تدريس خصوصي
بهترین سایت درج آگهی تدریس با بازدهی بالا: ایران مدرس
در این بخش بهترین سایت درج آگهی تدریس با بازدهی بالا: ایران مدرس معرفی شده و راهکارهایی برای افزایش بازدهی تدریس ارائه می شود.

موقعیت ایران مدرس برای عبارتهای شامل "تدریس خصوصی فیزیک" در نتایج جستجوی گوگل مهر 94

همانطور که در مقالات قبلی نیز گفته شده است، وب سایت ایران مدرس (همین وب سایت) برای عبارتهای شامل تدریس خصوصی (مانند تدریس خصوصی فیزیک، مدرس خصوصی ریاضی و ...) از نظر گوگل کاملا بهینه است.

به علارت دیگر هنگامی که شما در موتور جستجوی گوگل عباراتی همچون تدریس خصوصی فیزیک، تدریس خصوصی ریاضی و ... را جستجو می کنید، اولین یا یکی از اولین وب سایتهایی که به شما پیشنهاد می شود سایت ایران مدرس است.

اینکه وب سایت ایران مدرس برای چنین عبارتهایی در صفحه اول گوگل قرار دارد باعث می شود تا کاربران متقاضی آموزش خصوصی به راحتی به سمت آگهی مدرسان هدایت شده و مدرسین ثبت نامی در ایران مدرس بتوانند شاگرد بیشتری جذب نمایند.

وب سایت ایران مدرس (وب سایت حاضر) معتبرترین، پربازدیدترین و بزرگترینسایت تدریس خصوصی فیزیک و سایر دروس است. این وب سایت در ایام امتحانات حدود 20000 بازدید روزانه داشته و تعداد مدرسین آن تا مهر 94 نزدیک به 11000 مدرس است.

با جستجوی عبارتهای زیر، اولین یا یکی از اولین وب سایتهایی که در نتایج جستجوی گوگل مشاهده خواهید کرد ایران مدرس است:

تدریس خصوصی فیزیک

تدریس خصوصی فیزیک دانشگاه

تدریس خصوصی فیزیک دانشگاهی

تدریس خصوصی فیزیک هالیدی

تدریس خصوصی فیزیک کنکور

تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان

تدریس خصوصی فیزیک در تهران

و ...

بنابراین، اگر در زمینه تدریس خصوصی فیزیک فعالیت دارید، با درج آگهی تدریس فیزیک در ایران مدرس می توانید به راحتی شاگرد جذب کنید.

سایت ایران مدرس برترین سایت تدریس خصوصی ایران است. این وب سایت پربازدیدترین و بزرگترین سایت تدریس خصوصی است.

وب سایت ایران مدرس در ایام عادی سال حدود 15000 بازدید در روز و در ایام امتحانات نزدیک به 20000 بازدید روزانه دارد. هیچ وب سایت تدریس خصوصیدیگری این میزان بازدید را ندارد.

در ایران مدرس هزاران مطلب آموزش و جزوات درسی و کتاب و تست کنکور قرارداده شده است. در کنار همه ی این مطالب آگهی مدرسین نشان داده می شود و این منجر به افزایش بازدهی آگهی تدریس مدرسین می گردد.

در این وب سایت اخبار آموزشی، آگهی های استخدامی، معرفی کتاب، معرفی رشته و دانشگاهها و ... ارائه شده است و در مجموع یک محیط کاملا آموزشی فراهم شده است. در کنار تمامی این مطالب نیز آگهی مدرسین نشان داده می شود و این باعث می شود که افراد بیشتری با آگهی دهندگان تدریس خصوصی در ایران مدرس تماس بگیرند.

وب سایت ایران مدرس تا مهر 94 حدود 11000 مدرس خصوصیثبت نامی دارد. تعداد زیادی از مدرسینی که در این وب سایت آگهی تدریس خود را ویژه کرده اند، بارها و بارها آگهی خود را تمدید نموده اند. شما نیز برای جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس خصوصی آگهی تدریس خودتان را در ایران مدرس ثبت نمائید.

درج آگهی تدریس با بیشترین بازدهی

وبسایت ایران مدرس برترین سایت آگهی تدریس ایران است. این وبسایت بازدید روزانه بالایی داشته و از نظر موتورهای جستجو از جمله گوگل کاملا بهینه است. درج آگهی تدریسدر ایران مدرس موثر و پربازده است. البته برای حصول بیشترین بازدهی باید آگهی تدریس خوب و مناسبی هم ثبت کرد. ممکن است عکس نامناسبی برای آگهی انتخاب نمائید و یا توضیحاتی که در اگهی ثبت می کنید برای متقاعد کردن متقاضیان تدریس کافی یا مناسب نباشد. در این صورت بازدهی آگهی تدریس شما کمخواهد بود. برای بدست آوردن بیشترین بازدهی از آگهی تدریس خود موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

1- برای آگهی تدریس خود عکس مناسبی انتخاب نمائید. هراز چند گاهی عکس آگهی خود را تغییر دهید. ممکن است با تغییر عکس تعداد زنگخورهای شما بیشتر گردد.

2- توضیحات کاملی در شرح آگهی ارائه دهید. تمامی سوابق کاری و سوابق تدریس و افتخارات و ... را ارائه کنید. اگر دانشجویان یا دانش آموزان قبلی شما درباره نحوه تدریس شما نظری داده اند آن را هم ارائه نمائید.

3- کلمات کلیدی مناسبی برای آگهی تدریس خود انتخاب کنید.وب سایت ایران مدرس برای عبارتهای شامل تدریس خصوصیاز نظر موتورهای جستجو از جمله گوگل کاملا بهینه است. پس آگهی شما دیده میشود. اگر تعداد تماسهایی که با شما گرفته می شود کم است، به احتمال زیاد مشکل از آگهی شماست. پس آگهی خودتان را به بهترین شکل ثبت کنید تا بیشترین بازدهی را داشته باشد.اگر آگهی تدریس بازدهی نداشت چکار کنم؟

وب سایت ایران مدرس برترین سایت آگهی تدریس است. این وب سایت تقریبا برای تمامی عبارتهای شامل تدریس خصوصی در صفحه اول گوگل، در جایگاه اول و یا چند جایگاه اول حضور دارد. وب سایت ایران مدرس پربازدیدترین وب سایت تدریس است. بنابراین اگر آگهی تدریس شما بازدهی نداشت باید دلیل آن را در جای دیگری جستجو کرد.

بسیاری از مدرسینآگهی ویژه ی خود را بارها و بارها تمدید کرده اند. بازدید صفحه تدریس بسیاری از مدرسین بیش از 10000 و 20000 است. پس چرا برای تعدادی دیگر از مدرسین درج آگهی تدریس بازدهی ندارد؟!

تعدادی از دلایل عدم بازدهی آگهی های تدریس می تواند به صورت زیر باشد:

1- انتخاب عکس نامناسب: بسیاری از مدرسین عکس نامناسبی از خودشان را برای آگهی تدریس خود ثبت می کنند. با توجه به آگهی های قبلی مشاهده شده است که بعضی از مدرسین یک عکس نامناسب و حتی با موهای نامرتب از خودشان ثبت می کنند. شما اگر خودتان را جای کسی که آگهی شما را می بینید بگذارید، آیا با چنین مدرسی تماس می گیرید. مطمئنا عکس آگهی شما تاثیر بسیار زیادی دارد. توصیه می شود یک عکس مرتب و مناسب را برای آگهی درنظر بگیرید. اگر آگهی تدریس شما بازدهی نداشته است ممکن است به علت عکس نامناسب باشد.

2- انتخاب عنوان نامناسب: در عنوان آگهی تا جایی که تعداد کاراکترها اجازه می دهد، عنوان کاملی بنویسید که تمامی دروس مورد نظرشما را پوشش دهد. عنوان را جذاب و متمایز بنویسید تا بر روی آگهی شما کلیککنند. اگر تضمینی کار می کنید، کلمه تضمینی را در عنوان آگهی بیاورید. اگرویژگی و مدرک خاص یا ویژه ای دارید، آن را به صورت کوتاه در عنوان بیاورید. مثلا: تدریس توسط رتبه 200 کنکور

3- ثبت متن ناکافی و نامناسب برای آگهی تدریس: متن اگهی را متقاعد کننده بنویسید. تمامی سوابق کاری خودتان را در متن آگهی تدریس بیاورید. نظرات دانش آموزان و دانشجویان را در متن اگهی بیاورید. اگرقبلا دانش آموزان و دانشجویان شما نتیجه خوبی گرفته اند آن را ذکر کنید. اگر متن اگهی تدریس شما متقاعد کننده نباشد، بر روی آگهی شما کلیک می کنند ولی با شما تماس نمی گیرند.

4- زمان ثبت اگهی تدریس: به هر حال بازدهی آگهی های تدریس در ایام امتحانات و ایام نزدیک به امتحانات بیشتر است. اگر در سایر ایام سال آگهی تدریس ثبت می کنید، آگهی با ستاره کمتری ثبت کنید تا به نسبتهزینه ای که می پردازید، بازدهی مناسبی از آن بگیرید. اگر بار اول است که آگهی تدریس ثبت می کنید، از تعداد ستاره پایین شروع کنید و کم کم آن را افزایش دهید.

منبع: ایران مدرس


(0) نظر
برچسب ها : سایت آگهی تدریس - ایران مدرس
راهکارهایی برای جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس با درج آگهی در بهترین سایت تدریس
در این بخش راهکارهایی برای جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس با درج آگهی در بهترین سایت تدریس ارائه می گردد.

سه راهکار برای درج آگهی تدریس موثر

برای درج آگهی تدریس و تدریس خصوصی موثر راهکارهای زیر می تواند مفید باشد:

1- انتخاب عنوان مناسب برای آگهی تدریس: با انتخاب عنوان مناسب برای آگهی تدریس و تدریس خصوصیخودتان، باعث می شوید تا متقاضیان تدریس از بین دهها آگهی بر روی آگهی شماکلیک کنند. این امر بسیار مهم است، چون تا بر روی آگهی شما کلیک نشود با شما تماسی هم گرفته نخواهد شد.

2- نوشتن متن کامل و گیرا برای آگهی و اجتناب از کپی کردن متن: متن آگهی خود را از سایتهای دیگر کپی نکنید چون از نظر گوگل تکراری به حساب می آید. متن متقاعد کننده و پر محتوایی برای آگهی تدریس خودتان بنویسید. سوابق کاری و افتخاراتتان را به صورت کامل ذکر کنید.

3- انتخاب عکس خوب برای آگهی تدریس: عکس مرتب و مناسبی از خودتان برای آگهی بذارید. ترجیحا عکسی که فقط چهره شما را نشان دهد بهتر است. ممکن است تنها با تغییر عکس آگهی تان بتوانید بازدهی آن را بیشتر کنید. برای مطالعه بیشتر در این زمینه بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.راهکارهایی برای جذب شاگرد بیشتر

در صورتیکه در زمینه تدریس خصوصی فعالیت دارید با استفاده از راهکارهای زیر می توانید جذب شاگرد بیشتری داشته باشید:

1- آگهی تدریس خصوصی خود را در همین سایت (ایران مدرس)ثبت کنید و در صورت تمایل آن را به حالت ویژه درآورید. برای درج آگهی تدریس، در بالای همین صفحه بر روی عبارت "عضویت در سایت" کلیک نموده و پس از تکمیل فرمی که نشان داده می شود و ورود به کنترل پنل، آگهی خود را درج نمائید.

2- آگهی خود را پر محتوا، جذاب و متقاعد کننده بنویسید. در این زمینه مطالعه موارد زیر مفید است. در آگهی خود تمامی افتخارات و سوابق کاری مفیدتان را درج کنید.

 4- وقتی با شما تماس گرفته می شود، با اعتماد به نفس حرف بزنید. دروسی را که واقعا بلدید درس بدهید تا بتوانید حین پاسخ به تماسها با اعتماد حرف بزنید.

5- در ایران مدرس (همین وب سایت) می توانید جزواتی برای دروس تدریسیتانثبت نمائید. در جزوات خودتان شماره تماستان را هم قید کنید. ثبت جزوه بازدید آگهی شما را بالا می برد.

6- از دانشجویان یا دانش آموزانی که به آنها درس می دهید بخواهید اگر شخص دیگری برای تدریس به آنها سپرد شما را معرفی کنند. البته اگر خوب تدریس کنید این اتفاق خود به خود می افتد.

منبع: ایران مدرس


جذب شاگرد با درج آگهی تدریس در ایران مدرس www.IranModares.com

جذبشاگرد با درج آگهی تدریس در ایران مدرس به راحتی ممکن و امکان پذیر است. با درج آگهی تدریس در ایران مدرس، آگهی شما به راحتی در معرض دید هزاران بازدید کننده قرار خواهد گرفت. با ثبت آگهی تدریس در ایران مدرس، به صورت مستقیم و بدون واسطه با متقاضیان تدریس در ارتباط خواهید بود.

وب سایت ایران مدرس پربازدیدترین و بزرگترین سایت تدریس خصوصی ایران است. در ایام عادی سال این سایت حدود 10000 بازدید در روز دارد. در ایام امتحانات بازدید ایران مدرس به 20000در روز نزدیک می شود. ثبتآگهی تدریس در ایران مدرس رایگان است. تنها در صورت تمایل می توانید آگهی خودتان را به صورت ویژه درج نمائید. تعداد زیادی از مدرسینی که آگهی خودشانرا به صورت ویژه ثبت کرده اند، بارها و بارها آگهی خود را تمدید نموده اند. این امر نشان دهنده تاثیر و بازدهی خوب درج آگهی تدریس و تدریس خصوصی زبان در ایران مدرس است. سایت ایران مدرس 1)بازدید روزانه بالایی دارد. 2) بیشترین مدرسین ثبت نامی در بین سایتهای تدریس خصوصی را دارد 3) از نظر موتورهای جستجو از جمله گوگل کاملا بهینه است. 4) بهترین رتبه Alexa در بین سایتهای تدریس را دارد.
(0) نظر
برچسب ها : سایت آگهی تدریس - جذب شاگرد
مقالات جالب در زمینه موفقیت در تحصیل، افزایش معدل و کسب رتبه برتر کنکور
در این بخش مقالات جالبی در زمینه موفقیت در تحصیل، افزایش معدل و کسب رتبه برتر کنکور ارائه شده است. برای مطالعه مقالات جالب در زمینه موفقیت در تحصیل، افزایش معدل و کسب رتبه برتر کنکور بر روی لینکهای زیر کلیک نمائید. در صورتیکه برای رفع اشکال در یک درس خاص و یا افزایش معدل و کسب رتبه برتر در کنکور به مدرس خصوصی نیاز دارید نیز بر روی عبارت تدریس خصوصی کلیک نمائید. در رابطه با نقش عوامل دیگر در موفقیت تحصیلی می توانید با معلم خصوصی خودتان نیز مشورت کنید.


(0) نظر
برچسب ها : موفقیت تحصیلی
دانلود رایگان جزوه نحوه و چگونگی تبلیغات و آگهی در اینترنت
دانلود رایگان جزوه نحوه و چگونگی تبلیغات و آگهی در اینترنت در این بخش ممکن است. برای دانلود رایگان جزوه نحوه و چگونگی تبلیغات و آگهی در اینترنت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
در این جزوه به صورت خلاصه نحوه و چگونگی تبلیغات و آگهی در اینترنت و عوامل موثر در افزایش بازدهی آن ارائه شده است.

دانلود رایگان جزوه خلاصه راهکارهای تبلیغات اینترنتی موثر(0) نظر
برچسب ها :دانلود کتاب آموزش تبلیغ
دانلود جزوه کنکوری، تست کنکور و سوالات امتحانی زبان انگلیسی
دانلود جزوه کنکوری، تست کنکور و سوالات امتحانی زبان انگلیسی در این بخش ارائه شده است. برای دانلود جزوه کنکوری، تست کنکور و سوالات امتحانی زبان انگلیسی بر روی لینکهای زیر کلیک نمائید. به منظور مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی بر روی عبارت آموزش و تدریس خصوصی زبان کلیک نمائید.

دانلود نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی دوم دبیرستان همراه با پاسخ

در این قسمت می توانید نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی دوم دبیرستان همراه با پاسخ آن را دریافت کنید.

بازدید: 17427

دانلود جزوه مطالب و نکات کنکوری گرامر زبان انگلیسی (زمان افعال)

در این بخش می توانید جزوه مطالب و نکات کنکوری گرامر زبان انگلیسی (زمان افعال) را به صورت رایگان دریافت نمایید. ....

بازدید: 2478

دانلود دفترچه زبان انگلیسی اختصاصی کنکور 92 گروه آزمایشی زبان

در این قسمت می توانید دفترچه زبان اختصاصی انگلیسی کنکور 92 گروه آزمایشی زبان را دانلود نمایید.

بازدید: 537

دانلود دفترچه سوالات اختصاصی - زبان انگلیسی کنکور 91 رشته زبانهای خارجی

در این قسمت می توانید دفترچه سوالات اختصاصی - زبان انگلیسی کنکور 91 رشته زبانهای خارجی را دانلود کنید. ....

بازدید: 10471

دانلود نمونه سوال امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان - سری نهم

در این قسمت می توانید نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان را دانلود نمایید.

بازدید: 404

دانلود نمونه سوال امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان - سری هشتم

در این قسمت می توانید نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان را دانلود نمایید.

بازدید: 495

دانلود نمونه سوال امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان - سری هفتم

در این قسمت می توانید نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان را دانلود نمایید.

بازدید: 437

دانلود نمونه سوال امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان - سری ششم

در این قسمت می توانید نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان را دانلود نمایید.

بازدید: 313

دانلود نمونه سوال امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان - سری پنجم

در این قسمت می توانید نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان را دانلود نمایید.

بازدید: 295

دانلود نمونه سوال امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان - سری چهارم

در این قسمت می توانید نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان را دانلود نمایید.

بازدید: 240

دانلود نمونه سوال امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان - سری سوم

در این قسمت می توانید نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان را دانلود نمایید.

بازدید: 300

دانلود نمونه سوال امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان - سری دوم

در این قسمت می توانید نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان را دانلود نمایید.

بازدید: 543

دانلود نمونه سوال امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان - سری اول

در این قسمت می توانید نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی سوم دبیرستان را دانلود نمایید.

بازدید: 448

دانلود تست کنکور زبان انگلیسی

در این قسمت می توانید تست های زبان انگلیسی را دانلود نمایید. ....

بازدید: 6664

دانلود نمونه سوال امتحانی زبان اول دبیرستان

در این قسمت نمونه سوال امتحانی مربوط به درس زبان اول دبیرستان را می توانید دریافت کنید.

بازدید: 545


(0) نظر
برچسب ها : کنکور زبان انگلیسی
دانلود جزوات آموزشی و سوالات امتحانی زیست دبیرستان و کنکور
دانلود جزوات آموزشی و سوالات امتحانی زیست دبیرستان و کنکور در این بخش ارائه شده است. برای دانلود جزوات آموزشی و سوالات امتحانی زیست دبیرستان و کنکور بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.

زیست


قسمتی از کتاب نکات زیست 2

در این جزوه نکات خط به خط، مفهومی، ترکیبی و تجزیه تحلیل مطالب گنجانده شده است.

بازدید: 148

قسمتی از کتاب نکات زیست 1

در این جزوه نکات خط به خط، مفهومی، ترکیبی و تجزیه تحلیل مطالب گنجانده شده است.

بازدید: 136

جزوه کنکوری زیست سال سوم دبیرستان

اینبخشی بخشی جزوه کنکوری زیست سال سوم دبیرستان می باشد که بصورت ترکیبی و مفهومی نوشته شده است شما می تونید برای تهیه این جزوه و سایر جزوه های زیست می تونید با شماره 09308361322 تماس بگیرید.

بازدید: 160

دانلود سوالات امتحان نهایی محیط زیست دریایی شهریور 94 همراه با پاسخنامه

برای دانلود سوالات امتحان نهایی محیط زیست دریایی شهریور 94 همراه با پاسخنامه بر روی لینک زیر کلیک کنید.
....

بازدید: 28

سوالات امتحان نهایی زیست شناسی پیش دانشگاهی شهریور 94 با پاسخنامه

برای دانلودسوالات امتحان نهایی زیست شناسی پیش دانشگاهی شهریور 94 با پاسخنامه بر روی لینک زیر کلیک کنید. سوالات امتحانی زیست سایر مقاطع نیز در همین سایت موجود است.
....

بازدید: 73

دانلود سوالات امتحان نهایی درس زیست شناسی پیش دانشگاهی شهریور 94 همراه با پاسخنامه

در این بخش می توانید سوالات امتحان نهایی درس زیست شناسی پیش دانشگاهی را دانلود کنید. برای دانلود سوالات امتحان نهایی درس زیست شناسی پیش دانشگاهی علوم تجربی شهریور 94 همراه با پاسخنامه بر روی لینک زیر کلیک نمائید. لیست مدرسین خصوصی زیست را نیز با کلیک بر روی لینک تدریس خصوصی زیست می توانید مشاهده کنید. تعدادی از مدرسین زیست شناسی نیز در پایین همین مطلب نشان داده شده اند.
....

بازدید: 97

دانلود سوالات امتحانی زیست شناسی 2 سوم دبیرستان همراه با پاسخنامه

برای دانلود سوالهای امتحانی زیست شناسی 2 سوم دبیرستان همراه با پاسخنامه بر روی لینک زیر کلیک کنید. سوالات امتحانی دیگری برای زیست شناسی در پایین همین مطلب قرار دارد. تعدادی از مدرسین خصوصی فعال در زمینه تدریس خصوصی زیست شناسی نیز در پایین همین مطلب نشان داده شده اند.

....
بازدید: 110

دانلود سوالات امتحانی زیست شناسی پیش دانشگاهی همراه با پاسخنامه

در این بخش دانلود سوالات امتحانی زیست شناسیپیش دانشگاهی همراه با پاسخنامه ممکن شده است. به منظور دانلود سوالات امتحانی زیست شناسی پیش دانشگاهی همراه با پاسخنامه بر روی لینک زیر کلیک کنید. سوالات امتحانی دیگری برای زیست شناسی پیش دانشگاهی و سایر مقاطع نیزدر همین سایت موجود است. برای مشاهده لیست مدرسین زیست شناسی نیز بر روی لینک تدریس خصوصی زیست کلیک کنید. تعدادی از مدرسین زیست شناسی هم در پایین همین مطلب نشان داده شده اند.

....
بازدید: 67

دانلود جزوه زیست شناسی کنکور

دراین سایت بخشی از تست های جزوه زیست شناسی دکترشیری قرارداده شده است.برای دریافت کامل جزوه باشماره زیرتماس بگیرید09194485903

بازدید: 594

دانلود پرسش و پاسخ های زیست شناسی

پرسش و پاسخ های زیست شناسی در این بخش برای دانلود ارائه شده است. به منظور دانلود پرسش و پاسخ های زیست شناسی بر روی لینک زیر کلیک نمائید.
....

بازدید: 469

دانلود اصلاح های کتاب زیست شناسی 2 در سال 94 و 95

در فایل ارائه شده در این بخش اصلاح های کتاب زیست شناسی و آزمایشگاه 2 در سال 94 و 95  برای دانلود قرار داده شده است. برای دانلود اصلاحیه کتاب زیست 2 بر روی لینک زیر کلیک نمائید.
....

بازدید: 1518

دانلود بارم بندی و ارزشیابی دروس زیست شناسی

در این بخش بارم بندی و ارزشیابی دروس زیست شناسی برای دانلود قرار داده شده است. به منظور دانلود بارم بندی و ارزشیابی دروس زیست شناسی بر روی لینک زیر کلیک نمائید.
....

بازدید: 180

دانلود نمونه سوالات امتحانی زیست شناسی

دراین بخش نمونه سوالات امتحانی زیست شناسی برای دانلود قرار داده شده است. به منظور دانلود نمونه سوالات امتحانی زیست شناسی بر روی لینک زیر کلیک نمائید. ضمنا، به منظور مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه تدریس زیست، بر روی عبارت تدریس خصوصی زیست کلیک نمائید.
....

بازدید: 2540

دانلود جدیدترین ویرایش تمامی کتاب های دبیرستان رشته علوم تجربی

در این بخش می توانید جدیدترین ویرایش تمامی کتاب های دبیرستان رشته علوم تجربی (سال تحصیلی 93-94) را دانلود کنید. برای دانلود هر کدام از کتاب های رشته علوم تجربی بر روی عکس آن کلیک کنید.

....
بازدید: 295

دانلود جدیدترین ویرایش تمامی کتابهای سال اول دبیرستان

در این بخش می توانید جدیدترین ویرایشتمامی کتابهای سال اول دبیرستان (سال تحصیلی 93-94) را دانلود کنید. برای دانلود هر کدام از کتابهای سال اول دبیرستان بر روی عکس آن کلیک کنید.

....
بازدید: 1241


زیست


دانلود تست کنکور زیست1 فصل تنظیم محیط داخلی و دفع مواد زائد همراه با کلید پاسخ

دراین قسمت تست کنکور زیست1 فصل تنظیم محیط داخلی و دفع مواد زائد همراه با کلید پاسخ آنها قرار داده شده است. برای دانلود تست کنکور زیست 1 بر روی لینک زیر کلیک نمائید.

بازدید: 1471

دانلود کتاب علوم زیستی و بهداشت سال اول دبیرستان سال تحصیلی 93 - 94

دراین بخش کتاب علوم زیستی و بهداشت سال اول دبیرستان سال تحصیلی 93 - 94 برای دانلود قرار داده شده است. به منظور دانلود کتاب علوم زیستی و بهداشت سال اول دبیرستان سال تحصیلی 93 - 94 بر روی لینک زیر که با رنگ زرد مشخص شده است، کلیک نمائید.

بازدید: 987

دانلود تست های کنکور مفهومی زیست شناسی 1 همراه با کلید پاسخ

دراین بخش می توانید تست های کنکور مفهومی زیست شناسی 1 همراه با کلید پاسخ آنها را به صورت رایگان دانلود نمائید. جزوات کنکوری و تست های کنکوری دیگری برای زیست شناسی 1 و زیست مقاطع دیگر نیز در همین وب سایت موجود است.

بازدید: 3082

دانلود سری دوم تست کنکور زیست 1 مبحث مولکول های زیستی - همراه با پاسخ کلیدی

در این بخش می توانید سری دوم تست کنکور زیست 1 مبحث مولکول های زیستی - همراه با پاسخ کلیدی آنها را دانلود نمائید.

بازدید: 1383

دانلود تست های کنکور درس زیست شناسی 1 مبحث مولکول های زیستی - همراه با پاسخ کلیدی

در این بخش می توانید تست های کنکور درس زیست شناسی 1 مبحث مولکول های زیستی - همراه با پاسخ کلیدی آنها را دانلود نمائید.

بازدید: 893

دانلود تست های کنکور زیست شناسی 1 همراه با پاسخ کلیدی

در این بخش می توانید تست های کنکور زیست شناسی 1 همراه با پاسخ کلیدی آنها را دانلود نمائید.

بازدید: 1712

بارم بندی و ارزشیابی دروس زیست شناسی سال تحصیلی 90-91

در این بخش می توانید بارم بندی و ارزشیابی دروس زیست شناسی سال تحصیلی 90-91 را دانلود نمائید. ....

بازدید: 190

دانلود سوالات تستی مسابقات آزمایشگاهی زیست شناسی

در این بخش می توانید سوالات تستی مسابقات آزمایشگاهی زیست شناسی را دانلود نمائید. ....

بازدید: 431

دانلود نمونه سوالات المپیاد زیست شناسی - سری دوم

در این بخش می توانید سری دوم نمونه سوالات المپیاد زیست شناسی را دانلود کنید.

بازدید: 536

دانلود نمونه سوالات المپیاد زیست شناسی - سری اول

در این بخش می توانید سری اول نمونه سوالات المپیاد زیست شناسی را دانلود کنید. ....

بازدید: 462

دانلود سؤالات المپیاد جهانی زیست شناسی 2004 استرالیا

در این بخش می توانید سؤالات المپیاد جهانی زیست شناسی 2004 استرالیا را دانلود نمائید. ....

بازدید: 302

دانلود منابع آزمون المپیاد زیست شناسی

در این بخش می توانید منابع آزمون المپیاد زیست شناسی را دانلود کنید. ....

بازدید: 598

دانلود نمونه سوالات امتحان نهایی زیست پیش دانشگاهی رشته تجربی خرداد 93

در این بخش می توانید نمونه سوالات امتحان نهایی زیست پیش دانشگاهی رشته تجربی خرداد 93 را دانلود نمائید. ....

بازدید: 755

دانلود نمونه سوالات امتحان نهایی زیست 2 رشته تجربی خرداد 93

در این بخش می توانید نمونه سوالات امتحان نهایی زیست 2 رشته تجربی خرداد 93 را دانلود کنید. ....

بازدید: 494

دانلود طرح درس زیست 2 مبحث دستگاه عصبی

در این بخش می توانید طرح درس زیست 2 مبحث دستگاه عصبی را دانلود کنید. ....

بازدید: 820


زیست


دانلود طرح درس زیست اول دبیرستان (علت وجود شباهتها و تفاوتها – تقسیم میوز)

در این بخش می توانید طرح درس زیست اول دبیرستان - مبحث علت وجود شباهتها و تفاوتها – تقسیم میوز را دانلود کنید.

بازدید: 1033

دانلود طرح درس زیست 1 مبحث کلروپلاست و میتوکندری و انتقال مواد

در این بخش می توانید طرح درس زیست 1 مبحث کلروپلاست و میتوکندری و انتقال مواد را دانلود کنید. ....

بازدید: 563

دانلود طرح درس زیست 1 مبحث سازمانبندی سلولها-بافت پوششی

در این بخش می توانید طرح درس زیست 1 مبحث سازمانبندی سلولها-بافت پوششی را دانلود کنید. ....

بازدید: 495

دانلود سوالات امتحان نهایی زیست پیش دانشگاهی خرداد 93

در این بخش می توانید سوالات امتحان نهایی زیست پیش دانشگاهی خرداد 93 را دانلود کنید.

بازدید: 618

دانلود سوالات امتحان نهایی زیست 2 سال سوم تجربی خرداد 93

در این بخش می توانید نمونه سوالات امتحانی زیست شناسی و آزمایشگاه 2 سال سوم علوم تجربی خرداد 93 را دانلود کنید.

بازدید: 2360


دانلود مقاله یادگیری مشارکتی در کلاس زیست شناسی

در این بخش مقاله ای با عنوان یادگیری مشارکتی در کلاس زیست شناسی را می توانید دانلود کنید. ....

بازدید: 478

دانلود فایل چگونگی به خاطر سپردن اصطلاحات زیست شناسی

در این بخش فایلی با عنوان چگونگی به خاطر سپردن اصطلاحات زیست شناسی را می توانید دانلود کنید. ....

بازدید: 1976

دانلود مقاله تدریس گروههای خونی با بازی و نمایش

در این بخش مقاله ای با عنوان تدریس گروههای خونی با بازی و نمایش را می توانید دانلود نمائید. ....

بازدید: 697

دانلود مقاله آموزش زیست شناسی در دو مرحله

در این بخش مقاله ای با عنوان آموزش زیست شناسی در دو مرحله را می توانید دانلود کنید. ....

بازدید: 444

دانلود پاسخ فعالیت ها و خود آزمایی های زیست شناسی پیش دانشگاهی - فصل یازدهم: قارچ ها

در این بخش می توانید پاسخ فعالیت ها و خود آزمایی های فصل یازدهم زیست شناسی پیش دانشگاهی با عنوان قارچ ها را دانلود کنید. ....

بازدید: 557

دانلود پاسخ فعالیت ها و خود آزمایی های زیست شناسی پیش دانشگاهی - فصل دهم: آغازیان

در این بخش می توانید پاسخ فعالیت ها و خود آزمایی های فصل دهم زیست شناسی پیش دانشگاهی با عنوان آغازیان را دانلود کنید. ....

بازدید: 333

دانلود پاسخ فعالیت ها و خود آزمایی های زیست شناسی پیش دانشگاهی - فصل نهم: ویروس و باکتری ها

در این بخش می توانید پاسخ فعالیت ها و خود آزمایی های فصل نهم زیست شناسی پیش دانشگاهی با عنوان ویروس و باکتری ها را دانلود کنید. ....

بازدید: 368

دانلود پاسخ فعالیت ها و خود آزمایی های زیست شناسی پیش دانشگاهی - فصل هشتم: شارش انرژی

در این بخش می توانید پاسخ فعالیت ها و خود آزمایی های فصل هشتم زیست شناسی پیش دانشگاهی با عنوان شارش انرژی را دانلود کنید. ....

بازدید: 512

دانلود پاسخ فعالیت ها و خود آزمایی های زیست شناسی پیش دانشگاهی - فصل هفتم: رفتار شناسی

در این بخش می توانید پاسخ فعالیت ها و خود آزمایی های فصل هفتم زیست شناسی پیش دانشگاهی با عنوان رفتار شناسی را دانلود کنید. ....

بازدید: 301

(0) نظر
برچسب ها : دانلود زیست - جزوه زیست - کنکور زیست
بهترین سایت درج آگهی و تبلیغ رایگان آموزش و تدریس زبان انگلیسی و سایر زبانهای خارجی
اگر در جستجوی بهترین سایت درج آگهی و تبلیغ رایگان آموزش و تدریس زبان انگلیسی و سایر زبانهای خارجی هستید، ادامه این مطلب را بخوانید.

اگر در جستجوی یک سایت پربازدید برای درج آگهی تدریس زبان هستید، به سایت ایران مدرس مراجعه کنید.

سایت ایران مدرس برترین و پربازدیدترین سایت تدریس زبان و درج تبلیغات رایگان تدریس خصوصی است.

این وب سایت تا مهر 94 11000 مدرس ثبت نامی و بیش از 15000 بازدید روزانه دارد.

برای درج آگهی تدریس زبان در ایران مدرس بر روی عبارت سایت تدریس خصوصی زبانکلیک نمائید.


برای تبلیغات رایگان تدریس خصوصی زبان در مشهد به وب سایت ایران مدرس مراجعه کنید و بعد از عضویت در سایت آگهی تدریس زبان خودتان را به صورت رایگان ثبت نمائید.

سایت ایران مدرس برترین و پربازدیدترین سایت تدریس زبان و درج تبلیغات رایگان تدریس خصوصیاست. با جستجوی عبارت تدریس خصوصی زبان یا مدرس خصوصی زبان در گوگل وب سایت ایران مدرس را در صفحه اول نتایج مشاهده خواهید کرد.

هر جای مشهد و استان خراسان رضوی که ساکن هستید، برای درج آگهی تدریس زبان در ایران مدرس بر روی عبارت مدرس خصوصی زبان کلیک نمائید.


اگر در جستجوی یک وبسایت ثبت آگهی تدریس خصوصی زبان در اصفهان هستید، به وب سایتwww.IranModares.com مراجعه کنید.

سایت ایران مدرس بزرگترین، برترین و پربازدیدترین سایت تدریس خصوصی زبان و سایر دروس در اصفهان و کل کشور است.

برای رونق کسب و کار و کسب درآمد از تدریس خصوصی فرصت درج آگهی تدریس زبان درایران مدرس را از دست ندهید.

با جستجوی عبارت تدریس خصوصی زبان یا مدرس خصوصی زبان در گوگل وب سایت ایران مدرس را در صفحه اول نتایج مشاهده خواهید کرد.

هر جای اصفهان و استان اصفهان که ساکن هستید، برای درج آگهی تدریس زبان در ایران مدرس بر روی عبارت سایت مدرسین خصوصی زبان کلیک نمائید.


اگر برای فعالیت در زمینه تدریس خصوصی زبان در تبریز و کسب درآمد از تدریس خصوصی بدنبال یک سایت تبلیغات تدریس خصوصی زبان تبریز عالی هستید، به سایت ایران مدرس مراجعه نمائید.

سایت ایران مدرس پربازدیدترین سایت تدریس خصوصی ایران و تبریز است. در این وب سایت هزاران مطلب آموزشی و جزوات و نمونه سوالات امتحانی ارائه شده است. 

این وب سایت تا مهر 94 11000 مدرس ثبت نامی و بیش از 15000 بازدید روزانه دارد.

هر جای تبریز و استان آذربایجان شرقی که ساکن هستید، برای درج آگهی تدریس زبان در ایران مدرس بر روی عبارت سایت مدرسان خصوصی زبان کلیک نمائید.


(0) نظر
برچسب ها : سایت آگهی تدریس - تدریس زبان - زبان
چگونه زیست بخوانیم و در کنکور ریاضی و زیست را درصد بالا بزنیم؟
در این بخش مطلبی در رابطه با "چگونه زیست بخوانیم و در کنکور ریاضی و زیست را درصد بالا بزنیم؟" ارائه می شود.

نحوه مطالعه زیست و ریاضی برای کنکور تجربی

نحوه مطالعه زیست و ریاضی برای کنکور تجربی در این بخش ارائه شده است.

درس زیست شناسی را چگونه مطالعه کنم؟

درس زیست شناسی به خاطر دارا بودن بالاترین ضریب (ضریب ۱۲) در کنکور سراسری گروه علوم تجربی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نقش مهم و کلیدی را در ورود شما به دانشگاه به عهده دارد.
درس زیست شناسی را چگونه مطالعه کنم؟
کنکوری های رشته علوم تجربی درس زیست شناسی را معمولاً انتخاب می کنند زیرا بالاترین ضریب و بیش ترین تعداد سؤال ها را در بین تمام درس های کنکوردارد. لذا واضح است که مطالعه ی صحیح و دقیق آن (مطالعه ای که عمیق و مفهومی باشد و فقط به حفظ کردن طوطی وار اکتفا نکند)، برای داوطلبین این رشته و به خصوص آن هایی که متقاضی رشته های پرطرفدار هستند، اهمیت ویژه ای دارد.
اگر تصمیم دارید در یکی از رشته های خوب رشته ی علوم تجربی مانند پزشکی، دندانپزشکی ، داروسازی و… قبول شوید، باید در این درس درصدی بالاتر از ۸۰-۸۵ درصد را کسب کنید.

به خاطر تأثیر مهمی که این درس در کنکور دارد، معمولاً دانش آموزان ایندرس را خیلی خوب مطالعه می کنند. نکته ی مهمی که شما در هنگام مطالعه ی این درس باید به آن توجه داشته باشید مرور است .

این درس ، درسی نیست که با یک بار خواندن بتوانید در آن درصد بالایی کسب کنید بنابراین مرورهای متوالی از این درس را در برنامه ی خود قرار دهید. برای کسب یک رتبه ی زیر ۱۰۰۰ مطالعه ی مستمر و حداقل روزانه ۲ ساعت الزامی به نظر می رسد.


یادگیری موثر زیست‌شناسی نیاز به مطالعه‌ی پله‌به‌پله‌ی مطالب دارد و به این دلیل باید مطالب پایه‌ای را (که پیش‌نیاز درک مطالب دیگر هستند) به‌خوبی فرا گرفت و سپس به سراغ مطالعه‌ی مطالب دیگر (که به مطالب پایه وابسته‌اند) رفت. (مثلاً شما برای درک همانند‌سازی DNA باید ساختمانDNA را قبلاً به خوبی آموخته باشید). اگر زیست‌شناسی را یک درس صرفاً حفظ شدنی (مثل حفظ کردن یک شماره تلفن یا شعر) می‌پندارید اولین قدم شما در یادگیری زیست‌شناسی تغییر نحوه‌ی نگرش به این درس باشد. پس به حفظ کردن طوطی‌وار (شعروار) مطالب زیست‌شناسی نپردازید. باید روشی را برای مطالعه به‌کار ببرید که در یادگیری عمیق و مفهومی زیست‌شناسی موثر باشد.
ما روش زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

در هنگام مطالعه ی این درس ، کتاب درسی به عنوان بهترین مرجع مطالعه میباشد، منظور از مرور های متوالی و مطالعه ی مستمر، خواندن طوطی وار مطالب وتنها حفظ کردن آن ها نمی باشد، شما باید برای یادگیری عمیق مطالب از شیوه های صحیح مطالعه استفاده کنید.
دقت کنیدکه شیوه ی مطالعه و یاد گرفتن از خود مطالعه مهم تر می باشد. استفاده از روش SQ4R (پس ختام ) می تواند خیلی مؤثر باشد، مطالعه ی اجمالی اوّلیه در شکل گیری یک ذهنیت کلی به شما کمک می کند. در هنگام مطالعه از هیچ قسمت کتاب غافل نشوید و مطالب آن را خط به خط و با دقت بخوانید و زیر مطالب مهم آن خط بکشید (یا این کار را با ماژیک علامت زن انجام دهید.) به نمودارها و شکل ها دقت کافی داشته باشید. از حاشیه نویسی در این درس استفاده کنید و همچنین از مطالب خوانده شده ، خلاصه نویسی به عمل آورید و مطالب خلاصه شده را به صورت نمودار درآورید و آنها را دسته بندی کنید.

در هنگام مطالعه ی فصل های جدید، مطالب فصل قبل را از روی خلاصه های خود بخوانید تا آنها را فراموش نکنید و بازهم تکرار می کنیم : «این درس را چندین بار به طور جدی و فعال مرور کنید.»

با توجه به تغییرات کتاب های زیست شناسی نسبت به سال های گذشته ، دیگر نمی توان به کتاب زیست پایه ی خاصی (مثلاً پیش دانشگاهی) اهمیت بیش تر دارد. یکی اینکه مطالب کتاب های زیست بسیار به هم پیوسته می باشند و برای یادگیری مطالب لازم است تمامی کتاب های زیست را (دوم، سوم، پیش دانشگاهی) به دقت مطالعه کرد و دیگر اینکه برخلاف سال های گذشته دیگر سهم پایه ی خاصیدر پرسش های کنکور بیش تر از پایه ی دیگر نیست و می توان گفت تقریباً تعداد پرسش های برابری از هر سه پایه مطرح می شود.
در این درس بررسی تست های سال های قبل کنکور سراسری و دانشگاه آزاد بسیار مهم است . تقریباً نیمی از پرسش ها در این درس در سال های قبل به نحوی آمده است . (مثلاً به صورت پرسش های مشابه ) که این امر خود اهمیت مرور و بررسی تست های سال های اخیر آزمون سراسری را در این درس نشان می دهد.

بیان چند نکته ی کاربردی، می تواند به موفقیت شما در جمع بندی نکته های این درس کمک کند:

1-داوطلبین موفق و ممتاز، آن هایی هستند که چندین بار (هر چه بیش تر، بهتر) کتاب های درسی زیست شناسی پایه و سال چهارم را خوانده اند، پس مرور هرچه بیش تر را فراموش نکنید.

هشدار : در درس زیست شناسی هیچ کتاب کمک درسی را نباید جایگزین کتاب درسی کرد.

2-می دانید که در زیست شناسی، قوانین ثابت و قاطع مثل درس ریاضی وجود ندارد، بلکه موارد استثنایی فراوان هستند. پس کلماتی مثل " برخی و بعضی و بسیاری و اغلب و گاهی و ..." را در کتاب های درسی مشخص کنید و مفاهیم برآمده از آن ها را به خاطر بسپارید.

3-تصاویر در زیست شناسی، به فهم بهتر مطالب درسی کمک شایانی می کنند و هر ساله به طور مستقیم، از خود تصویر یا به طور غیر مستقیم از مفاهیم آن ها، سؤال طرح می شود، پس زیرنویس آن ها و نام گذاری بخش های مختلف شکل ها را به دقت مطالعه کنید.

4-دقت کنید: به همان اندازه که مطالب مطرح شده در بخش های " بیشتر بدانید" ارزشی در طرح سؤال ندارند، مطالعه و درک مفاهیم بخش های "فعالیت" و" آزمون" در کتب درسی خیلی مهم بوده و در چند سال اخیر، سؤالاتی از آن ها مطرح شده است.

5-اسامی جانداران مختلف ( مثل گیاهان و جانوران و قارچ ها و آغازیان و باکتری ها) را یاد بگیرید و خصوصیات ویژه ی آن ها را در کنارشان یادداشت کنید. در این موارد باید کمی زحمت بکشید و از کتاب های سه سال زیست شناسی، تمام مطالبی که در مورد آن جاندار نوشته شده را پیدا کنید. مثلاً وقتی نام "برگ متحرک" را به عنوان یک حشره می شنوید، لازم است که لوله ی گوارشی، سیستم تنفس نایی، گردش خون باز و مایع همولنف و دفع اوریک اسید و اسکلت بیرونی از جنس کیتین یا مایع مخاطی روی بدن به همراه طناب عصبی شکمی و گره دار و چشم مرکب با هزاران قرنیه و عدسی را به یاد آورید.

6-از نام دانشمندان مختلف و نتیجه ی پژوهش های آن ها غافل نشوید. مواردکشف شده یا جاندار مورد مطالعه ی آن ها را به درستی یاد بگیرید. به عنوان مثال: در کنکورهای سال 88 و 89 هر کدام، دو سؤال از نام دانشمندان مطرح شدهبود.

7-توجه کنید که برخی مفاهیم و مطالب در زیست شناسی، به قدری اهمیت دارند که طرح سؤال از آن ها، همه ساله، تکرار می شود. پس در یادگیری مواردیمثل دودمانه ها، چرخه ی زندگی قارچ ها و هورمون های گیاهی و انواع مختلف حواس جانوران و آزمایشات دی هیبریدی یا مقایسه ی ویژگی های پروکاریوتها با یوکاریوتها و نیز بازدانگان با نهاندانگان یا انواع بافت های گیاهی و جانوری، چرخه ی ضربان قلب و چرخه ی جنسی زنان و ... دقت داشته باشید.

8-بهترین منبع برای آمادگی بیش تر در آزمون های سراسری، نمونه سؤال هایکنکورهای داخل و خارج کشور است که باید حل و بررسی کنید و در عین حال، سایر گزینه ها را به دقت تحلیل کنید. بارها و بارها دیده شده که سؤال ها سال های قبلی با یکسری تغییرات جزئی در گزینه ها یا صورت سؤال، به صورت پرسش جدیدی در آزمون اخیر، مطرح می شوند.

شیوه‌ی مطالعه:
بدون توجه به بودجه‌بندی سوالات برای فصل‌های مختلف، کتاب‌های هر سه پایه (دوم، سوم، پیش‌دانشگاهی) را به‌صورت موازی (همراه‌ باهم) مطالعه کنیدو اهمیت یکسانی برای تمامی فصول هر سه پایه قائل شوید.
این موضوع به این دلیل است که طبق آمار سال‌های گذشته نمی‌توان هیچ فصلی از دروس زیست‌شناسی را فاقد اهمیت یا کم‌اهمیت‌تر از بقیه دانست. - تمامی فصول دروس زیست‌شناسی سه پایه را با توجه به ارتباط موضوعی آن‌ها تحتعنوان‌های جدید دسته‌بندی کنید.
نکته‌: حداکثر 7 عنوان در نظر بگیرید. (مثال)
- در هر روز حتماً یک ساعت مطالعه را به زیست‌شناسی اختصاص بدهید. ( 2 ساعت)
- هر ساعت مطالعه‌ی زیست‌شناسی را تنها به یک عنوان اختصاص بدهید.
- هر ساعت مطالعه‌ی مختص یک عنوان را به 4 بخش تقسیم کنید:
1- قسمت اول را به مرور مطالب ساعت مطالعه‌ی قبل بپردازید.
2- در قسمت دوم مطالب مربوط به عنوان همین ساعت مطالعه را بخوانید
3- چند دقیقه استراحت کنید
4- در قسمت آخر تست‌های مربوط به همین جلسه را پاسخ دهید.

نکته: تعیین زمان 4 بخش یک ساعت مطالعه بستگی به خودتان و میزان پیشرفتشما در مطالعه دارد. مثلاً در چند جلسه‌ی اول بخش‌های 1 و 4 وجود ندارند. زمان استراحت نیز بیش از 10 دقیقه نباشد.

روش‌های مطالعه درس زیست شناسی از نظر رتبه های برتر
غزاله تفاق – رتبه 5 کشور :
یادگیری مؤثر زیست‌شناسی نیاز به مطالعه‌ی پله‌به‌پله‌ی مطالب دارد و به این دلیل باید مطالب پایه‌ای را (که پیش‌نیاز درک مطالب دیگر هستند) به‌خوبی فرا گرفت و سپس به سراغ مطالعه‌ی مطالب دیگر (که به مطالب پایه وابسته‌اند) رفت. (مثلاً شما برای درک همانند‌سازی DNA باید ساختمانDNA را قبلاً به خوبی آموخته باشید).

فرزین واحدی – رتبه 7 کشور :
اگر زیست‌شناسی را یک درس صرفاً حفظ شدنی (مثل حفظ کردن یک شماره تلفن یا شعر) می‌پندارید اولین قدم شما در یادگیری زیست‌شناسی تغییر نحوه‌ی نگرشبه این درس باشد. پس به حفظ کردن طوطی‌وار (شعروار) مطالب زیست‌شناسی نپردازید. باید روشی را برای مطالعه به‌کار ببرید که در یادگیری عمیق و مفهومی زیست‌شناسی موثر باشد.

مانا ماسفی – رتبه 7 منطقه 1 :
بدون توجه به بودجه‌بندی سؤالات برای فصل‌های مختلف، کتاب‌های هر سه پایه (دوم، سوم، پیش‌دانشگاهی) ،اهمیت یکسانی برای تمامی فصول هر سه پایه قائل شوید. این موضوع به این دلیل است که طبق آمار سال‌های گذشته نمی‌توان هیچ فصلی از دروس زیست‌شناسی را فاقد اهمیت یا کم‌اهمیت‌تر از بقیه دانست.

پارسا نمایی – رتبه 8 منطقه 1 :
1- در هر روز حتماً یک ساعت مطالعه را به زیست‌شناسی اختصاص بدهید. ( 2 ساعت)
2- هر ساعت مطالعه‌ی زیست‌شناسی را تنها به یک عنوان اختصاص بدهید.
3- بهترین شیوه‌ی مرور مطالب به این طریق است که پس از مطالعه‌ی عمیق مطالب (به روشی که در زیر ذکر شده) 10 دقیقه به ذهن استراحت داده و سپس مطالب خوانده شده را مرور کرد. روز بعد نیز مطالب را دوباره مرور کردو 6 روز بعد نیز این کار را تکرار کرد. مرور مطالب باید از روی خلاصه‌هایی که تهیه‌ کرده‌اید صورت بگیرد. شما با استفاده از این روش مطالعه، خودبه‌خود این روند مرور مطالب را اجرا می‌کنید.

مائده عابدیان – رتبه 10 منطقه 1 :
بهترین شیوه‌ی خواندن مطالب به این ترتیب است:
1) ابتدا مطلب را به‌صورت اجمالی و گذرا بخوانید تا ایده‌ی کلی آن را به‌دست بیاورید (پاراگراف اول و آخر، تیترها، شکل‌ها و....)
2) چند دقیقه پیرامون ایده‌ای که از مطلب گرفته‌اید تفکر کنید، در باره‌ی آن‌چه اطلاعات قبلی دارید؟ کاربرد وارتباط آن با مسائل روزمره چیست؟و...... (سوال طرح کنید و خودتان جواب بدهید)
3) مطالب را به‌صورت دقیق بخوانید. زیر نکات مهم و کلیدی خط بکشید و نکات مهم را حاشیه‌نویسی کنید.
4) از مطالب خلاصه‌بردای کنید. می‌توانید مطالب مهم را به‌صورت نکات جداگانه درون دفتر یا فیش‌هایی بنویسید. اما بهترین روش برای خلاصه‌برداری،نوشتن مطالب مهم به‌صورت نمودارهای درختی، شبکه‌ای، جدول‌ها، شکل و.... می‌باشد. یعنی مطالبی را که یاد گرفته‌اید به شکلی که ذهنتان آن را خلق می‌کند بازنویسی کنید. (مثال)

-------------------------------------------------------------

ریاضی تجربی را چگونه بخوانیم؟

حجم بسیار زیاد و تنوع در درس ریاضی تجربی، عواملی هستند که بایستی داوطلبین تجربی با برنامه‌ای ویژه و پیوسته، خود را در این درس بسیار مهم برای کنکورسراسری آماده کنند تا به بهترین نتیجه برسند.
ریاضی تجربی را چگونه بخوانیم؟
مطالعه ی درس ریاضی تجربی را باید بر مبنای سه اصل یادگیری، تمرین و مرور قرار دهیم که در ذیل به هر یک از این موارد می پردازیم:

یادگیری:

اولین مرحله از مطالعه، یادگیری است که می‌توان گفت، بهترین اصل است؛ چرا که تا درست و مفهومی یاد نگیریم، نمی‌توانیم سؤالات ریاضی را به درستی پاسخ دهیم؛ پس بایستی از تمام ابزارهای موجود برای یادگیری استفاده کنیم. ابزارهای یادگیری این درس عبارتند از: کلاس، جزوه و کتاب درسی. شما داوطلب عزیز تجربی باید به دقت در کلاس، درس را از دبیر بیاموزید، سپس در همان روز، مبحث تدریس شده را از جزوه، مطالعه و مثال‌ها را مجدداً حل کنید.
بعد از خواندن جزوه، نوبت به مطالعه‌ی کتاب درسی می‌رسد که بایستی خط به خط آن را بخوانید و تمام مثال‌ها و تمرین‌های حل شده و حل نشده را حل کنید. تعدادی از تست‌های کنکور سراسری، عیناً از مثال‌ها و تمرین ها و نکاتمتن درسی مطرح می‌شود.
توجه داشته باشید برای حل سؤالات ریاضی، تنها یاد گرفتن نکات، قضیه‌ها وفرمول‌ها کافی نیست بلکه بایستی علاوه بر یادگیری و فهمیدن، آن‌ها را به خاطر بسپاریم، چرا که در جلسه‌ی آزمون، نه کتاب داریم و نه جزوه.
پس اول به دقت و مفهومی یاد بگیرید و سپس فرمول‌ها و نکات و رابطه‌ها و.... را حفظ کنید. در ادامه ی مرحله یادگیری لازم است، تعدادی تست به طور آموزشی از مبحثی که مطالعه کردید، حل کنید.
در حل تست به طور آموزشی، زمان تست زدن مهم نیست، بلکه یادگیری تمام نکات تست و به کار گیری مطالب مطالعه شده در حل تست، مهم است. در هنگام حل تست آموزشی می‌توانید از جزوه و یا کتاب درسی و یا حتی پاسخ تشریحی تست کمکبگیرید. تعداد تست های آموزشی باید به اندازه‌ای باشد که تمام مطالب درسی در آن مبحث را پوشش دهد.
پس از حل تست‌های آموزشی، نوبت خلاصه‌نویسی است. مباحثی را که مطالعه و چند تست آموزشی از آن حل کردید را خلاصه‌نویسی کنید.
سعی کنید در خلاصه‌نویسی، تمام مطالب و نکات مهم را یادداشت کنید. با پایان خلاصه نویسی، مبحث مطالعه شده‌ی مرحله‌ی اول مطالعه که یادگیری است، به پایان می‌رسد.

تمرین:

اکنون که درس را خوب یاد گرفته و خلاصه نویسی کردید، بایستی برای تثبیتو تسلط مطالب و نکات درسی و نیز بالا رفتن سرعت تست‌زنی، تعدادی تست را بهصورت تمرینی حل کنید. تست‌هایی را که حل نکردید و یا غلط حل کردید، حتماً علامت‌گذاری کنید، چرا که در این تست‌ها ضعف دارید و باید آن‌ها را برطرف کنید.
چون حجم مطالب درسی و تنوع آنها زیاد است، نبایستی تعداد تستهای تمرینیبه قدری زیاد باشد که از مباحث دیگر عقب بیفتید؛ باید تست را به دقت و متناسب با حجم مبحث مطالعه شده انتخاب کنید. اگر مبحثی را به طور کامل نخواندید، به حل تستهای تمرینی نپردازید، مثلاً تا تمام نکات دنباله را یادنگرفتید، از مبحث دنباله، تست تمرینی حل نکنید. توصیه میکنم، متناسب با هریک تستی که از یک مبحث در کنکور سراسری مطرح میشود، حداقل 50 تست به طور تمرینی حل کنید، مثلاً اگر از مبحث مجانبها در کنکور سراسری، یک سؤال مطرح میشود، حداقل باید 50 تست مجانب، به طور تمرینی حل کنید.
در انتخاب تستهای تمرینی، اولویت با تستهای کنکورهای سالهای گذشته است چون هم استاندارد هستند و هم تمام مطالب درسی را پوشش میدهند.

مرور:

چون حجم مطالب در درس ریاضی تجربی زیاد است، لذا ممکن است بعضی از مطالبی که قبلاً مطالعه کردید، فراموش شود. در این صورت بایستی در فواصل معین، مطالب را مرور و دوره کنیم. در این مرحله از مطالعه هم میتوانیم از جزوه و هم از خلاصه‌نویسیها استفاده کنیم.
پس از خواندن آنها و یادآوری نکات، بهتر است به سراغ تستهای علامت‌گذاری شده برویم و آنهایی را که قبلاً اشکال داشتیم، مجدداً حل کنیم واگر زمان داشتیم، تعدادی تست جدید از آن مبحث را حل کنیم. هر اندازه بتوانیم تعداد دفعات مرور را بیشتر کنیم، آماده‌تر شده و حضور ذهن بالاتری برای حل سؤالات تستی پیدا می‌کنیم.

محسن تورنگ / دبیر ریاضی دبیرستان‌های بندرعباس و قشم
منبع: میگنا

کلمات کلیدی: زیست، تدریس زیست، مدرس خصوصی زیست
-----------------------------------------------------------------

چگونه زیست را برای کنکور مطالعه کنیم؟

با توجه به ضریب بالای زیست‌شناسی، این درس اهمیت ویژه‌ای در کنکور گروه علوم تجربیدارد و شما برای به‌دست آوردن یک رتبه‌ی خوب در کنکور حتماً باید درصدی بالاتر از 85 درصد را کسب کنید.


یادگیری موثر زیست‌شناسی نیاز به مطالعه‌ی پله ‌به ‌پله‌ی مطالب دارد وبه این دلیل باید مطالب پایه‌ای را (که پیش‌نیاز درک مطالب دیگر هستند) به‌خوبی فرا گرفت و سپس به سراغ مطالعه‌ی مطالب دیگر (که به مطالب پایه وابسته‌اند) رفت. (مثلاً شما برای درک همانند‌سازی DNA باید ساختمانDNA راقبلاً به خوبی آموخته باشید).


اگر زیست‌شناسی را یک درس صرفاً حفظ شدنی (مثل حفظ کردن یک شماره تلفن یا شعر) می‌پندارید اولین قدم شما در یادگیری زیست‌شناسی تغییر نحوه‌ی نگرشبه این درس باشد. پس به حفظ کردن طوطی‌وار (شعروار) مطالب زیست‌شناسی نپردازید. باید روشی را برای مطالعه به‌کار ببرید که در یادگیری عمیق و مفهومی زیست‌شناسی موثر باشد. ما روش زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

شیوه‌ی مطالعه


بدون توجه به بودجه‌بندی سوالات برای فصل‌های مختلف، کتاب‌های هر سه پایه (دوم، سوم، پیش‌دانشگاهی) را به‌صورت موازی (همراه‌ باهم) مطالعه کنید و اهمیت یکسانی برای تمامی فصول هر سه پایه قائل شوید.

این موضوع به این دلیل است که طبق آمار سال‌های گذشته نمی‌توان هیچ فصلی از دروس زیست‌شناسی را فاقد اهمیت یا کم‌اهمیت‌تر از بقیه دانست.


- تمامی فصول دروس زیست‌شناسی سه پایه را با توجه به ارتباط موضوعی آن‌ها تحت عنوان‌های جدید دسته‌بندی کنید.


نکته‌: حداکثر 7 عنوان در نظر بگیرید. (مثال)

- در هر روز حتماً یک ساعت مطالعه را به زیست‌شناسی اختصاص بدهید. (2 ساعت)


- هر ساعت مطالعه‌ی زیست‌شناسی را تنها به یک عنوان اختصاص بدهید.


- هر ساعت مطالعه‌ی مختص یک عنوان را به 4 بخش تقسیم کنید:

1- قسمت اول را به مرور مطالب ساعت مطالعه‌ی قبل


بپردازید.


2- در قسمت دوم مطالب مربوط به عنوان همین ساعت


مطالعه را بخوانید.


3- چند دقیقه استراحت کنید.


4- در قسمت آخر تست‌های مربوط به همین جلسه را پاسخ


دهید.


نکته: تعیین زمان 4 بخش یک ساعت مطالعه بستگی به خودتان و میزان پیشرفتشما در مطالعه دارد. مثلاً در چند جلسه‌ی اول بخش‌های 1 و 4 وجود ندارند. زمان استراحت نیز بیش از 10 دقیقه نباشد.


طرح یک ساعت مطالعه‌ی زیست‌شناسی


1- مرور جلسه‌ی قبل ( مرور اجمالی )


2- مطالعه (تفکر در مورد موضوع مطالعه، خواندن دقیق همراه با خط کشیدن زیر مطالب کلیدی وخلاصه‌برداری)


3- استراحت چند دقیقه‌ای


4- زدن تست
جهت اطلاع


بهترین شیوه‌ی مرور مطالب به این طریق است که پس از مطالعه‌ی عمیق مطالب (به روشی که در زیر ذکر شده) 10 دقیقه به ذهن استراحت داده و سپس مطالب خوانده شده را مرور کرد. روز بعد نیز مطالب را دوباره مرور کردو 6 روز بعد نیز این کار را تکرار کرد. مرور مطالب باید از روی خلاصه‌هایی که تهیه‌ کرده‌اید صورت بگیرد. شما با استفاده از این روش مطالعه، خودبه‌خود این روند مرور مطالب را اجرا می‌کنید.

- اما بهترین شیوه‌ی خواندن مطالب به این ترتیب می‌باشد:


1- ابتدا مطلب را به‌صورت اجمالی و گذرا بخوانید تا ایده‌ی کلی آن را به‌دست بیاورید (پاراگراف اول و آخر، تیترها، شکل‌ها و....)


2- چند دقیقه پیرامون ایده‌ای که از مطلب گرفته‌اید تفکر کنید، در باره‌ی آن‌چه اطلاعات قبلی دارید؟ کاربرد وارتباط آن با مسائل روزمره چیست؟و...... (سوال طرح کنید و خودتان جواب بدهید)

3- مطالب را به‌صورت دقیق بخوانید. زیر نکات مهم و کلیدی خط بکشید و نکات مهم را حاشیه‌نویسی کنید.


4- از مطالب خلاصه‌بردای کنید. می‌توانید مطالب مهم را به‌صورت نکات جداگانه درون دفتر یا فیش‌هایی بنویسید. اما بهترین روش برای خلاصه‌برداری،نوشتن مطالب مهم به‌صورت نمودارهای درختی، شبکه‌ای، جدول‌ها، شکل و.... می‌باشد. یعنی مطالبی را که یاد گرفته‌اید به شکلی که ذهنتان آن را خلق می‌کند بازنویسی کنید. (مثال)
(0) نظر
برچسب ها : زیست
روشهای یادگرفتن و مطالعه زیست شناسی برای موفقیت در کنکور
روشهای یادگرفتن و مطالعه زیست شناسی برای موفقیت در کنکور در این بخش ارائه شده است. به منظور مطالعه در زمینه روشهای یادگرفتن و مطالعه زیست شناسی برای موفقیت در کنکورادامه این مطلب را بخوانید.

روش های یادگیری زیست به منظور آمادگی در کنکور

ایندرس به علت داشتن ضریب بالا در میان دروس اختصاصی جزء مهمترین دروس کنکوراست و به دلیل بالا بودن سطح سؤالات در درس زیست تنها کسانی موفق به زدن درصد بالای 80% می‌شوند که روی این درس تجربه کافی نسبت به مفهوم درک کاملکلیه مفاهیم کتاب داشته باشند زیست از جمله دروسی است که نیاز شدیدی به تکرار دارد.

کسانیکه به رشته‌های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و... . علاقه دارندنیاز شدید به تکرار زیاد این درس دارند و باید کمتر از 90% برای رسیدن به این رشته‌ها نزنند.

نکته: اصل موفقیت در درس زیست درک مطلب و به خاطر سپردن نکات کلی و جزئی است نه تست زنی زیاد.روش یادگیری زیست

شروع از نقطه آغاز: در این روش دانش‌آموز باید از نقطه آغاز شروع کند یعنی اگر امروز از صفحات 1 تا10 را می‌خوانید و فردا صفحات 1 تا 20 به ترتیب هر روز قبل از مطالعه مباحث جدید باید مباحث قبل را یک دور مرور کنید. این روش را همانند روش معارف می‌توانید مطالعه کنید. مثلاً یک جزوه 30 صفحه‌ای دارید و در 3 روز باید آن را مطالعه کنید روز اول از صفحه 1 تا 10 روزنامه وار روخوانی می‌کنید و از کشیدن ماژیک زیر آن خوداری کنید. روز دوم قبل از مطالعه قسمت دوم یعنی 10 تا 20 باید نکات مهم قسمت اول را مطالعه کنید. روز سوم ابتدا نکات مهم قسمت اول را مرور می‌کنید سپس نکات مهم قسمت دوم یعنی10 تا 20 را با ماژیک مشخص نموده و قسمت بعدی را بطور سطحی روخوانی می‌کنید. چنانچه کتاب مورد مطالعه بیشتر از این باشد به همین ترتیب مطالعه را تا آخر ادامه می‌دهید.

توجه: مهمترین نکته در یادگیری درس زیست شناسی، این است که هنگام مطالعه بدون ترس و اضطراب و به درو از هر گونه وسواس مطالعه، خود باعث تأخیر در یادگیری و فراموشی زودرس می‌شود.


نحوه ی خلاصه برداری:

در هنگام مطالعه درس زیست شناسی هر جا که به نکته مهمی برخورد می‌کنید سعی کنید آن را یادداشت کنید توجه داشته باشید که خلاصه برداری از درس زیستاستخوان بندی مطلب را نشان می‌دهد و مفاهیم و موضوعات اصلی چهارچوب را می‌سازد.

در برنامه ریزی روزانه جهت مطالعه زیست شناسی شما می‌توانید هر روز 3 ساعت را به این درس اختصاص دهید، یک ساعت و نیم در صبح و یک ساعت و نیم در بعد از ظهر. صبح را به سال سوم و بعد از ظهر را به پیش دانشگاهی(یا سال چهارم) اختصاص دهید منظور از سال چهارم این است که بناست در سال تحصیلی 90-89 جایگزین پیش دانشگاهی شود (در واقع همان نظام قدیم گذشته).

توجه: سال آخر یا همان پیش دانشگاهی می‌توانند 3 روز در هفته و هرروز یک ساعت و نیم به درس زیست شناسی اختصاص دهند. و 3 روز باقی مانده را هر روز یک ساعت و نیم به کتاب زیست سال سوم اختصاص دهند.

منبع: entrance.ir


کلمات کلیدی: روش های یادگیری زیست، روش های یادگیری زیست در کنکور، میزان مطالعه زیست برای کنکور، زیست در کنکور چقدر مهم است، روش یادگیری زیست برای کنکور، نحوه ی خلاصه برداری زیست برای کنکور، میزان مطالعه ی زیست کنکور

-----------------------------------------------

روش مطالعه درس زیست شناسی ۱ و ۲ ـ گروه تجربی برای کنکور

زیست شناسی و آزمایشگاه 1

این کتاب در کنکور، درحدود 13 تا 15 سؤال را به خود اختصاص میدهد، که بارمبندی سؤالات آن، تقریباً از یک اصول خاصی تبعیت میکند.

فصل 1) یک سؤال

فصل 2) یک سؤال

فصل 3) دو سؤال

فصل 4) دو سؤال

فصل 5) یک سؤال

فصل 6) دو یا سه سؤال

فصل 7) دو سؤال

فصل 8) دو سؤال

را به طور معمول میباشند.

در فصل 1: دقت در مطالبی همچون چگونگی فعالیت آنزیمها، جایگاه گوارش پلیساکاریدها. نوع پلیساکاریدهای ذخیرهای و ساختاری در جانداران مختلف و ویژگی آنزیمها و انواع پروتئینها از لحاظ عملکرد، و چگونگی تأثیر گروه های فعال در مولکول ی زیستی، اهمیت قابل توجهی دارند.البته نحوه عملکرد آنزیم کاتالاز، تأثیر H2O2 بر سلول و نوع واکنشهایی که آنزیمها در سلول انجام میدهند، قابل توجه است.

در فصل دوم: ویژگیهای تک سلولی مژکدار تریکودینا از لحاظ شکلی و تغذیه ای، ویژگیهای غشاهای سلولی از لحاظ نوع مولکولهای سازنده غشاء، وظیفه غشاء،وظیفه اندامک های فاقد غشاء، جایگاه آنها، وظیفه اندامکهای غشاءدار، ویژگیهای ریخت شناسی و عملکردی آنها، چگونگی نقل و انتقال مولکولها از غشاهای زیستی و همچنین خاستگاه اندامکهای غشادار، اهمیت ویژهای دارد.

در فصل سوم: تقسیم بندی بافتهای جانوری، از لحاظ بافتهای اصلی و فرعی، نوع مولکولهای سازنده غشای پایه، و اینکه همه انواع بافتهای پوششی غشای پایه دیده میشود یا خیر؟ و اینکه مولکولها از چه موادی تشکیل شده و یا در بافتهای پیوندی، چگونگی توزیع این بافت و عملکرد آنها و در بافت ماهیچه ای،شکل و عملکرد سلولها، توجه شود.

ویژگیها و طبقه بندی بافتهای گیاهی از لحاظ نوع، عملکرد، محل استقرار، وحتی نوع گیاهانی که در آنها دیده میشود، باید مدنظر واقع شود.

در فصل 4: یعنی بحث گوارش، دقت در نوع سیستم گوارشی جانوران مختلف و اینکه آیا همه جانوران لزوماً سیستم گوارشی احتیاج دارند یا خیر؟ و اگر سیستم گوارشی خاصی را دارا هستند آیا از نوع کیسه گوارشی یا لوله گوارشی است؟

دقت در مسیر و بخشهای لوله گوارشی جانوران، جایگاه های شروع گوارش مکانیکی، شیمیایی، جایگاه های ادامه گوارش شیمیایی و مکانیکی و جایگاه چگونگی جذب مواد مختلف در مسیر لوله گوارشی اهمیت دارد.

بخشهای مختلف لوله گوارش انسان از دهان تا مخرج. نوع ماهیچه های موجود در هر بخش، اینکه کدام بخش ارادی و کدام بخش غیرارادی هستند؟ و ترتیب بخشهای سازنده لوله گوارش از مری تا مخرج، به ترتیب از بیرونی ترین لایه تادرونی ترین لایه و نوع ترشحات و ویژگیهای مواد ترشحی به درون لوله گوارش وچگونگی ترشحات وارده به لوله گوارش و چگونگی ترشحات وارده به لوله گوارش، اهمیت دارد.

در انتها، مقایسه سیستم گوارشی علفخواران نشخوارکننده و غیرنشخوارکننده نیز توصیه میشود.

در فصل 5: دقت در سیستم پرندگان، نحوه نقل و انتقال هوای ورودی به سیستم تنفسی پرنده.چگونگی ورود هوا به بخشهای مختلف سیستم تنفسی پرندگان.دقت در سیستم تنفس جانوران مختلف، بخشهای تشکیل دهنده سیستم تنفسی انسان، چگونگی عملکرد آنها، اهمیت قابل توجهی دارد.

در فصل 6: دقت در سیستم گردش خون از قبیل بسته یا باز بودن، موضوعی تحتعنوان تیره و روشن بودن خون در بخشهای ورودی به قلب یا خروجی از قلب.

توجیه گردش بزرگ و کوچک خونی در جانوران، موضوعی تحت عنوان گردش خون ساده یا مضاعف یا ناقص و کامل بودن.

● بررسی عملکرد میوکارد قلب، الکتروکاردیوگرام، و موضوعات وابسته به آن، توزیع خون در بافتها، مبادله مدار بین خون و بافت در مویرگها و نیز مکانیسم های توجیه نوار الکتروکاردیوگرام، وضعیت دریچه ها و حفره های قلبی وصداهای قلبی در بررسی نوار قلب به همراه گروههای خونی اصلی و فرعی، اهمیت قابل توجهی دارد.

در موضوع بحث گیاهی نیز:

چگونگی انجام نقل و انتقال مواد از تار کشنده تا آوند چوب.

عوامل موثر در جریان یافتن شیره خام در بافت هادی چوبی.

مکانیسم تعرق، وضعیت بخشهای مختلف سلول نگهبان در هنگام باز و بسته بودن روزنه ها.

پدیده تعرق، بذرافشانی و جریان توده ای باید بیشتر و با دقتتر مطالعه شود.

در موضوع بحثهای فصل 7 یعنی دفع مواد زائد.

نوع ماده زائد نیتروژندار دفعی در جانداران مختلف در زیستگاه های مختلف.

● میزان مصرف آب و انرژی لازم برای دفع مواد زائد نیتروژندار

بررسی بخشهای مختلف نفرون، مبنی بر اینکه، این بخشها در کجای کلیه قرار داشته و هر بخشی چه عملی را انجام میدهند.

بررسی فرآیند تراوش، بازجذب و ترشح مواد از لحاظ نوع مواد در بخشهای مختلف هم بسیار مهم هستند.

بررسی عمل دیالیز و چگونگی عملکرد کلیه در تنظیم PH خون نیز مهم به نظر میرسند.

در بخش حرکت :

چگونگی حرکت کرم خاکی، و اینکه ماهیچه های طولی و حلقوی آن در بخش کشیده و حجیم چگونه هستند.

اصطلاحاتی که درمورد بخشهای سازنده تار ماهیچه ای نظیر تارچه، سارکومر، سارکولم و ... مهم هستند.

چگونگی پرواز پرنده، نوع باله های موجود در ماهیها و عملکرد هرکدام از این باله ها بسیار با اهمیت هستند.

نوع مفصلها، به ویژه بخشهای موجود در مفصلهای متحرکی مثل مفصل لولایی و بررسی ظاهری ساختارهای استخوانی هم بسیار مهم هستند.

نوع حرکتهای گیاهی، اعم گرایشی، تاکتیکی، تنگشی و نوع گیاهانی که این حرکتها را انجام میدهند، بسیار مهم هستند.

زیست شناسی و آزمایشگاه 2

این کتاب حدود 17 تا 20 سؤال را معمولاً در آزمون سراسری به خود اختصاص میدهد.

در مورد 4 فصل اول این کتاب، شیوه دقت در مطالب، دقیق خواندن مطالب کتاب درسی و نطق برداری از مطالب مطروحه، بسیار کارساز میباشد چون بیشتر مطالب جنبه حفظی داشته و مطالب تحلیلی زیادی وجود ندارد. عمده مطالب تحلیلیاین کتاب مربوط به بخشهای فصل 5 تا 8 کتاب میباشد.

فصل 5 یعنی ماده ژنتیک : بحث پایه ای برای فصول 6، 7 میباشد که دقت در انواع نوکلئوتید، مراحل آزمایش گریفیث، ایوری، کشف عامل ترانسفورماسیون و ویژگیهای یک مولکولی که به عنوان ماده ژنتیک مطرح میشود و نیز چگونگی برقراری پیوند بین منومرها در DNA، مکانیسم همانندسازی DNA و آنزیمها مؤثر در آن نیز اهمیت دارد.

در فصل 6: شناسایی ماهیت کروماتین، کروموزوم، چگونگی انجام مراحل مختلفتقسیم میتوز و مکانیسم انجام سیتوکینز در سولولهای گیاهی و جانوری مهم هستند.

در فصل 7: که از مهمترین مباحث است، نیاز به دقت و تجزیه و تحلیل بیشتری دارد، به ویژه در زمینه وضعیت کروموزومها در مراحل مختلف تقسیم میوزو اینکه سلول در کدام مرحله پلوئید و دیپلوئید است، اهمیت دارد.

و همچنین بررسی دقیق حرفه های زندگی در سیستمهای جنسی یوکاریوتی، اینکهسلول تخم آیا میوز انجام میدهد یا میتوز؟ و اینکه واژهه ای تحت عنوان اسپروفیت و گامتوفیت چه مفهومی دارند؟ اهمیت دارد.

درک مفاهیمی نظیر اسپروفیت و گامتوفیت نقش بسیار مهمی در یادگیری بهتر حرفه های زندگی گیاهان در فصل 9 دارد.

فصل 8 یا ژنتیک : که ظاهراً به صورت کابوسی برای دانش آموزان میباشد نیز به سادگی قابل یادگیری بوده. این فصل نیازی مبرم به درک صحیح از مطالب فصل 6 و 7 دارد که دانش آموز باید بتواند مفاهیمی نظیر الل، ژن و چگونگی نوشتن گامت قوانین مندل و قوانین احتمالات را به خوبی یاد گرفته، آنگاه اقدام به حل مسائل ژنتیک کند.

سؤالاتی که از این فصل مطرح میشود، نیاز به هوش و ذکاوت بیشتری دارد کهاین کار صرفاً با تمرین آرام از سؤالات سادهتر و اینکه آرام آرام سطح سؤالات را دشوارتر کرده تا بتواند خلاقیتهای ذهنی و ریاضی را در حل مسائل بهکار ببندد.

در فصل 8 مسائل مربوط به شجره نامه نیز مهم هستند چرا که همواره یک سؤال در کنکور برای آن در نظر گرفته میشود که دانستن قوانینی مربوط به حل آن، بسیار موثر هستند.

فصل 9، 10، 11 :به دلیل این که بیشتر حظفی هستند، اهمیت فوق العاده ای دارند.

دقت در مطالعه در این بخشها بسیار راهگشا هستند. به ویژه در فصل 9 که کمی سختتر از بخشهای دیگر به نظر میرسد، دقت در این موضوع که ابتدا باید ویژگیهای عمومی به گیاهان دانه دار و بدون دانه را باید به صورت کلاسه شده جمع آوری کرده و در این صورت یادگیری چرخه های زندگی، بسیار ساده میشود.

در فصل 11: نمودارهای مربوط به چرخه های جنسی در زنان و نیز مکانیسم های چرخه های تخمدان، فعالیت رحم و تأثیر سیستمهای مغزی در این چرخه‌ها نیزبسیار مهم هستند.

روش مطالعه زیست شناسی 1 سال دوم

کتاب زیست‌شناسی و آزمایشگاه 1، حاوی مطالب مهمی است که همه‌ساله حدود 30درصد سؤالات کنکور سراسری را به خود اختصاص می‌دهد.

این کتاب، دارای متنی سلیس و روان می‌باشد ولی مطالب موجود در آن، به‌طرز بسیار زیرکانه‌ای نوشته شده و گاهاً نیز در بخش‌های مختلف کتاب، مطالبی نیز وجود دارد که یا کامل‌کننده‌ی همدیگر هستند یا حتی نفی‌کننده‌ی یکدیگر.

متأسفانه دانش‌آموزان غالباً در پایه‌ی سال دوم دبیرستان، با آموزش متناسب و خوبی پیرامون مطالب کتاب درسی، روبه‌رو نمی‌شوند. چون در اکثر مدارس، فقط به نوشته‌های جاری در کتاب اشاره می‌کنند. درحالی‌که آن چیزی کهمطالب مطرح‌شده در فصل‌های مختلف کتاب را برای شنونده و بعداً خواننده جالب می‌کند، چراهایی خاص است که می‌توان پیرامون مطالب کتاب فوق مطرح کرد.

ارتباط دادن مطالب بخش‌های مختلف کتاب، از نکات مهم و قابل توجهی است که به آن پرداخته شود. اگر این نکات، پیرامون مطالب بخش‌های مختلف این کتابرعایت شود، آموختن مطالب آن بسیار سریع و در عین حال شیرین می‌شود.

به نظر من، دقت در نکات این کتاب، به‌صورت خط‌به‌خط و ارتباطی، مشکل را برطرف می‌کند.

برخی از نکاتی که در این کتاب آمده و شاید در نظر اکثر دانش‌آموزان، به‌عنوان سؤال مطرح نشود یا حتی مهم به نظر نرسد:

در بخشی از این کتاب در فصل مولکول‌های زیستی پیرامون، مثلاً این‌که بدانیم:

الف- چه مولکول‌هایی در گروه درشت‌مولکول‌ها قرار دارند و این‌که درشت‌مولکول‌ها چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند.

ب- در دستگاه گوارش انسان و بسیاری از جانوران، چه عواملی سبب هیدرولیز سلولز می‌شود؟

ج- چرا بدن ما قادر به هیدرولیز نشاسته می‌باشد ولی قادر به هیدرولیز سلولز نیست؟

د- ویزگی همه‌ی لیپیدها، آب‌گریز بودن آن‌هاست و در مقابل آن، چرا فسفولیپیدها، دوگانه دوست هستند و آیا با ویژگی همه‌ی لیپیدها هماهنگی دارند؟

ی- یا نوشته‌اند که ساختار همه‌ی استروئیدها، یکسان و شبیه کلسترول است. حال این سؤال مطرح می‌شود که کلسترول چه شکلی است؟ بررسی شکل غشاء در فصل سفری به درون سلول

یا در فصل سفری به درون سلول:

این‌که اساساً اندامک چیست؟

چه اندامک‌های غشاداری در سلول داریم و وظیفه‌ی هر کدام چیست؟

یا در صورت نبود یک اندامک غشادار، این وظیفه را در سلول چه کسی انجام می‌دهد؟

و یا این‌که منشأ شکل‌گیری این اندامک‌ها در سلول چیست؟

در فصول مختلف کتاب، نکاتی از این‌دست به‌وفور به چشم می‌‌خورد که متأسفانه دانش‌آموز، بی‌تفاوت از کنار آن‌ها می‌گذرد و چون یادگیری صحیح انجام نشده است، بنابراین امکان جایگزینی مفهومی آن در بخش‌های یادگیری عمیق مخ اتفاق نمی‌افتد.

یا مثلاً در فصل سازمان‌بندی سلول‌ها، اشاره شده که ولوکس، یک کره‌ی توخالی است.

آیا به نظر شما، این جمله عاقلانه است؟

چه‌طور می‌تواند توده‌ی سلولی توخالی در زیر آب شناور باشد؟ آیا ولوکس روی سطح آب حرکت می‌کند یا داخل آب؟ پس اگر توخالی است، چگونه اتفاق می‌افتد؟

یا در بخش گوارش نیز مراحل اولیه‌ی گوارش ذکر‌شده در مورد همه‌ی جانوران، صادق نمی‌باشد و یا مفهوم صحیحی از گوارش شیمیایی عنوان نشده و نیاز به تأمل و دقت نظر بیش‌تری در این مورد احساس می‌شود.

مثلاً براساس مطلب کتاب، گوارش شیمیایی یعنی تجزیه‌ی پلی‌مر به منومر. حال اگر در جریان گوارش، یک پروتئین بزرگ در معده لیپید‌های کوچک تبدیل ولیبه منومر تبدیل نشود، چه نوع گوارشی یافته است؟

یا اساساً نحوه توضیح منحنی الکتروکاردیوگرام چگونه باید انجام گیرد؟

چرا ثبت امواج قبل از انجام عمل اتفاق می‌افتد؟ یا نحوه‌ی انتقال خون افراد به یکدیگر چگونه است؟ آیا از فرد A می‌توان خون کامل را به فرد AB داد؟ بله یا خیر آن چگونه است؟

آیا به فرد Rh منفی می‌توان خون مثبت تزریق کرد یا خیر؟

بسیاری مطالب این درس که درواقع با زبان خاصی مطرح شده ولی با دید دقیق‌تری باید به آن رسید که نیازمندی دانش‌آموز را به بررسی بیش‌تر کتاب الزامی می‌کند.

یا در بخش‌های گیاهی چرا در سطح زیر برگ، روزنه‌ی هوایی داریم و در سطحبالای برگ رسم‌شده در کتاب، روزنه‌ی هوایی رسم نشده است و اساساً چرا بارگیری و باربرداری آبکشی، همواره با انتقال فعال صورت گیرد؟

و چرا مثلاً در بخش پائین روی هنله آب باز جذب نمی‌شود و یا این‌که چهتفاوتی بین جابه‌جایی و حرکت وجود دارد؟ و این‌که مکانیسم کوتاه شدن سارکومر در طول انقباض ماهیچه‌ای چگونه رخ‌می‌دهد و یا اجزای سلول ماهیچه‌ای مخطط کدام هستند و هر کدام چه ویژگی‌هایی دارند؟

در پایان یادآور می‌شودم که مهم‌ترین عامل در یادگیری زیست، اول خواندن، دوم طرح سؤال‌های چرایی و سوم طرح مسائل ارتباطی و تجزیه و تحلیل آن‌ها می‌باشد که می‌تواند فرآیند خواندن و آموختن را از حالت حفظی به یادگیری و آموختن ارتقاء دارد.

و چیزی که یاد گرفته شود، با کوچکترین مشاهده و مرور مجدد، به مرحله‌ی عمل می‌رسد.

روش مطالعه زیست شناسی 2 سال سوم رشته تجربی

آنچه در درس زیست‌شناسی اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند چگونه خواندندرس فوق و پی بردن به نکات، مفاهیم و تعاریف عنوان شده در کتاب درسی می‌باشد.

متاسفانه در سال‌های اخیر، آن چیزی که در کلاس‌های زیست‌شناسی مهجور مانده، خود کتاب درسی است. در صورتی که کتاب درسی منبع اول و آخر طرح سوال در کنکور می‌باشد ولی دید طراح سوال در برداشت‌های مختلفی که از مطالب کتابدرسی به عمل می‌آورد. همه ساله شوک جدیدی را به دانش‌آموزان رشته تجربی درطرح برخی سوالات وارد می‌کند که دانش‌آموز اصلا انتظار چنین سوالی را ندارد.

در صورتی که اگر دانش‌آموز از خوب خواندن و تجزیه و تحلیل و ارتباط دادن مسایل مختلف موجود در کتاب درسی غافل بماند هرگز قادر به پاسخگویی به سوالات فوق نمی‌باشد.

در صورتی که هم صورت سوال برای دانش‌آموز آشناست و هم گزینه‌های مطرح شده ولی قادر به پاسخگویی صحیح نمی‌باشد. علت این است که دانش‌آموز مطالب را رو بنایی و سطحی خوانده و هرگز به عمق مفاهیم مطرح شده فکر نکرده بنابراین قادر به ارتباط دادن مسایل مختلف کتاب‌ها با هم نبوده و لذا نمی‌تواند پاسخ صحیح را انتخاب کند.

به همین منظور باید نکات خاصی را در زمینه خوب خواندن کتاب و ارتباط دادن مطالب درسی کتاب‌های مختلف زیست با هم مد‌نظر قرار دهد.

مثلا در کتاب زیست (سال سوم) در صفحه 13 شکلی از پلاسموسیت‌ها ترسیم کرده که در آن اندامک‌های آبی‌رنگ فراوانی در کنار هسته سلول ترسیم کرده است. که این شکل باید این سوال را در ذهن دانش‌آموز مطرح کند که اساسا این شکل متعلق به چه اندامکی است و در این بخش از سلول چه وظیفه‌ای دارد. لازم به ذکر است که اندامک‌های آبی رنگ سیستم گلژی هستند و چون پلاسموسیت‌ها مسوولیت تولید و ترشح پارتن‌ها را برعهده دارند بنابراین باید از سیستم گلژی نسبتا وسیعی برخوردار باشند.

کتاب زیست‌شناسی سال سوم در سال‌های اخیر بارم‌بندی حدود 40-35 درصدی در کنکور دارد که نشان از اهمیت بالای این کتاب در کنکور دارد.

4 فصل اول این کتاب در حدود هشت تست در کنکور سراسری دارد. که با‌توجه به تئوریک بودن بحث‌های فوق نیازمند دقت نظر بهتر و حساسیت بیشتر نسبت به مطالب مطرح شده در کتاب هستیم.

قسمت دوم کتاب فوق مربوط به طرح مسایل ژنتیک مولکولی میتوز، میوز و حل مسایل ژنتیک می‌باشد که با‌توجه به باز بودن مطالب در این فصول به‌ویژه فصل‌های هفت و هشت باید از آرامش بیشتری در بررسی بهتر مطالب درسی و حل سوالات فوق بهره‌گیری کرد.

پاسخگویی به سوالات فصل هفت باید با ظرافت قابل توجهی صورت گیرد چون نیاز به ارتباط دادن بیشتر و دقت فراوان در بزرگی گزینه‌ها دارد.

در فصل هشت ژنتیک ظاهرا باید ضمن احترام به سیستم‌های حل مساله در کتاب، ‌به‌دلیل کوتاهی زمان در پاسخگویی به سوالات باید از راه‌های میانبر وکوتاه برای حل مسایل استفاده کرد.

مثلا اینکه باید در حل مسایل از قوانین احتمالات به‌ویژه قانون دوم احتمالات بهره‌برداری لازم به عمل آید.

مثلا اگر خواسته شد که از آمیزش خود لقاحی فردی با ژنوتیب AaBbRw چه نسبتی از زاده‌ها ژنوتیپی جدید دارند.

باید بلافاصله با قوانین احتمالات، شانس ایجاد ژنوتیپ‌های صفات را به صورت تک‌تک محاسبه کرده و بعد در هم ضرب کنیم.

AaBbRw x AaBbRw
Aa x Aa → 1/4 AA 1/4 Aa 1/4 Aa 1/4 aa
Aa x Aa → 1/4 RR 1/4 Rw 1/4 Rw 1/4 ww
Aa x Aa → 1/4 BB 1/4 Bb 1/4 Bb 1/4 bb

در نتیجه احتمال تولد فردی با ژنوتیپ AaBbRw=1/8 است و بقیه زاده‌ها یعنی 8/7 زاده‌ها ژنوتیپی جدید دارند.

بخش شجره‌نامه نیز از بحث‌های جذاب و جالب این کتاب می‌باشد که متاسفانه برای دانش‌آموزان سخت به نظر می‌رسد. ولی اگر مطالب و راه‌حل‌های به ارث رسیدن صفات و حل مسایل را خوب آموخته باشید. حل کردن شجره‌نامه کار آسانی است. شجره همان مساله‌ای است که فقط به نهادهای خاصی نشان داده می‌شود.

بحث گیاهی هم بسیار سخت به نظر می‌رسد و از جذابیت کمی نزد دانش‌آموز برخوردار است. ولی اگر چرخه‌های زندگی یوکاریوتی به خوبی درک شوند. یادگیریبحث گیاهی بسیار آسان است. اغلب اوقات دانش‌آموز اصطلاحات خاصی مثل اسپوروفیت و گامتوفیت را نیاموخته ولی به دنبال یادگیری بحث گیاهی است که چنین چیزی ممکن نمی‌باشد.

فصل 11 سوم نیز در کنکور حدودا دو سوال دارد که توجه به نمودارهای کتاب بخش عمده‌ای از مفاهیم را به دانش‌آموز می‌آموزد.

روش مطالعه درس زیست‌شناسی پیش‌دانشگاهی گروه تجربی

از این بخش در کنکور حدود شش الی هشت سوال مطرح می‌شود. فصل یک پیش‌دانشگاهی فصلی است نسبتا مشکل از لحاظ عنوان‌بندی و مفاهیم و در کتاب‌های مختلف کمک‌آموزشی با برداشت‌های مختلفی که نویسندگان این کتب از مفاهیم و مطالب فصل فوق دارند، تست‌های متنوع و جالبی با ضریب سختی متفاوت از هم نوشته شده که گاهی اوقات دانش‌آموز را کاملا غافلگیر می‌کند.

یادآور می‌شویم که استفاده از ابزار هوش دانش‌آموز در حل تست‌های این فصل کارآیی بسیار بالایی دارد. تسلط کامل بر مطالب این فصل نیازمند؛ 1.آموزش خوب 2.تکرار مداوم 3.تست‌زدن فراوان است. تا بتواند شخص را از چالش‌هایی که طراح برای او گذاشته به سلامت عبور دهد.

فصل دو نیز در کنکور معمولا یک سوال دارد که اگر با یک آموزش مفهومی خوب به دانش‌آموز آموخته شود می‌تواند به‌راحتی از تست‌های آن عبور کند البته ناگفته نماند که تست‌های این فصل هم قابلیت تعمیم دادن به مطالب فصل یک و کتاب‌های سال دوم و سوم را دارد و از این دیدگاه توانایی ایجاد ارتباطبین مطالب فصل‌های قبل و بعد در حل تمرین‌ها و پاسخگویی به تست‌های این فصل اهمیت فوق‌العاده دارد.

فصل سه و چهار نیاز به فهم دقیق و کامل دارد که بتواند درک صحیح و واقعی از مطالب کتب درسی را به همراه داشته باشد. این فصل‌ها نیازمند دقت بالا در خوب خواندن جز به جز و دقت در تعاریف و قیدهای بکار رفته است که بههمراه شکل‌های فصول دو و سه تا حدودی می‌تواند در درک مطالب کمک کند.

این دو فصل در مجموع یک یا دو سوال در کنکور دارد البته سوال‌های این فصل‌ها می‌تواند در هر سه سطح ساده، متوسط و یا دشوار طبقه‌بندی شوند که پاسخگویی به سوالات دشوار آن نیازمند به وقت بسیار در خواندن متن و ارتباط دادن مطالب به هم است اما از بخش‌های مهم پیش یک، فصل پنج است که نیازمند به پیش‌درآمدی از بحث‌های ژنتیک سال سوم است.

این بحث ابتدا به طرح مسایل ژنتیک جمعیت می‌پردازد که با‌توجه به گسترده بودن مسایل فوق نیاز به دقت قابل توجه‌ای در درک ابتدایی مسایل مطرحشده، مفهوم تعادل هاردی و اینبرگ و عوامل بر هم زننده آن دارد.

از نقاط تاریک بحث فوق، تقسیم‌بندی صفات در دو فرم جنسی و اتوزومی است که ممکن است برای دانش‌آموز دردسرساز باشد.

تعاریف و مفاهیمی که در بحث‌های بعد از مسایل ژنتیک جمعیت مطرح شده نیاز به دقت نظر بیشتری دارد که با‌توجه به جدید بودن مطالب ممکن است در درک مفاهیم، اشتباهات ظریفی بروز کند.

بخش‌های انتهایی فصل پنج در مورد گونه و پدیده گونه‌زایی بحث می‌کند کهمتاسفانه به‌دلیل ناقص بودن و نامفهوم بودن، مطالب عنوان شده نیازمند به دقت بیشتر در درک و توجیه تفاسیر و نمودارهای رسم شده است.

به‌ویژه در توجیه پدیده گونه‌زایی هم ؟ میهنی گل مغرابی تتراپلوئیدو گونه‌زایی هم میهنی؟ پرسیده شود برای گیاه گندم بحث بسیار جالبی به نظر می‌رسد. در پایان لازم است متذکر شوم که زیست‌شناسی درس حفظ کردنی نیست بلکه درسی کاملا مفهومی است که استفاده از ابزار هوش در پاسخگویی به سوالاتو درک مفاهیم آن اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

منبع: میگنا

کلمات کلیدی: نحوه مطالعه زیست شناسی، نحوه مطالعه زیست شناسی 1، نحوه مطالعه زیست شناسی 2، چگونگی مطالعه زیست برای کنکور، روش صحیح مطالعه زیستبرای کنکور،تدریس خصوصی زیست، مطالعه درست زیست برای کنکور، زیست در کنکور، زیست برای کنکور
(0) نظر
برچسب ها : زیست
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته دوم دی 1397 هفته اول دی 1397 هفته سوم آذر 1397 هفته اول آبان 1397 هفته سوم مهر 1397 هفته اول مهر 1397 هفته دوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته دوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397 هفته چهارم خرداد 1397 هفته سوم خرداد 1397 هفته دوم خرداد 1397 هفته اول خرداد 1397 هفته چهارم اردیبهشت 1397 هفته سوم اردیبهشت 1397 هفته دوم اردیبهشت 1397 هفته اول اردیبهشت 1397 هفته چهارم فروردین 1397 هفته سوم فروردین 1397 هفته دوم فروردین 1397 هفته اول فروردین 1397 هفته سوم اسفند 1396 هفته اول اسفند 1396 هفته چهارم بهمن 1396 هفته سوم بهمن 1396 هفته دوم بهمن 1396 هفته اول بهمن 1396 هفته چهارم دی 1396 هفته سوم دی 1396 هفته دوم دی 1396 هفته اول دی 1396 هفته چهارم آذر 1396 هفته سوم آذر 1396 هفته دوم آذر 1396 هفته اول آذر 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته چهارم مهر 1396 هفته سوم مهر 1396 هفته دوم مهر 1396 هفته اول مهر 1396 هفته سوم شهریور 1396 هفته دوم شهریور 1396 هفته اول شهریور 1396 هفته چهارم مرداد 1396 هفته سوم مرداد 1396 هفته دوم مرداد 1396 هفته اول مرداد 1396 هفته چهارم تیر 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته اول تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته دوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته چهارم اردیبهشت 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته دوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته سوم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته اول اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم بهمن 1395 هفته دوم بهمن 1395 هفته اول بهمن 1395 هفته چهارم دی 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته اول دی 1395 هفته چهارم آذر 1395 هفته سوم آذر 1395 هفته دوم آذر 1395 هفته اول آذر 1395 هفته چهارم آبان 1395 هفته سوم آبان 1395 هفته دوم آبان 1395 هفته اول آبان 1395 هفته چهارم مهر 1395 هفته سوم مهر 1395 هفته دوم مهر 1395 هفته اول مهر 1395 هفته چهارم شهریور 1395 هفته سوم شهریور 1395 هفته دوم شهریور 1395 هفته اول شهریور 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته سوم مرداد 1395 هفته دوم مرداد 1395 هفته اول مرداد 1395 هفته چهارم تیر 1395 هفته سوم تیر 1395 هفته دوم تیر 1395 هفته اول تیر 1395 هفته چهارم خرداد 1395 هفته سوم خرداد 1395 هفته دوم خرداد 1395 هفته اول خرداد 1395 هفته سوم اردیبهشت 1395 هفته دوم اردیبهشت 1395 هفته اول اردیبهشت 1395 هفته چهارم فروردین 1395 هفته سوم فروردین 1395 هفته دوم فروردین 1395 هفته اول فروردین 1395 هفته چهارم اسفند 1394 هفته سوم اسفند 1394 هفته دوم اسفند 1394 هفته اول اسفند 1394 هفته چهارم بهمن 1394 هفته سوم بهمن 1394 هفته دوم بهمن 1394 هفته اول بهمن 1394 هفته چهارم دی 1394 هفته سوم دی 1394 هفته دوم دی 1394 هفته اول دی 1394 هفته چهارم آذر 1394 هفته سوم آذر 1394 هفته دوم آذر 1394 هفته اول آذر 1394 هفته چهارم آبان 1394 هفته سوم آبان 1394 هفته دوم آبان 1394 هفته اول آبان 1394 هفته چهارم مهر 1394 هفته سوم مهر 1394 هفته دوم مهر 1394 هفته اول مهر 1394 هفته چهارم شهریور 1394 هفته سوم شهریور 1394 هفته دوم شهریور 1394 هفته اول شهریور 1394 هفته چهارم مرداد 1394 هفته سوم مرداد 1394 هفته دوم مرداد 1394 هفته اول مرداد 1394 هفته سوم تیر 1394 هفته دوم تیر 1394 هفته اول تیر 1394 هفته چهارم خرداد 1394 هفته دوم خرداد 1394 هفته اول خرداد 1394
موضوعات
تدریس خصوصی (577) دانلود سوال و جزوه (154) موفقیت در تحصیل (71) تور کیش آذر 94 (1) بدون موضوع (88)
صفحه ها
فیدها
آگهی رایگان
آگهی رایگان تور کیش تور کیش سال 95 برق صنعتی آگهی ثبت شرکت تابلو تبلیغاتی دیزل ژنراتور
تدریس خصوصی ریاضی
تدریس خصوصی ریاضی مدرسین تدریس ریاضی تدریس خصوصی فیزیک سایت تخصصی تبلیغ تدریس ریاضی
تدریس خصوصی
تدریس خصوصی در ایران مدرس تدریس خصوصی زبان انگلیسی تدریس خصوصی فرانسه تدریس خصوصی زبان آلمانی تدریس خصوصی شیمی تدریس خصوصی عربی تدریس برق تدریس خصوصی زیست کنکور آموزش خصوصی تری دی مکس مدرسین تدریس خصوصی فیزیک سایت تدریس خصوصی تدریس خصوصی زیست شناسی تدریس خصوصی فیزیک هالیدی تدریس خصوصی آمار مقالات و مطالب تدریس خصوصی سایت تدریس خصوصی ریاضی اساتید خصوصی مقاومت مصالح دکتر سیروان محمدی گروه مکانیک دانشگاه کردستان معلم خصوصی ریاضی فیلم تدریس خصوصی معلم خصوصی فیزیک لیست مدرسین شیمی تدریس خصوصی آمار معلم خصوصی حسابداری
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 210752
تعداد نوشته ها : 807
تعداد نظرات : 15
X