تدريس خصوصي
راهکارهایی برای موفقیت در درس فیزیک در دبیرستان و کنکور
در این بخش راهکارهایی برای موفقیت در درس فیزیک در دبیرستان و کنکورارائه شده است.

روند صحیح حل مسائل ریاضی و فیزیک

برای آموزش و یادگیری درست دروس ریاضی و فیزیک، علاوه بر مطالعه عمیق این دروس و شرکت در کلاسهای تدریس مدرسه و کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی و آموزش خصوصی فیزیک (در صورت لزوم)، روند صحیح حل مسائل را هم باید یاد گرفت.

برای آموزش درست دروس ریاضی و فیزیک، سعی کنید ابتدا تمرینات و مسائل حل شده در کلاسهای درس و جلسات تدریس خصوصی را دوباره حل نمائید. سپس از مثالها و تمرینات ساده تر شروع کرده و بدون نگاه کردن به حل آنها سعی کنید خودتان مثالها را حل کنید.

در مرحله بعد به سراغ مسائل سطح بالاتر بروید. با حل مسائل بیشترتسلط شما افزایش می یابد. تکرار و تمرین مادر تمام مهارتهاست. هر چه بیشترمسئله حل کنید و از مغزتان بیشتر کار بکشید، قوی تر می شوید. کسانی که ریاضی و فیزیک را بسیار خوب بلدند، تمرینات و مسائل زیادی حل کرده اند.

منبع: ایران مدرس


چگونگی کسب نمره عالی در درس فیزیک

اگر به درس فیزیک علاقه دارید و می خواهید در آن نمره خوبی کسب کنید، روشهای زیر می توانید راهگشا باشد:

1- فهم و درک صحیح از مسائل فیزیک:برای آموزش صحیح درس فیزیک، کسب فهم و درک صحیح از مسائل فیزیک بسیار مهم است. علاوه بر تسلط بر روابط فیزیکی و فرمولها، مسائل را باید بفهمید و بینفیزیک مسئله و روابط بتوانید ارتباط برقرار کنید.

2- شرکت در کلاسهای فیزیک مدرسه و جلسات تدریس خصوصی فیزیک: برای آموزش صحیح درس فیزیک در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم جلسات آموزش خصوصی فیزیک شرکت نمائید. برای مشاهده لیست مدرسین فیزیک بر روی عبارت مدرس فیزیک کلیک نمائید.

3- حل مثال و تمرین به اندازه کافی از درس فیزیک: همانند درس ریاضی، در درس فیزیک نیز حل مثال و تمرین کافی به تسلط شما بر درس بسیار کمک می کند.

4- کسب درک فیزیکی از مسائل فیزیک:همانطور که گفته شد برای موفق شدن در یادگیری صحیح فیزیک باید درک درستی از مسائل داشته باشید. باید بتوانید مسائل را برای خودتان و حتی دیگران توضیح داده و دلیل استفاده از هر رابطه را بیان نمائید.

5- مطالعه درس فیزیک در طول ترم و نه فقط در ایام امتحانات:ماننددروس ریاضی و شیمی، فیزیک را هم باید در طول ترم خواند.  مطالب ارائه شده در درس فیزیک تفکر و تعمق لازم دارد و در ایام امتحاناتوقت این کار وجود ندارد.

منبع: ایران مدرس


مقدار تاثیر درصد فیزیک در کنکور

همانطورکه می دانیم، درس فیزیک یکی از دروس اساسی رشته های ریاضی و تجربی است. مسلما، کسب درصد بالا در درس فیزیک می تواند تاثیر مهمی در کسب رتبه نهایی عالی برای کنکور داشته باشد.

برای کسب درصد بالا در درس فیزیک باید مطالعه عمیق و مفهومی داشته باشید، در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک یا کلاسهای آموزش کنکور فیزیک شرکت داشته باشید و به اندازه کافی مسئله، تمرین و تست های کنکور را حل کنید.

به منظور مشاهده لیست مدرسین خصوصی فیزیک بر روی عبارت تدریس فیزیک پایه و کنکور کلیک کنید.تاثیر تمرکز بر میزان یادگیری ریاضی و فیزیک

برای یادگیری دروس مانند ریاضی و فیزیک داشتن تمرکز بسیار مهم است.گوش دادن به درس در کلاسهای ریاضی و فیزیک (یا جلسات تدریس خصوصی ریاضی و تدریس فیزیک در منزل)با تمرکز بالا، مطالع ریاضی و فیزیک با تمرکز زیاد و حتی داشتن تمرکز حین حل سوالات و مسائل ریاضی و فیزیک در گرفتن نمره خوب و یا کسب درصد بالا در کنکور بسیار تاثیر گذار است.

در صورتیکه با دقت به مطالب ارائه شده در کلاسهای تدریس ریاضی و آموزش فیزیک گوش ندهید، هم وقت خود را تلف کرده اید و هم مطالب ارائه شده در کلاس را باید دوباره خودتان بخوانید.

حین حل سوال، تمرین، مرور درس، استفاده از کتابهای کمک آموزشی، حضوضر در کلاسهای تدریس خصوصیو ... هم داشتن تمرکز از اهمیت بالای برخوردار است. سعی کنید از فکر کردن به هر عاملی که باعث می شود حین مطالعه حواستان پرت شود خودداری نمائید.

در صورتیکه علاقه دارید برای موفقیت در تحصیل، تعدادی از راهکارهای تمرکز کردن و افزایش تمرکز را یاد بگیرید، بر روی لینکهای زیر کلیک نمائید. 


 یکی از عوامل مهم در آموزش ریاضی و هر درس دیگری و به طور کلی حین مطالعه هر کتابی داشتن تمرکز است.

یکی از شایع ترین مشکلها، عدم تمرکز حواس در کلاسهای درس، جلسات سخنرانی، سمینارها و کنفرانس هاست. ....

تمرکز هنگام مطالعه ....خواب، بازی و تغذیه مناسب رمز موفقیت تحصیلی ....

چکیده:اکثر افراد دوست دارند در مواقعی که مطلبی را مطالعه می‌‌کنند جای مناسب وراحتی داشته باشند. البته برخی افراد اینگونه نیستند و در مترو، اتوبوس و تاکسی و حتی حاشیه خیابان نیز به راحتی روی مطلب یا موضوع مورد نظرشان تمرکز می‌‌کنند. اما به راستی چرا برخی می‌‌توانند تمرکز حواس داشته باشند وبرخی دیگر از آن بی بهره اند؟ ....

۱-مطالعه ی صحیح ....
همانطورکه می دانیم اخیرا معدل به عنوان یکی از فاکتورهایی که در رتبه بندی دانش آموز در کنکور تاثیر گذار است، مطرح می باشد. بنابراین خالی از لطف نیست کهراهکارهایی که می توانند به منظور افزایش معدل مورد استفاده قرار بگیرند را مورد بررسی قرار دهیم.
(0) نظر
برچسب ها : فیزیک - موفقیت در فیزیک
مهمترین نکات برای تدریس موفق و موفقیت در تدریس

مدت زمان مناسب برای جلسات تدریس خصوصی

در بسیاری از اوقات، مدرسینتمایل دارند به دلیل آنکه می خواهند در زمانی که برای رفت و آمد به کلاس ومنزل شاگردشان در نظر می گیرند، صرفه جویی نمایند، ساعات طولانی تری برای جلسات تدریس خصوصی در نظر بگیرند و یا دو جلسه را در قالب یک جلسه برگزار نمایند. بعضا، در ایام امتحانات هم برگزاری چنین جلساتی لازم و ضروری است.

برگزاری جلسات طولانی تدریس خصوصیمی تواند از کیفیت جلسات تدریس بکاهد. اگر شما هم به کار تدریس خصوصی مشغولید، توصیه می شود در صورتیکه قصد دارید جلسات طولانی ای برگزار نمائید، در بین جلسات استراحت کافی در نظر بگیرید. در بسیاری از اوقات حین تدریس با یکی دو دقیقه استراحت کوتاه و عوض کردن بحث، یکنواختی کلاس برطرف می گردد.

یکی از موارد مهم در داشتن یک تدریس موفق، مدیریت کلاس به نحوی است که هم جدیت آن حفظ گردد و در عین حال کلاس از حالت خسته کنندگی خارج گردد. در حالتی که جلسات تدریس طولانی می شود، به این امر اهمیت بیشتری باید داد.


تدریس خصوصی و جزوات آموزشی دبیرستان و دانشگاه

وب سایت ایران مدرس (همین وب سایت) در زمینه تدریس خصوصی و جزوات آموزشی دبیرستان و دانشگاه و به صورت کلی در زمینه آموزش و تدریس فعالیت دارد.

در این وبسایت، لیست کاملی از مدرسین فعال در زمینه های مختلف ارائه شده است. برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی، بر روی لینک تدریس خصوصی کلیک کنید.

در ایران مدرس جزوات کامل و نمونه سوالات امتحانی زیادی قرار گرفته است. برای مشاهده جزوات دانلودی بر روی لینک دانلود جزوه و سوالات امتحانی کلیک نمائید.

در بخش کنکور این وب سایت که با کلیک بر روی کنکور می توانید به آن دسترسی داشته باشید، مطالب اموزشی و جزوات کنکوری قرار داده شده است.


چگونه خوب تدریس کنیم؟

موارد زیادی برای خوب تدریس کردن باید در نظر گرفته شود که در این مقاله به تعدادی از آنها پرداخته می شود.

یکی از مهمترین موارد برای داشتن تدریس عالی و خوب تدریس کردن، داشتن علاقه به تدریساست. در صورتیکه به تدریس علاقه دارید، به کار تدریس بپردازید. همانطور کهمی دانیم، هر شخص بیشترین بادهی را در کاری دارد که به ان کار علاقه داشتهباشد.

یک عامل مهم دیگر در داشتن جلسات تدریس موفق و ارائه یک تدریس خوب، مطالعه پیش از جلسات تدریس است. اگر به درسی واقعا مسلط هستید، ممکن است نیاز به مطالعه نباشد. ولی اگر درسی را زیاد تدریس نکرده اید، مطالعه قبل از جلسات تدریس را از یاد نبرید.

برای داشتن تدریس خصوصیخوب و عالی، در کلاس تدریس جدی باشد طوری که دانش آموز و دانشجوی شما از شما حساب ببرد. در عین حال سعی کنید کلاس خشکی نداشته باشید و با در نظر گرفتن استراحت های کوتاه و ... کلاس جذابی را برای شاگردانتان فراهم نمائید.

نکته پایانی اینکه، تنها به دنبال این نباشید که کلاسی را برگزار کرده ومبلغی دریافت کنید، بلکه نتیجه گرفتن دانشجو و دانش آموز برای شما مهم باشد. با برگزاری جلسات تدریس خوب و مفید نتیجه گرفتن شاگرد شما تضمین شده وکار شما نیز رونق خواهد گرفت.


8 نکته کلیدی برای موفقیت در کلاسهای تدریس خصوصی

8 نکته کلیدی برای موفقیت در کلاسهای تدریس خصوصی - برای موفقیت در کلاسهای تدریس خصوصی موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

1- قبل از کلاس اگر بر مطلب تسلط ندارید آن را مطالعه کنید.

2- سر وقت در کلاس حاضر باشید.

3- در کلاس جدی باشید و در عین حال سعی کنید کلاس خسته کننده ای نباشد.

4- حین توضیح درس از شاگردتان سوال بپرسید و او را هم در مباحث و توضیحات دخیل کنید.

5- برای جلسات تدریس بعد سوال و تمرین داده و با جدیت حل آنها را بخواهید.

6- کمی بیشتر در کلاس درس بمانید (به نسبت آنچه از قبل تعیین کرده بودید).

7- درس را از دید دانشجو و دانش آموز دیده و طوری توضیح دهید که کامل متوجه شود.

8- در کلاس درس به اندازه کافی تمرین و مثال حل کنید.


(0) نظر
برچسب ها : تدریس موفق - موفقیت در تدریس
تدریس خصوصی زبان انگلیسی و جلسات تدریس طولانی
در این بخش مطلبی در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی و جلسات تدریس طولانی ارائه می گردد. در قالب این متن یک وب سایت عالی تدریس خصوصی زبان انگلیسی دبیرستان و دانشگاه و گرامر و مکالمه زبان معرفی شده و در رابطه با جلسات تدریس خصوصی طولانی بحث می شود. بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.
مدت زمان مناسب برای جلسات تدریس خصوصی
تدریس زبان انگلیسی دبیرستان، دانشگاه، مکالمه، گرامر
(0) نظر
برچسب ها : تدریس - تدریس زبان
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته دوم دی 1397 هفته اول دی 1397 هفته سوم آذر 1397 هفته اول آبان 1397 هفته سوم مهر 1397 هفته اول مهر 1397 هفته دوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته دوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397 هفته چهارم خرداد 1397 هفته سوم خرداد 1397 هفته دوم خرداد 1397 هفته اول خرداد 1397 هفته چهارم اردیبهشت 1397 هفته سوم اردیبهشت 1397 هفته دوم اردیبهشت 1397 هفته اول اردیبهشت 1397 هفته چهارم فروردین 1397 هفته سوم فروردین 1397 هفته دوم فروردین 1397 هفته اول فروردین 1397 هفته سوم اسفند 1396 هفته اول اسفند 1396 هفته چهارم بهمن 1396 هفته سوم بهمن 1396 هفته دوم بهمن 1396 هفته اول بهمن 1396 هفته چهارم دی 1396 هفته سوم دی 1396 هفته دوم دی 1396 هفته اول دی 1396 هفته چهارم آذر 1396 هفته سوم آذر 1396 هفته دوم آذر 1396 هفته اول آذر 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته چهارم مهر 1396 هفته سوم مهر 1396 هفته دوم مهر 1396 هفته اول مهر 1396 هفته سوم شهریور 1396 هفته دوم شهریور 1396 هفته اول شهریور 1396 هفته چهارم مرداد 1396 هفته سوم مرداد 1396 هفته دوم مرداد 1396 هفته اول مرداد 1396 هفته چهارم تیر 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته اول تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته دوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته چهارم اردیبهشت 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته دوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته سوم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته اول اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم بهمن 1395 هفته دوم بهمن 1395 هفته اول بهمن 1395 هفته چهارم دی 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته اول دی 1395 هفته چهارم آذر 1395 هفته سوم آذر 1395 هفته دوم آذر 1395 هفته اول آذر 1395 هفته چهارم آبان 1395 هفته سوم آبان 1395 هفته دوم آبان 1395 هفته اول آبان 1395 هفته چهارم مهر 1395 هفته سوم مهر 1395 هفته دوم مهر 1395 هفته اول مهر 1395 هفته چهارم شهریور 1395 هفته سوم شهریور 1395 هفته دوم شهریور 1395 هفته اول شهریور 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته سوم مرداد 1395 هفته دوم مرداد 1395 هفته اول مرداد 1395 هفته چهارم تیر 1395 هفته سوم تیر 1395 هفته دوم تیر 1395 هفته اول تیر 1395 هفته چهارم خرداد 1395 هفته سوم خرداد 1395 هفته دوم خرداد 1395 هفته اول خرداد 1395 هفته سوم اردیبهشت 1395 هفته دوم اردیبهشت 1395 هفته اول اردیبهشت 1395 هفته چهارم فروردین 1395 هفته سوم فروردین 1395 هفته دوم فروردین 1395 هفته اول فروردین 1395 هفته چهارم اسفند 1394 هفته سوم اسفند 1394 هفته دوم اسفند 1394 هفته اول اسفند 1394 هفته چهارم بهمن 1394 هفته سوم بهمن 1394 هفته دوم بهمن 1394 هفته اول بهمن 1394 هفته چهارم دی 1394 هفته سوم دی 1394 هفته دوم دی 1394 هفته اول دی 1394 هفته چهارم آذر 1394 هفته سوم آذر 1394 هفته دوم آذر 1394 هفته اول آذر 1394 هفته چهارم آبان 1394 هفته سوم آبان 1394 هفته دوم آبان 1394 هفته اول آبان 1394 هفته چهارم مهر 1394 هفته سوم مهر 1394 هفته دوم مهر 1394 هفته اول مهر 1394 هفته چهارم شهریور 1394 هفته سوم شهریور 1394 هفته دوم شهریور 1394 هفته اول شهریور 1394 هفته چهارم مرداد 1394 هفته سوم مرداد 1394 هفته دوم مرداد 1394 هفته اول مرداد 1394 هفته سوم تیر 1394 هفته دوم تیر 1394 هفته اول تیر 1394 هفته چهارم خرداد 1394 هفته دوم خرداد 1394 هفته اول خرداد 1394
موضوعات
تدریس خصوصی (577) دانلود سوال و جزوه (154) موفقیت در تحصیل (71) تور کیش آذر 94 (1) بدون موضوع (88)
صفحه ها
فیدها
آگهی رایگان
آگهی رایگان تور کیش تور کیش سال 95 برق صنعتی آگهی ثبت شرکت تابلو تبلیغاتی دیزل ژنراتور
تدریس خصوصی ریاضی
تدریس خصوصی ریاضی مدرسین تدریس ریاضی تدریس خصوصی فیزیک سایت تخصصی تبلیغ تدریس ریاضی
تدریس خصوصی
تدریس خصوصی در ایران مدرس تدریس خصوصی زبان انگلیسی تدریس خصوصی فرانسه تدریس خصوصی زبان آلمانی تدریس خصوصی شیمی تدریس خصوصی عربی تدریس برق تدریس خصوصی زیست کنکور آموزش خصوصی تری دی مکس مدرسین تدریس خصوصی فیزیک سایت تدریس خصوصی تدریس خصوصی زیست شناسی تدریس خصوصی فیزیک هالیدی تدریس خصوصی آمار مقالات و مطالب تدریس خصوصی سایت تدریس خصوصی ریاضی اساتید خصوصی مقاومت مصالح دکتر سیروان محمدی گروه مکانیک دانشگاه کردستان معلم خصوصی ریاضی فیلم تدریس خصوصی معلم خصوصی فیزیک لیست مدرسین شیمی تدریس خصوصی آمار معلم خصوصی حسابداری
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 210784
تعداد نوشته ها : 807
تعداد نظرات : 15
X