. به شاگردانتان نمونه سوال امتحانی، جزوات خلاصه و کتابهای آموزشی بدهید. کمی بیشتر در جلسات تدریسبمانید. پیگیر نتیجه گرفتن آنها باشید و برایتان موفقیت آنها مهم باشد. بهاین ترتیب از دیگران متمایز می شوید و پله های ترقی را طی می کنید. 
پشتیبان شاگردهای خودتان باشید. درهر زمینه ای که لازم است از شاگردهای خودتان حمایت کنید. در ایام امتحاناتخصوصا حمایت بیشتری لازم است. به نتیجه گرفتن شاگردانتان علاقه مند بوده وپیگیر آن باشید. اگر شاگردهای شما حس کنند که شما واقعا برایتان نتیجه گرفتن انها مهم است و در این راه تلاش می کنید، به سختی مدرس دیگری را جایگزین شما خواهند کرد.
با شاگردهای خودتان در تماس باشید.همانطور که گفته شده پشتیبانی و حمایت شما از شاگردانتان یکی از عوامل مهمموفقیت در کار تدریس و کسب درآمد بالا از تدریس و تدریس خصوصی است. در ایام امتحانات با شاگردهای خودتان در تماس باشید و پیگیر امتحانات آنها باشید. بعد از امتحانات هم نتیجه امتحان را پیگیری کنید.
خوب نتیجه بگیرید:هدف نهایی شما از برگزاری کلاسهای تدریس خصوصی باید این باشد که شاگرد شمانتیجه خوبی بگیرد. به صورت رفع تکلیفی تدریس نکنید. فقط به دنبال این نباشید که پول خودتان را بگیرید و بروید بلکه سعی کنید به هر ترتیبی که شدهدر طول ترم شاگرد یا شاگردهایتان را به گونه ای هدایت و راهنمایی کنید که در نهایت نتیجه مطلوب را بگیرند. در جلسات تدریس و در خارج از جلسات تدریس خصوصیهم به آنها مشاوره و راهنمایی بدهید. برای شاگردانتان برنامه ریزی کنید. از انها امتحان بگیرید و نتیجه را بهبود بدهید. بین جلسات تدریس به آنها تمرین و مسئله بدهید و در جلسات بعدی تدریس حل را از آنها بخواهید.
کلاسهای تدریس خصوصی ای را بردارید که به محل سکونت شما نزدیکتر باشد تا اکثر وقت شما برای رفت وآمد تلف نشود و در طول روز بتوانید کلاسهای بیشتری داشته باشید.
اگر در یک روز چند کلاس تدریس خصوصیدارید، مواردی را که به هم نزدیک هستند در زمان یکسانی برگزار نمائید (مثلا صبح شنبه) تا زمان زیادی بین کلاسها و برای رفت و آمد از شما گرفته نشود. کلاسهای دو نفره و سه نفره برگزار کنید که هم برای شاگردهایتان بهتر خواهد بود و هم درآمد شما بیشتر خواهد شد.
اهکار دیگری که وجود دارد این است که با سایر مدرسین در ارتباط باشید و هم شما به آنها شاگرد معرفی نمائید و هم از آنها شاگرد بگیرید. فرض کنید که شما تدریس ریاضیانجام می دهید و یکی از شاگردهای شما علاوه بر ریاضی در درس فیزیک هم اشکال دارد. می توانید برای تدریس فیزیک این شاگردتان را به یکی از مدرسهایفیزیک معرفی کنید و در عوض هر وقت شاگردهای ایشان به مدرس ریاضی نیاز داشتند، ایشان هم شما را معرفی خواهد کرد. به این ترتیب می توانید تعداد شاگردهای خودتان را بیشتر و بیشتر کنید و از کار تدریس خصوصی درآمد خوبی کسب نمائید.
به تدریج کیفیت کار و در ادامه هزینه کلاسهای خصوصی خودتان را افزایش دهید.اگر خوب تدریس کنید و شاگردهای شما نتیجه مناسبی بگیرند ترمهای بعد هم با شما تماس گرفته و می توانید مبلغ بالاتری را برای کلاسهای خودتان مطالبه نمائید. به این ترتیب با داشتن تعداد شاگردهای ثبت هم درامد شما افزایش می یابد. باید آنقدر خوب عمل کنید و خوب نتیجه بگیرید که جایگزین کردن شما سختباشد. اگر جایگزین کردن شما سخت باشد، شاگردهای شما حاضر خواهند بود مبلغ بالاتری هم برای کلاسهای خصوصی شما پرداخت نمایند. دروسی را تدریس کنید که متقاضی بیشتری دارد. به عنوان مثال تدریس خصوصی ریاضی، تدریس زبان، فیزیک، شیمیو ... تعداد متقاضیان بالاتری دارد. با فعالیت در زمینه تدریس خصوصی دروس پرمتقاضی احتمال جذب شاگرد و کسب درآمد شما از کار تدریس بیشتر خواهد شد. البته ممکن است شما بعضی از دروس تخصصی رشته خودتان را تدریس کنید که افرادکمتری قادر به تدریس آنها هستند و به این ترتیب هم از کار تدریس پول خوبی در بیاورید. کارت خودتان را به شاگردهایتان بدهید.برای گسترش کار خودتان در زمینه تدریس خصوصی و افزایش تعداد شاگردهایتان وافزایش درامد خودتان از تدریس خصوصی، کارت خودتان را به شاگردهایتان بدهیدو از آنها بخواهید در صورتیکه یکی از فامیلها، آشنایان و یا دوستانشان به خدمات تدریس خصوصی نیاز داشتند کارت را به ایشان بدهند. البته در صورتیکه کار شما و کیفیت جلسات تدریس خصوصی شما خوب باشد، این اتفاق به صورت اتوماتیک می افتد ولی به هر حال ممکن است شماره تماس شما فراموش شود و با دادان کارت خودتان می توانید شاگردهای بیشتری جذب کنید. حتی می توانید بعضیاز تمرینها و خلاصه نویسیهای مهم را در برگه هایی به شاگردانتان بدهید که در سربرگ آن شماره تماس و اطلاعات تماس خودتان ثبت شده است. درآمد مدرسین تدریس خصوصی:همانطور که گفته شد، درآمد مدرسین تدریس خصوصی مقدار ثابتی ندارد. در مرحله اول به خود مدرس بستگی دارد. بعضی از مدرسین با سابقه و مجرب ممکن است بیش از 10 یا 20 برابر یک مدرس تازه کار درامد داشته باشند. بعضی از مدرسین برای یک جلسه تدریس خصوصی 1 ساعت و نیم مبلغ 20 هزار تومان را ممکن است دریافت کنند و تعدادی از مدرسین برای همان یک ساعت و نیم مبلغ 200 هزارتومان! درآمد مدرسین به عوامل مختلفی بستگی دارد. در شهرهای بزرگ چون توانمالی مردم بالاتر بوده و در کل هزینه ها هم بالاتر می باشد، درامد مدرسین وهزینه کلاسهای تدریس خصوصی هم بیشتر است. از طرفی درآمد مدرسین تدریس خصوصی به عواملی همچون سابقه تدریس مدرس، مدرک تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل ودروسی که تدریس می کند بستگی دارد. کیفیت کار تدریس مدرسین هم بر روی درآمد انها بسیار تاثیر گذار است. اگر شما خوب تدریس کنید و جایگزین کردن شما سخت باشد، قیمت کلاسهای خصوصی را خودتان تعیین خواهید کرد. بنابراین اگر مدرسی درامد بالایی دارد در مرحله اول و در ابتدای کار همین ذهنیت و هدف را داشته است که درآمد بالایی کسب کند و در ادامه برای رسیدن به هدف خودش، کارهای لازم را انجام داه است.  اگر می خواهید از کار تدریس خصوصی درآمد خوبی کسب کنید باید به صورت جدی در این زمینه فعالیت داشته باشید و سعی کنید همه ی شاگردهایتان نتیجه بگیرند. هر چه میزان نتیجهگرفتن شاگردهایتان بیشتر باشد، درآمد شما هم از تدریس خصوصی افزایش می یابد. برای کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی به تدریج که تعداد شاگردهای بیشتری جذب کردید و تجربه و سابقه کار شما هم بیشتر شد، می توانید هزینه کلاسها را بالا برده و درامد خودتان را افزایش دهید. اگر خوب تدریس کنید و خوب نتیجه بگیرید و به کار تدریس متعهد باشید و پشتیبان و حامی شاگردهایتانباشید، شاگردهای شما با پرداخت هزینه بالاتر برای کلاسهای شما مشکلی نخواهند داشت و درآمد شما هم افزایش می یابد. راهکار دیگری که برای کسب درآمد بالاتر از تدریس خصوصی وجود دارد تشکیل کلاسهای نیمه خصوصی است که هم برای شاگردهای شما به صرفه تر است و هم درآمد بیشتری برای شما خواهد داشت.
برای جذب شاگرد روش های مختلفی وجود دارد که در مقالاتی که در بالا معرفی شد به صورت کامل این روشها توضیح داده شده است. به صورت خلاصه می توان گفت برای جذب شاگرد روشهایی مانند تماس با آموزشگاههای تدریس خصوصی و تقاضای شاگرد و کلاس، چاپتراکت و توزیع آن در محلات مورد نظر و یا در دانشگاهها و مدارس، تبلیغ در روزنامه و مجلات در زمینه تدریس خصوصی، ساختن یک وبلاگ برای خودتان و معرفی توانایی های خودتان در زمینه تدریس خصوصی درآن، تبلیغات در اینترنت و در سایتهای تبلیغاتی اینترنتی و خصوصی ثبت آگهی تدریسدر سایتهایی که به صورت تخصصی در زمینه تبلیغات تدریس خصوصی فعالیت دارند (مانند سایت: ایران مدرس)،ارتباط با سایر مدرسین و معرفی شاگرد به آنها و گرفتن شاگرد از آنها، سپردن به شاگردهای فعلی خودتان که دوستان و همکلاسی هایشان را به شما معرفینمایند، اگر دانشجو هستید انجام تدریس خصوصی به همکلاسی های خودتان که در سطح تحصیلی پایینتری قرار دارند و .... وجود دارد. البته ممکن است روشهای دیگری هم برای پیدا کردن شاگرد خصوصی و فعالیت در زمینه تدریس خصوصی وجود داشته باشد که در این بخش به آن اشاره نشده باشد. کلاسهای دور از محل سکونت خودتان را قبول نکنید: برای کسب درآمد بالا از تدریس خصوصیباید در طول روز بتوانید تعداد کلاسهای بیشتری داشته باشید. اگر کلاسهای با مسافت خیلی طولانی را قبول نکنید در روز می توانید 5 یا 6 جلسه کلاس خصوصی داشته باشید. در شهرهای بزرگ مانند شهر تهران قبول کردن کلاسهای خصوصی با مسافت طولانی دردسرساز خواهد شد و یک نصف روز را در ترافیک خواهیدماند.
دو جلسه تدریس خصوصی را یکی کنید:روش خوبی که برای افزایش تعداد جلسات تدریس خصوصی در روز وجود دارد و با استفاده از ان می توانید درآمد خودتان را افزایش دهید این است که برای شاگردهایتان دو جلسه را با هم برگزار نمائید. البته همه ی شاگردهایتان این را قبول نخواهند کرد. اگر می خواهید از این روش استفاده کنید، بین دو جلسه تدریس خصوصی یک ربع یا 20 دقیقه به شاگردتان استراحت بدهید تا بازدهی کلاسها کم نشود.
کلاس های نیمه خصوصی برگزار نمائید: راهکاردیگری برای افزایش درآمد شما از تدریس خصوصی وجود دارد. به جای کلاسهای خصوصی، کلاسهای نیمه خصوصی برگزار کنید. مثلا به جای جلسه ای 70 هزار تومانمی توانید کلاسها را دو نفره برگزار نموده و از هر نفر 50 هزار توان بگیرید. به این ترتیب هم قیمت کلاسها برای شاگردانتان پایینتر خواهد بود و هم در نهایت درامد شما از تدریس خصوصی بیشتر خواهد شد. اگر می خواهید در زمینه تدریس خصوصی فعالیت کرده و درآمد کسب کنید، فرصت درج تبلیغات تدریس در ایران مدرس را از دست ندهید. با ثبت آگهی تدریس خصوصی در این وب سایت متقاضیان تدریس خصوصی به صورت مستقیم با شما در تماس خواهند بود. شما می توانید آگهی تدریس خودتان را در زمینه آموزش ریاضی، فیزیک، شیمی، عربی، زیست، زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، انواع نرم افزارها، کامپیوتر، دروس تخصصی دانشگاه، ریاضی و فیزیک دانشگاه، ریاضی مهندسیو معادلات دیفرانسیل، ریاضی 1 و 2 عمومی دانشگاه، محاسبات عددی، آیلتس و تافل و .... در ایران مدرس درج نموده و به راحتی شاگرد جذب کنید. اگر به تدریس علاقه دارید شروع کنید.شاید بهتر بود این مورد را قبل از همه ی موارد دیگر مطرح می کردیم. همانطور که گفته شد همه می توانند تدریس کنند و شاید بسیاری از افراد چون کار دیگری ندارند و حرفه دیگری بلد نیستند به تدریس و تدریس خصوصی روی می آورند. شما که در شروع کار هستید این کار را نکنید. اگر واقعا به تدریس خصوصی علاقه دارید این کار را شروع کنید. افرادی که به کارشان علاقه مند هستند همیشه موفق تر خواهند بود. اگر مثلا در زمینه صنعت و کارهای صنعتی استعداد و علاقه بیشتری دارید به آن سمت حرکت کنید. حداقل دروسی را تدریس کنید که به آنها علاقه دارید. اگر می خواهید از تدریس خصوصی درآمد بالایی داشته باشید تنها هنگامی این کار را شروع کنید و آن را ادامه دهید که به آنعلاقه مند باشید. جلسه اول تدریس خصوصی عالی عمل کنید. همانطورکه گفته شد، برای موفقیت در تدریس خصوصی باید شاگردهایتان را هم حفظ کنید.جلسه اول بسیار مهم است. دیدی که شاگرد یا شاگردهای شما در جلسه اول تدریسنسبت به نحوه تدریس شما پیدا می کنند تا آخر باقی می ماند. بنابراین اگر جلسه اول عملکرد خوبی داشته باشید هم کلاسها ادامه پیدا می کند و هم در کارتدریس موفق خواهید بود. در جلسه اول تدریس خصوصی به نسبت حالت عادی خودتانهم بهتر عمل کنید. در همین سایت در این زمینه هم توضیحات کافی ارائه شده است. به عنوان مثال مطالعه این مقاله در این زمینه می تواند مفید باشد.
اینکه آیا کار تدریس خصوصی بازارکار خوبی داردو می توانید روی آن به عنوان یک شغل پاره وقت و یا حتی تمام وقت حساب کنیدبه خودتان بستگی دارد و به کارهایی که انجام می دهید. درامدی که هر کدام از مدرسین تدریس خصوصی بدست می آورند به عوامل زیادی بستگی دارد. در مرحله اول ذهنیتی که خودتان دارید مهم است. شاید شما هم در مورد قانون باورها شنیده باشید. اگر شما سقف مشخصی برای درآمد خودتان در ذهن دارید در نهایت به همان سقف درآمد خواهید رسید. اگر باور دارید که درامد 3 میلیون تومان درماه رویایی است و این سقف را برای خودتان در نظر گرفته اید، در نهایت پس از تلاش و کوشش زیاد به همین رقم خواهید رسید. کار خوبی که می توانید انجامدهید این است که همین مبلغی که الان در ذهن دارید و حدس می زنید برای شما قابل دستیابی است را فعلا به عنوان هدف خودتان در نظر بگیرید و بعد که به آن رسیدید هدف خودتان را بالاتر ببرید. پس همانطور که گفته شد، در مرحله اول میزان درامد شما از تدریس خصوصی و یا هر کاردیگری به ذهنیت شما بستگی دارد. فکر می کنید چقدر می توانید از کار تدریس درآمد بدست آورید. برای این ترم و یا ترم بعد آن را بر روی کاغذ بیاورید (مثلا: درآمد این ترم من از تدریس خصوصی در مجموع 6 ماه 20 میلیون تومان است) و برای رسیدن به آن تلاش کنید. برای ترمهای بعد می توانید این رقم را افزایش دهید. مثلا 25 درصد میزان درآمد خودتان را افزایش دهید. توجه کنید میزان درامد شما از تدریس خصوصی و یا هر کار دیگری بیشتر به ذهنیت و درون شما بستگی دارد تا عوامل بیرونی.
با افزایش کیفیت کلاسها و افزایش سابقه کار خودتان به تدریج قیمتها را افزایش دهید:همانطور که گفته شد در هر کاری تعیین و ارائه قیمتهای مناسب یکی از عوامل موثر بر موفقیت در آن کار است. در بسیاری از کارها و خدمات برای جذب مشتری ارائه قیمت رقابتی لازم و ضروری است. اگر می خواهید به تعداد کافی شاگرد جذب کنید قیمت ارائه شده توسط شما باید مناسب باشد. از طرفی می توانید به روشهای دیگری ارزش آفرینی کنید و با توجه به رزومه خودتان قیمت بدهید. اگر سابقه کاری بالایی در کار تدریس خصوصی داشته باشید، اگر شاگردهای قبلی شما نتایج بسیار خوبی گرفته باشند و به صورت مستند بتوانید در متن آگهی تدریس خودتان به آنها ارجاع دهید، اگر خودتان در درسی که تدریس می کنید نمره بسیار خوبی گرفته اید و یا در کنکوررتبه خوبی کسب نموده اید، اگر روش تدریس خاص و منحصر به فردی دارید و به صورت تضمینی تدریس می کنید و .... در اینصورت می توانید قیمتهای بالاتری ارائه کرده و باز هم جذب شاگرد خوبی داشته باشید. پس در اوایل کار در تدریسخصوصی قیمت های پایین یا متوسطی ارائه کنید و به تدریج که قوی تر شدید قیمتهای بالاتری درخواست نمائید. برای موفقیت در کار تدریس خصوصیو کسب درامد بالا از تدریس و تدریس خصوصی سعی کنید برای هر کدام از شاگردهایتان برنامه مخصوص خودش را داشته باشید به نحوی که حتما نتیجه بگیرد. هیچ بهانه ای را قبول نکنید. از همه ابزارهایی که در اختیار دارید برای وادار کردن شاگردهایتان به درس خواندن استفاده کنید. می توانید از والدین کمک بگیرید و یا تهدید کنید که اگر تمرینات انجام نشود کلاسها را ادامه نمی دهید. البته معمولا کلاسها ادامه پیدا می کند ولی به این ترتیب شاگردهای شما تعهد شما به کلاسها را که مشاهده می کنند خودشان هم درس را میخوانند. بنابراین کلاسهای خصوصی مانند کلاسهای گروهی نیست. در کلاسهای گروهی شما درس خودتان را ارائه می کنید و ممکن است یعضی از افراد حاضر در کلاس درس هم نخوانند و قبول هم نشوند. شما نمی توانید روی 30 یا 40 نفر کنترل داشته باشید. در کلاسهای گروهی هم باید تمام تلاش خودتان را بکنید ولی به هر حال نمی توانید کاری کنید که همه درس بخوانند و یا قبول شوند. کلاس خصوصی متفاوت است. انتظار از کلاسهای خصوصی بالاتر است. در این کلاسهاباید شما علاوه بر ارائه درس شاگردهایتان را به سمت موفقیت و درس خواندن هدایت کنید و به آنها مشاوره بدهید و راهنمایی کنید. اگر می خواهید در درس وتحصیل موفق باشید و در نهایت درآمد بالایی از کار تدریس بدست آورید، به خاطر خودتان هم که شده است، باید سعی کنید همه ی شاگردهایتان نتیجه خوبی بگیرند و در امتحان قبول شوند.
در یک روز چند جلسه کلاس خصوصی می توان برگزار کرد؟تعداد جلساتی که در یک روز می توانید برگزار کنید به توان و انرژی خودتان بستگی دارد. شاید حداکثر بتوانید 6 جلسه کلاس برگزار نمائید. بعضی از مدرسین ممکن است جلسات بیشتری هم بتوانند. اگر برای بعضی از شاگردهایتان دوجلسه را یکی بکنید و در مسیر وقت شما خیلی تلف نشود، می توانید تعداد جلسات کلاس خصوصی بیشتری در روز داشته باشید. راهکار دیگر برای برگزاری تعداد جلسات تدریس خصوصی بیشتر در روز این است که کلاسهای نزدیک به هم را پشت سر هم برگزار کنید و به این ترتیب باز هم زمان کمتری در مسیر تلف خواهدشد.
چگونه درآمد بالاتری از تدریس خصوصی بدست آوریم؟ مطالعه این مقالهدر زمینه کسب درامد بالاتر از تدریس خصوصی می تواند مفید و موثر باشد. برای بدست آوردن درآمد بالاتر از تدریس خصوصی در زمینه های مختلف باید عملکرد خوبی داشته باشید. در مرحله اول باید خوب شاگرد جذب نمائید. برای جذب شاگرد می توانید آگهی تدریس خودتان را در سایت (ایران مدرس) درج کنید. روشهای دیگر را هم امتحان کنید. برای کلاسهای خودتان قیمت مناسبی را در نظر بگیرید تا به اندازه کافی شاگرد جذب کنید. در ادامه به تدریج که در کار خودتان پیشرفت کردید قیمت ها را بالاتر ببرید.
همانطور که گفته شد، رمز موفقیت در تدریس و تدریس خصوصیداشتن شاگردهای موفق و راضی است. اگر می خواهید خودتان در کار تدریس موفق باشید کاری کنید که شاگردهایتان در درس و تحصیل موفق باشند. وقتی شما به کار تدریس و به نتیجه گرفتن شاگردهایتان احساس تعهد می کنید، این احساس تعهد در تمامی گفتار و کلمات شما خودش را نشان می دهد و شاگردهایتان و والدین آنها این را درک می کنند و به شما اعتماد خواهند کرد. دقت کنید که در همه ی روابط اعتماد حرف اول را می زند. اگر شاگردهای شما به شما اعتماد کنند دیگر حاضر نخواهند بود با مدرس دیگری کلاس داشته باشند. اگر شاگردهای شما موفق و راضی باشند، ترمهای بعد برای دروس دیگرشان هم با شما تماس خواهند گرفت و حتی فامیل، دوستان و آشنایانشان را هم به شما معرفی خواهند کرد. در کار تدریس خصوصی حفظ شاگرداگر از جذب شاگردهای جدید مهمتر نباشد کم اهمیت تر نیست. در هر کاری وقتی شما درآمد خوبی خواهی داشت که مشتری های شما (که در کار تدریس خصوصی همان شاگردهای شما هستند) دوباره برای دریافت خدمات پیش شما برگردند. در کنار تلاش برای جذب شاگردهای بیشتر و گسترش فعالیت خودتان در زمینه تدریس خصوصی وامتحان کردن انواع روشهای جذب شاگرد، باید خیلی حواستان به شاگردهای فعلی هم باشد و رضایت انها را به صورت کامل کسب کنید.
تمایز ایجاد کنید و منحصر به فرد باشید:برای کسب درآمد بالا در هر کاری باید به گونه ای عملکرد خودتان را تنظیم کنید که جایگزینی شما سخت باشد. هر چه عملکرد بهتری داشته باشید و بهتر تدریس کنید شاگردهای شما کمتر به فکرشان می رسد با مدرس دیگری کار کنند. باایجاد تمایزهای مثبت و منحصر به فرد خودتان را از خیل عظیم مدرسین با عملکرد متوسط جدا کنید و عالی باشید.
اگر به تدریس علاقه دارید کار تدریس را انجام دهید:برای موفقیت در هر کاری علاقه به آن کار مهم است. درست است که شما اگر واقعا به تدریس هم علاقه نداشته باشید باز هم می توانید درآمد کسب کنید. ولی برای تبدیل شدن به یکی از بهترین مدرسین و کسب درآمد بالا و در عین خاللذت بردن از کارتان، داشتن علاقه مهم است. دروسی را تدریس کنید که به آن دروس علاقه دارید. مطالعه کنید: چگونه درآمد بالاتری از تدریس خصوصی کسب کنیم؟
کار اضافه انجام دهید: انجامکار اضافه یکی از روشهایی است که می توانید با استفاده از ان تمایز ایجاد کنید و در نتیجه جایگزینی خودتان را سخت تر کنید. مثلا اگر کلاسهای تدریس خصوصی را یک ساعت و نیم هماهنگ کرده اید یک ساعت و 45 دقیقه در کلاس بمانید. کتاب کمک اموزشی و یا نمونه سوال امتحانی به شاگردهایتان هدیه بدهید. به صورت تلفنی مشاوره بدهید و ....
با شاگردهایتان در ارتباط باشید: این هم یک روش دیگر برای ایجا تمایز مثبت و در نتیجه کسب درآمد بالاتر از تدریس خصوصی است. حتی در زمانهای خارج از کلاس با شاگردهای خودتان در ارتباط باشید. اگرسوال داشتند از طریق تلفن به انها پاسخ دهید. در ایام امتحانات پیگیر وضعیت آنها باشید و حتی بعد از امتحان هم از نحوه امتحان دادن و نمره ای کهگرفته اند خبر بگیرید.
خوب تدریس کردن:شاید تعجب کنید ولی واقعا یکی از بهترین روشها برای داشتن تعداد شاگردهای بالا خوب تدریس کردن است. هر چه کیفیت کلاسهای تدریس خصوصی خودتان را بیشترکنید شاگردهای شما برای ادامه کلاس یا شما مشتاق تر خواهند بود و در ترم های بعد هم برای درسهای دیگرشان دوباره با شما تماس خواهند گرفت. اگر شما بخواهید هر ترم شاگردهای جدیدی جذب کنید و این شاگردها ترم های بعد دوباره با شما تماس نگیرند، هیچ وقت نمی توانید تعداد شاگردهای زیادی داشته باشید ودرآمد خوبی از تدریس خصوصی بدست آورید. با ارائه تدریس عالی شاگردهایتان را به کلاسهای خودتان وفادار کنید.
نوشتن خلاصه جزوه در صفحات چاپ شده خودتان: می توانید در همان کلاسهای تدریس خصوصیخودتان برای افزایش تعداد شاگردهای خودتان تبلیغ کنید. سعی کنید همیشه تعدادی کاغذ سفید A4 همراه داشته باشید که در بالای صفحه مشخصات شما و شماره ارتباطی شما ثبت شده باشد. این کاغذها به جز اطلاعات تماس شما مطلب دیگری ندارد. در کلاسهای تدریس خصوصی می توانید حین ارائه درس مطالب را خلاصه نویسی کنید و فرمولها و روابط مهم را در این کاغذها بنویسید. به این ترتیب شاگردهای شما خلاصه ای از مهمترین مطالب را در این کاغذها خواهند داشت و برای شما تبلیغ خواهد شد.
دادن کارت خودتان به شاگردهایتان: روشدیگری که برای افزایش تعداد شاگردها وجود دارد این است که برای خودتان کارت چاپ کنید و هر جا تدریس داشتید یکی دو تا از این کارت ها را به شاگردتان بدهید. این کارتها هم بعدا  برای ارتباط گرفتن همین شاگردها با شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت و هم اگر به شاگردتان اعتماد دارید می توانید تعداد بیشتری از این کارتها به ایشان بدهید تا در کلاس توزیع کند. البته اگر تدریس شما عالی باشد و شاگردهای شما راضی باشند به صورت اتوماتیکو بدون توصیه شما هم شاگردهای دیگری به شما معرفی خواهند کرد.
تدریس به همکلاسی ها یا هم دانشکده ای های خودتان:اگر دانشجو هستید ممکن است برای جبران بخشی از هزینه های تحصیل و یا برای کسب درامد همزمان با درس خواندن بخواهید به صورت پاره وقت در زمینه تدریس خصوصی فعالیت داشته باشید. در این حالت هم هر کدام از روشهای ارائه شده در بالا برای جذب شاگرد و پیدا کردن شاگرد خصوصی می تواند مفید و موثر باشد. در کنار ان یک امکان اضافه هم وجود دارد و ان این است که در دانشکده خودتانتراکت توزیع کنید و به دانشجوهایی که سال پایینی شما هستند و یا از شما دردرس ضعیف تر هستند تدریس کنید.
برای افزایش درامد خودتان از تدریس خصوصی،یک و نیم و یا دو برابر کردن درامد خودتان از تدریس و .... راهکارهای مختلفی وجود دارد. شما می توانید راهکارهای بسیار بیشتری ارائه کنید. به صورت مداوم به هدف خودتان فکر کنید و هر راه حل جدیدی که به نظرتان رسید رابه لیست اضافه نمائید. در همین سایت (ایران مدرس) تبلیغات خودتان را ثبت کنید و یا اگر قبلا ثبت نموده اید آگهی تدریسخودتان را کاملتر بنویسید و یا در صورت تمایل آن را ویژه کنید. در همین سایت برای دروس تدریسی خودتان می توانید جزوه ثبت کنید و بازدید آگهی تدریسخودتان را افزایش دهید و تعداد شاگرد بیشتری جذب کنید. می توانید علاوه برایران مدرس در سایتهای آگهی و تبلیغات دیگر مانند سایت www.tadris-riazi.com (تبلیغات تخصصی در زمینه تدریس ریاضی) ، سایت www.irankonkur.com (تبلیغات در زمینه تدریس کنکور)، سایت www.soodiran.com(سایت پربازدید تبلیغات اینترنتی) و .... نیز آگهی خودتان را درج نمائید. همین که هدف مشخصی برای خودتان تعیین کنید و برای رسیدن به آن متعهد شوید برنامه روزانه و فعالیتهای شما هم نسبت به قبل تغییر خواهد کرد و کارهایی انجام خواهید داد که به احتمال زیاد شما را به هدف خودتان می رساند. پس رقمدقیق درآمدی که می خواهید از تدریس خصوصی در ترم حاضر کسب کنید را بنویسید، راه حلهای مختلفی ارائه دهید و با پشتکار و دید مثبت برای رسیدن به هدف خودتان تلاش کنید. درآمد فعلی شما از تدریس خصوصی هر مقداری که باشد، اگر هر ترم درامد خودتان را 50 درصد افزایش دهید،بعد از 3 یا 4 سال درآمد عالی ای خواهید داشت.

تبلیغات تدریس خصوصی و جذب شاگرد:اگر می خواهید در کار تدریس خصوصی موفق باشید باید خودتان را خوب معرفی کنید و در رابطه با توانایی های خودتان خوب توضیح دهید. افراد موفق از تبلیغ توانایی های خودشان هراسی ندارند. البته هدف فخر فروشی و غرور و ....نیست. اما تا زمانی که شما در رابطه با توانایی هایی که دارید و تمایزهای مثبتی که دارید خوب توضیح ندهید و خودتان را تبلیغ نکنید دانش آموزان و دانشجویان و والدین انها از کجا باید بدانند که چنین مدرس خوبی وجود دارد ومیتوانند از خدمات تدریس ایشان استفاده کنند. اگر بخواهید از طریق آموزشگاهها شاگرد جذب کنید چون آموزشگاهها متقاضیان زیادی برای تدریس دارنداحتمالا شاگردهای خوبی به شما معرفی نخواهند کرد و یا قیمت کلاسهاآن مقداری نخواهد بود که مد نظر شما است. بهترین راهکار برای جذب شاگرد این است که برای خودتان سایت یا وبلاگی بزنید و به صورت همزمان از تبلیغات اینترنتی در سایتهای تخصصی تدریس خصوصی (مانند سایت: ایران مدرس) استفاده کنید. ثبت آگهی تدریس در ایران مدرس کاملا رایگان است و فقط در صورت تمایل می توانید آگهی خودتان را ویژه کنید و بازدهی ان را افزایش دهید. البته برای جذب شاگرد روش های مختلفی وجود دارد که در بخش نحوه جذب شاگردبه صورت مفصل توضیح داده شده است ولی به هر حال با ثبت آگهی تدریس در ایران مدرس تبلیغات تدریس شما در کل کشور دیده خواهد شد و می توانید حتی بهصورت آنلاین هم شاگرد جذب کنید. البته متن آگهی خودتان را کامل بنویسید و رزومه کاملی ارائه دهید و اسم تمام دروس تدریسی خودتان را بنویسید. برای مطالعه در زمینه نحوه ثبت تبلیغات موثر مقاله نکات مهم برای افزایش بازدهی و تاثیر گذاری تبلیغات تدریس خصوصی را مطالعه کنید. در صورتیکه خوب تدریس کنید و روشهای مختلف جذب شاگرد را امتحان نمائید، می توانید از کار تدریس درآمد خوبی بدست آورید.

در کلاسهای تدریس خصوصی مسئولیت 100 درصدی نتیجه گرفتن شاگردهایتان را به عهده بگیرید و از هر روشی برای هدایت انها در مسیر صحیح یادگیری استفاده کنید. اگر شاگردهای شما نتیجه بگیرند و ترمهای بعد برای سایر دروس خودشان با شما تماس بگیرند، در این صورت در کار تدریس موفق خواهید بود. شما نمی توانید فقط روی شاگردهای جدید حساب کنید. شاگردهای قدیمی شما اگر برنگردند، کسب درامد بالا از تدریس سخت خواهد شد.

منبع: ایران مدرس
 
(0) نظر
برچسب ها :
دانلود رایگان بهترین جزوات آموزش گرامر و قواعد زبان انگلیسی
دانلود رایگان بهترین جزوات آموزش گرامر و قواعد زبان انگلیسی در این بخش ارائه شده است. برای دانلود رایگان بهترین جزوات آموزش گرامر و قواعد زبان انگلیسی بر روی لینکهای زیر کلیک کنید. با استفاده از جزوه های ارائه شده می توانید گرامر و قواعد زبان انگلیسی در زمینه نحوه مطابقت فعل با فاعل، چگونگی بیان انواع کمیت در زبان انگلیسی با استفاده از some و any، نکات مهم بیان انواع کمیتها در زبان انگلیسی، استفاده بنیانی از حروف تعریف ( a, an, the)،  اسم های قابل شمارش و غیر قابل شمارش در زبان انگلیسی، اسم مالکیت در زبان انگلیسی (possessive noun)، دانلود رایگان جزوه آموزش قواعد و گرامر زبان انگلیسی (دستور زبان انگلیسی) - اسم به عنوان توصیف کننده اسم Noun as modifier، اسم جمع در زبان انگلیسی، کاربرد، تلفظ و املای – s پایانی در کلمات زبان ،  عبارت قیدی زمان (جمله واره های قیدی زمان)،  املا و تلفظ افعال انگلیسی وقتی که به –ing یا –ed ختم می شوند،  افعال با قاعده و بی قاعده در زبان انگلیسی، چهار وجه اصلی فعل در زبان انگلیسی، افعال حالتی یا stative و افعال کنشی action در انگلیسی، Simple future in the past tenses: زمان آینده در گذشته ساده، زمان گذشته کامل استمراری (ماضی بعید استمراری)، زمان حال کامل استمراری (ماضی نقلی استمراری)، Future perfect: زمان آینده کامل، Past perfect : زمان گذشته کامل (ماضی بعید)، بیان درجه اطمینان به کمک افعال کمکی در زمان آینده، بیان درجه اطمینان به کمک افعال کمکی در زمان گذشته، جزوه گرامر زبان انگلیسی - توصیه کردن به کمک افعال کمکی should , ought to و had better، معرفی افعال کمکی همراه با مثال و کاربرد، دانلود کامل ترین و مفیدترین خلاصه گرامر زبان انگلیسی و .... را آموزش ببینید.  برای مشاهده لیست مدرسین و اساتید خانم و آقا در تهران، کرج و یا هر جای دیگر ایران که در زمینه تدریس زبان فعالیت دارند بر روی عبارت تدریس خصوصی زبان انگلیسی کلیک کنید.


(0) نظر
برچسب ها :
چگونه در امتحان شیمی نمره خوب بگیریم و در کنکور شیمی را بالا بزنیم؟
چگونه در امتحان شیمی نمره خوب بگیریم و در کنکور شیمی را بالا بزنیم؟ - در این بخش در رابطه با نحوه مطالعه درس شیمی برای موفقیت در امتحان و کنکور مطالبی ارائه شده است. در کلاس شیمی به مطالبارائه شده به دقت گوش دهید. به هر حال شما وقتی را در کلاس سپری خواهید کرد. بنابراین سعی کنید از زمان خودتان استفاده بهینه کنید.  درس شیمی را همانند سایر دروس در طول ترم بخوانید. با مطالعه شیمی در طول ترم هم نمره بهتری درامتحان کسب می کنید و هم در کنکور نیز درصد بالاتری کسب خواهید کرد. خواندن شیمی در طول ترم ماندگاری آن را برای شما بیشتر خواهد کرد.
چگونه در آموزش و یادگیری درس شیمی موفق باشیم و در امتحان و کنکور عالی عمل کنیم؟
در کلاسهای شیمی حضور فعال داشته باشید و جزوه خودتان را یادداشت نمائید. مطالب را بهصورت مفهومی یاد بگیرید و نکات مهم را یادداشت نمائید. جزوه های کلاسی شیمی و جزوه هایی که خودتان حین مطالعه، حل تمرین و حین تست زنی یادداشت میکنید در دوران جمع بندی و دوران نزدیک به کنکور بسیار مفید خواهد بود. جزوه ای که خودتان در کلاس شیمی یا حین مطالعه یادداشت می کنید به نسبت جزواتی که از دیگران کپی بگیرید خیلی ارزشمندتر است. چون هم حین یادداشت جزوه خودتان درس را بهتر یاد می گیرید و هم نکاتی که از نظر خودتان مهم استدر جزوه یادداشت می شود. -
مطالعه کنید:روش مطالعه شیمی
از تست های کنکور شیمی که به صورت رایگان در همین سایت ارائه شده است استفاده نمائید. بر روی لینک تست کنکور شیمیکلیک کنید. البته برای موفقیت در کنکور شیمی و کسب درصد بالای شیمی به اینتست ها اکتفا نکنید. بلکه از کتابهای معتبر و تست های کنکورهای سراسری و آزاد شیمی سالها گذشته استفاده نمائید.
تا جایی که می توانید تست کنکور شیمی از کتابهای معتبر بزنید. بعد از شرکت در کلاسهای شیمی، خواندن کتاب درسی و حل تمرین و مسئله، تست زنی مهم و ضروری است.
شیمی را برای کنکور باید مفهومی خواند. درس شیمی نه صد در صد مسئله ای و تحلیلی است و نه به صورت صد در صد حفظ کردنی می باشد.
تستها و سوالاتی که از درس شیمی مطرح می شود ممکن است کاملا مفهومی باشد و یا مسئله ای باشد که برای حل آن باید از روابط ریاضی استفاده نمائید.
مطالب متن درس را کاملا مفهومی بخوانید تا درک درستی از آن داشته باشید. در ادامه، روابط ارائه شده را یاد بگیرید و مثال و مسئله به اندازه کافی حل نمائید.
برای یادگیری کامل درس شیمی و توانایی پاسخگویی کامل به تست های کنکور آن، حل تست های کنکور موضوعی و مجموعه ای نیز بسیار مفید است. 
حتما ببینید: دانلود رایگان تست های کنکور فصول اول تا سوم شیمی 1 اول دبیرستان
درس شیمی یکی از دروس مهم در کنکور است. خصوصا برای رشته های ریاضی و تجربی، اگر در درس شیمی درصد خوبی بزنید می تواند بر روی رتبه کنکور شما تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. اتفاقا درس شیمی به نسبت دروس ریاضی و فیزیک راحت تر است و می توان درصد خوبی در ان کسب کرد و حتی 100 درصد زد. برای کسب درصد بالا در درس شیمی کنکور راهکارهای مختلفی وجود دارد. در مرحله اول باید در کلاسهای تدریس شیمی به صورت کامل حاضر باشید. در کلاسهای تدریسشیمی مدرسه خوب گوش دهید و مطالب را یاد بگیرید. از معلم شیمی خودتان سوالبپرسید و به سوالهایی که دیگران می پرسند هم خوب گوش دهید. جدول تناوبی و فرمولهای شیمیایی را به خوبی یاد بگیرید. برای خودتان جزوه داشته باشید و مهمترین نکات درس شیمی را در آن یادداشت نمائید. در جزوه خودتان هم نکات مهم کلاسهای شیمی، هم نکات مهم تمریناتی که حل کرده اید و هم نکات مهم و کنکوری تست ها را یادداشت نمائید. به صورت مداوم جزوه خودتان را مرور نمائید و تمرین حل کنید و تست بزنید. با برنامه ریزی پیش بروید. برای مرورهای منظم می توانید از جعبه لایتنر استفاده کنید. اگر در درس شیمی اشکال دارید و یا بعضی از فصول را خوب متوجه نمی شوید می توانید از کلاسهایخصوصی شیمی استفاده نمائید (برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه آموزش وتدریس خصوصی شیمی دبیرستان، کنکور و دانشگاه بر روی عبارت تدریس خصوصی شیمیکلیک نمائید). کتاب درسی را برای خودتان ملاک قرار دهید و برای مطالعه درسشیمی از آن استفاده کنید. از کتابهای کمک آموزشی معتبر استفاده کنید. بهترین تست هایی که برای درس شیمی و سایر دروس می توانید بزنید، تست های کنکورهای سراسری گذشته و کنکور آزاد است. اگر این تست ها را زدید بعد می توانید بروید سراغ تست های تالیفی.
مطالعه مفهومی کتاب درسی شیمی: مطالب ارائه شده در کتاب درسی شیمی را با دقت بخوانید سپس به سراغ کتابهای غیر درسی بروید. کتاب درسی شیمی در اولویت قرار دارد.
حل تمرین و مثالهای کافی از درس شیمی: با حل مثال و تمرین کافی درس شیمی، تسلط شما بر آن افزایش می یابد.
موکول نکردن خواندن شیمی به دوران امتحانات: مطالعه درس شیمی را به ایام امتحانات موکول نکنید. شیمی را در شب امتحان نمی توان یاد گرفت. یا اگر بتوانید پاس هم بکنید، برای مقاطع بعد به مشکل می خورید.
مرور درسهای مطالعه شده شیمی در بازه های زمانی مناسب: برای یادگیری و تمامی دروس، از جمله شیمی، مرور بسیار مهم است. مرورهای منظم باعث می شود در جلسه امتحان حضور ذهن کافی داشته باشید. (شیمی تهران)


کتاب درسی شیمی را خوب بخوانید و برای مطالعه آن را در اولویت اول قرار دهید. دومنبع بسیار خوب برای مطالعه یکی جزوه کلاسی و دیگری کتاب درسی شیمی است. بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان شاید سعی می کنند بدون آنکه کتاب اصلی خودشان را مطالعه کرده باشند برای یادگیری بهتر درس شیمی به کتابهای کمک آموزش متوسل شوند. نمی توان گفت که کتابهای کمک آموزشی در کل مفید نیستند ولی به هر حال این کتابها بر مبنای کتاب اصلی خودتان نوشته شده اند و در نتیجه اگر کتاب درسی خودتان را خوب بخوانید و یاد بگیرید از هر کتاب دیگری بی نیاز خواهید شد. جزوه کلاسی هم یک منبع بسیار خوب برای مطالعه است چون هم مهمترین نکات مد نظر معلم و استاد شیمی شما را دارد و هم خلاصه است و مطالعه ان زمان کمتری می برد.
در کلاس شیمی سوال بپرسید. خوبگوش دهید و اگر سوالی برایتان پیش امد بپرسید. اگر برای پرسیدن سوال زمان مناسب نبود گوشه ای از جزوه سوال خودتان را یادداشت کنید تا بعدا بپرسید. اگر از دوستان و همکلاسی هایتان هم سوالی پرسیدند به سوال آنها و پاسخی که معلم و استاد شیمیمی دهد دقت کنید. همین سوال بعدا حین حل تمرین و مسئله و یا حین مطالعه درس ممکن است برای شما هم پیش بیاید. ممکن است در قالب سوالی که پرسیده می شود و پاسخی که به آن داده می شود نکته مهمی را بتوانید یاد بگیرید. خلاصه اینکه هم خودتان سوال بپرسید و هم به سوالهای دیگران خوب گوش دهید.
مطالب دانلودی زیر برای یادگیری بهتر این درس می تواند مفید و موثر باشد.

خلاصه درس ۱ شیمی دهم

خلاصه جزوه درس شیمی عمومی 1-فصل7

دانلود نمونه سوالات امتحانی شیمی 3 سوم دبیرستان


دانلود سوالات کنکوری شیمی 3 کنکورهای سراسری 85 تا 93 به تفکیک فصول


دانلود نمونه جزوه ی درس شیمی پیش دانشگاهی

دانلود نمونه سوالات امتحانی فصل به فصل شیمی 1 دبیرستان

دانلود نمونه سوال امتحانی شیمی سوم تجربی - سری اول

به منظور مشاهده تعداد بیشتر جزوات آموزشی، نمونه سوال امتحانی، خلاصه جزوه، کتاب، تست کنکور و .... برای درس شیمی بر روی عبارت دانلود رایگان سوال و جزوه شیمیکلیک نمائید. علاوه بر موارد ذکر شده در همین سایت مقالات آموزشی زیادی درزمینه نحوه مطالعه درس شیمی، موفقیت در آموزش و تدریس شیمی، یادگیری بهتر این درس و .... ارائه شده است. تعدادی از این مقالات را در ادامه مشاهده میکنید.


چگونه شیمی را برای کنکور بخوانیم

رتبه اول نتایج جستجوی گوگل تدریس خصوصی شیمی

7 راهکار برای کسب نمره عالی در درس شیمی

راهکارهایی برای کسب نمره بالا در درس شیمی

برای مشاهده لیست کامل مقالات مرتبط با چگونگی مطالعه درس شیمی و موفقیت در امتحان و کنکور شیمی و .... بر روی عبارت مقالات آموزشی شیمی کلیک نمائید. برای موفقیت در شیمی کنکور هم مطالعه مقالات زیر می تواند کاملا مفید باشد.


بهترین روش خواندن شیمی برای کنکور

نحوه مطالعه شیمی برای کنکور

باتوجه به مطالب ارائه شده، برای یادگیری بهتر درس شیمی و موفقیت در امتحان ویا کنکور شیمی بهتر است در طول ترم این درس را بخوانید و به ایام امتحاناتکه زمان کمی در اختیار دارید موکول نکنید. در کلاسهای شیمی غیبت نکنید و علاوه براینکه در کلاس حاضر هستید حضور فعالی هم داشته باشید. سوال بپرسید وجزوه بنویسید. به یادگیری درس علاقه نشان دهید و در ردیف های جلوی کلاس بنشینید. برای یادگیری بهتر این درس سعی کنید تمرینات و مسائل زیادی حل کنید و متن کتاب درسی را بادقت بالایی بخوانید. در صورت لزوم از اساتید و مدرسین تدریس خصوصیکمک بگیرید و با در نظر گرفتن مطالب ارائه شده به نسبت ترمهای قبل در درس شیمی نمره بسیار خوبی بگیرید و در کنکور هم این درس را درصد بالایی بزنید.

منبع: ایران مدرس

(0) نظر
برچسب ها :
تدریس خصوصی دروس دانشگاهی، درآمد تدریس دانشگاه و قیمت کلاسهای دانشگاه
در این بخش مطالبی در زمینه تدریس خصوصی دروس دانشگاهی، درآمد تدریس دانشگاه و قیمت کلاسهای دانشگاه و .... ارائه می گردد. اگر در زمینه دروس دبیرستان و دانشگاهی فعالیت دارید، وب سایت ایران مدرس بهترین مکان برای درج آگهی تدریس شماست. ایران مدرس برای عبارتهای شامل تدریس خصوصی در صفحه اول گوگل و در جایگاه اول یا چند جایگاه اول قرار دارد. با جستجوی عبارتهایی همچون تدریس خصوصی فیزیک دانشگاه، تدریس خصوصی ریاضی مهندسی، تدریس خصوصی فیزیک هالیدی و ... و تدریس خصوصی دروس اختصاصی رشته های مهندسی (مانند تدریس خصوصی ایستایی، تدریس خصوصی مدار، تدریس خصوصی ترمودینامیک، تدریس خصوصی تحقیق در عملیات و ...) سایت ایران مدرس را در صفحه اول گوگل و در جایگاه اول و یا چند جایگاه اول خواهید دید و این یعنی جذب شاگرد بیشتر.
اگر می خواهید در کار تدریس دانشگاهی و دبیرستانی و در کار تدریس خصوصی موفق باشید و بهترین تدریس خودتان را ارائه دهید، در مرحله اول باید دروسی را برای تدریس انتخابکنید که در محدوده تخصص خودتان باشد و به تدریس آنها علاقه مند باشید. مثلا اگر 10 درس را می توانید تدریس نمائید و به پنج درس از بین این 10 درسعلاقه بیشتر دارید سعی کنید این 5 درس را تدریس نمائید. علاقه برای موفقیتدر هر کاری و از جمله برای موفقیت در تدریس و تدریس خصوصی شرط لازم است. بهترین مدرسین و مدرسینی که بهترین روشهای تدریس را دارند حتما به تدریس علاقه مند هستند. در مرحله بعد تلاش کنید بر دروس تدریسی خودتان مسلط باشید. مطالعه پیش از جلسات تدریس برای تسلط بر درس مفید و موثر است. البته اگر نکته قبلی را رعایت کرده باشید و دروس مورد علاقه خودتان را تدریس کنید، مسلط شدن بر این دروس برای شما کاری نخواهد داشت و اتفاقا لذت بخش هم خواهد بود. در مرحله بعدی در کلاس تدریسهم باید خوب عمل کنید. سعی کنید برای تمام وقت کلاس برنامه داشته باشید و مطالب را هم به گونه ای ارائه نمائید که کلاس خسته کننده نباشد. بخشی از کلاس را درس بدهید و بخش دیگری از آن را تمرین و مسئله حل کنید. از دانش آموزان و دانشجویان بخواهید تا کنفرانس بدهند. اگر کلاسهای تدریس خصوصی دارید هم می توانید از شاگردتان بخواهید که درس را خودش توضیح دهد (بخشی ازکلاس). یا تمرینی را بدهید که حل کند و برای شما راه حل را توضیح دهد. بهترین روش تدریس در دانشگاه و دبیرستان یک روش منحصر به فرد و یکسان نیست.به دروس تدریسی شما و سطح شاگردانتان و ... بستگی دارد. اگر در نهایت شاگردان شما از کلاس شما راضی باشند و مطالب را یاد بگیرند و در کنار ان درامتحانات هم نتیجه مورد نظر خودشان را باکمک شما بگیرند، می توان گفت که شما بهترین روش تدریس در دانشگاه و دبیرستان و یا یکی از بهترین روشهای تدریس را به کار برده اید. اگر روسی را برای تدریس انتخاب کرده اید و با استفاده از آن اکثر شاگردهای شما نتیجه مناسب را می گیرند، بدانید که روش تدریس شما خوب و مناسب است. - مطالعه کنید: شرایط تدریس در دانشگاه آزاد
در این وب سایت (ایران مدرس) بارها و بارها در مقالات مختلف بر اهمیت جلسه اول تدریس و تدریس خصوصیتاکید شده است. اگر می خواهید برای بار اول در دانشگاه تدریس کنید و یا جلسه اول کلاسهای تدریس خصوصی را برگزار نمائید، سعی کنید در جلسه اول تدریس بهترین ارائه خودتان را داشته باشید. جلسه اول تدریس در دانشگاه تقریبا مهمترین جلسه تدریس شما است. ذهنیتی که در جلسه اول برای دانشجویان شما شکل می گیرد تا آخر باقی می ماند. اگر خوب تدریس کنید، تا آخر ترم با این ذهنیت که شما یکی استاد خوب هستید و تدریس شما خوب است در کلاس حاضر میشوند. اگر جلسه اول خوب تدریس خودتان را ارائه ندهید جلسات بعدی به سختی می توانید ذهنیت دانشجویان خودتان را تغییر دهید. بنابراین در جلسه اول تدریس در دانشگاه ، دبیرستان و یا حتی جلسه اول تدریس خصوصی سعی کنید بهترین تدریس خودتان را داشته باشید.
برای فعالیت در زمینه تدریس خصوصی دروس دانشگاهی و کسب درآمد از تدریس دروس دانشگاه، آگهی تدریس خودتان را در همین سایت ثبت نموده و به راحتی شاگرد جذب کنید. به منظور کسبدرآمد از تدریس خصوصی و فعالیت در زمینه آموزش و تدریس خصوصی می توانید در سایت (ایران مدرس)عضو شده وآگهی تدریس خودتان را به صورت کاملا رایگان درج نمائید. وب سایت ایران مدرس بزرگترین و پربازدیدترین سایت تدریس ایران است و برای ثبت آگهی در زمینه آموزش و تدریس خصوصی و سایر دروس کاملا بهینه، موثر و مفید است. در سایت ایران مدرس تا سال 96 بیش از 16000 مدرس ثبت نام نموده و در زمینه آموزش و تدریس خصوصی فعالیت دارند. برای فعالیت در زمینه آموزش و تدریس خصوصیو کسب درآمد از تدریس خصوصی فرصت درج آگهی تدریس در ایران مدرس را از دست ندهید. ایران مدرس برای عبارتهای مرتبط با تدریس دروس دانشگاه (مانند تدریس خصوصی استاتیک،تدریس خصوصی فیزیک دانشگاه، تدریس خصوصی ترمودینامیک، تدریس خصوصی الکترونیک، تدریس خصوصی معادلات دیفرانسیل، تدریس خصوصی محاسبات عددی، تدریس خصوصی دینامیک، تدریس خصوصی شیمیدانشگاه، تدریس خصوصی کنترل، تدریس خصوصی مکانیک خاک و ....) در نتایج جستجوی گوگل در صفحه اول قرار دارد و باعث می شود شاگردان بیشتری به سمت آگهی تدریس شما جذب شوند.
اگر می خواهید در کلاسهای تدریس خصوصی دروس دانشگاهی و تدریس در دانشگاه موفق باشید و بهترین روش تدریس در دانشگاه را داشته باشید، در کلاسدرس با انرژی تدریس کنید. باید حواستان به تک تک دانشجویان باشد و اگر دیدید یکی از دانشجویان به درس گوش نمی دهد از او سوال بپرسید و به این ترتیب باعث شوید که بقیه دانشجویان هم بهتر به درس گوش دهند. برای داشته تدریس عالی در دانشگاه باید دانشجویان هم در روند ارائه درس مشارکت داشته باشند. از آنها سوال بپرسید و از آنها توضیح بخواهید. اگر خود دانشجویان درارائه مباحث مشارکت کنند، هم کلاس جذابتر خواهد بود و هم درس را بهتر یاد می گیرند. در کنار استفاده از امکاناتی مانند پاروپوینت و ... خودتان هم ازوایت برد استفاده نموده و مطالب را بر روی تخته بنویسید. ارائه درس تنها با استفاده از پاورپوینت خیلی موثر نخواهد بود.
قیمت و هزینه تدریس خصوصی دروس دانشگاهی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مدرسینی که سابقه کاری بالاتری دارند با هزینه بالاتری کار می کنند. البته سابقه کار هم مهم است واکثر دانشجویان هم ترجیح می دهند با مدرسین با سابقه کلاس داشته باشند. هرچند در بین مدرسین تازه کار هم، اساتید خوب و کاربلدی را می توان پیدا کرد. اگر می خواهید کلاسهای تدریس خصوصی را با هزینه پایینتری برگزار کنید وقیمت کلاسها پایینتر باشد راهکارهای زیادی وجود دارد. در همین سایت در اینزمینه هم مطالبی ارائه شده است. به عنوان مثال برای کاهش هزینه ها می توانید کلاسهای خصوصی را با مدرسی برگزار کنید که محل سکونتش به شما نزدیکتر باشد به این ترتیب وقت کمتری از خود مدرس در مسیر گرفته می شود و حاضر است با هزینه پایینتری کلاس را برگزار نماید. یا به جای کلاس خصوصی کلاس نیمه خصوصی داشته باشید. مثلا اگر می خواهید کلاس خصوصی ارزان زبان انگلیسی داشته باشید مقاله هزینه تدریس خصوصی زبان + کلاس خصوصی ارزان زبان انگلیسی و اگر برای ریاضی دانشگاهی قصد دارید کلاس تدریس خصوصی با قیمت پایین داشته باشید مقاله قیمت تدریس خصوصی ریاضی + کلاس خصوصی ارزان ریاضیرا مطالعه نمائید. نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که کیفیت را فدای قیمت نکنید. درست است که هزینه تدریس خصوصی دروس دانشگاهی مهم است ولیمهمتر از آن نتیجه گرفتن شماست. مثلا اگر شما 10 جلسه کلاس خصوصی ریاضی دانشگاهی را با هزینه 50 هزار تومان داشته باشید و نتیجه نگیرید بهتر است یا 10 جلسه با هزینه 70 هزار تومان و در عوض نتیجه بگیرید؟ مسلما حالت دوم بهتر است. در حالت اول کل 500 هزار تومان شما هدر رفته است. در حالیکه در حالت دوم با صرف کمی هزینه بالاتر نتیجه گرفته اید. ارائه این مثال به این معنی نیست که حتما باید هزینه بالاتری پرداخت کنید تا نتیجه بگیرید. ولی بههر حال اگر دیدید که مدرس یا استاد تدریس خصوصی دروس دانشگاهیرزومه و سابقه کاری خوبی دارد و احتمال نتیجه گرفتن شما با این استاد بیشتر است، در صورتیکه هزینه کمی بالاتری به نسبت سایر اساتید را مطالبه کرد، ارزشش را دارد که این مبلغ را پرداخت نمائید.
تدریس خصوصی دروس دانشگاهی - تدریس خصوصی مهندسی برق: مدرسین فعال در زمینه دروس مهندسی برق دروسی مانند الکترونیک، مدار،سیگنال ها و سیستم ها، الکترومغناطیس تدریس خصوصی میکروپروسسور، مخابرات، تجزیه و تحلیل سیستم، مدار منطقی، تکنیک پالس، میدان ها و امواج، ماکرویو، آنتن و ... را تدریس می کنند.

تدریس خصوصی دروس دانشگاهی - تدریس خصوصی مهندسی مکانیک: دروس اصلی و مهم مهندسی مکانیک شامل استاتیک،مقاومت مصالح، دینامیک، طراحی اجزاء، ترمودینامیک، مکانیک سیالات، انتقال حرارت و ... است. مدرسین فعال در زمینه تدریس خصوصی دروس مهندسی مکانیک برای هر کدام از این دروس که لازم باشد، خدمات تدریس خصوصی را به شما ارائهمی دهند.

تدریس خصوصی دروس دانشگاهی - تدریس خصوصی مهندسی کامپیوتر:اگر در زمینه تدریس دروس مهندسی کامپیوتر مانند ساختمان گسسته، کامپایلر؛ نظریه زبان ها، شی گرایی، طراحی الگوریتم،  سیستم عامل،  پایگاه داده، ساختمان داده،  VLSI،  الکترونیک دیجیتال، معماری کامپیوتر،  مدار منطقی، مهندسی نرم افزار و ... به ارائه خدمات نیاز دارید، در همین سایت مدرس مورد نظز خودتان را می توانید پیدا کنید.
موفقیت در تدریس دانشگاه و تدریس خصوصی دانشگاهی

اگر می خواهید در تدریس دانشگاه و تدریس خصوصی دروس دانشگاهی موفق باشید باید تسلط خودتان را بر مطالب تدریسی ارائه دهید. تدریس دروس دانشگاهبه نسبت دروس دبیرستان و ابتدایی و ... کمی سخت تر است و تلاش بیشتری هم لازم دارد. خصوصا در جلسه اول تدریس باید خیلی خوب عمل کنید. در این زمینه مطالعه مقاله چگونه در زمینه تدریس خصوصی موفق تر عمل کنیم؟مفید است. در مقطع دانشگاهی دانشجویان مطالب بیشتری را بلد هستند و اگر بردرسی که تدریس می کنید کاملا مسلط نباشید، ممکن است بعضا سوالهایی از شما پرسیده شود که جوابش را بلد نباشید. خصوصا در کلاسهای گروهی باید کاملا مسلط بر درس در کلاس حضور یابید. در مرحله بعد سعی کنید کلاس جذاب و خوبی داشته باشید. از دانشجویان بخواهید در کلاس و تدریس مشارکت داشته باشند. سوال بپرسید و از آنها توضیح بخواهید. هر چه میزان مشارکت دانشجویان در تدریسدروس دانشگاهی و برگزاری کلاس بالاتر باشد، کلاس جذابتر و بازدهی آن هم بالاتر خواهد بود. در کلاسهای خصوصی مقطع دانشگاه هم با پرسیدن سوال از شاگرد خودتان تلاش کنید نقطه ضعف هایش را تشخیص داده و انها را برطرف نمائید. در کلاسهای خصوصی هم بعضا به شاگردتان اجازه دهید خودش تمرین و مسئله حل کند و توضیح درس را از او بخواهید. برای موفقیت در کلاسهای خصوصی دانشگاهی تلاش کنید شاگردتان نتیجه مورد نظر را بگیرد و در امتحان موفق شود. در ذهن خودتان مسئولیت کامل نتیجه گرفتن شاگردتان را به عهده بگیرید. این رمز موفقیت در تدریس است.
برای موفقیت در امتحانات دانشگاه و قبولی در امتحانات و گرفتن نمرات خوب و عالی استفاده ازکلاسهای تدریس خصوصی می تواند کاملا مفید و موثر باشد. اگر در ترمهای قبل در امتحانات دانشگاه خوب عمل نکرده اید، اگر یکی دو ترم است که نتایج قابل قبولی بدست نمی آورید و در امتحانات موفق نبوده اید، چنانچه دروس پیشنیاز را نتوانسته اید پاس کنید و در انتخاب واحد و برداشتن واحدهای جدید به مشکلخورده اید، اگر از درس و دانشگاه زدهشده اید و تصمیم گرفته اید قید درس خواندن در مقطع دانشگاه را بزنید .... در هر صورت، استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی مقطع دانشگاه و استفاده از تجربه اساتید خصوصی می تواند برای برگشت دوباره شما به درس و تحصیل و کسب نمرات عالی و پاس شدن موفقیت آمیز درسها مفید و موثر باشد. در کلاسهای تدریس خصوصی می توانید تمامی اشکالات خودتان را برطرف نمائید. در مقطع دانشگاه معمولا بعضی از دروس پیشنیاز سایر دروس هستند و اگر درسی را خوب آموزش ندیده باشید، ممکن است درسهای دیگر را هم خوب متوجه نشوید. مثلا در رشته مهندسی مکانیک برای درس مقاومت مصالح و دینامیک درس استاتیکپیش نیاز است و اگر استاتیک را خوب آموزش ندیده باشید در این دو درس هم اشکال خواهید داشت. در کلاسهای تدریس خصوصی می توانید چنین اشکالاتی را برطرف نمائید. در بسیاری از موارد دانشجویان با وجود اینکه دو یا سه ترم دردرسهای خودشان موفق نبوده اند و در امتحانات نمرات خوبی نگرفته اند، با شرکت در کلاسهای خصوصی دانشگاهی دوباره به درس وتحصیل باز گشته اند و اتفاقا در نهایت با معدل خوبی هم فارغ التحصیل شده اند. در کلاسهای تدریس خصوصی می توانید هر سوالی را بپرسید و حتی نگران ابتدایی بودن سوال خودتان هم نباشید. در کلاسهای گروهی تدریس در دانشگاه هرسوالی را نمی توان پرسید.

شرایط تدریس در دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد


فعالیت در زمینه آموزشو تدریس خصوصی دروس دانشگاهی می تواند درآمد خوبی داشته باشد. دروس دانشگاهی درسهای راحتی نیستند و افراد زیادی نمی توانند در این زمینه فعالیت داشته باشند. به عبارت دیگر، به نسبت دروسی مانند ریاضی، فیزیک و شیمی مقطع دبیرستان، برای تدریس دروس مقطع دانشگاه متقاضیان کمتری وجود دارد و بنابراین رقیبهای کمتری هم خواهید داشت. نکته دیگری که وجود دارد چون سطح دروس دانشگاه بالاتر است و تدریس آنها هم کار آسانی نیست، معمولا هزینهو قیمت کلاسهای خصوصی این دروس بالاتر است و اگر بتوانید در این زمینه فعالیت داشته باشید درآمد خوبی در انتظار شما خواهد بود. اگر به تدریس دروسرشته دانشگاهی خودتان علاقه دارید و در درسهای خودتان نمرات خوبی گرفته اید و توانایی تدریس و انتقال مفاهیم را دارید، فعالیت در زمینه تدریس خصوصی این دروس به عنوان کار پاره وقت و یا تمام وقت می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. البته اویل کار ممکن است تعداد شاگردهای شما خیلی زیاد نباشد و درامد شما محدود باشد ولی به هر حال در ادامه، اگر خوب تدریس کرده باشید و شاگردهای شما نتیجه بگیرند، شاگردهای ثابت خودتان را خواهید داشت ودر نتیجه درامد قابل توجهی بدست خواهید آورد. نکته خوب دیگری که در رابطه با فعالیت در زمینه تدریس خصوصی دروس دانشگاهی وجود دارد این است که اگر شما به عنوان مثال ترم اول کلاس تدریس خصوصی استاتیک را با دانشجویی داشته باشید و ایشان نتیجه خوبی بگیرد، این دانشجو در طول 4 سال تحصیل برای دروس دیگر خودش هم با شما تماس خواهد گرفت و تعدادجلسات زیادی را می توانید به این ترتیب تنها با یکی از شاگردهایتان داشته باشید. به این ترتیب شاگردهای ثابت خودتان را خواهید داشت و درامد شما بیشتر و بیشتر خواهد شد.

اگرخود شما مدرس هستید و قصد دارید در زمینه آموزش و تدریس خصوصی دروس دانشگاهی فعالیت داشته باشید باز هم ایران مدرس بهترین گزینه برای ثبت آگهیو تبلیغات تدریس شما است. هامنطور که می دانید در حال حاضر بیشتر افراد برای پیدا کردن خدمات مورد نظر خودشان از اینترنت استفاده می کنند. خدمات تدریس خصوصی هم از این امر مستثنی نیست. شما می توانید آگهی تدریس خودتان را در هر سایت آگهی ای ثبت کنید. سایتهای ثبت تبلیغات عمومی و سایتهای درج اگهی رایگان معتبر مانند سایت آگهی رایگان سودایرانهم می تواند گزینه خوبی برای درج تبلیغات تدریس شما باشد. اما تمایزی که سایت ایران مدرس دارد این است که به صورت تخصصی در زمینه آگهی تدریس خصوصی وتبلیغات آموزش فعالیت دارد. در نتیجه ایران مدرس برای عبارتهای شامل تدریسخصوصی (خصوصا برای دروس دانشگاهی) در نتایج جستجوی گوگلدر صدر نتایج قرار دارد و برای ثبت تبلیغات تدریس کاملا پربازده است. اگر به صورت جدی قصد دارید در زمینه آموزش و تدریس دروس دانشگاهی فعالیت داشته باشید فرصت ثبت تبلیغات تدریس در ایران مدرس به عنوان بزرگترین و پربازدیدترین سایت تدریس خصوصی ایران را از دست ندهید. تعداد مدرسین ثبت نامی در ایران مدرس تا پاییز 96 به بیش از 17000 مدرس رسیده است و مدرسین ثبت نامی در این وب سایت در زمینه آموزش دروس مختلف از ابتدایی تا دانشگاه فعالیت دارند. درج تبلیغات تدریس در ایران مدرس کاملا رایگان است و تنها در صورت تمایل می توانید آگهی خودتان را ویژه کنید و بازدهی آن را افزایش دهید. ثبت آگهی تدریس خصوصی در ایران مدرس به نسبت سایر انواع روشهای جذب شاگرد مزیتهای زیادی دارد از جمله اینکه علاوه بر جذب شاگرد در محل سکونت و شهر محل سکونت خودتان می توانید از کل کشور شاگردجذب نمائید و به صورت اینترنتی و آنلاین خدمات تدریس خصوصی را انجام دهید.آگهی تدریس شما در کل کشور دیده خواهد شد و می توانید به صورت مستقیم شاگرد جذب نمائید. جلسه اول تدریس در دانشگاه

برای کسب درامد بالا از تدریس خصوصی دروس دانشگاهیدر صورتیکه ساکن تهران، کرج و یا شهرهای بزرگ ایران باشید که دانشگاههای زیادی در آن شهر های وجود دارد کار شما راحت تر خواهد بود. در تهران چون تعداد دانشگاهها خیلی به نسبت جاهای دیگر بیشتر است تقاضا برای تدریس خصوصیهم خیلی بالا می باشد. به هر حال، هر جا که ساکن هستید می توانید در زمینهتدریس دروس دانشگاهی فعالیت کنید و اگر ساکن یکی از شهرهای کوچک ایران می باشید حتی می توانید به صورت آنلاین شاگرد جذب کنید و با نرم افزارهایی مانند اسکایپ به صورت انلاین کار تدریس را انجام دهید. حتی در بعضی ازمواردمدرسین و اساتید تدریس خصوصی به صورت اینترنتی به دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند درس داده اند. برای فعالیت در زمینه تدریس خصوصی دروس دانشگاهی اگر خود شما دانشجو هستید می توانید در دانشکده و یا دانشگاه محل تحصیل خودتان تراکت توزیع کنید و به دانشجویانی که در درس ضعیفهستند تدریس کنید. می توانید در سایر دانشگاهها، دانشگاه آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی، علمی کاربردی و .... هم برای کار خودتان تبلیغ کنید و شاگرد جذب نمائید. در هر صورت یک راهکار برای جذب شاگرد همین موردی است که گفته شد. روش های دیگری هم برای فعالیت در زمینه تدریس خصوصی دروس دانشگاهی و کسب درآمد از آن وجود دارد. می توانید با آموزشگاههای تدریس خصوصی تماس بگیرید و برای تدریس دروس دانشگاهی اعلام آمادگی کنید. اگر حضوری سر بزنید که بهتر است. معمولا در آموزشگاهها یک منشی کار هماهنگ کردن کلاسها را انجام می دهد که اگر به ایشان به صورت کلی بگویید مثلا مهندسی برق تدریس میکنید شاید اگر تقاضایی برای تدریس یکی از دروس مهندسی برق وجود داشته باشدایشان به خوبی شما متوجه نشوند. پس بهتر است اسم تک تک دروسی که تدریس می کنید را به ایشان بگویید. چون به هر حال برای تدریس بعضی از دروس مدرسین کمتری توانای دارند و اعلام آمادگی می کنند و اگر شما بتوانید این دروس را پوشش دهید راحت تر شاگرد جذب خواهید کرد.

دانشگاه فرهنگیان

منبع: ایران مدرس (استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت ایران مدرس مجاز است)


(0) نظر
برچسب ها :
چگونگی موفقیت در تدریس خصوصی فیزیک و کسب درآمد بالا
در این بخش در زمینه چگونگی موفقیت در تدریس خصوصی فیزیک و کسب درآمد بالا از آن توضیحاتی ارائه شده است. اگر به صورت جدی قصد دارید از تدریس فیزیک درامد بالایی بدست آورید، مطالعه این مقاله می تواند برای شما مفید باشد. برای موفقیت در تدریس فیزیک موارد زیر را در نظر داشته باشید.
1- خودتان مسائل فیزیکرا به خوبی درک کنید و روند حل آنها را به صورت مفهومی برای شاگردانتان توضیح دهید. همانطور که می دانید، درس فیزیک چون در واقع با مسائل فیزیکی در ارتباط است فقط با حفظ کردن فرمولها یاد گرفته نمی شود.
2- راههای مختلفی که برای حل یک مسئله وجود دارد را به شاگردتان بگوئید. بعضی از مسائل فیزیک را با چند روش می توان حل کرد. در کلاسهای تدریس خصوصی فیزیککه نسبت به کلاسهای مدرسه زمان بیشتری در اختیار مدرس قرار دارد می توان روی این روشهای مختلف کار کرد. به این ترتیب دانشجو یا دانش آموز با دید بازتری با مسائل برخورد کرده و به جای اینکه یک راه حل مشخصی را حفظ کند میفهمد که اگر راه حلی را به یاد نداشت می تواند راه حل دیگری را پیدا کند. حین تدریس ریاضی شاید یک روند خوب این باشد که ابتدا متن درس را ارائه دهید و مرحله به مرحله تمرین حل کنید. هر فرمول جدیدی که گفته شد از ان تمرین و مثال حل کنید. سوال بپرسید و ببینید که شاگردتان مباحث قبلی را که برای یاد گرفتن مبحث فعلی لازم می باشد بلد است. اگر بلد نیست، گریزی به آن مباحث هم بزنید. در نهایت شاگرد شما باید نتیجه بگیرد و شما باید تشخیص دهید که اشکال کار کجاست.
در جلسات تدریس و تدریس خصوصی فیزیک علاوه بر آموزش روابط و فرمولها ارتباط آنها با فیزیک مسئله را هم تشریح کنید. فیزیک یک درس مفهومی است و سعی کنید به صورت مفهومی توجیه کنید که مثلا فلان رابطه چرا می تواند این مسئله را تشریح کند. در نهایت حل مسئله و توضیح مفهومی آنها هم به درک درس کمک زیادی می کند.
هم برای درس ریاضی و هم فیزیک حتی در حد یک سوال هم که شده به شاگردتان تمرین بدهید تا برای جلسه بعد حل کند و با جدیت از او نتیجه را بخواهید. حتی برایش نمره هم در نظر بگیرید. به این ترتیب در فاصله زمانی هر دو جلسه تدریس خصوصی، شاگرد شما مباحث جلسه قبل را مرور نموده و یاد خواهد گرفت. تمرین بدهید و حل آن را بخواهید:یکی از بهترین راهکارها برای موفق شدن و نتیجه گرفتن شاگردانتان این است که به آنها تمرین بدهید تا در فاصله زمانی بین جلسات تدریس فیزیک آنها را حل کنند. حل تمرین و مسئله برای یادگیری دروسی مانند ریاضی و فیزیک واقعا لازم و مفید است. مدرسانی که ریاضی و فیزیک تدریس می کنند و جلسات تدریس خصوصی ریاضیو فیزیک برگزار می نمایند حتما تمرین و مسئله را باید به عنوان بخشی از کلاس در نظر بگیرند. تمریناتی را که شاگردانتان حل کرده اند بررسی کنیدو اشکالات آنها را برطرف نمائید.
ارزیابی را فراموش نکنید: همانطور که در مورد قبلیگفته شد، یکی از راهکارها برای ارزیابی شاگردانتان تمربن دادن به آنها و بررسی تمرینات حل شده توسط آنان می باشد. می توانید در بعضی از جلسات تدریسفیزیک یک امتحان کوچک یا کوئیز هم بگیرید و میزان پیشرفت شاگردهایتان را ارزیابی نمائید. حتما این بخش را مد نظر داشته باشید. هدف شما در نهایت باید نتیجه گرفتن شاگردانتان و موفقیت آنها باشد. به این ترتیب خودتان هم در تدریس موفق خواهید شد. با ارزیابی مداوم میزان یادگیری آنها و نزدیک شدنبه هدف که همانا موفقیت شاگردهایتان است را می سنجید.
حمایت را تا روز امتحان قطع نکنید: همانطور که در مقالات قبلی هم گفته شد، هدف از برگزاری جلسات تدریس خصوصی تنها ارائه درس نیست. شما باید به شاگردهایتان مشاوره بدهید و در برنامه ریزی تحصیل و درسیبه آنها کمک کنید. در نهایت تا روز امتحان حمایت خودتان را از انها قطع ننمائید. حتی بعد از برگزاری امتحان هم پیگیر نمره و نتیجه آنان باشید. در کلاس درس و کلاس تدریس ریاضی مطالب را با بیان قابل فهم و روان توضیح دهید. از به کار بردن کلمات سنگین و عجیب غریب خودداری نمائید. مطلب را از بالا ببینید. سعی کنیداشکال شاگردتان را تشخیص دهید و آن مشکل را حل کنید. هر کدام از شاگردهای شما ممکن است مشکل درسی مربوط به خودش را داشته باشد. تشخیص این مشکل و اینکلاس تدریس ریاضی را به چه سمتی ببرید با شما است. کوئیز یا امتحان بگیرید: برای موفقیت در تدریس ریاضی و فیزیک و برای اینکه خیالتان راحت باشد که شاگردان شما نتیجه خواهند گرفت، ارزیابی و امتحان گرفتن را فراموش نکنید. می توانید در تعدادی از جلسات اول جلسه یک کوئیز بگیرید و در حد 15 دقیقه وقت به آن اختصاص دهید. کوئیز و امتحان باعث می شود میزان یادگیری شاگردانتان مورد سنجش قرار گرفته و اگر خوب درس را یاد نگرفته اند روش تدریس خودتان را اصلاح کنید و یا توصیه هایی در رابطه با روش مطالعه به آنها داشته باشید.
قبل از حضور در جلسات تدریس و تدریس خصوصی آمادگی لازم را در خودتان ایجاد کنید. تاجایی که می توانید بر مباحث تدریسی مسلط باشید. اگر کار تدریس را به تازگیشروع کرده اید در ابتدای کار چند درس محدود را درس بدهید تا خوب بر انها مسلط شوید. در ادامه می توانید تعداد درسهای تدریسی خودتان را بیشتر کنید. قبل از جلسات تدریس وقت بذارید و بر مطلب مسلط شوید.

کسانیکه در کار تدریس موفق هستند خوب درس می دهند. فن بیان قوی ای دارند و مطالب را از دید شاگردشان می بینند. شما هم اگر می خواهید در تدریس موفق باشید باید حین تدریس از شاگرد خودتان سوال بپرسید و تشخیص دهید که نقطه ضعف آنها کجاست؟ هر کدام از شاگردهای شما ممکن است در بخشی از درس اشکال داشته باشند و این جز با سوال پرسیدن مشخص نخواهد شد. شما باید خوب تشخیص دهید که شاگرد شما چه اشکال اساسی ای دارد و چه روندی را باید پیش گرفت تا در تحصیل موفق شود. باید جلسات تدریس خصوصیرا به گونه ای پی ببرید که موفقیت شاگرانتان حتمی باشد. به شاگردهای خودتان مشاوره بدهید و در طول ترم و تا شب امتحان پشتیبان آنها باشید.

فیزیک را مفهومی تدریس نمائید: فیزیک یک درس کاملا مفهومی است. در کلاسهای تدریسو تدریس خصوصی فیزیک هم این نکته را مد نظر داشته باشید. فقط فرمول ندهید ونگوئید که با این فرمول مسئله حل می شود. معنی روابط فیزیکی مختلف و دلیل کاربرد آنها در مسائل را توضیح دهید. سعی کنید شاگردانتان مفهوم روابط را درک کنند و بفمهند.

پشتیبانی و حمایت کامل از شاگردانتان: یکی از مزیتهای کلاسهای تدریس خصوصیبرای دانشجویان و دانش آموزان این است که مدرس به صورت کامل در طول ترم ازآنها حمایت کرده و به موفق شدن آنها در تحصیل کمک می کند. اگر شما هم به کار تدریس خصوصی مشغول هستید، تلاش کنید تا از شاگردانتان به صورت کامل حمایت نمائید. یکی از تفاوتهای کلاسهای خصوصی و گروهی همین است. از شما انتظار می رود که به صورت کامل از شاگردانتان حمایت کنید و از هیچ تلاشی برای رسیدن آنها به موفقیت فروگذار نکنید.
مهمتریننکته برای موفقیت در تدریس فیزیک توجه به این نکته است که شما برای برگزاری تعداد محدودی جلسات تدریس یا تدریس خصوصی از شاگردانتان پول نمی گیرید. بلکه شما برای رساندن آنها به نتیجه مطلوب مورد نظرشان است که مبلغ را دریافت می نمائید. بنابراین با این دید در کلاسهای خصوصیو یا کلاسهای تدریس نیمه خصوصی و گروهی حاضر شوید. تلاش کنید تا شاگردهای شما نتیجه بگیرند و به این ترتیب درآمد خودتان از کار تدریس را هم روز به روز افزایش دهید. اگر خوب تدریس کنید، شاگردهای شما ترمهای بعد هم با شما تماس خواهند گرفت و حتی شما را به دوستان، آشنایان و فامیلهایشان معرفی خواهند کرد.
فیزیک چیست؟
اگر مدرس فیزیک هستید و یا قصد دارید در زمینه آموزش خصوصی فیزیک فعالیت خودتان را شروع نمائید، برای موفقیت در زمینه تدریس خصوصی فیزیک و کسب درامد بالا از تدریس موارد زیر را در نظر داشته باشید.

1- برای فعالیت در زمینه تدریس خصوصی فیزیک و یا افزایش تعداد شاگردهایتان، آگهی تدریس خودتان را به صورت رایگان و یا ویژه در سایت (ایران مدرس) ثبت کنید.

2- با ثبت آگهی تدریس فیزیک در ایران مدرس متقاضیان تدریس خصوصی فیزیک آگهی شما را مشاهده کرده و به صورت مستقیم با خود شما برای کلاس خصوصی تماس خواهند گرفت.

3- به منظور ثبت آگهی در زمینه آموزش و تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان؛ کنکور، دانشگاه، المپیاد فیزیک و .... در این وب سایت، در بالای همین صفحه بر روی عبارت عضویت در سایت کلیک کنید.

4- در گوگل عبارت "تدریس خصوصی فیزیک"را جستجوی کنید. یکی از سایتهایی که در صفحه اول نتایج خواهید دید ایران مدرس است. بنابراین با درج تبلیغات در ایران مدرس به راحتی شاگرد جذب خواهید کرد.

5- ایران مدرس بیشترین تعداد مدرسین ثبت نامی در زمینه تدریس خصوصی فیزیک و سایر دروس را در بین سایتهای تدریس خصوصی در ایران دارد: بیش از 17000 مدرس ثبت نامی تا پاییز 96

6- آگهی تدریس فیزیک خودتان را به صورت رایگان در همین سایت می توانید درج نمائید. با این وجود، با ثبت آگهی ویژه تدریس بازدهی تبلیغ خودتان را بیشتر کنید. مشاهده نمائید: هزینه ثبت آگهی تدریس ویژه

7- روشهای دیگری هم برای جذب شاگرد در زمینه اموزش خصوصی فیزیک وجود دارد. برای مطالعه در زمینه روش های پیدا کردن شاگرد خصوصی مطالعه این مقاله کاملا مفید و موثر است.

نکته ای که باید خیلی به آن توجه کنید این است که اگر شاگردهای شما راضی باشند و نتیجه بگیرند و در امتحان فیزیک و کنکور فیزیک موفق باشند موفقیت شما در تدریس فیزیک و سایر دروش و کسب درامد بالای شما تضمین شده است. اگر شاگردهای شما راضی باشند شاگردهای جدید به شما معرفی می کنند. اگر شاگردهای شما راضی باشند ترمهای بعد هم برای برگزاری کلاس برای سایر دروش خودشان پیش شما بر می گردند. حتی اگر قیمت تدریس خصوصی فیزیکرا بیشتر کنید باز هم حاضر خواهند بود با شما کلاس داشته باشند. پس کیفیت کار خودتان را در اولویت اول قرار دهید و تا جایی که می توانید عالی تدریس کنید. بنابراین از بین همه ی روشهای ذکر شده می توان گفت کسب رضایت شاگردهای فعلی خودتان بهترین روش برای موفقیت در تدریس فیزیک است. برای پیدا کردن شاگردهای خصوصی جدید می توانید برای خودتان یک سایت یا وبلاگ بزنید و مطالب آموزشی در زمینه فیزیک ارائه کنید و در کنار آن برای خدمات تدریس خصوصی خودتان تبلیغ کنید. می توانید در رزونامه یا از طریق تراکت برگزاری یکی دو جلسه کلاس فیزیک کنکور را به صورت رایگان اعلام کنید و در ادامه از بین شرکت کنندگان شاگرد جذب کنید. با همکارانتان در ارتباط باشید.فرض کنید شما با مدرسین تدریس خصوصی ریاضی، تدریس خصوصی شیمی، تدریس زبان انگلیسیو ... در ارتباط باشید و به آنها شاگرد معرفی کنید و از آنها برای درس فیزیک شاگرد بگیرید. به این ترتیب تعداد شاگردهای شما بیشتر و بیشتر خواهد شد. دامنه ارتباطات خودتان را گسترش دهید. فراموش نکنید با درج تبلیغات تدریس فیزیک در سایت (ایران مدرس) آگهی تدریس شما توسط هزاران متقاضی تدریس فیزیک دیده خواهد شد. ایران مدرس پربازدیدترین سایت تدریس خصوصی ایران است و در ایام امتحانات بازدید ان نزدیک به 30000 بازدید در روز خواهد بود.
راهکاری که گفته شد کاملا عملی و امتحان شده است و برای موفقیت در تدریس خصوصی فیزیک، تدریس خصوصی ریاضی و یا هر درس دیگری می تواند کاملا موثر باشد. برای جذب شاگرد می توانید آگهی و تبلیغات تدریس خودتان را در سایت (ایران مدرس) به عنوان بزرگترین و پربازدیدترین سایت تدریس خصوصی ایرانثبت کنید. ثبت آگهی تدریس در ایران مدرس رایگان است و تنها در صورت تمایل می توانید تبلیغ خودتان را با پرداخت هزینه مناسبی ویژه کنید و بازدهی آن را افزایش دهید. برای ثبت آگهی تدریس در ایران مدرس در بالای همین صفحه بر روی عبارت عضویت در سایت کلیک کنید و بعد از ثبت نام آگهی تدریس خودتان را ثبت کنید. اگر می خواهید آگهی تدریس شما برای جذب شاگرد و موفقیت در تدریس فیزیک موثر باشد حتما این مقاله را بخوانید. البته روشهای دیگری هم برای جذب شاگرد وجود دارد که در مقاله 25 راهکار عملی و کاربردی برای جذب شاگرد خصوصی و کسب درامد بالاتر از تدریس خصوصی به صورت کامل توضیح داده شده است.
با توجه به مطالب ارائه شده، برای موفقیت در تدریس خصوصی فیزیک وکسب درآمد بالا از آن تنها خوب تدریس کردن کافی نیست. در مرحله اول باید محدودیتهای ذهنی خودتان را برطرف کنید و برای خودتان هدف مشخصی در نظر بگیرید به نحوی که هر ترم 10 تا 20 درصد درآمد خودتان را افزایش دهید. در ادامه با استفاده از خلاقیت خودتان و با جستجو در اینترنت و .... راهکارهایموثرتر جذب شاگرد، ارائه تدریس و .... را پیدا کنید و به سوی موفقیت در تدریس فیزیک گام های جدی بردارید.

منبع: ایران مدرس
(0) نظر
برچسب ها :
چگونه در آموزش و یادگیری درس فیزیک و امتحان فیزیک موفق باشیم؟
چگونه در آموزش و یادگیری درس فیزیک و امتحان فیزیک موفق باشیم؟ - در این بخش در رابطه با موفقیت در درس فیزیک و یادگیری بهتر درس فیزیک و چگونگی مطالعه برای قبولی در امتحان فیزیک مطالبی ارائه شده است.  برای آموزش عمقی و مفهومی درس فیزیکو یادگیری بهتر ان و همچنین برای داشتن عملکرد عالی در این درس سعی کنید به صورت مرتب در کلاسهای فیزیک حضور داشته باشید و تنها حضور در کلاس هم برای شما ملاک نباشد بلکه در کلاس فیزیک فعال باشید، جزوه بنویسید و هر سوالی که برای شما پیش امد را بپرسید. قبل و بعد از کلاسها درس را مرور کنید و خواندن فیزیک را به ایام امتحانات موکول ننمائید. فیزیک برای یادگیری به زمان نیاز دارد و در ایام امتحانات زمان کافی برای درک عمیق آن وحل تمرین و مسئله به اندازه کافی وجود ندارد. تمرین حل کنید و در تمام شرایط سعی کنید درس را درک کنید و مفهومی یاد بگیرید. استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک و مقالات اموزشی و جزوه ها و سوالات امتحانی موجود در این وب سایت (ایران مدرس)هم می تواند کاملا مفید باشد. در کلاس در ردیف جلو بنشینید، کتاب درسی را در اولویت قرار دهید و از حل المسائل به درستی استفاده کنید. اگر خواستید از کتاب کمک آموزشی استفاده نمائید، کتاب کمک آموزشی معتبر استفاده کنید. در طول ترم درس بخوانید ولی در ایام امتحانات هم خواندن فیزیک را ادامه دهید و جمع بندی کنید و رفع اشکال نمائید. در این ایام که به مدرس اصلی خودتان دسترسی ندارید در کنار داشتن یک مدرس خصوصی فیزیک خوب می تواند کاملا موثر باشد. راه حلهای مختلف مسائل را یاد بگیرید و درک کنید. بعضا بادوستان و همکلاسی هایتان به صورت گروهی درس بخوانید و از افراد موفق در درس فیزیک مشورت بگیرید.
در کلاس حاضر باشید و گوش دهید و جزوه بنویسید. اتفاقا برای استفاده مفید از کلاس فیزیک نوشتن جزوه بسیار خوب است. چون اگر بخواهید جزوه بنویسید تمرکز بیشتری هم خواهید داشت. برای 20 گرفتن در درس فیزیکعادت به درس خواندن در طول ترم را در خودتان ایجاد کنید. اگر فیزیک را در طول ترم بخوانید مطالب بهتر و مفهومی تر برای شما جا خواهد افتاد. در این حالت فرصت بیشتری برای حل تمرین و مسئله خواهید داشت و با در اختیار داشتن زمان کافی و بدون استرس فیزیک را خواهید آموخت. در ایام امتحانات زمان کافیبرای یادگیری عمقی و مفهومی فیزیک ندارید. بعد از کلاسهای فیزیک درس را مرور کنید. در صورت لزوم از کلاسهای خصوصی فیزیک استفاده نمائید. برای مشاهده لیست مدرسینی که در زمینه آموزش خصوصی فیزیک فعالیت دارند بر روی عبارت تدریس خصوصی فیزیککلیک کنید. برای 20 گرفتن در درس فیزیک باید به صورت کامل بر کتاب درسی مسلط باشید. کتاب را خوب بخوانید و تمرینات و مسائل آن را حل کنید. هر سوالیا اشکالی که داشتید از مدرس و استاد فیزیک و یا مدرس خصوصی فیزیک خودتان بپرسید. برای آنکه در درس فیزیک نمره خوبی بگیرید و حتی 20 بگیرید باید زودتر از دیگران شروع به درس خواندن کنید.
شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک و نمره قبولی بالا در امتحان فیزیکمی تواند با هم مرتبط باشد. البته به این معنی نیست که تمامی افراد برای قبولی در امتحان فیزیک لازم است در کلاسهای خصوصی فیزیک شرکت نمایند ولی بههر حال هر شخصی برای یادگیری بهتر و عمیق تر این درس می تواند از کلاسهای خصوصی استفاده کند. اگر تصمیم دارید از کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک برای گرفتن نمره خوب در این درس استفاده کنید، سعی کنید این کلاسها را در طول ترم داشته باشید و به ایام امتحانات موکول نکنید. البته اگر خودتان درس را بلد هستید و در کلاسهای مدرسه یا دانشگاه حاضر بوده اید و در طول ترم درس فیزیک را خوب خوانده اید و فقط در حد رفع اشکال لازم است از کلاسهای خصوصی استفاده نمائید، در این حالت موکول کردن کلاسهای خصوصی فیزیک به ایام امتحانات اشکالی ندارد. اتفاقا در این حالت استفاده از جلسات تدریس خصوصیبرای جمع بندی و رفع اشکال بسیار مفید بوده و می تواند نتیجه امتحان را درجهت مثبت آن بسیار تغییر دهد. اما اگر در درس فیزیک اشکالات پایه ای دارید، در ترمهای قبل در امتحان فیزیک عملکرد خوبی نداشته اید، در کلاسهای اصلی خودتان تدریس مدرس و یا استاد خودتان را خوب متوجه نمی شوید و .... دراین حالت، استفاده از کلاسهای خصوصی فیزیک را زودتر شروع کنید و به ایام امتحانات موکول ننمائید.
در طول ترم درس فیزیک را بخوانید:یکی از مهمترین نکات برای موفقیت در امتحان فیزیک و کنکور فیزیک و قبولی با نمره خوب در امتحانات سایر دروس این است که در طول ترم درس بخوانید. شاید مهمترین نکته همین است. وقتی در طول ترم درس فیزیک را می خوانید و به مرور یاد می گیرید مطالب به خوبی برای شما جا می افتد و زمان بیشتری هم برای حل تمرین و مسئله دارید. در ایام امتحانات هم کار شما راحت تر خواهد بود و امتحان قبولی شما با نمره بالا هم بیشتر می شود.
بعد از کلاسهای تدریس فیزیک درس را مرور نمائید:اگر در طول ترم درس فیزیک را بخوانید و نکته قبلی که گفته شد را رعایت کنید، این مورد هم خود به خود برآورده خواهد شد. یکی از مواردی که در طول ترم لازم است انجام دهید این است که در طول ترم درس فیزیک را مرور نمائید. بعد از کلاسهای فیزیک درس را مرور کنید و مهمترین نکات را یادداشت نمائید. اگر اشکالی دارید بنویسید که بعدا بپرسید. همین مرور اگر کوتاه هم باشد جلوی فراموشی درس را می گیرد و جلسات بعد هم مطالب را بهتر متوجه خواهید شد.
درس فیزیک را مفهومی و عمقی بخوانید:فیزیک به صورت ذاتی یک درس مفهومی است. ممکن است شما در درس ریاضی مسئله ای را حل کنید و مفهوم آن را خیلی خوب هم متوجه نشوید و ندانید که کجا استفاده می شود. مثلا از رابطه ای بدون درک معنی ان مشتق بگیرید. اما در درس فیزیک باید معنا و مفهوم روابط که هر کدام از آنها توصیف کننده یک پدیده یا اتفاق فیزیکی است را باید خوب متوجه شوید و بتوانید توضیح دهید. اگر فیزیک را مفهومی بخوانید، وقتی در آینده سوالات جدید به شما داده شود، آن سوالات را هم می توانید حل کنید. اما اگر درس فیزیک را سطحی بخوانید، فقط تمریناتی را می توانید حل کنید که مشابه تمرینات کتاب درسی شما باشد. برای موفقیت در درس فیزیک مفهومی خواندن آن مهم و ضروری است.


iranmodares

همانطور که می دانید فیزیک یک درس کاملا مفهومی است. مطالب ارائه شده در درس فیزیک با مطالب ارائه شده در درسهایی مانند ریاضی و شیمی متفاوت است. در درس ریاضی روابط وفرمولها آموزش داده می شود و در بسیاری از موارد درک مسئله خیلی لازم نیست. در تمرینات ریاضی یادگیری قواعد ریاضی و حل مسائل و تمرینات با استفاده از آن کافی است. فیزیک درسی است که در ان سعی می شود با استفاده ازفرمولها و روابط اتفاقاتی که به صورت واقعی در عالم واقعی می افتد شبیه سازی شود. به عبارت دیگر، در درس فیزیک رابطه و فرمولی که معنی فیزیکی نداشته باشد و یک مسئله واقعی را شبیه سازی نکرده باشد وجود ندارد. بنابراین اگر شما بخواهید درس فیزیک را خوب یاد بگیریدباید سعی کنید معنی فیزیکی روابط را درک کنید و مفهومی و معنی فرمولها را خوب متوجه شوید. به عنوان مثال، در درس فیزیک مکانیک روابطی که برای بدست آوردن مکان، سرعت و شتاب ارائه می شود برای شبیه سازی مسائلی است که در عملمی تواند اتفاق بیافتد. حرکت پرتابی که در این درس مورد بررسی قرار می گیرد را در عمل می توان به صورت واقی مورد بررسی قرار داد. بنابراین اگر میخواهید در درس فیزیک موفق باشید و علاوه بر یادگیری مفهومی و عمیق این درسقشنگ در آن نمره خوبی هم بگیرید، یادگیری سطحی و خواندن سطحی درس را فراموش کنید.
با دوستانتان گروهی مطالعه کنید:در بسیاری از مواقع می توانید با دوستانتان به صورت گروهی درس بخوانید و فیزیک را بهتر یاد بگیرید. به صورت گروهی خواندن فیزیک هم می تواند مفید و موثر باشد. البته توصیه می شود همیشه دوستانتان را اط بین اقرادی انتخاب کنید که به لحاظ درسی و تحصیلی از خود شما بهتر باشند و در نهایت باعث پیشرفت شما شوند. اگر با افرادی که از لحاظ درسی از شما ضعیفتر هستند دوستیکنید و با آنها گروهی درس بخوانید نه تنها چیز جدیدی یاد نمی گیرید بلکه شما را به صورت تنبلی و درس نخواندن هم سوق می دهند. در مطالعه گروهی فیزیکمی توانید روی راه حلهای مختلف مسائل و تمرینات بحث کنید و درس را بهتر آموزش ببینید.
با برنامه ریزی و نظم درس بخوانید: برای موفقیت دردرس فیزیک و به صورت کلی موفقیت در امتحانات و زندگی برنامه ریزی و نظم حرف اول را می زند. برای حضور در کلاسهای فیزیک و سایر دروس، برای حل تمرینات و مسائل، برای مرور درس و خواندن کتاب درسی به صورت تک نفره و یا گروهی و .... برنامه داشته باشید. برنامه ریزی به شما نظم می دهد. سعی کنیدبه برنامه درسی خودتان در طول ترم پایبند باشید و تا جایی که می توانید انرا خوب پیش ببرید. در برنامه ریزی خودتان جدی باشید و در عین حال انعطاف هم داشته باشید. ممکن است بعضا مواردی پیش بیاید که برنامه شما به صورت 100درصدی اجرا نشود، ایرادی ندارد و نا امید نشوید. برنامه خودتان را اصلاح کنید و ادامه دهید. برای دانلود رایگان سوالات کنکوری فیزیک کلیک کنید: تست کنکور فیزیک
تدریس خصوصی فیزیک و آموزش فیزیک در زمان کم:برای آموزش و یادگیری فیزیک در زمان کمتر هم می توانید از کلاسهای خصوصی فیزیک استفاده نمائید. در طول یک ترم که درس فیزیک را یاد می گیرید معمولا 15 تا 16 جلسه کلاس تشکیل می شود. همین تعداد کلاس خصوصی فیزیک را در طول یک ماه می توانید برگزار نمائید و کل کتاب را بخوانید. حتی اگر بیشتر عجله داشته باشید در عرض 15 روز هم می توانید کل کتاب را یاد بگیرید. البته وقتیاین آموزش و یادگیری مفید واقع خواهد شد که بین جلسات و کلاسهای خصوصی فیزیک خودتان هم درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. همانطور که گفته شد توصیه می شود فیزیک را در طول ترم بخوانید و به ایام امتحانات موکول نکنید.ولی به هر حال اگر به هر دلیلی در کلاسهای اصلی خودتان در مدرسه یا دانشگاه غیبت داشته اید و نتوانسته اید در کلاسها حاضر باشید در مدت زمان کمی می توانید این غیبت ها را جبران کنید و درس را خوب یاد بگیرید. اگر می خواهید در زمان کمتری درس فیزیک را یاد بگیرید و اتفاقا بازدهی یادگیری شمابالاتر هم باشد، شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک می تواند کاملا موثر باشد. در کلاسهای خصوصی فیزیک مدرس و معلم خصوصی شما فقط با یک نفر سر و کار دارد و در نتیجه مطالب را با سرعت بالاتری می تواند ارائه نماید.
اگر می خواهید درس فیزیک را خوب یاد بگیریدو به صورت مفهومی آموزش ببینید در کنار شرکت در کلاسهای فیزیک مدرسه و دانشگاه خودتان هم باید درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. شرکت در کلاسهای فیزیک مهم است و برای یادگیری لازم می باشد. اما مهمتر از آن میزانمطالعه و حل تمرین و مسئله خود شما است. بعد از کلاسهای فیزیک جزوه را مرور نمائید و متن کتاب درسی را بخوانید. خیلی روی کتابهای کمک آموزشی تاکید نداشته باشید. کتاب اصلی خودتان را در اولویت قرار دهید و آن را بخوانید. اگر وقت کردید کتاب کمک آموزشی هم می تواند مفید باشد ولی در ابتدا کتاب اصلی خودتان را بخوانید. تمریناتی که در کلاس فیزیک حل شده است را مرور کنید و روی آنها تامل و تفکر کنید. ببینید خودتان می توانید یک باردیگر همان تمرین را حل کنید. آیا راه حل دیگری هم دارد؟ چرا مدرس یا معلم شما این فرمول را به کار برد؟ خلاصه اینکه تمرینات را برای خودتان تشریح کنید و توضیح دهید. روی تمرینات و مسائل حل نشده فکر کنید و قبل از مراجعه به حل المسائل خودتان راه حلی ارائه دهید. در طول ترم درس بخوانید و خواندندرس فیزیک را به ایام امتحانات موکول نکنید. یادگیری عمقی و مفهومی فیزیک به زمان نیاز دارد. در ایام امتحانات تمام تلاش شما این خواهد بود که درس را تمام کنید و فرمولها را حفظ کنید. در ایام امتحانات نمی توان فیزیک را مفهومی خواند. اگر در درس فیزیک اشکالات پایه ای دارید می توانید از مدرسینتدریس خصوصی فیزیک هم کمک بگیرید.
کلاسهای تدریس خصوصیفیزیک برای قبولی در امتحان و گرفتن نمره خوب در امتحان فیزیک می تواند کاملا مفید باشد اگر خودتان هم در کنار شرکت در این کلاسها درس فیزیک را بخوانید. شرکت در هر کلاسی وقتی می تواند در یادگیری شما مفید واقع شود که خودتان هم درس را بخوانید. فیزیک درسی کاملا مفهومی است و روابط ارائه شده در آن پدیده های فیزیکی واقعی را توصیف می کند. در کلاسهای مدرسه و دانشگاهو کلاسهای تدریس خصوصی می توانید با این روابط آشنا شوید و نحوه کاربرد آنها در مسائل مختلف را آموزش ببینید. در ادامه بعدا وقتی خودتان روی این روابط کار می کنید و تفکر و تعمق می نمائید، فرمولها بهتر برایتان جا می افتد. تا وقتی که تلاش نکنید از این روابط برای حل مسائل استفاده نمائید، مشخص نخواهد شد که آیا خوب فرمولها را درک کرده اید یا نه. وقتی تمرین و مسئله حل می کنید اشکالات شما خودش را نشان خواهد داد. فرمولهای فیزیک حفظ کردنی نیستند. این فرمولها را باید درک کنید و با پدیده های فیزیک ارتباط آنها را متوجه شوید. اگر به این شکل درس فیزیک را یاد بگیرید وقتی مسئله ی جدیدی به شما داده می شود، چون درک خوبی از روابط دارید، می توانید راه حل خوبی هم ارائه کنید. بنابراین وقتی استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک مفید خواهد بود که خودتان هم درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. به این ترتیب، استفاده از این کلاسها برای قبولی در امتحان فیزیک هم مفید خواهد بود و نمره خوبی هم خواهید گرفت.
دانلود کتاب فیزیک 1
درس فیزیک با درس ریاضی و شیمی و سایر دروس متفاوت است. بعضی از درسها فقط فرمولی هستند. درس فیزیک درک کردنی و فهمیدنی است. درس را خوب بفهمید.
حین حل تمرینات و مسائل، آنها را برای خودتان تشریح و تجزیه و تحلیلکنید. راه حلهای مختلف حل مسائل را یاد بگیرید و خوب بفهمید. درس را عمقی بخوانید.
در ایام امتحانات نمونه سوالات امتحانی برای یادگیری بهتر درس و آشنایی با نحوه مطرح شدن سوالات حل کنید. نمونه سوالات امتحانی حل کنید تا اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنید.
با دوستانتان که در درس فیزیک قوی هستند به صورت گروهی روی مسائل کار کنید. ببینید که آنها چگونه با مسائل برخورد می کنند و از چه روابط استفاده می نمایند.
از ابتدای ترم مطالعه درس فیزیک و دروس مهم دیگر مانند ریاضی را شروع کنید. این نوع درسها در ایام امتحانات اگر قبلا خوانده نشده باشند دردسر ساز خواهند بود.
هر مسئله یا تمرینی را که حل می کنید سعی کنید به صورت واقعی هم آنرا درک نمائید. روی مسائل فکر کنید و فقط فرمولی و سطحی با قضیه برخورد نکنید.
حین حل تمرین و مسئله و یا حین مطالعه و مرور در دفترچه کوچکی نکاتمهم را یادداشت کنید. این دفترچه کوچک در ایام امتحانات بسیار مفید خواهد بود. - مطالعه کنید: راهکارهای رفع اشکال درس فیزیک
با برنامه ریزی پیش بروید. تمام انسانهای موفق در زندگی برنامه ریزی دارند. برای خواندن فیزیک و سایر دروس برنامه روزانه و هفتگی داشته باشید.
به جای اینکه تعداد زیادی کتاب کمک آموزشی داشته باشید و فیلم آموزشی نگاه کنید و .... در کلاسهای اصلی خودتان حاضر باشید و کتاب درسی راعالی بخوانید.
برای موفقیت در امتحانفیزیک و یا هر درس دیگری باید درس خواندن در طول ترم را مد نظر داشته باشید. درس خواندن در طول ترم رمز موفقیت در تحصیل است. خیلی واضح است، افرادی که در طول ترم درس می خوانند زمان بیشتری برای مطالعه درس و حل تمرین و مسئله دارند. فیزیک هم مانند درس ریاضی برای آموزش و یادگیری به زمان نیاز دارد. بنابراین با هر سطح هوشی ای که دارید اگر در طول ترم درس بخوانید و مداومت داشته باشید و با برنامه ریزی پیش بروید به احتمال زیاد در امتحان فیزیک موفق خواهید بود. استفاده از کلاسهای فیزیکو جلسات تدریس خصوصی برای آموزش پایه ای درس و رفع اشکال و .... بسیار مفید است و باید سعی کنید از این کلاسها هم بیشترین استفاده را داشته باشید. شرکت در کلاسهای فیزیک کاملا مهم است ولی به هر حال حرف اول را در موفقیت شما در امتحان تلاش و کوشش خودتان می زند. با انگیزه شروع کنید و باپشتکار ادامه دهید. همان ابتدای ترم نمره ی خودتان در درس فیزیک را مشخص کنید. مثلا در برگه ای بنویسید: نمره این ترم من در درس فیزیک 19 یا بیشتر است.به این ترتیب هدف واضحی برای خودتان تعیین کرده اید و راحتتر می توانید درامتحان موفق شوید. همین که بدانید چه هدفی دارید و می خواهید چه نمره ای بگیرید باعث می شود کارهایی که در طول ترم انجام می دهید جهت دار شود. برایسایر دروس خودتان هم می توانید هدفی مشخص کنید و یا در کل مشخص کنید که قصد دارید چه معدلی داشته باشید. برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید و بابرنامه پیش بروید. نظم و برنامه ریزی برای موفقیت در هر کاری بسیار مهم است.
منبع: ایران مدرس
(0) نظر
برچسب ها :
کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی با تبلیغات رایگان اینترنتی
در این بخش مطالبی در زمینه کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی با تبلیغات رایگان اینترنتی ارائه می گردد.

اگر می خواهید شاگرد جذب کنید و در زمینه تدریس خصوصی فعالیت داشته باشید ....

اگر قصد دارید با ثبت اگهی و تبلیغات رایگان تدریس درامد بالایی از تدریس خصوصی بدست آورید ....

اگر به کار تدریس علاقه دارید و قصد دارید با ثبت آگهی تدریس در این زمینه فعالیت خودتان را شروع کنید و یا گسترش دهید ....

در هر صورت، ادامه این مطلب را بخوانید.

مطالعه کنید: نحوه کسب درامد بالا از تدریس خصوصی

چگونه در تدریس خصوصی موفق باشیم و درآمد بالایی کسب کنیم؟

ممکن است شما در زمینهتدریس خصوصی فعالیت داشته اید و در این زمینه سابقه کاری بالایی داشته باشید و از روشهای مختلفی شاگرد جذب کرده باشید (از طریق آموزشگاهها و موسسات تدریس خصوصی، تبلیغات تراکتی و تبلیغات تدریس خصوصی در بخش نیازمندیهای روزنامه ها، از طریق فامیلها و آشنایان و دوستان، از طریق سایتو وبلاگ خودتان و .....). در همین سایت ایران مدرس نیز مقالات زیادی در زمینه انواع روشهای جذب شاگرد و پیدا کردن شاگرد خصوصی ارائه شده است به نحوه که وقتی در گوگل عبارت "جذب شاگرد خصوصی" را جستجوی می کنید یکی از پیشنهادهایی که گوگل در پایین صفحه اول نتایج جستجو به شما می دهد "وب سایت ایران مدرس" است. به عنوان مثال، برای مطالعه در زمینه انواع روشهای مختلف جذب شاگرد بر روی این لینک و یا این لینککلیک نمائید. از بین روشهای مختلف جذب شاگرد و پیدا کردن شاگرد خصوصی، ثبتتبلیغات تدریس در اینترنت و خصوصا در سایتهایی که مانند سایت (ایران مدرس) به صورت تخصصی در زمینه تبلیغات تدریس خصوصیفعالیت دارند بهترین روش و پربازده ترین روش می باشد. با درج اگهی تدریس خصوصی در این وب سایت به راحتی شاگرد جذب کنید و از کار تدریس خصوصی درآمد بالایی بدست آورید. دلایل زیر نشان می دهید که تبلیغات اینترنتی تدریس خصوصی بهترین روش جذب شاگرد خصوصی است.

تبلیغات تدریس خصوصی

ثبت تبلیغات تدریس خصوصی در اینترنت نه به لحاظ زمانی و نه به لحاظ مکانی محددویت ندارد. آگهیو تبلیغات تدریس خصوصی شما در همین سایت ایران مدرس تا وقتی که خودتان آن را حذف نکنید باقی می ماند. وقتی در روزنامه تبلیغ می دهید آگهی شما فقط همان یک روز باقی می ماند و بعد از آن کسی تبلیغ شما را نخواهد دید. تبلیغات اینترنتی در هر ساعتی از شبانه روز قابل مشاهده است و با گسترش گوشی های هوشمند همه ی افراد از کل کشور می توانند تبلیغات شما را مشاهده نمایند.
در تبلیغات اینترنتی امکانات زیادی برای معرفی خودتان دارید و هر مقدار که بخواهید می توانید درزمینه سوابق تدریس، رزومه کاری، مزایای کلاسهای خصوصی خودتان و ... توضیح دهید. در تبلیغات روزنامه و تراکت توضیحات مختصری می توانید ارائه کنید. درهمین سایت برای آگهی های تدریس خصوصی خودتان میتوانید عکس انتخاب نمائید و توضیحات کامل در زمینه سوابق تدریس خودتان ارائه کنید تا دانش آموزان و والدین آنها با اطمینان با شما تماس بگیرند. در این سایت می توانید نظرات شاگردهایتان را ثبت کنید و برای دروس تدریسی خودتان جزوه ثبت نمائید.
برای مطالعه بیشتر در زمینه انواع روشهای جذب شاگرد حتما مقاله 25 راهکار عملی و کاربردی برای جذب شاگرد خصوصی و کسب درامد بالاتر از تدریس خصوصی را مطالعه کنید و یا بر روی این لینککلیک نمائید. روشهای مختلفی برای جذب شاگرد و پیدا کردن شاگرد خصوصی و کسبدرامد بالا از تدریس خصوصی فیزیک وجود دارد. در هر کاری ممکن است در ابتدای کار درامد شما خیلی زیاد نباشد. حتی اگر بخواهید مغازه ای باز کنید می دانید که شاید تا مدت زیادی درامد شما بالا نباشد و به تدریج که مشتریانبا مغازه شما آشنا شوند درامد شما هم بیشتر و بیشتر خواهد شد. هر کاری در ابتدای امر به همین صورت است. در کار تدریس فیزیک هم اگر در ابتدای کار درامد شما خیلی بالا نبود نا امید نشوید. ادامه دهید و شاگردهای بیشتری جذبکنید. اگر مثلا ترم قبل کلا 4 میلیون تومان از تدریس فیزیک درامد کسب نموده اید، این ترم هدف را برای خودتان روی 7 میلیون تومان قرار دهید و به تدریج پیشرفت کنید. برای کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی فیزیکباید در زمینه های مختلفی عملکرد خوبی داشته باشید. قبل از انجام هر کاری برای خودتان تعیین کنید که این ترم چقدر می خواهید درآمد داشته باشید. مثلاهمان 7 میلیون را در نظر بگیرید. البته اگر قبلا به این درآمد رسیده اید باید مقدار بیشتری برای خودتان در نظر بگیرید. پس در ابتدای کار برای خودتان مشخص کنید که می خواهید چقدر از تدریس خصوصی فیزیک درآمد داشته باشید و در ادامه برای رسیدن به هدف خودتان تلاش کنید. راهکارهای مختلف را امتحان کنید و به نسبت ترمهای قبل خودتان پیشرفت کنید.
برای کسب درآمد بالا از تدریس زباندر صورتی در این زمینه فعالیت کنید که خودتان به زبان و آموزش آن علاقه دارید. اگر اینطور باشد حتما موفق خواهید شد و در ضمن هم از کارتان لذت خواهید برد و هم درامد خوبی بدست خواهید آورد. خبر خوب اینکه، تدریس خصوصی زبان پر سرچ ترین عبارت در گوگل است و به نسبت تدریس خصوصی ریاضی، تدریس خصوصی فیزیک، تدریس شیمی، تدریس عربیو یا هر درس دیگری متقاضی بالاتری دارد. در ضمن، آموزش زبان منحصر به ایاممدرسه و دانشگاه نیست و افراد زیادی برای اهداف تجاری از کلاسهای تدریس خصوصی زبان استفاده می کنند. با تعطیل شدن مدارس و دانشگاهها نه تنها مانندسایر دروس کار تدریس خصوصی کم نمی شود بلکه بیشتر رونق می گیرد. بنابراین اگر واقعا به تدریس زبان و آموزش زبان علاقه دارید و در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشید، بازارکار خوبی در این زمینه وجود دارد و می توانید درامدبسیار خوبی بدست اورید. می توانید در زمینه اموزش مکاله زبان، آمادگی زبانانگلیسی، فرانسه و آلمانی برای امتحانات، آموزش زبان برای آزمونهایی مانندآیلتس و تافل، آموزش گرامر زبان، تدریس خصوصی زبان کنکور و .... فعالیت داشته باشید و درامد بسیار خوبی بدست آورید.

برای فعالیت در زمینه تدریس انگلیسی و کسب درآمد از این کار، همانطور که گفته شد راهکارهای مختلفی وجود دارد. اولین راهکار همان ارتباط گرفتن با آموزشگاههای تدریس زبان است. روش دیگری که برای جذب شاگرد وجود دارد این است که خودتان به صورت مستقل شاگرد جذب کنید. می توانید تراکت چاپ کنید و در محله های مورد نظر یا در مدارس و دانشگاهها توزیع نمائید. می توانید در مدارس مختلف با هماهنگی مدیر مدرسه یکی دو جلسه به صورت رایگان کلاس آموزش گرامر زبان (به عنوان مثال) برگزار کنید و در آخر جلسه دوم کارت خودتان را توزیع نمائید. می توانید در روزنامه و بخش نیازمندیهای ان تبلیغ بدهید و در زمینه اموزش زبان شاگرد جذب کنید. می توانید برای خودتان سایت یا وبلاگی داشته باشید و در کنار ارائه مطالب آموزشی یادگیری زبان برای خدمات تدریس خصوصی خودتان همتبلیغ کنید. می توانید در سایتهای عمومی اگهی اینترنتی مانند ایستگاه، ایران تجارت، سودایران و .... تبلیغ کنید. به عنوان بهترین راهکار، می توانید تبلیغات تدریس زبان خودتان را در سایت (ایران مدرس) که به صورت تخصصی در زمینه تبلیغات تدریس خصوصی فعالیت دارد و بزرگترین و پربازدیدترین سایت تدریس ایران است (با بیش از 17000 مدرستدریس خصوصی تا پاییز 96) ثبت نمائید. با ثبت آگهی در این وب سایت، تبلیغات تدریس شما در معرض دید هزاران بازدید کننده متقاضی تدریس خصوصی زبان انگلیسی قرار می گیرد.  اکثر مدرسینی که وقتشان به صورت کامل پر است و از تدریس درامد بالایی دارند، تعداد زیادی ازشاگردهایشان را از ترمهای قبل دارند. یا ترمهای قبل با هیمن شاگردهایشان کلاس داشته اند و یا شاگردهای قبلی خودشان چون راضی بوده اند این شاگردهای جدید را به آنها معرفی کرده اند. پس شاگردهای راضی و شاگردهایی که در امتحان زبان انگلیسی، کنکور زبان، مکالمه زبان و .... خوب نتیجه گرفته اند رمز موفقیت در تدریس زبان هستند. شما باید به صورت مداوم روی خودتان و توانایی های خودتان کار کنید  و به صورت مداوم بهتر و بهتر شوید. برای اینکه شرایط بیرونی تغییر کند و درآمد شما بیشتر شود، در ابتدای کار باید تغییرات به صورت درونی اتفاق بیافتد. باید بخواهید که درآمد بالاتری داشته باشید و برای آن برنامه داشته باشید و با مطالعه بیشتر توانایی های خودتان را بیشتر کنید به گونه ای که کلاسهای شما بهترین بازدهی را برای شاگردهایتان داشته باشد. ثبت آگهی و تبلیغات تدریس خصوصی در ایران مدرسبهترین روش برای جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس خصوصی است. ممکن است روشهای دیگری مانند تبلیغات در روزنامه، تبلیغات تراکتی، همکاری با آموزشگاهها و ... برای جذب شاگرد وجود داشته باشد ولی هیچکدام از روشهای مزبور بازدهی ثبت تبلیغات تدریس خصوصی در ایران مدرس را ندارد. وقتی از طریق اموزشگاهها شاگرد جذب می کنید، هر جلسه باید 30 یا 40 درصد درامد تدریس را به انها پرداخت کنید و در نتیجه درامد شما محدود خواهد شد. در ضمندر این حالت قیمت و نرخ کلاسهای تدریس خصوصیرا خودتان تعیین نخواهید کرد. همکاری با اموزشگاهها و موسسات تدریس خصوصی برای شروع کار خوب است ولی در ادامه با ثبت تبلیغ در همین سایت می توانید به صورت مستقل کار کنید. درج اگهی تدریس در سایتهای آگهی عمومی هم به اندازه درج تبلیغات تدریس در ایران مدرس مفید نخواهد بود. البته نکته ای کهباید در نظر داشته باشید این است که اگهی تدریس خصوصی خودتان را خوب و متقاعد کننده بنویسید. برای تبلیغات تدریس خودتان یک عکس پرسنلی مرتب انتخاب کنید. عکس در افزایش بازدهی آگهی کاملا موثر است. اگر می خواهید در کار تدریس و تدریس خصوصی موفق باشید باید برای نوشتن آگهی خودتان وقت بگذارید. رزومه کاملی ارائه دهید و اسم تمام دروس تدریسی را بنویسید. از شاگردهایتان نظر خواهید کنید و نظرات مثبت انها را در متن آگهی بنویسید. (مثلا این آگهیرا ببینید). برای دروس تدریسی خودتان جزوه یا خلاصه جزوه ثبت کنید و به صورت مداوم آگهی و تبلیغات تدریس خودتان را به روز کنید. هر چه آگهی تدریس شما کاملتر و متقاعد کننده تر باشد احتمال جذب شاگرد شما بیشتر خواهد شد. در ایران مدرس ما تلاش خواهیم کرد آگهی شما دیده شود. اینکه آگهی تدریس خودتان را خوب بنویسید به گونه ای که افرادی که تبلیغ شما را می بینند متقاعد شوند برای کلاسهای تدریس خصوصی با شما تماس بگیرند به عهده خود شما است.

مطالعه کنید: آگهی تدریس خصوصی و نحوه درج تبلیغات تدریس خصوصی
ثبت آگهی تدریس خصوصی زبان انگلیسی در ایران مدرس به نسبت سایر انواع روشها برای جذب شاگردمزایای بسیار زیادی دارد. درج اگهی تدریس در این وب سایت رایگان است. اما می توانید تبلیغات تدریس خودتان را ویژه کنید و بازدهی آن را افزایش دهید.

ثبت آگهی رایگان تدریس خصوصی، علاوه بر ارزانترین، بهترین روشبرای جذب شاگرد و پیدا کردن شاگرد خصوصی هم می باشد. در ادامه در این رابطه توضیحات کافی ارائه می گردد. با درج تبلیغات اینترنتی و ثبت آگهی رایگان و یا آگهی ویژه تدریس خصوصی در سایت (ایران مدرس) و یا سایتهایتبلیغات عمومی مانند سایت www.soodiran.com آگهی و تبلیغات تدریس شما بدونمحدودیت زمانی و بدون محدودیت مکانی در کل کشور قابل مشاهده خواهد بود. تبلیغات اینترنتیکاملا گسترده است. شما حتی اگر در یک شهر کوچک سکونت دارید و در شهر محل سکونت شما متقاضی زیادی برای تدریس خصوصی وجود ندارد، می توانید از طریق اینترنتی برای خدمات تدریس خودتان تبلیغ کنید و از تهران، کرج و یا هر جای دیگر ایران شاگرد خصوصی به صورت آنلاین جذب نمائید. چه نوع تبلیغات دیگری این مزیت و این گستردگی را دارد. در تبلیغات اینترنتی می توانید هر مقدار توضیح در زمینه رزومه کاری و سوابق تدریس خودتان ارائه دهید. هیچ محدودیت کاراکتری وجود ندارد. در تبلیغات روزنامه و مجله و تراکت و .... مرتبا بایدنگران این باشید که با تعداد کاراکتر محدودی که در اختیار دارید چه چیزهایی را باید در آگهی بنویسید و کدام ها را حذف نمائید.  چگونه در ثبت آگهی تدریس ریاضی موفق باشیم؟
درج آگهی و تبلیغات تدریس خصوصیدر اینترنت و خصوصا در سایتهایی مانند ایران مدرس که به صورت تخصصی در زمینه تبلیغ تدریس خصوصی فعالیت دارند، به نسبت سایر انواع روشهایتبلیغاتی برای جذب شاگرد بسیار مفیدتر و موثر تر است. در حال حاضر استفادهاز اینترنت کاملا فراگیر شده است و تقریبا همه ی افراد جامعه روی گوشی هایخودشان اینترنت دارند. استفاده از اینترنت و تبلیغات اینترنتی به گونه ای توسطعه پیدا کرده است که استفاده از روزنامه و درج تبلیغات بر روی کاغذ دیگر توجیه چندانی ندارد. تبلیغات اینترنتی برای تدریس خصوصی و جذب شاگرد ویا ارائه هر نوع کالا و خدمات دیگر کاملا موثر و پربازده است. تبلیغات در اینترنت محدودیت زمانی ندارد. آگهی خودتان را در هر زمانی و سریعتر از هر نوع تبلیغات دیگر می توانید منتشر کنید. آگهی شما در هر زمانی (حتی ساعت 2 نصف شب) قابل مشاهده خواهد بود. تبلیغات شما اینطور نیست که برای زمان محدودی باقی بماند و تا زمانی که خودتان آگهی تدریس را حذف نکرده اید در ایران مدرس و یا سایر سایتهای تبلیغاتی باقی می ماند. پس اگر دقت کرده باشید، تبلیغات اینترنتی به لحاظ زمانی هیچ محدودیتی ندارد. به لحاظ مکانی هم آگهی اینترنتی به نسبت انواع تبلیغات دیگر کاملا دارای مزیت است. شما ممکن است ساکن تبریز باشید و برای اموزش (به عنوان مثال) و تدریس خصوصی تری دی مکساز تهران، کرج، اصفهان، مشهد و یا هر جای دیگر ایران شاگرد جذب کنید و به صورت آنلاین تدریس کنید. این مزیت را نه تبلیغات روزنامه دارد و نه تبلیغاتتراکت و نه هیچ نوع تبلیغات دیگری.
اگر می خواهید درامد خودتان را از تدریس خصوصی دو برابر کنید باید در زمینه های مشخصی به نسبت ترمهای قبل بهتر عمل کنید. چنانچه در شروع کار هستید و یا به صورت پراکنده تدریس کرده اید و در ترمهای قبل درآمد مشخصی از این کار نداشته اید، در اینحالت دو برابر کردن درامد از تدریس خصوصی خیلی معنی پیدا نخواهد کرد و باید تلاش کنید مبلغ مشخصی را برای خودتان در نظر بگیرید و سعی کنید به ان برسید. اما اگر ترم قبل درآمد مشخصی از کار تدریس داشته اید و به صورت حرفهای در این زمینه فعالیت کرده اید می توانید این ترم حداقل درآمد خودتان را50 درصد افزایش دهید و یا حتی درامد خودتان را دو برابر کنید. اگر می دانید دو برابر شدن درامد شما از تدریس خصوصی کمی بعید به نظر می رسد و ضمیر ناخودآگاه شما آن را پس می زند می توانید فعلا افزایش درآمدخودتان را برابر 50 درصد در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر ترم قبل 20 میلیون تومان از کار تدریس درآمد داشته اید، این ترم می توانید درآمد 30 میلیون تومان را برای خودتان هدف قرار دهید و یا اگر دو برابر کردن درامد مد نظرتان است 40 میلیون تومان را برای خودتان در نظر بگیرید. هر کدام از حالتها را که در نظر دارید، درآمد مورد نظرتان که قصد دارید از تدریس خصوصیکسب کنید را بر روی کاغذ بنویسید و همیشه همراه خودتان داشته باشید. متعهدشوید که این ترم درآمدی که مشخص کرده اید را از تدریس خصوصی بدست آورید.
علاوه بر ایران مدرس در سایتهای آگهی و تبلیغات دیگر مانند سایت www.tadris-riazi.com (تبلیغات تخصصی در زمینه تدریس ریاضی) ، سایت www.irankonkur.com (تبلیغات در زمینه تدریس کنکور)، سایت www.soodiran.com (سایت پربازدید تبلیغات اینترنتی) و .... نیز آگهی خودتان را درج نمائید. همین که هدف مشخصی برای خودتان تعیین کنید و برای رسیدن به آن متعهد شوید برنامه روزانه و فعالیتهای شما هم نسبتبه قبل تغییر خواهد کرد و کارهایی انجام خواهید داد که به احتمال زیاد شمارا به هدف خودتان می رساند. پس رقم دقیق درآمدی که می خواهید از تدریس خصوصیدر ترم حاضر کسب کنید را بنویسید، راه حلهای مختلفی ارائه دهید و با پشتکار و دید مثبت برای رسیدن به هدف خودتان تلاش کنید. درآمد فعلی شما از تدریس خصوصی هر مقداری که باشد، اگر هر ترم درامد خودتان را 50 درصد افزایشدهید، بعد از 3 یا 4 سال درآمد عالی ای خواهید داشت.  ایران مدرس: بهترین سایت ثبت آگهی تدریس خصوصی کنکور
اگر در کار تدریس جدی هستید در حقیقت باید حاضر باشید هزینه هایی هم برای آن پرداخت کنید. فکر نمی کنم شخصی در کاری به موفقیت رسیده باشد و برای موفق شدن در آن کار هزینه پرداخت نکرده باشد. البته به این معنی نیست که به صرف اینکه هزینه کردید حتما در کار تدریس یا هر کار دیگری موفق خواهید بود ولی به هر حال درمسیر موفقیت و در این مورد خاص مورد بررسی، در مسیر تبدیل شدن به یک مدرس خصوصی موفقبعضا شاید لازم باشد هزینه هایی را بپردازید. اولین هزینه ای که لازم است پرداخت شود همان زمان است. شما برای موفقیت در تدریس خصوصی باید به آن زماناختصاص دهید چه برای برگزاری کلاسها و چه برای تبلیغات و جذب شاگرد و ..... به عنوان مثال اگر در همین سایت (ایران مدرس) قصد دارید تبلیغات تدریس ثبت کنید (مطالعه نمائید: 20 دلیل که نشان می دهد ایران مدرس بهترین سایت تبلیغات تدریس خصوصی ایران است!)برای نوشتن آگهی خودتان باید وقت بگذارید. البته روی حرف ما با افرادی استکه می خواهند به صورت جدی در کار تدریس فعالیت داشته باشند. دهها آگهی در همین سایت ثبت شده است که فرد آگهی دهنده یکی دو جمله بیشتر ذکر نکرده است.به این شکل نمی توان شاگرد جذب کرد. آگهی تدریس باید متن کاملی داشته باشدو قانع کننده باشد. در متن آگهی تدریس خودتان اسم تمام دروس تدریسی را بنویسید و رزومه بسیار کاملی از خودتان ارائه دهید. اگر در کار تدریس جدی هستید، باید متن تبلیغات خودتان را به گونه ای بنویسید که وقتی متقاضیان تدریس خصوصی یا والدین آنها تبلیغ شما را دیدند متقاعد شوند با شما تماس بگیرند (در زمینه نحوه ثبت آگهی موفق تدریس حتما این مقاله را بخوانید). دلیل اینکه بعضی از مدرسین نتیجه خوبی می گیرند و برخی دیگر نتیجه نمی گیرند همین است. 

در کار تدریس مداومت داشته باشید. ممکن است در مراحل اول کار درآمد بالایی نداشته باشید ولی به تدریج اوضاع بهتر خواهد شد.

تبلیغات رایگان تدریس خصوصی

از سایتها و وبلاگهای مختف و شبکه های اجتماعی و فرومها و .... به صفحه آگهی خودتان لینک بدهید تا اعتبار آن از نظر گوگل افزایش پیدا کند.
علاوه بر دروس مورد علاقه خودتان در زمینه تدریس دروس پرمتقاضی مانند ریاضی، زبان، فیزیک و .... هم فعالیت کنید.
برای شاگردهای خودتان پشتیبان و حمایتگر باشید. با ارائه خدمات منحصر به فرد غیر قابل جایگزین شوید.
منبع: ایران مدرس

(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته سوم آذر 1396 هفته دوم آذر 1396 هفته اول آذر 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته چهارم مهر 1396 هفته سوم مهر 1396 هفته دوم مهر 1396 هفته اول مهر 1396 هفته سوم شهریور 1396 هفته دوم شهریور 1396 هفته اول شهریور 1396 هفته چهارم مرداد 1396 هفته سوم مرداد 1396 هفته دوم مرداد 1396 هفته اول مرداد 1396 هفته چهارم تیر 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته اول تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته دوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته چهارم اردیبهشت 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته دوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته سوم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته اول اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم بهمن 1395 هفته دوم بهمن 1395 هفته اول بهمن 1395 هفته چهارم دی 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته اول دی 1395 هفته چهارم آذر 1395 هفته سوم آذر 1395 هفته دوم آذر 1395 هفته اول آذر 1395 هفته چهارم آبان 1395 هفته سوم آبان 1395 هفته دوم آبان 1395 هفته اول آبان 1395 هفته چهارم مهر 1395 هفته سوم مهر 1395 هفته دوم مهر 1395 هفته اول مهر 1395 هفته چهارم شهریور 1395 هفته سوم شهریور 1395 هفته دوم شهریور 1395 هفته اول شهریور 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته سوم مرداد 1395 هفته دوم مرداد 1395 هفته اول مرداد 1395 هفته چهارم تیر 1395 هفته سوم تیر 1395 هفته دوم تیر 1395 هفته اول تیر 1395 هفته چهارم خرداد 1395 هفته سوم خرداد 1395 هفته دوم خرداد 1395 هفته اول خرداد 1395 هفته سوم اردیبهشت 1395 هفته دوم اردیبهشت 1395 هفته اول اردیبهشت 1395 هفته چهارم فروردین 1395 هفته سوم فروردین 1395 هفته دوم فروردین 1395 هفته اول فروردین 1395 هفته چهارم اسفند 1394 هفته سوم اسفند 1394 هفته دوم اسفند 1394 هفته اول اسفند 1394 هفته چهارم بهمن 1394 هفته سوم بهمن 1394 هفته دوم بهمن 1394 هفته اول بهمن 1394 هفته چهارم دی 1394 هفته سوم دی 1394 هفته دوم دی 1394 هفته اول دی 1394 هفته چهارم آذر 1394 هفته سوم آذر 1394 هفته دوم آذر 1394 هفته اول آذر 1394 هفته چهارم آبان 1394 هفته سوم آبان 1394 هفته دوم آبان 1394 هفته اول آبان 1394 هفته چهارم مهر 1394 هفته سوم مهر 1394 هفته دوم مهر 1394 هفته اول مهر 1394 هفته چهارم شهریور 1394 هفته سوم شهریور 1394 هفته دوم شهریور 1394 هفته اول شهریور 1394 هفته چهارم مرداد 1394 هفته سوم مرداد 1394 هفته دوم مرداد 1394 هفته اول مرداد 1394 هفته سوم تیر 1394 هفته دوم تیر 1394 هفته اول تیر 1394 هفته چهارم خرداد 1394 هفته دوم خرداد 1394 هفته اول خرداد 1394
موضوعات
تدریس خصوصی (524) دانلود سوال و جزوه (148) موفقیت در تحصیل (53) تور کیش آذر 94 (1) بدون موضوع (44)
صفحه ها
فیدها
آگهی رایگان
آگهی رایگان تور کیش تور کیش سال 95 برق صنعتی آگهی ثبت شرکت تابلو تبلیغاتی دیزل ژنراتور
تدریس خصوصی ریاضی
تدریس خصوصی ریاضی مدرسین تدریس ریاضی تدریس خصوصی فیزیک سایت تخصصی تبلیغ تدریس ریاضی
تدریس خصوصی
تدریس خصوصی تدریس خصوصی زبان انگلیسی تدریس خصوصی فرانسه تدریس خصوصی زبان آلمانی تدریس خصوصی شیمی تدریس خصوصی عربی تدریس برق تدریس خصوصی زیست کنکور آموزش خصوصی تری دی مکس مدرسین تدریس خصوصی فیزیک سایت تدریس خصوصی تدریس خصوصی زیست شناسی تدریس خصوصی فیزیک هالیدی
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 148262
تعداد نوشته ها : 692
تعداد نظرات : 14
X