تدريس خصوصي
چگونه خوب امتحان بدهیم و در امتحانات با نمره خوب قبول شویم؟
 چگونه خوب امتحان بدهیم و در امتحانات با نمره خوب قبول شویم؟ - سر جلسه امتحان یک بار به طور کامل سوال های امتحان را بخوانید. عجله نکنید. اول همه ی سوالها را بخوانید و بعد سوالی را جواب دهید که برایتان مهم تر است و ارزش بیشتری دارد.
یک اشتباه: مطالعه ناکافی موضوعات درسی: در زمان مرور مطالب امتحان، دانشجویان در موردمنابع امتحانی گزینشی رفتار می‌کند و برخی قسمت‌ها را انتخاب کرده و آن رابه خاطر می‌سپارند و برخی دیگر را اصلا مطالعه نمی‌کنند در حالی که دانشجویان باید دروس را کامل مطالعه کنند. همچنین نباید خواندن منابع را بهچند روز قبل از امتحان موکول کنید.
اگر چند ساعت مداوم و بدون وقفه‌ای برای استراحت کردن درس بخوانید نه تنها مفید نبوده بلکه برای حافظه کوتاه‌مدت شما مشکل بیشتری پیش می‌آید. به جای اینکه در یک مدت‌کوتاه مغز خود را از حجم انبوهی اطلاعات پُر کنید، مطالعه خود را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید و از این قسمت‌ها یادداشت بردارید. وقتی هر بخش را به پایان بردید سپس یادداشت‌ها را مرور کنید تا مطالب خوانده شده در ذهن شما باقی بمانند. ورزش بهترین راه برای کاهش استرس و آزاد کردن انرژی حاصل از نشستن و درس خواندن است. فقط به خاطر داشته باشید که بین بخش‌های مطالعه خود وقفه زیادی نیندازید تا از مطالب دور نشوید. در شروع کار اگر به مطالعه بی میل هستید سعی کنید اشتیاق به آن را در خود تقویت کنید برای این کار کتابتان را به چند بخش تقسیم نموده و هر روز بخشیرا مطالعه کنید انباشته نمودن درسها برای شب امتحان باعث ایجاد استرس و اضطراب در شما شده و نتیجه دلخواه عاید نخواهد شد. کتابهای درسی خودتان را با دقت بخوانید. در هر صورت جزوه های خلاصه شده و نکات امتحانی هم می تواند مفید باشد. در بخش دانلود وب سایت ایران مدرس جزوه های خلاصه شده و نمونه سوالات امتحانی برای دروس مختلف وجود دارد و میتوانید از آنها استفاده کنید.
 1- به صورت منظم در کلاسهای مدرسه و دانشگاه شرکت نمائید.
2- در صورت لزوم در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی، تدریس خصوصی فیزیک و آموزش خصوصی سایر دروس شرکت کنید.
3- خواندن و مطالعه دروس را به شب امتحان موکول نکنید.
شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی هم می تواند مفید و موثر باشد. در کلاسهای تدریس خصوصیریاضی می توانید سوال بپرسید و مطالب را به خوبی یاد بگیرید. البته حتما باید خودتان هم درس را بخوانید و تمرین حل کنید. بعد از کلاسهای تدریس ریاضی و جلسات تدریس خصوصی ریاضی درس را مرور کنید و تمرینهای حل شده را یکبار دیگر خودتان حل کنید. تمرینها را برای خودتان توضیح دهید و تشریح نمائید.
در مرحله اول برای موفقیت در امتحانات نهایی باید در طول ترم درس را بخوانید (البته اگر الان که دارید این مقاله را می خوانید پایان ترم است در این مورد دیگر نمی توان کاری کرد). درس خواندن در طول ترم به موفقیت شما در امتحانات و امتحانات نهایی کمک زیادی می کند. با درس خواندن در طول ترم، به جای شب امتحان، مطلببهتر برایتان جا افتاده و تمرینها و مسائل بیشتری را حل خواهید کرد. برای موفقیت در امتحانات و امتحانات نهاییدر مرحله اول باید خود کتاب درسی را خوب یاد بگیرید. یعنی قبل از اینکه سراغ حل تمرین و مسئله بروید و قبل از اینکه از کتابهای کمک درسی استفاده کنید، باید متن کتاب درسی را خوب بفهمید و متوجه شوید.
برنامه ریزی داشته باشید. در طول ترم درس بخوانید. اجازه ندهید درسها بر روی هم انباشت شود کهاگر این اتفاق بیافتد در ایام امتحانات کارتان سخت خواهد شد. در طول ترم که درس می خوانید جزوات خلاصه ای یادداشت کنید تا در ایام امتحانات دوباره آنها را مرور کنید. با علاقه درس بخوانید و هدف خودتان را مشخص کنید. مثلا سعی کنید این ترم به نسبت ترمهای قبل نیم نمره معدل کل خودتان را افزایش دهید. در هر کاری که بخواهید موفق شوید باید با علاقه و انگیزه ی بالا به آن بپردازید.

به منظور برنامه ریزی برای امتحانات نهایی نکات زیر را در نظر داشته باشید:
1- برنامه ریزی را با توجه به عادتهای مطالعه خودتان در نظر بگیرید. اگر صبح بهتر می توانید مطالعه کنید، در برنامه ریزی خودتان ساعتهای صبح را برای مطالعه در نظر بگیرید.
2- برنامه ریزی شما برای امتحانات نهایی باید منعطف باشد. تا جایی که می توانید به برنامه پایبند باشید ولی در عین حال اگر برنامه ریزی شما ایرادی داشت آن را برطرف کنید و ادامه دهید.
3- داشتن هر برنامه ای از بی برنامه گی بهتر است. حتما با برنامه پیش بروید. می توانید برنامه را در ذهن خودتان داشته باشید ولی اگر برنامه را بر روی کاغذ بیاورید بازدهی و اثر بخشی ان چندین برابر می شود.
اگر هنوز فارغ التحصیلنشده اید و کلاسهای فیزیک مدرسه یا کلاسهای خصوصی فیزیک را دارید، مرور درس بعد از کلاس را فراموش نکنید. ابتدا سعی کنید درس را یاد بگیرید سپس سراغ تست زدن بروید. البته خیلی وقتها بعضی از قسمتهای درس را که حین تدریسفیزیک توسط معلم یا مدرس خصوصی فیزیک خود یاد نگرفته اید، حین تست زدن متوجه خواهید شد. تست زدن خودش به فهمیدن درس کمک می کند ولی قبل از خواندندرس سراغ تست زنی نروید. با برنامه ریزی درس بخوانید.داشتن هر برنامه ای از بی برنامگی بهتر است. تمام افراد موفق برنامه ریزی دارند. بهتر است برنامه ریزی خودتان را روی کاغذ بیاورید و به مرور آن را اصلاح کنید. اگر برنامه شما کامل اجرا نشد ایرادی ندارد. برنامه خودتان را کم کم بهتر و بهتر کنید و از آن دست نکشید. برای کسب اطلاعات در زمینه برنامه ریزی مقاله برای موفقیت در تحصیل و کنکور چگونه برنامه ریزی کنیم؟ را بخوانید.
در ایام امتحانات عالی عمل کنید. هرچند که نباید دروس را به ایام امتحانات موکول کنید و در طول ترم باید درس بخوانید، ولی به هر حال در ایام امتحانات هم باید کارهایی انجام دهید تا احتمال موفقیت شما افزایش یابد. در ایام امتحانات دروس را مرور نمائید و رفع اشکال کنید. در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصی برای رفع اشکال و جمعبندی دروس استفاده نمائید.
در کلاسهای تدریس مدرسه و یا کلاسهای تدریس خصوصی فقط حضور فیزیکی نداشته باشید. بلکه در اینکلاسها فعال باشید و با انگیزه و علاقه به مطالبی که ارائه می گردد گوش دهید. بعضی از دانشجویان و دانش آموزان فقط در کلاس حضور دارند و اگر آخر کلاس از آنها بپرسید که در چه زمینه ای تدریس یا صحبت شده است چیزی بلد نیستند. در کلاسهای گروهی و یا جلسات تدریس خصوصی جزوه یادداشت نموده و مهمترین نکاتی که به نظرتان می رسد را در جزوه خودتان بنویسید. جزوه خودتانبه نسبت جزوه سایر همکلاسی هایتان بهتر و مناسب تر است. در کلاس تدریس خصوصی یا کلاسهای گروهی سوال بپرسید و اشکالاتی که دارید را مطرح نمائید. اگر می خواهید در امتحانات موفق شوید،خواندن دروس را به ایام امتحانات موکول نکنید. اگر می خواهید در امتحانات نمره خوبی و حتی نمره 20 کسب کنید، در طول ترم درس بخوانید در کلاسهای تدریس مدرسه یا دانشگاه و در صورت لزوم کلاسهای خصوصی شرکت کنید. بعد از کلاسها درس را مرور کنید و تمرین و مسئله حل نمائید. در کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی فعال باشید، جزوه یادداشت کنید و سوال بپرسید. برای موفقیت در امتحانات هدفی برای خودتان تعیین کنید. مثلا تصمیم بگیرید این ترم معدل شما 19 به بالا باشد و برای تحقق آن تلاش کنید.
برای 20 گرفتن در امتحانات نهایی باید با برنامه ریزی پیش بروید. در طول ترم و حتی درایام امتحانات روی وقت خودتان حساس باشید و برای تمامی زمانهای خودتان برنامه داشته باشید. با انگیزه و هدف و با کمک یک برنامه خوب موفقیت شما در تحصیل حتمی است.
بعد از کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی دروس را مرور کنید. مرور دروس بعد از کلاسهای مدرسه و دانشگاه و کلاسهای خصوصی باعث می شود دروس برای مدت بیشتری در ذهن شما باقی بماند و اگر مطلبی را خوب یاد نگرفته باشید یادداشت کنید تا جلسات بعد بپرسید.
با توجه به مطالب گفته شده، به عنوان جمع بندی می توان گفت رمز موفقیت در درس خواندن و تحصیل این است: تعیین هدف و برنامه ریزی برای رسیدن به آن با تلاش و پشتکار فراوان.این فرمول همیشه جواب می دهد. حتی در سایر جنبه های دیگر زندگی شما هم می تواند مفید و موثر باشد. هیچکس از شما باهوشتر نیست. اگر به عنوان مثال شخصی ریاضی را بهتر از شما بلد است، فقط زمان بیشتری را به آن اختصاص داده است و بیشتر تمرین و مسئله حل کرده است. بنابراین با داشتن انگیزه و هدف و مداومت و تلاش و پشتکاری می توانید در درس و تحصیل و در تمامی جنبه های زندگی موفق باشید.
برای دروسی مانند ریاضی و فیزیک بعد از مطالعه کتاب درسی تمرین و مسئله حل کنید. برای این دودرس حل تمرین و مسئله واقعا لازم است. در صورت تمایل از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی و تدریس خصوصی فیزیک هم استفاده کنید.
برای دروسی مانند ادبیات، زبانانگلیسی، عربی و .... حضور ذهن در جلسه امتحان مهم است. این دروس را هم درطول ترم بخوانید و به صورت مداوم مرور نمائید. خلاصه جزوات کوچکی برای خودتان یادداشت کنید تا در ایام امتحانات از آنها استفاده نمائید.
در کلاس درس مدرسه و دانشگاه حضور فعال داشته باشید. حتما جزوه خودتان را یادداشت کنید و سعی کنید از وقتی که در کلاس سپری می کنید استفاده مفید داشته باشید. سوال بپرسید و اشکالات خودتان را برطرف نمائید.
برایقبولی در امتحان و موفقیت در امتحانات خواندن کتاب درسی را در اولویت قراردهید. تا کتاب اصلی خودتان را مطالعه نکرده اید سراغ کتابهای کمک درسی نروید. کتاب اصلی و جزوه ای که در کلاس یادداشت کرده اید بهترین منابع برایمطالعه هستند.
برای دروسی مانند ریاضی و فیزیک و .... حل تمرین ومسئله بسیار مهم است. در ضمن این دروس برای آموزش به زمان زیادی نیاز دارند. بنابراین تلاش کنید در طول ترم این درسها را بخوانید و به اندازه کافی تمرین و مسئله حل نمائید.
در واقع امتحانات نشانمی دهد که شما در طول ترم چه کار کرده اید و چقدر درس خوانده اید. درست است که برای موفقیت در امتحانات و گرفتن نمره خوب در دروس مختلف مهم است کهدر خود ایام امتحانات هم خوب درس بخوانید و درسها را مرور کنید ولی به هر حال همه ی مطالعه ها و درس خواندن ها را نباید برای ایام امتحانات در نظر بگیرید. دروسی مانند ریاضی و فیزیک که برای یادگیری زمان بر هستند را که اصلا نباید به این ایام موکول کنید. درسهای عومی را می توان در ایام امتحانات جمع کرد ولی دروسی مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و .... را باید در طول ترم بخوانید. در کل افرادی که در درس و تحصیل موفق تر هستند در طول ترمدرسهایشان را می خوانند و در ایام امتحانات مرور می کنند و یا مطالب تکمیلی را مطالعه می کنند. اگر در طول ترم درس خوانده باشید در ایام امتحانات هم کار شما راحت تر خواهد بود و استرس کمتری خواهید داشت. اگر واقعا تصمیم گرفته اید در امتحانات به نسبت ترمهای قبل بهتر عمل کنید و درسها را خوب یاد بگیرید باید در عادتهای درس خواندن خودتان تغییرات اساسی ایجاد کنید. شب امتحانی درس خواندن نمی تواند شما را به موفقیت در درس و تحصیل برساند. اگر معدل بالا و نمرات خوب برایتان مهم است باید در طول ترم درس بخوانید.
میزان موفقیت شما در امتحاناتبه نحوه عملکرد شما در طول ترم در کلاسها و درسهای مختلف بستگی دارد. این تفکر که اگر می خواهید در امتحانات نمرات خوبی بگیرید باید در ایام امتحانات عملکرد خوبی داشته باشید و بسیار زیاد درس بخوانید درست نیست. برای گرفتن نمرات خوب البته در ایام امتحانات هم باید تلاش کنید ولی نتیجه ای که می گیرید بیشتر به این بستگی دارد که در طول ترم چقدر درس خوانده اید. پس به خودتان نظم بدهید و تلاش کنید در طول ترم با برنامه ریزی و پشتکار درس بخوانید. 20 گرفتن در درس ریاضی - مطالعه درس در طول ترم
اگر می خواهید مانند افراد موفق در تحصیل خیلی راحت از پس امتحانات بربیایید و به راحتی تمریناتو مثالها را حل کنید، باید تلاش کنید  زحمت بکشید. موفقیت در هیچ کاری بدون تلاش ممکن نیست. فکر نکنید که افرادی که در امتحانات عملکرد خوبی دارند و نمرات بهتری می گیرند از شما باهوش تر هستند. پشت این نمرات خوب و این تسلط بالا بر درسها تلاش و کوشش و پشتکار وجود دارد. بنابراین فکر اینکه بدون تلاش موفق شوید را از سرتان بدر کنید. می توانید روشهای مطالعه ویادگیری با بازدهی بالا را امتحان کنید ولی به هر حال تلاش و کوشش همواره لازم است.
- در طول ترم در کلاسهای خودتان در مدرسه یا دانشگاه به صورت کامل حضور داشته باشید. با حضور کامل در کلاسهای درس در کمترین زمان درس را یاد می گیرید و از درس عقبنمی افتید. هر جلسه که در کلاسها غیبت کنید جبران آن جلسه خیلی سخت خواهد شد و وقت زیادی می گیرد.

-به خودتان نظم بدهید. نظم برای موفقیت در هر کاری بسیار مهم است. هر چه منظم تر باشید و برنامه منسجم تر و بهتری داشته باشید بهتر به درسهای مختلف می رسید. اگربعضا حال و حوصله درس خواندن نداشتید به این حال و حوصلهاهمیت ندهید و با اراده ی قوی درس خواندن را ادامه دهید.

- برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید. ممکن است ترمهای قبل هم سعی کرده باشید برنامه ریزی کنید ولی بعد از مدتی چون برنامه پیش نرفته است از انجام آن نا امید شده اید و آن را کنار گذاشته اید. داشتن هر برنامه ای از بی برنامگی مفید تر است. برنامه خودتان را اصلاح کنید ولی کنار نگذارید.
چگونه در امتحان ریاضی با نمره خوب قبول شویم؟
- با اراداه ی قوی پیش بروید. مشخص است هر وقت که می خواهید در خودتان تغییر مثبتی ایجاد کنید و کار مثبتی انجام دهید سختی هایی هم در انتظار شماخواهد بود. باید بر این سختی ها غلبه کنید. با هر ترفندی که بلد هستید به برنامه خودتان برگردید و تنبلی نکنید. بر وسوسه ها غلبه نمائید.
برای موفقتیت در تحصیلدر مقطع دانشگاه و برای یادگیری بهتر دروس دانشگاهی باید سعی کنید در طول ترم درس بخوانید و وقت را از دست ندهید. باید در کلاسهای دانشگاه حضور کاملو فعال داشته باشید و جزوه بنویسید. در کلاسها هر سوالی که پیش امد را بپرسید و مشتاق یاد گیری باشید. مثل بسیاری از دانشجویان فقط برای بحث حضورغیاب در کلاس نباشید بلکه در کلاس حاضر باشید که درس را یاد بگیرید. بالاخره شما برای حضور در کلاس وقت می گذارید و همانطور که گفته شده است وقت طلاست. حیف است فقط برای اینکه در لیست حضور غیاب غیبت نخورید در کلاس باشید. هر چه در کلاسهای درس فعالتر باشید و به درس اهمیت بیشتری بدهید سریعتر درس را یاد خواهید گرفت و بعدا  حین مطالعه و مرور درس کار خودتان راحت تر خواهد بود. در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصیاستفاده کنید. مداومت داشته باشید و در طول ترم با برنامه ریزی و پشتکار به پیش بروید. سعی کنید درس خواندن خودتان را در اولویت اول قرار دهید و بانظم و اراده به نسبت ترمهای قبل عملکرد بهتری داشته باشید. همانطور که گفته شد در آینده هم برای موفقیت در بازارکار و برای موفقیت در پیدا کردن یک شغل خوب متناسب با رشته تحصیلی خودتان و یا حتی برای ادامه تحصیل داشتن معدل بالا مهم است. پس سعی کنید با در نظر گرفتن موارد گفته شده هم درسها را خوب آموزش بینید و هم معدل بالایی داشته باشید.
- حل کردن و بررسی نمونه سوالات امتحانیدر ایام امتحانات بسیار مفید است. برای هر درس یکی دو سری سوال امتحانی پیدا کنید و حل کنید. حل کردن نمونه سوالات امتحانی در ایام امتحانات به شما دید خوبی می دهد. به هر حال سوالاتی که قرار است شما هم در امتحان پاسخدهید مشابه همین سوالات امتحانی ترمهای قبل خواهد بود.

چگونه خوب امتحان بدهیم؟

- برای مطالعه بیشتر در زمینه نحوه مطالعه برای امتحانات پایان ترم و میان ترم، چگونگی گرفتن نمره خوب در امتحانات، راهکارهای قبول شدن در امتحانات با نمره خوب و ... مقاله چگونه در امتحانات نهایی 20 بگیریم یا بایدها و نبایدهای شب امتحان را هم مطالعه کنید.

منبع: ایران مدرس
(0) نظر
برچسب ها :
تدریس ریاضی
اگر در زمینه تدریس خصوصی ریاضی نهم، ریاضی پایه هشت و یا ریاضی در هر مقطع دیگری به ارائه خدمات نیاز دارید ...
اگر در جستجوی یک سایت عالی و پربازدید برای ثبت آگهی و درج تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی هستید ....
اگر می خواهید در زمینه اموزش و تدریس خصوصی ریاضی دانشگاه فعالیت داشته باشید و درآمد خوبی کسب کنید...
اگر در زمینه هزینه، نرخ و قیمت تدریس خصوصی ریاضی سول دارید ...
چنانچه در زمینه آموزش و تدریس خصوصی ریاضی ششم ابتدایی، تدریس خصوصی ریاضی هفتم در تهران، تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان، تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی، تدریس خصوصی هندسه، حسابان، جبر و احتمال، آمار و ... به ارائه خدمات نیاز دارید ...
در هر صورت، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

اساتید تدریس خصوصی ریاضی

مشاهده موارد زیر هم در این زمینه می تواند مفید باشد.

(0) نظر
برچسب ها :
موفقیت در تدریس و کسب درآمد بالا از تدریس
چگونه از تدریس خصوصی دروس دانشـگاهی درآمد بالایی کسب کنیم؟ -اگردانشجو هستید و در زمینه آموزش و تدریس دروس تخصصی رشته خودتان و یا در زمینه آموزش ریاضیات و فیزیک دانشـگاهی، زبان عمومی و تخصصی دانشگاه و ....سابقه کار دارید و یا می خواهید در این زمینه فعالیت خودتان را شروع کنید ویا فارغ التحصیل شده اید و به تدریس خصوصی و گروهی دروس دانشـگاهی علاقه مند هستید، در هر صورت در ادامه نکاتی ذکر می شود که با توجه کردن بهآنها می توانید از تدریس دروس دانشگاه درآمد خوبی بدست آورید. .... برای مطالعه بیشتر در این زمینه بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.

چگونه از تدریس خصوصی دروس دانشگاهی درآمد بالایی کسب کنیم؟

حتما بخوانید: کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی: تدریس خصوصی دروس دانشگاهی

چگونه در تدریس خصوصی موفق باشیم و درآمد بالایی کسب کنیم؟ کلیک کنید

موفقیت در تدریس

یادگیری بهتر دروس دانشگاهی: سعی کنید در کلاسهای خودتان به صورت کامل حاضر باشید. در دانشگاه بعضی از اساتید در کلاس حضور غیاب انجام می دهند و بعضی دیگر نه. در هر حال شما سعی کنید در کلاسها به صورت کامل حاضر باشید. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که در این کلاسها حضور شما نباید فقط حضور فیزیکی باشد بلکه باید سعی کنید با تمام وجود برای یادگیری تلاش کنید و بر روی مباحثی که ارائه می شود تمرکز کنید تا درس را خوب یاد بگیرید. در کلاس جزوه بنویسید و هر سوالی که برایتان پیش امد بپرسید. کتابهای مرجع که معمولا در مقطع دانشگاه معرفی می شود به صورت کامل تدریس نخواهد شد. بنابراین، حضور در کلاس برای اطلاع از مهمترین مطالب مورد نظر استاد خودتان و برای نوشتن جزوه خوب کاملا مهم است.

ادامه مطلب


اگردر جستجوی بهترین سایت آموزش و تدریس دروس عمومی و تخصصی دانشگاه هستید .... اگر می خواهید کاملترین لیست مدرسین و اساتید فعال در زمینه آموزش دروس دانشگاهیرا مشاهده کنید ... چنانچه قصد دارید در زمینه تدریس دروس دانشگاهی فعالیتداشته باشید و در بزرگترین سایت آموزش ایران عضو شوید و شاگرد جذب کنید ... در هر صورت بر روی لینک زیر کلیک کنید:


بهترین سایت آموزش و تدریس دروس عمومی و تخصصی دانشگاه

مطالعه کنید: بهترین روش تدریس در دانشگاه و آموزش دروس دانشگاهی

چنانچه قصد دارید زبان انگلیسی تدریس کنید و موفق باشید مطالعه موارد زیر هم می تواند مفید باشد.

کلیک کنید

نحوه تدریس خصوصی زبان انگلیسی، چگونگی مدرس زبان موفقی باشیم؟

اگر می خواهید با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی در امتحانات موفق شوید مطالعه مقالات زیر می تواند مفید باشد.

موفقیت در امتحانات با کلاس‌های تدریس خصوصی

چگونه با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی در درس و تحصیل موفق تر باشیم؟


برای موفقیت در تدریس فیزیک وکسب درامد بالا از این درس، علاوه بر خوب و مفهومی تدریس کردن عوامل دیگریهم مهم هستند. هر چند که خوب تدریس کردن و تلاش برای نتیجه گرفتن شاگردهایتان در اولویت اول قرار دارد و اگر شاگردهای شما نتیجه بگیرند دوباره با شما کلاس برخواهند داشت و در نتیجه تعداد شاگردهایتان بیشتر و بیشتر خواهد شد، ولی به هر حال موارد دیگری هم در موفقیت در تدریس موثر است. به عنوان مثال باید در زمینه جذب شاگرد هم خوب عمل کنید. می توانید باآموزشگاههای تدریس خصوصی تماس بگیرید و برای تدریس فیزیک اعلام آمادگی نمائید. و یا خودتان به صورت مستقل تبلیغ کنید و شاگرد جذب نمائید.  بر دروس تدریسی خودتان مسلط باشید: نکته دیگری که برای موفقیت در تدریس و تدریس خصوصیباید در نظر داشته باشید این است که بر دروس تدریسی خودتان به صورت کامل مسلط باشید. برای موفقیت در کار تدریس فقط بلد بودن درسها مهم نیست بلکه باید قدمهای بیشتری بردارید و بر دروس تدریسی خودتان به صورت کامل مسلط باشید. این تسلط شما در نحوه تدریس شما و حتی کلماتی که برای انتقال مفاهیمانتخاب می کنید خودش را نشان خواهد داد و شاگردهای شما این مطلب را درک خواهند کرد. اگر بر دروس تدریسی خودتان به صورت کامل مسلط باشید حین تدریس به جای اینکه به مطلبی که دارید ارائه می کنید فکر کنید، حواستان به نحوه ارائه مطالب خواهد بود و در نتیجه کلاس مفیدتری خواهید داشت. در کلاسهای گروهی مدرسه و دانشگاه و در کلاسهای تدریس خصوصی، وقتی که بر درس مسلط باشید، در زمان کمتری حجم بیشتری از مطالب را با کیفیت بالاتر ارائه خواهیدکرد و شاگردهای راضی تری خواهید داشت.

راهکار دیگری که وجود دارد این است که کلاس را به گروههای 5 نفره تقسیم بندی کنید و هر جلسه در حد 10 دقیقه از یکی از گروهها بخواهید که مطالب جلسه قبل را برای کلاس ارائه کند تا درس مرور شود. بحثهایی را که ارائه می کنید تا جایی که وقت بهشما اجازه می دهد باز کنید. اگر بحثهای فشرده ای دارید که باید ارائه شود بخش از کلاس را کامل تدریس کنید و هر وقت دیدید کلاس حالت خسته کننده پیدا کرده است ان را به حالت سوال و جواب تبدیل کنید. از شاگردهایتان توضیح بخواهید و سوال بپرسید. وقتی از یکی از شاگردهایتان سوال می پرسید بقیه افراد حاضر در کلاس هم حواسشان را جمع تر خواهند کرد. خود همین سوال پرسیدنو توضیح خواستن باعث می شود کلاس متنوع تری داشته باشید و در نهایت تعداد بیشتری از شاگردهای شما درس را یاد بگیرند و خوب متوجه شوند. در ضمن، وقتی بخش از اداره کلاس را به عهده خود شاگردهایتان می اندازید، خودتان کمتر خسته می شوید و برای ارائه مطالب انرژی بالاتری خواهید داشت.

در کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی متکلم وحده نباشید:در نظر گرفتن این نکته هم برای موفقیت در تدریس بسیار مهم است. هر چه بیشتر کلاسهای شما دو طرفه باشد و از حالتی که فقط خودتان حرف بزنید و همه گوش بدهند بیشتر فاصله بگیرد، کلاس فعال تر و پویاتر بوده و برای شاگردهایتان مفیدتر و پربارتر خواهد بود. در حالتی که فقط خودتان حرف بزنیدو بخواهید مطالب را به صورت یک طرفه ارائه نمائید، بعد از مدتی کلاس خسته کننده خواهد شد. اما در صورتیکه شاگرد یا شاگردهایتان را در ارائه مطالب مشارکت دهید کلاس جذابتر و مفید تر خواهد بود. می توانید از شاگردهایتان حین تدریس سوال بپرسید و یا بعضا از انها بخواهید بخشی از درس را ارائه کنند. برای حل تعدادی از تمرینات و مثالها از شاگردهایتان بخواهید که پای تخته بیایند و خودشان این کار را انجام دهند. می توانید هر جلسه موضوعی را انتخاب کنید و یک ربع روی آن به صورت گروهی بحث کنید.

تمرین بدهید و حل تمرینات و مسائل را بخواهید:بخش مهمی از کار تدریس ارزیابی است. شما اگر از اول ترم تا آخر ترم درس بدهید و بسیار خوب هم تدریس کنید اما اگر ارزیابی نداشته باشید نمی دانید ومتوجه نخواهید شد که آیا شاگردهای شما درس را متوجه شده اند یا نه. شما باید ارزیابی از میزان یادگیری شاگردهایتان داشته باشید تا هم میزان یادگیری آنها را بسنجید و هم نحوه تدریس خودتان را آزمایش کنید. اگر میزان یادگیری اکثریت حاضر در کلاس خوب نیست احتمالا شما باید در نحوه تدریس خودتان تجدید نظر کنید. ساده ترین ارزیابی که به شما دید می دهد و می توانید از ان برای اصلاح نحوه تدریس خودتان استفاده کنید همان سوال پرسیدن در کلاس حین تدریس است. هم کلاس متنوع تر خواهد شد، هم همه ی افراد حاضر درکلاس بیشتر حواسشان را جمع خواهند کرد و هم متوجه خواهید شد که مطالب ارائه شده قابل فهم بوده است یا نه. نوع دیگر ارزیابی ارائه تمرین به شاگردهایتان است و اینکه حل تمرینات را از آنها بخواهید و حتی نمره ای برایآن در نظر بگیرید. حل تمرین و مسئله و مرور درس در طول ترم برای یادگیری آن ضروری است. اگر تنها ارزیابی همان امتحان پایان ترم باشد بیشتر افراد حاضر در کلاس در پاس کردن و یادگیری درس موفق نخواهند بود. شاگردهای شما وقتی درس را خوب یاد می گیرند که همزمان با برگزاری کلاسها خودشان درس بخوانند و تمرین حل کنند. پس ارزیابی و تمرین دادن را فراموش نکنید.

متمایز باشید و غیر قابل جایگزین:مطالب ارائه شده در بخشهای قبل کاملا مهم است. خوب است برای موفقیت در تدریس دروس تدریسی را با دقت انتخاب کنید که هم پرمتقاضی باشند و هم خودتانبه آن دروس علاقه داشته باشید. بر دروس تدریسی خودتان مسلط باشید و روشهایمختلف جذب شاگرد را امتحان کنید و در ضمن با ارائه تدریس عالی و پشتیبانی وحمایت کامل از شاگردهایتان سعی کنید شاگردهایتان را حفظ نمائید. اما علاوهبر این موارد بحث دیگری که باید بسیار به آن توجه کنید و اگر آن را مد نظرقرار دهید شاید بتوان گفت جزو 10 درصد مدرسین برتر خواهید بود این است که سعی کنید با ایجاد تمایزهای مثبت کاری کنید که غیر قابل جایگزین شوید. به عنوان توضیح بیشتر، شما باید ویژگیهای بارز و خاص و مثبتی در خودتان ایجاد کنید به گونه ای که در کمتر مدرس تدریس خصوصی ای این ویژگیها را بتوان پیداکرد و در نهایت این منجر شود به اینکه شاگردهای شما حتی فکر اینکه بخواهندبا مدرس دیگری کلاسهای خودشان را هماهنگ کنند به ذهنشان خطور نکند.

تسلط بر دروس تدریسی و جلسه اول کلاس:در کلاسهای تدریس خصوصی سعی کنید در حداقل زمان بیشترین مقدار مطلب را ارائه کنید. این اتفاق وقتی می افتد که خودتان بر درس کاملا مسلط باشید. جزوه کلاسی بهترین منبع برای استفاده در کلاسهای تدریس خصوصی است. چون در این کلاسها هدف آمادگی برای امتحان است (معمولا) بهتر است از همان جزوه خوددانش آموز یا دانشجو استفاده کنید. همانطور که گفته شد سعی کنید با تسلط کامل در کلاس درس حاضر شوید. خصوصا جلسه اول تدریس بسیار مهم است. در جلسه اول تدریس شما ارزیابی خواهید شد. اگر بهترین مدرس شهر هم باشید در صورتیکهدر جلسه اول نتوانید سوالی را پاسخ دهید (ممکن است در آن لحظه راه حل به فکر شما نرسد یا به هر دلیل دیگری) به احتمال زیاد کلاسها کنسل خواهد شد. بسیاری از والدین روی معلم خصوصیفرزندانشان بسیار حساس هستند و خصوصا جلسه اول با حساسیت بالا کلاس را دنبال می کنند. در جلسه اول باید کلاس را کنترل کنید. اگر سوالی پرسیده شد وجواب را در آن لحظه ندانستید، سعی نکنید روی راه حل فکر کنید و شاگرد شما منتظر بماند در حالیکه شما در تلاش هستید حواب را پیدا کنید. سراغ بحث دیگری بروید. بگویید که حالا این را بعدا بررسی خواهیم کرد. هدف سرکار گذاشتن شاگردتان نیست. به هر حال شما باید جلسه را مدیریت کنید و هیچ نشانیاز ضعف نداشته باشید. محکم و بلند تدریس کنید. مباحثی را که مسلط هستید ازجنبه های مختلف توضیح دهید. مفهومی و عمقی درس را ارائه کنید و جلسه اول میخ را محکم بکوبید. هدف این است که در جلسه اول مسلط خودتان را نشان دهید.البته سعی کنید مسلط باشید و به صورت واقعی کلاسها شما مفید باشد. مواردی که گفته شد به این خاطر است که به خاطر پاسخ ندادن شما به یک سوال کوچک که ممکن است در آن لحظه جواب به ذهنتان نرسد کلاسها کنسل نشود.

8 نکته کلیدی برای موفقیت در کلاسهای تدریس خصوصی - برای موفقیت در کلاسهای تدریس خصوصی موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

1- قبل از کلاس اگر بر مطلب تسلط ندارید آن را مطالعه کنید.

2- سر وقت در کلاس حاضر باشید.

3- در کلاس جدی باشید و در عین حال سعی کنید کلاس خسته کننده ای نباشد.

4- حین توضیح درس از شاگردتان سوال بپرسید و او را هم در مباحث و توضیحات دخیل کنید.

5- برای جلسات تدریس بعد سوال و تمرین داده و با جدیت حل آنها را بخواهید.

6- کمی بیشتر در کلاس درس بمانید (به نسبت آنچه از قبل تعیین کرده بودید).

7- درس را از دید دانشجو و دانش آموز دیده و طوری توضیح دهید که کامل متوجه شود.

8- در کلاس درس به اندازه کافی تمرین و مثال حل کنید.

همانطور که می دانید، تفاوت جلسات تدریس خصوصی با جلسات تدریس گروهی در این است که در جلسات تدریس خصوصی چون مدرسقرار است تنها به یک نفر درس بدهد، در این جلسات می تواند مطالبی که در کلاس ارائه می کند را به تناسب وضعیت تحصیلی دانشجو یا دانش آموز انتخاب کند و کلاس مفیدتری را برای او فراهم نماید. این یک مزیت مهم برای جلسات تدریس خصوصی به نسبت کلاسهای گروهی است.

بنابراین، برای موفقیتدر تدریس در مرحله اول باید خودتان مطلب را خوب بلد باشید. برای موفقیت بیشتر در تدریس میزان تسلطتان بر بحث را بالاتر ببرید. بیشتر مطالعه کنید وروی نحوه بیان خودتان هم دقت کنید. مطلب را از دید شاگردتان ببینید و وسط کلاس به صورت مرتب از او بخواهید توضیح دهد. به این ترتیب متوجه خواهید شد که آیا مطلب را خوب فهمیده است یا نه.

درسهایی را تدریس کنیدکه بر آنها مسلط هستید. با گذشت زمان سعی کنید بر درسهای تدریسی خودتان مسلط تر شده و کیفیت کارتان را افزایش دهید. از انتظاری که از شما می رود عبور کنید. کار اضافه انجام دهید و به بهترین شکل عمل کنید. هر چه خاصتر شوید و جایگزین کردن شما مشکل تر باشد درآمدتان افزایش می یابد.

با تسلط کافی بر درس در جلسات تدریس خصوصی حاضر شوید:همانطور که در مقالات قبلی هم گفته شد، سعی کنید قبل از حضور در جلسات تدریس و تدریس خصوصی آمادگی لازم را برای ارائه درس در خودتان ایجاد کنید. حتی اگر درس را چندین بار ارائه کرده اید یک مرور ساده می تواند به تسلط بهتر شما بر درس کمک زیادی بکند. در جلسات تدریس خصوصی در صورت امکان جزوه خود دانشجو یا دانش آموز را بگیرید و قبل از شروع جلسه بعدی تدریس نگاهی بهآن بیاندازید. می توانید مسائل و تمرینات جدیدی آماده کنید و با مرور درس سرعت ارائه آن در جلسات تدریس خصوصی را هم افزایش دهید.

دراین بخش ویژگیهای بهترین مدرسین تدریس خصوصی و مدرسان موفق مورد بررسی قرار می گیرد. مدرسان موفق کاملا بر دروس تدریسی خودشان مسلط هستند. این مدرسان تعداد محدودی درس تدریس می کنند ولی در عوض همان دروس را بسیارعالی تدریس می نمایند. کسانی که در تدریسموفق هستند دروس تدریس خودشان را مرتبا مطالعه کرده و تسلط خودشان را حفظ می کنند. این مدرسان کار اضافه انجام می دهند و شاگردهای خودشان را شگفت زده می کنند. کتاب به انها هدیه می دهند. جزوه و نمونه سوال به شاگردانشان می دهند و شاگردهای خودشان را به صورت مداوم حمایت می کنند. مدرسین و معلمین موفق سر وقت در کلاس تدریس حاضر می شوند. این مدرسین اگر لازم باشد کمی اضافه تر هم می مانند.


در کلاسهای تدریس خصوصی معلمو مدرس باید در مرحله اول کار سعی کند شناخت کاملی از شاگرد خود پیدا کند.جلسه اول تدریس خصوصی همانطور که در مطالب قبلی هم گفته شد بسیار مهم بودهو بر روی نحوه تدریس معلم در کلاس و جلسات تدریس خصوصی موثر است. در جلسه اول تدریس خصوصی معلم باید از شاگرد خود، حین تدریس، سوالاتی بپرسد تا با سطح علمی او و همچنین با میزان معلومات شاگردش آشنا شده و کلاس خودش را به گونه ای با او هماهنگ کند که در نهایت شاگرد او راضیبوده و در امتحانات هم نتیجه خوبی بگیرد و در عین حال درس را هم به خوبی فرا بگیرید. در کلاسهای مدرسه و دانشگاه هم مدرس، استاد و معلم باید به صورت کلی تری این روش را در نظر بگیرند. به این معنی که در کلاس تدریسدر جلسات اول تدریس و یا در طول ترم سوالاتی پرسیده شود که سطح کلی کلاس مشخص شده و در ادامه مدرس و استاد خودش را با سطح متوسط کلاس هماهنگ کند. در کلاسهای گروهی به نسبت کلاسهای تدریس خصوصی نمی توان کاری کرد که همه راضی بوده و همه شاگردان درس را یاد بگیرند. به هر حال بعضی از دانش آموزانو دانشجویان خودشان درس نمی خوانند و به مطالب اهمیت نمی دهند. البته معلمو مدرس می تواند تا جایی که ممکن است با ایجاد یک فضای خوب در کلاس درس و جلسات تدریس و تدریس خصوصی باید کاری کند که مباحث برای همه مفید باشد. یک راه حل خوب این است که در بعضی از بخشهای کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی حالتپرسش و پاسخ به کلاس درس داده شود. به این معنی که معلم، استاد و مدرس از دانش آموزان و شاگردانش سوال بپرسد و آنها را هم وارد بحث کند. به این ترتیب همه حواسشان را به یادگیری درس معطوف می کنند.


- کلاسهای خصوصی را متنوع برگزار نمائید: درکلاسهای تدریس خصوصی فقط تدریس نکنید. هر از چند گاهی تمرین حل کنید. بعضااز شاگردهایتان سوال بپرسید و اجازه دهید خودشان درس را توضیح دهند. مثلا می توانید از آنها بخواهید فلان مبحث را تا جلسه بعد بخوانند و جلسه بعد بهصورت کامل برای شما توضیح دهند. هم کلاس متنوع خواهد بود، هم یادگیری انهارا چک می کنید و هم کاری کرده اید که در بین کلاسهای تدریس خصوصی درس بخوانند. کلاسهای خودتان را جذاب و پر محتوا برگزار نمائید.

- در کلاسهای خصوصی متکلم وحده نباشید: به هر میزان کلاس شما از حالتی که فقط شما حرف بزنید دورتر شود و شاگرد یا شاگردهای شمادر برگزاری کلاس مشارکت بیشتری داشته باشند، بازدهی کلاسها هم بیشتر و بیشتر خواهد شد. اگر شما فقط خودتان حرف بزنید هیچ دیدی به نسبت میزان یادگیری شاگردهایتان نخواهید داشت و کلاسها خسته کننده خواهد بود. اما اگر شاگردهایتان را وادار به حرف زدن کنید هم کلاس جذابتر خواهد بود و هم شما از حرفهای آنها میزان یادگیریشان را خواهید فهمید. حین تدریس سوال به پرسیدو به توضیحات شاگردهایتان گوش دهید. مطالعه کنید:
موفقیت در تدریس به چه عواملی بستگی دارد؟

با توجه به مطالب ارائه شده، برای افزایش بازدهی کلاسهای تدریس خصوصی تسلطخودتان را بر درس های تدریسی افزایش دهید. دروسی را تدریس کنید که به آنهاعلاقه دارید. کلاسهای نزدیک خودتان را قبول کنید و تعداد منطقی کلاس در روز برگزار کنید. پشتیبان و مشاور شاگردهایتان باشید و به انها تمرین و مسئله بدهید. در کلاسهای تدریس خصوصی از شاگردهایتان توضیح بخواهید و ارزیابی را فراموش نکنید.

اگر می خواهید در زمینه تدریس خصوصی فعالیت خودتان را آغاز کنید و یا گسترش دهید، آگهی تدریس خودتان را در همین سایت (ایران مدرس) که بزرگترین وپربازدیدترین سایت تدریس ایران است ثبت نمائید. برای کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه این مقاله را بخوانید.

منبع: ایران مدرس


(0) نظر
برچسب ها :
راهکارهایی برای کسب درآمد بیشتر از تدریس، درامد بالای شغل تدریس خصوصی
راهکارهایی برای کسب درآمد بیشتر از تدریس، درامد بالای شغل تدریس خصوصی و ... در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد.  خوب تدریس کنید. اگر کیفیت کلاسهایتان را بالا ببرید، بعد از مدتی تعداد شاگردهایتان بیشتر و بیشتر خواهد شد. به این ترتیب درآمد شما افزایش پیدا می کند.
آگهی تدریس خودتان را در وب سایت (ایران مدرس) ثبت کنید. وب سایت ایران مدرس بزرگترین سایت تدریسایران است. با ثبت آگهی در این وب سایت آگهی شما در معرض دید بازدید کنندگان و متقاضیان تدریس قرار خواهد گرفت. برای گرفتن نتیجه بهتر آگهی خودرا به حالت ویژه ثبت نمائید. بسیاری از مدرسینی که آگهی ویژه ثبت نموده اند، آگهی خودشان را برای بیش از 10 بار تمدید نموده اند.

راهکارهای مختلف جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس خصوصی

کار اضافه انجام دهید. به شاگردانتان نمونه سوال امتحانی، جزوات خلاصه و کتابهای آموزشی بدهید. کمی بیشتر در جلسات تدریسبمانید. پیگیر نتیجه گرفتن آنها باشید و برایتان موفقیت آنها مهم باشد. بهاین ترتیب از دیگران متمایز می شوید و پله های ترقی را طی می کنید. 
پشتیبان شاگردهای خودتان باشید. درهر زمینه ای که لازم است از شاگردهای خودتان حمایت کنید. در ایام امتحاناتخصوصا حمایت بیشتری لازم است. به نتیجه گرفتن شاگردانتان علاقه مند بوده وپیگیر آن باشید. اگر شاگردهای شما حس کنند که شما واقعا برایتان نتیجه گرفتن انها مهم است و در این راه تلاش می کنید، به سختی مدرس دیگری را جایگزین شما خواهند کرد.
با شاگردهای خودتان در تماس باشید.همانطور که گفته شده پشتیبانی و حمایت شما از شاگردانتان یکی از عوامل مهمموفقیت در کار تدریس و کسب درآمد بالا از تدریس و تدریس خصوصی است. در ایام امتحانات با شاگردهای خودتان در تماس باشید و پیگیر امتحانات آنها باشید. بعد از امتحانات هم نتیجه امتحان را پیگیری کنید.
خوب نتیجه بگیرید:هدف نهایی شما از برگزاری کلاسهای تدریس خصوصی باید این باشد که شاگرد شمانتیجه خوبی بگیرد. به صورت رفع تکلیفی تدریس نکنید. فقط به دنبال این نباشید که پول خودتان را بگیرید و بروید بلکه سعی کنید به هر ترتیبی که شدهدر طول ترم شاگرد یا شاگردهایتان را به گونه ای هدایت و راهنمایی کنید که در نهایت نتیجه مطلوب را بگیرند. در جلسات تدریس و در خارج از جلسات تدریس خصوصیهم به آنها مشاوره و راهنمایی بدهید. برای شاگردانتان برنامه ریزی کنید. از انها امتحان بگیرید و نتیجه را بهبود بدهید. بین جلسات تدریس به آنها تمرین و مسئله بدهید و در جلسات بعدی تدریس حل را از آنها بخواهید.
کلاسهای تدریس خصوصی ای را بردارید که به محل سکونت شما نزدیکتر باشد تا اکثر وقت شما برای رفت وآمد تلف نشود و در طول روز بتوانید کلاسهای بیشتری داشته باشید.
اگر در یک روز چند کلاس تدریس خصوصیدارید، مواردی را که به هم نزدیک هستند در زمان یکسانی برگزار نمائید (مثلا صبح شنبه) تا زمان زیادی بین کلاسها و برای رفت و آمد از شما گرفته نشود. کلاسهای دو نفره و سه نفره برگزار کنید که هم برای شاگردهایتان بهتر خواهد بود و هم درآمد شما بیشتر خواهد شد.
اهکار دیگری که وجود دارد این است که با سایر مدرسین در ارتباط باشید و هم شما به آنها شاگرد معرفی نمائید و هم از آنها شاگرد بگیرید. فرض کنید که شما تدریس ریاضیانجام می دهید و یکی از شاگردهای شما علاوه بر ریاضی در درس فیزیک هم اشکال دارد. می توانید برای تدریس فیزیک این شاگردتان را به یکی از مدرسهایفیزیک معرفی کنید و در عوض هر وقت شاگردهای ایشان به مدرس ریاضی نیاز داشتند، ایشان هم شما را معرفی خواهد کرد. به این ترتیب می توانید تعداد شاگردهای خودتان را بیشتر و بیشتر کنید و از کار تدریس خصوصی درآمد خوبی کسب نمائید.
به تدریج کیفیت کار و در ادامه هزینه کلاسهای خصوصی خودتان را افزایش دهید.اگر خوب تدریس کنید و شاگردهای شما نتیجه مناسبی بگیرند ترمهای بعد هم با شما تماس گرفته و می توانید مبلغ بالاتری را برای کلاسهای خودتان مطالبه نمائید. به این ترتیب با داشتن تعداد شاگردهای ثبت هم درامد شما افزایش می یابد. باید آنقدر خوب عمل کنید و خوب نتیجه بگیرید که جایگزین کردن شما سختباشد. اگر جایگزین کردن شما سخت باشد، شاگردهای شما حاضر خواهند بود مبلغ بالاتری هم برای کلاسهای خصوصی شما پرداخت نمایند. دروسی را تدریس کنید که متقاضی بیشتری دارد. به عنوان مثال تدریس خصوصی ریاضی، تدریس زبان، فیزیک، شیمیو ... تعداد متقاضیان بالاتری دارد. با فعالیت در زمینه تدریس خصوصی دروس پرمتقاضی احتمال جذب شاگرد و کسب درآمد شما از کار تدریس بیشتر خواهد شد. البته ممکن است شما بعضی از دروس تخصصی رشته خودتان را تدریس کنید که افرادکمتری قادر به تدریس آنها هستند و به این ترتیب هم از کار تدریس پول خوبی در بیاورید. کارت خودتان را به شاگردهایتان بدهید.برای گسترش کار خودتان در زمینه تدریس خصوصی و افزایش تعداد شاگردهایتان وافزایش درامد خودتان از تدریس خصوصی، کارت خودتان را به شاگردهایتان بدهیدو از آنها بخواهید در صورتیکه یکی از فامیلها، آشنایان و یا دوستانشان به خدمات تدریس خصوصی نیاز داشتند کارت را به ایشان بدهند. البته در صورتیکه کار شما و کیفیت جلسات تدریس خصوصی شما خوب باشد، این اتفاق به صورت اتوماتیک می افتد ولی به هر حال ممکن است شماره تماس شما فراموش شود و با دادان کارت خودتان می توانید شاگردهای بیشتری جذب کنید. حتی می توانید بعضیاز تمرینها و خلاصه نویسیهای مهم را در برگه هایی به شاگردانتان بدهید که در سربرگ آن شماره تماس و اطلاعات تماس خودتان ثبت شده است. درآمد مدرسین تدریس خصوصی:همانطور که گفته شد، درآمد مدرسین تدریس خصوصی مقدار ثابتی ندارد. در مرحله اول به خود مدرس بستگی دارد. بعضی از مدرسین با سابقه و مجرب ممکن است بیش از 10 یا 20 برابر یک مدرس تازه کار درامد داشته باشند. بعضی از مدرسین برای یک جلسه تدریس خصوصی 1 ساعت و نیم مبلغ 20 هزار تومان را ممکن است دریافت کنند و تعدادی از مدرسین برای همان یک ساعت و نیم مبلغ 200 هزارتومان! درآمد مدرسین به عوامل مختلفی بستگی دارد. در شهرهای بزرگ چون توانمالی مردم بالاتر بوده و در کل هزینه ها هم بالاتر می باشد، درامد مدرسین وهزینه کلاسهای تدریس خصوصی هم بیشتر است. از طرفی درآمد مدرسین تدریس خصوصی به عواملی همچون سابقه تدریس مدرس، مدرک تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل ودروسی که تدریس می کند بستگی دارد. کیفیت کار تدریس مدرسین هم بر روی درآمد انها بسیار تاثیر گذار است. اگر شما خوب تدریس کنید و جایگزین کردن شما سخت باشد، قیمت کلاسهای خصوصی را خودتان تعیین خواهید کرد. بنابراین اگر مدرسی درامد بالایی دارد در مرحله اول و در ابتدای کار همین ذهنیت و هدف را داشته است که درآمد بالایی کسب کند و در ادامه برای رسیدن به هدف خودش، کارهای لازم را انجام داه است.  اگر می خواهید از کار تدریس خصوصی درآمد خوبی کسب کنید باید به صورت جدی در این زمینه فعالیت داشته باشید و سعی کنید همه ی شاگردهایتان نتیجه بگیرند. هر چه میزان نتیجهگرفتن شاگردهایتان بیشتر باشد، درآمد شما هم از تدریس خصوصی افزایش می یابد. برای کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی به تدریج که تعداد شاگردهای بیشتری جذب کردید و تجربه و سابقه کار شما هم بیشتر شد، می توانید هزینه کلاسها را بالا برده و درامد خودتان را افزایش دهید. اگر خوب تدریس کنید و خوب نتیجه بگیرید و به کار تدریس متعهد باشید و پشتیبان و حامی شاگردهایتانباشید، شاگردهای شما با پرداخت هزینه بالاتر برای کلاسهای شما مشکلی نخواهند داشت و درآمد شما هم افزایش می یابد. راهکار دیگری که برای کسب درآمد بالاتر از تدریس خصوصی وجود دارد تشکیل کلاسهای نیمه خصوصی است که هم برای شاگردهای شما به صرفه تر است و هم درآمد بیشتری برای شما خواهد داشت.
برای جذب شاگرد روش های مختلفی وجود دارد که در مقالاتی که در بالا معرفی شد به صورت کامل این روشها توضیح داده شده است. به صورت خلاصه می توان گفت برای جذب شاگرد روشهایی مانند تماس با آموزشگاههای تدریس خصوصی و تقاضای شاگرد و کلاس، چاپتراکت و توزیع آن در محلات مورد نظر و یا در دانشگاهها و مدارس، تبلیغ در روزنامه و مجلات در زمینه تدریس خصوصی، ساختن یک وبلاگ برای خودتان و معرفی توانایی های خودتان در زمینه تدریس خصوصی درآن، تبلیغات در اینترنت و در سایتهای تبلیغاتی اینترنتی و خصوصی ثبت آگهی تدریسدر سایتهایی که به صورت تخصصی در زمینه تبلیغات تدریس خصوصی فعالیت دارند (مانند سایت: ایران مدرس)،ارتباط با سایر مدرسین و معرفی شاگرد به آنها و گرفتن شاگرد از آنها، سپردن به شاگردهای فعلی خودتان که دوستان و همکلاسی هایشان را به شما معرفینمایند، اگر دانشجو هستید انجام تدریس خصوصی به همکلاسی های خودتان که در سطح تحصیلی پایینتری قرار دارند و .... وجود دارد. البته ممکن است روشهای دیگری هم برای پیدا کردن شاگرد خصوصی و فعالیت در زمینه تدریس خصوصی وجود داشته باشد که در این بخش به آن اشاره نشده باشد. کلاسهای دور از محل سکونت خودتان را قبول نکنید: برای کسب درآمد بالا از تدریس خصوصیباید در طول روز بتوانید تعداد کلاسهای بیشتری داشته باشید. اگر کلاسهای با مسافت خیلی طولانی را قبول نکنید در روز می توانید 5 یا 6 جلسه کلاس خصوصی داشته باشید. در شهرهای بزرگ مانند شهر تهران قبول کردن کلاسهای خصوصی با مسافت طولانی دردسرساز خواهد شد و یک نصف روز را در ترافیک خواهیدماند.
دو جلسه تدریس خصوصی را یکی کنید:روش خوبی که برای افزایش تعداد جلسات تدریس خصوصی در روز وجود دارد و با استفاده از ان می توانید درآمد خودتان را افزایش دهید این است که برای شاگردهایتان دو جلسه را با هم برگزار نمائید. البته همه ی شاگردهایتان این را قبول نخواهند کرد. اگر می خواهید از این روش استفاده کنید، بین دو جلسه تدریس خصوصی یک ربع یا 20 دقیقه به شاگردتان استراحت بدهید تا بازدهی کلاسها کم نشود.
کلاس های نیمه خصوصی برگزار نمائید: راهکاردیگری برای افزایش درآمد شما از تدریس خصوصی وجود دارد. به جای کلاسهای خصوصی، کلاسهای نیمه خصوصی برگزار کنید. مثلا به جای جلسه ای 70 هزار تومانمی توانید کلاسها را دو نفره برگزار نموده و از هر نفر 50 هزار توان بگیرید. به این ترتیب هم قیمت کلاسها برای شاگردانتان پایینتر خواهد بود و هم در نهایت درامد شما از تدریس خصوصی بیشتر خواهد شد. اگر می خواهید در زمینه تدریس خصوصی فعالیت کرده و درآمد کسب کنید، فرصت درج تبلیغات تدریس در ایران مدرس را از دست ندهید. با ثبت آگهی تدریس خصوصی در این وب سایت متقاضیان تدریس خصوصی به صورت مستقیم با شما در تماس خواهند بود. شما می توانید آگهی تدریس خودتان را در زمینه آموزش ریاضی، فیزیک، شیمی، عربی، زیست، زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، انواع نرم افزارها، کامپیوتر، دروس تخصصی دانشگاه، ریاضی و فیزیک دانشگاه، ریاضی مهندسیو معادلات دیفرانسیل، ریاضی 1 و 2 عمومی دانشگاه، محاسبات عددی، آیلتس و تافل و .... در ایران مدرس درج نموده و به راحتی شاگرد جذب کنید. اگر به تدریس علاقه دارید شروع کنید.شاید بهتر بود این مورد را قبل از همه ی موارد دیگر مطرح می کردیم. همانطور که گفته شد همه می توانند تدریس کنند و شاید بسیاری از افراد چون کار دیگری ندارند و حرفه دیگری بلد نیستند به تدریس و تدریس خصوصی روی می آورند. شما که در شروع کار هستید این کار را نکنید. اگر واقعا به تدریس خصوصی علاقه دارید این کار را شروع کنید. افرادی که به کارشان علاقه مند هستند همیشه موفق تر خواهند بود. اگر مثلا در زمینه صنعت و کارهای صنعتی استعداد و علاقه بیشتری دارید به آن سمت حرکت کنید. حداقل دروسی را تدریس کنید که به آنها علاقه دارید. اگر می خواهید از تدریس خصوصی درآمد بالایی داشته باشید تنها هنگامی این کار را شروع کنید و آن را ادامه دهید که به آنعلاقه مند باشید. جلسه اول تدریس خصوصی عالی عمل کنید. همانطورکه گفته شد، برای موفقیت در تدریس خصوصی باید شاگردهایتان را هم حفظ کنید.جلسه اول بسیار مهم است. دیدی که شاگرد یا شاگردهای شما در جلسه اول تدریسنسبت به نحوه تدریس شما پیدا می کنند تا آخر باقی می ماند. بنابراین اگر جلسه اول عملکرد خوبی داشته باشید هم کلاسها ادامه پیدا می کند و هم در کارتدریس موفق خواهید بود. در جلسه اول تدریس خصوصی به نسبت حالت عادی خودتانهم بهتر عمل کنید. در همین سایت در این زمینه هم توضیحات کافی ارائه شده است. به عنوان مثال مطالعه این مقاله در این زمینه می تواند مفید باشد.
اینکه آیا کار تدریس خصوصی بازارکار خوبی داردو می توانید روی آن به عنوان یک شغل پاره وقت و یا حتی تمام وقت حساب کنیدبه خودتان بستگی دارد و به کارهایی که انجام می دهید. درامدی که هر کدام از مدرسین تدریس خصوصی بدست می آورند به عوامل زیادی بستگی دارد. در مرحله اول ذهنیتی که خودتان دارید مهم است. شاید شما هم در مورد قانون باورها شنیده باشید. اگر شما سقف مشخصی برای درآمد خودتان در ذهن دارید در نهایت به همان سقف درآمد خواهید رسید. اگر باور دارید که درامد 3 میلیون تومان درماه رویایی است و این سقف را برای خودتان در نظر گرفته اید، در نهایت پس از تلاش و کوشش زیاد به همین رقم خواهید رسید. کار خوبی که می توانید انجامدهید این است که همین مبلغی که الان در ذهن دارید و حدس می زنید برای شما قابل دستیابی است را فعلا به عنوان هدف خودتان در نظر بگیرید و بعد که به آن رسیدید هدف خودتان را بالاتر ببرید. پس همانطور که گفته شد، در مرحله اول میزان درامد شما از تدریس خصوصی و یا هر کاردیگری به ذهنیت شما بستگی دارد. فکر می کنید چقدر می توانید از کار تدریس درآمد بدست آورید. برای این ترم و یا ترم بعد آن را بر روی کاغذ بیاورید (مثلا: درآمد این ترم من از تدریس خصوصی در مجموع 6 ماه 20 میلیون تومان است) و برای رسیدن به آن تلاش کنید. برای ترمهای بعد می توانید این رقم را افزایش دهید. مثلا 25 درصد میزان درآمد خودتان را افزایش دهید. توجه کنید میزان درامد شما از تدریس خصوصی و یا هر کار دیگری بیشتر به ذهنیت و درون شما بستگی دارد تا عوامل بیرونی.
با افزایش کیفیت کلاسها و افزایش سابقه کار خودتان به تدریج قیمتها را افزایش دهید:همانطور که گفته شد در هر کاری تعیین و ارائه قیمتهای مناسب یکی از عوامل موثر بر موفقیت در آن کار است. در بسیاری از کارها و خدمات برای جذب مشتری ارائه قیمت رقابتی لازم و ضروری است. اگر می خواهید به تعداد کافی شاگرد جذب کنید قیمت ارائه شده توسط شما باید مناسب باشد. از طرفی می توانید به روشهای دیگری ارزش آفرینی کنید و با توجه به رزومه خودتان قیمت بدهید. اگر سابقه کاری بالایی در کار تدریس خصوصی داشته باشید، اگر شاگردهای قبلی شما نتایج بسیار خوبی گرفته باشند و به صورت مستند بتوانید در متن آگهی تدریس خودتان به آنها ارجاع دهید، اگر خودتان در درسی که تدریس می کنید نمره بسیار خوبی گرفته اید و یا در کنکوررتبه خوبی کسب نموده اید، اگر روش تدریس خاص و منحصر به فردی دارید و به صورت تضمینی تدریس می کنید و .... در اینصورت می توانید قیمتهای بالاتری ارائه کرده و باز هم جذب شاگرد خوبی داشته باشید. پس در اوایل کار در تدریسخصوصی قیمت های پایین یا متوسطی ارائه کنید و به تدریج که قوی تر شدید قیمتهای بالاتری درخواست نمائید. برای موفقیت در کار تدریس خصوصیو کسب درامد بالا از تدریس و تدریس خصوصی سعی کنید برای هر کدام از شاگردهایتان برنامه مخصوص خودش را داشته باشید به نحوی که حتما نتیجه بگیرد. هیچ بهانه ای را قبول نکنید. از همه ابزارهایی که در اختیار دارید برای وادار کردن شاگردهایتان به درس خواندن استفاده کنید. می توانید از والدین کمک بگیرید و یا تهدید کنید که اگر تمرینات انجام نشود کلاسها را ادامه نمی دهید. البته معمولا کلاسها ادامه پیدا می کند ولی به این ترتیب شاگردهای شما تعهد شما به کلاسها را که مشاهده می کنند خودشان هم درس را میخوانند. بنابراین کلاسهای خصوصی مانند کلاسهای گروهی نیست. در کلاسهای گروهی شما درس خودتان را ارائه می کنید و ممکن است یعضی از افراد حاضر در کلاس درس هم نخوانند و قبول هم نشوند. شما نمی توانید روی 30 یا 40 نفر کنترل داشته باشید. در کلاسهای گروهی هم باید تمام تلاش خودتان را بکنید ولی به هر حال نمی توانید کاری کنید که همه درس بخوانند و یا قبول شوند. کلاس خصوصی متفاوت است. انتظار از کلاسهای خصوصی بالاتر است. در این کلاسهاباید شما علاوه بر ارائه درس شاگردهایتان را به سمت موفقیت و درس خواندن هدایت کنید و به آنها مشاوره بدهید و راهنمایی کنید. اگر می خواهید در درس وتحصیل موفق باشید و در نهایت درآمد بالایی از کار تدریس بدست آورید، به خاطر خودتان هم که شده است، باید سعی کنید همه ی شاگردهایتان نتیجه خوبی بگیرند و در امتحان قبول شوند.
در یک روز چند جلسه کلاس خصوصی می توان برگزار کرد؟تعداد جلساتی که در یک روز می توانید برگزار کنید به توان و انرژی خودتان بستگی دارد. شاید حداکثر بتوانید 6 جلسه کلاس برگزار نمائید. بعضی از مدرسین ممکن است جلسات بیشتری هم بتوانند. اگر برای بعضی از شاگردهایتان دوجلسه را یکی بکنید و در مسیر وقت شما خیلی تلف نشود، می توانید تعداد جلسات کلاس خصوصی بیشتری در روز داشته باشید. راهکار دیگر برای برگزاری تعداد جلسات تدریس خصوصی بیشتر در روز این است که کلاسهای نزدیک به هم را پشت سر هم برگزار کنید و به این ترتیب باز هم زمان کمتری در مسیر تلف خواهدشد.
چگونه درآمد بالاتری از تدریس خصوصی بدست آوریم؟ مطالعه این مقالهدر زمینه کسب درامد بالاتر از تدریس خصوصی می تواند مفید و موثر باشد. برای بدست آوردن درآمد بالاتر از تدریس خصوصی در زمینه های مختلف باید عملکرد خوبی داشته باشید. در مرحله اول باید خوب شاگرد جذب نمائید. برای جذب شاگرد می توانید آگهی تدریس خودتان را در سایت (ایران مدرس) درج کنید. روشهای دیگر را هم امتحان کنید. برای کلاسهای خودتان قیمت مناسبی را در نظر بگیرید تا به اندازه کافی شاگرد جذب کنید. در ادامه به تدریج که در کار خودتان پیشرفت کردید قیمت ها را بالاتر ببرید.
همانطور که گفته شد، رمز موفقیت در تدریس و تدریس خصوصیداشتن شاگردهای موفق و راضی است. اگر می خواهید خودتان در کار تدریس موفق باشید کاری کنید که شاگردهایتان در درس و تحصیل موفق باشند. وقتی شما به کار تدریس و به نتیجه گرفتن شاگردهایتان احساس تعهد می کنید، این احساس تعهد در تمامی گفتار و کلمات شما خودش را نشان می دهد و شاگردهایتان و والدین آنها این را درک می کنند و به شما اعتماد خواهند کرد. دقت کنید که در همه ی روابط اعتماد حرف اول را می زند. اگر شاگردهای شما به شما اعتماد کنند دیگر حاضر نخواهند بود با مدرس دیگری کلاس داشته باشند. اگر شاگردهای شما موفق و راضی باشند، ترمهای بعد برای دروس دیگرشان هم با شما تماس خواهند گرفت و حتی فامیل، دوستان و آشنایانشان را هم به شما معرفی خواهند کرد. در کار تدریس خصوصی حفظ شاگرداگر از جذب شاگردهای جدید مهمتر نباشد کم اهمیت تر نیست. در هر کاری وقتی شما درآمد خوبی خواهی داشت که مشتری های شما (که در کار تدریس خصوصی همان شاگردهای شما هستند) دوباره برای دریافت خدمات پیش شما برگردند. در کنار تلاش برای جذب شاگردهای بیشتر و گسترش فعالیت خودتان در زمینه تدریس خصوصی وامتحان کردن انواع روشهای جذب شاگرد، باید خیلی حواستان به شاگردهای فعلی هم باشد و رضایت انها را به صورت کامل کسب کنید.
تمایز ایجاد کنید و منحصر به فرد باشید:برای کسب درآمد بالا در هر کاری باید به گونه ای عملکرد خودتان را تنظیم کنید که جایگزینی شما سخت باشد. هر چه عملکرد بهتری داشته باشید و بهتر تدریس کنید شاگردهای شما کمتر به فکرشان می رسد با مدرس دیگری کار کنند. باایجاد تمایزهای مثبت و منحصر به فرد خودتان را از خیل عظیم مدرسین با عملکرد متوسط جدا کنید و عالی باشید.
اگر به تدریس علاقه دارید کار تدریس را انجام دهید:برای موفقیت در هر کاری علاقه به آن کار مهم است. درست است که شما اگر واقعا به تدریس هم علاقه نداشته باشید باز هم می توانید درآمد کسب کنید. ولی برای تبدیل شدن به یکی از بهترین مدرسین و کسب درآمد بالا و در عین خاللذت بردن از کارتان، داشتن علاقه مهم است. دروسی را تدریس کنید که به آن دروس علاقه دارید. مطالعه کنید: چگونه درآمد بالاتری از تدریس خصوصی کسب کنیم؟
کار اضافه انجام دهید: انجامکار اضافه یکی از روشهایی است که می توانید با استفاده از ان تمایز ایجاد کنید و در نتیجه جایگزینی خودتان را سخت تر کنید. مثلا اگر کلاسهای تدریس خصوصی را یک ساعت و نیم هماهنگ کرده اید یک ساعت و 45 دقیقه در کلاس بمانید. کتاب کمک اموزشی و یا نمونه سوال امتحانی به شاگردهایتان هدیه بدهید. به صورت تلفنی مشاوره بدهید و ....
با شاگردهایتان در ارتباط باشید: این هم یک روش دیگر برای ایجا تمایز مثبت و در نتیجه کسب درآمد بالاتر از تدریس خصوصی است. حتی در زمانهای خارج از کلاس با شاگردهای خودتان در ارتباط باشید. اگرسوال داشتند از طریق تلفن به انها پاسخ دهید. در ایام امتحانات پیگیر وضعیت آنها باشید و حتی بعد از امتحان هم از نحوه امتحان دادن و نمره ای کهگرفته اند خبر بگیرید.
خوب تدریس کردن:شاید تعجب کنید ولی واقعا یکی از بهترین روشها برای داشتن تعداد شاگردهای بالا خوب تدریس کردن است. هر چه کیفیت کلاسهای تدریس خصوصی خودتان را بیشترکنید شاگردهای شما برای ادامه کلاس یا شما مشتاق تر خواهند بود و در ترم های بعد هم برای درسهای دیگرشان دوباره با شما تماس خواهند گرفت. اگر شما بخواهید هر ترم شاگردهای جدیدی جذب کنید و این شاگردها ترم های بعد دوباره با شما تماس نگیرند، هیچ وقت نمی توانید تعداد شاگردهای زیادی داشته باشید ودرآمد خوبی از تدریس خصوصی بدست آورید. با ارائه تدریس عالی شاگردهایتان را به کلاسهای خودتان وفادار کنید.
نوشتن خلاصه جزوه در صفحات چاپ شده خودتان: می توانید در همان کلاسهای تدریس خصوصیخودتان برای افزایش تعداد شاگردهای خودتان تبلیغ کنید. سعی کنید همیشه تعدادی کاغذ سفید A4 همراه داشته باشید که در بالای صفحه مشخصات شما و شماره ارتباطی شما ثبت شده باشد. این کاغذها به جز اطلاعات تماس شما مطلب دیگری ندارد. در کلاسهای تدریس خصوصی می توانید حین ارائه درس مطالب را خلاصه نویسی کنید و فرمولها و روابط مهم را در این کاغذها بنویسید. به این ترتیب شاگردهای شما خلاصه ای از مهمترین مطالب را در این کاغذها خواهند داشت و برای شما تبلیغ خواهد شد.
دادن کارت خودتان به شاگردهایتان: روشدیگری که برای افزایش تعداد شاگردها وجود دارد این است که برای خودتان کارت چاپ کنید و هر جا تدریس داشتید یکی دو تا از این کارت ها را به شاگردتان بدهید. این کارتها هم بعدا  برای ارتباط گرفتن همین شاگردها با شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت و هم اگر به شاگردتان اعتماد دارید می توانید تعداد بیشتری از این کارتها به ایشان بدهید تا در کلاس توزیع کند. البته اگر تدریس شما عالی باشد و شاگردهای شما راضی باشند به صورت اتوماتیکو بدون توصیه شما هم شاگردهای دیگری به شما معرفی خواهند کرد.
تدریس به همکلاسی ها یا هم دانشکده ای های خودتان:اگر دانشجو هستید ممکن است برای جبران بخشی از هزینه های تحصیل و یا برای کسب درامد همزمان با درس خواندن بخواهید به صورت پاره وقت در زمینه تدریس خصوصی فعالیت داشته باشید. در این حالت هم هر کدام از روشهای ارائه شده در بالا برای جذب شاگرد و پیدا کردن شاگرد خصوصی می تواند مفید و موثر باشد. در کنار ان یک امکان اضافه هم وجود دارد و ان این است که در دانشکده خودتانتراکت توزیع کنید و به دانشجوهایی که سال پایینی شما هستند و یا از شما دردرس ضعیف تر هستند تدریس کنید.
برای افزایش درامد خودتان از تدریس خصوصی،یک و نیم و یا دو برابر کردن درامد خودتان از تدریس و .... راهکارهای مختلفی وجود دارد. شما می توانید راهکارهای بسیار بیشتری ارائه کنید. به صورت مداوم به هدف خودتان فکر کنید و هر راه حل جدیدی که به نظرتان رسید رابه لیست اضافه نمائید. در همین سایت (ایران مدرس) تبلیغات خودتان را ثبت کنید و یا اگر قبلا ثبت نموده اید آگهی تدریسخودتان را کاملتر بنویسید و یا در صورت تمایل آن را ویژه کنید. در همین سایت برای دروس تدریسی خودتان می توانید جزوه ثبت کنید و بازدید آگهی تدریسخودتان را افزایش دهید و تعداد شاگرد بیشتری جذب کنید. می توانید علاوه برایران مدرس در سایتهای آگهی و تبلیغات دیگر مانند سایت www.tadris-riazi.com (تبلیغات تخصصی در زمینه تدریس ریاضی) ، سایت www.irankonkur.com (تبلیغات در زمینه تدریس کنکور)، سایت www.soodiran.com(سایت پربازدید تبلیغات اینترنتی) و .... نیز آگهی خودتان را درج نمائید. همین که هدف مشخصی برای خودتان تعیین کنید و برای رسیدن به آن متعهد شوید برنامه روزانه و فعالیتهای شما هم نسبت به قبل تغییر خواهد کرد و کارهایی انجام خواهید داد که به احتمال زیاد شما را به هدف خودتان می رساند. پس رقمدقیق درآمدی که می خواهید از تدریس خصوصی در ترم حاضر کسب کنید را بنویسید، راه حلهای مختلفی ارائه دهید و با پشتکار و دید مثبت برای رسیدن به هدف خودتان تلاش کنید. درآمد فعلی شما از تدریس خصوصی هر مقداری که باشد، اگر هر ترم درامد خودتان را 50 درصد افزایش دهید،بعد از 3 یا 4 سال درآمد عالی ای خواهید داشت.

تبلیغات تدریس خصوصی و جذب شاگرد:اگر می خواهید در کار تدریس خصوصی موفق باشید باید خودتان را خوب معرفی کنید و در رابطه با توانایی های خودتان خوب توضیح دهید. افراد موفق از تبلیغ توانایی های خودشان هراسی ندارند. البته هدف فخر فروشی و غرور و ....نیست. اما تا زمانی که شما در رابطه با توانایی هایی که دارید و تمایزهای مثبتی که دارید خوب توضیح ندهید و خودتان را تبلیغ نکنید دانش آموزان و دانشجویان و والدین انها از کجا باید بدانند که چنین مدرس خوبی وجود دارد ومیتوانند از خدمات تدریس ایشان استفاده کنند. اگر بخواهید از طریق آموزشگاهها شاگرد جذب کنید چون آموزشگاهها متقاضیان زیادی برای تدریس دارنداحتمالا شاگردهای خوبی به شما معرفی نخواهند کرد و یا قیمت کلاسهاآن مقداری نخواهد بود که مد نظر شما است. بهترین راهکار برای جذب شاگرد این است که برای خودتان سایت یا وبلاگی بزنید و به صورت همزمان از تبلیغات اینترنتی در سایتهای تخصصی تدریس خصوصی (مانند سایت: ایران مدرس) استفاده کنید. ثبت آگهی تدریس در ایران مدرس کاملا رایگان است و فقط در صورت تمایل می توانید آگهی خودتان را ویژه کنید و بازدهی ان را افزایش دهید. البته برای جذب شاگرد روش های مختلفی وجود دارد که در بخش نحوه جذب شاگردبه صورت مفصل توضیح داده شده است ولی به هر حال با ثبت آگهی تدریس در ایران مدرس تبلیغات تدریس شما در کل کشور دیده خواهد شد و می توانید حتی بهصورت آنلاین هم شاگرد جذب کنید. البته متن آگهی خودتان را کامل بنویسید و رزومه کاملی ارائه دهید و اسم تمام دروس تدریسی خودتان را بنویسید. برای مطالعه در زمینه نحوه ثبت تبلیغات موثر مقاله نکات مهم برای افزایش بازدهی و تاثیر گذاری تبلیغات تدریس خصوصی را مطالعه کنید. در صورتیکه خوب تدریس کنید و روشهای مختلف جذب شاگرد را امتحان نمائید، می توانید از کار تدریس درآمد خوبی بدست آورید.

در کلاسهای تدریس خصوصی مسئولیت 100 درصدی نتیجه گرفتن شاگردهایتان را به عهده بگیرید و از هر روشی برای هدایت انها در مسیر صحیح یادگیری استفاده کنید. اگر شاگردهای شما نتیجه بگیرند و ترمهای بعد برای سایر دروس خودشان با شما تماس بگیرند، در این صورت در کار تدریس موفق خواهید بود. شما نمی توانید فقط روی شاگردهای جدید حساب کنید. شاگردهای قدیمی شما اگر برنگردند، کسب درامد بالا از تدریس سخت خواهد شد.

منبع: ایران مدرس
 
(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته دوم دی 1397 هفته اول دی 1397 هفته سوم آذر 1397 هفته اول آبان 1397 هفته سوم مهر 1397 هفته اول مهر 1397 هفته دوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته دوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397 هفته چهارم خرداد 1397 هفته سوم خرداد 1397 هفته دوم خرداد 1397 هفته اول خرداد 1397 هفته چهارم اردیبهشت 1397 هفته سوم اردیبهشت 1397 هفته دوم اردیبهشت 1397 هفته اول اردیبهشت 1397 هفته چهارم فروردین 1397 هفته سوم فروردین 1397 هفته دوم فروردین 1397 هفته اول فروردین 1397 هفته سوم اسفند 1396 هفته اول اسفند 1396 هفته چهارم بهمن 1396 هفته سوم بهمن 1396 هفته دوم بهمن 1396 هفته اول بهمن 1396 هفته چهارم دی 1396 هفته سوم دی 1396 هفته دوم دی 1396 هفته اول دی 1396 هفته چهارم آذر 1396 هفته سوم آذر 1396 هفته دوم آذر 1396 هفته اول آذر 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته چهارم مهر 1396 هفته سوم مهر 1396 هفته دوم مهر 1396 هفته اول مهر 1396 هفته سوم شهریور 1396 هفته دوم شهریور 1396 هفته اول شهریور 1396 هفته چهارم مرداد 1396 هفته سوم مرداد 1396 هفته دوم مرداد 1396 هفته اول مرداد 1396 هفته چهارم تیر 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته اول تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته دوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته چهارم اردیبهشت 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته دوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته سوم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته اول اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم بهمن 1395 هفته دوم بهمن 1395 هفته اول بهمن 1395 هفته چهارم دی 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته اول دی 1395 هفته چهارم آذر 1395 هفته سوم آذر 1395 هفته دوم آذر 1395 هفته اول آذر 1395 هفته چهارم آبان 1395 هفته سوم آبان 1395 هفته دوم آبان 1395 هفته اول آبان 1395 هفته چهارم مهر 1395 هفته سوم مهر 1395 هفته دوم مهر 1395 هفته اول مهر 1395 هفته چهارم شهریور 1395 هفته سوم شهریور 1395 هفته دوم شهریور 1395 هفته اول شهریور 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته سوم مرداد 1395 هفته دوم مرداد 1395 هفته اول مرداد 1395 هفته چهارم تیر 1395 هفته سوم تیر 1395 هفته دوم تیر 1395 هفته اول تیر 1395 هفته چهارم خرداد 1395 هفته سوم خرداد 1395 هفته دوم خرداد 1395 هفته اول خرداد 1395 هفته سوم اردیبهشت 1395 هفته دوم اردیبهشت 1395 هفته اول اردیبهشت 1395 هفته چهارم فروردین 1395 هفته سوم فروردین 1395 هفته دوم فروردین 1395 هفته اول فروردین 1395 هفته چهارم اسفند 1394 هفته سوم اسفند 1394 هفته دوم اسفند 1394 هفته اول اسفند 1394 هفته چهارم بهمن 1394 هفته سوم بهمن 1394 هفته دوم بهمن 1394 هفته اول بهمن 1394 هفته چهارم دی 1394 هفته سوم دی 1394 هفته دوم دی 1394 هفته اول دی 1394 هفته چهارم آذر 1394 هفته سوم آذر 1394 هفته دوم آذر 1394 هفته اول آذر 1394 هفته چهارم آبان 1394 هفته سوم آبان 1394 هفته دوم آبان 1394 هفته اول آبان 1394 هفته چهارم مهر 1394 هفته سوم مهر 1394 هفته دوم مهر 1394 هفته اول مهر 1394 هفته چهارم شهریور 1394 هفته سوم شهریور 1394 هفته دوم شهریور 1394 هفته اول شهریور 1394 هفته چهارم مرداد 1394 هفته سوم مرداد 1394 هفته دوم مرداد 1394 هفته اول مرداد 1394 هفته سوم تیر 1394 هفته دوم تیر 1394 هفته اول تیر 1394 هفته چهارم خرداد 1394 هفته دوم خرداد 1394 هفته اول خرداد 1394
موضوعات
تدریس خصوصی (577) دانلود سوال و جزوه (154) موفقیت در تحصیل (71) تور کیش آذر 94 (1) بدون موضوع (88)
صفحه ها
فیدها
آگهی رایگان
آگهی رایگان تور کیش تور کیش سال 95 برق صنعتی آگهی ثبت شرکت تابلو تبلیغاتی دیزل ژنراتور
تدریس خصوصی ریاضی
تدریس خصوصی ریاضی مدرسین تدریس ریاضی تدریس خصوصی فیزیک سایت تخصصی تبلیغ تدریس ریاضی
تدریس خصوصی
تدریس خصوصی در ایران مدرس تدریس خصوصی زبان انگلیسی تدریس خصوصی فرانسه تدریس خصوصی زبان آلمانی تدریس خصوصی شیمی تدریس خصوصی عربی تدریس برق تدریس خصوصی زیست کنکور آموزش خصوصی تری دی مکس مدرسین تدریس خصوصی فیزیک سایت تدریس خصوصی تدریس خصوصی زیست شناسی تدریس خصوصی فیزیک هالیدی تدریس خصوصی آمار مقالات و مطالب تدریس خصوصی سایت تدریس خصوصی ریاضی اساتید خصوصی مقاومت مصالح دکتر سیروان محمدی گروه مکانیک دانشگاه کردستان معلم خصوصی ریاضی فیلم تدریس خصوصی معلم خصوصی فیزیک لیست مدرسین شیمی تدریس خصوصی آمار معلم خصوصی حسابداری
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 210799
تعداد نوشته ها : 807
تعداد نظرات : 15
X