تدريس خصوصي
چگونه در درس ریاضی نمره 20 بیست بگیریم؟
در این بخش در رابطه با سوال چگونه در درس ریاضی نمره 20 بیست بگیریم؟ توضیحاتی ارائه شده است. یکی از نکات مهم در یادگیری درس ریاضی این است که در کلاس درس حواستان جمع باشد. وقتی که معلم ریاضی و یا دبیر ریاضی شما در حال توضیح دادن درس است سعی کنید که حتما با دقت گوش دهید. نکته بردارید. سوال بپرسید و حضور فعالی در کلاس داشته باشید. هر مطلبی را که متوجه نشدید بپرسید. اگر می خواهید ریاضی را 20 بگیرید، بعد از کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی ریاضی (اگر شرکت می کنید) درس را مرور نمائید. تمرینها را دوباره حل کنید و مثالها را بررسی کنید. در این مرحله هم اگر سوالی پیش آمد یادداشت کنید که جلسه بعد بپرسید.تمرینها را خودتان از اول حل کنید. به جواب نگاه نکنید. ببینید آیا می توانید حل کنید. تا جایی که می توانید از مغزتان کار بکشید. ذهن شما هر چه بیشتر فعالیت داشته باشد و تمرین حل کند قوی تر می شود. هر چه تمرینات بیشتری حل کنید قوی تر خواهید شد. نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید داشتن یک برنامه ریزی خوب است. در وب سایت ایران مدرس مدرسان زیادی ثبت نام کرده و در زمینه تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک و سایر دروس فعالیت دارند. برای مشاهده لیست کامل مدرسین بر روی عبارت مدرسین تدریس خصوصی کلیک نمائید. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوص ریاضی و برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی فیزیک بر روی عبارت مدرس خصوصی فیزیککلیک نمائید. پس از مشاهده لیست مدرسین ریاضی و فیزیک و یا هر درس دیگری بر روی عنوان آگهی تدریس هر کدام از مدرسان کلیک نموده و مشخصات کامل هر مدرس را مشاهده نمائید. در ادامه با هر کدام از مدرسین که به نظر شما رزومهبهتری دارد و برای شما مناسبتر است تماس بگیرید.
برای سریع حفظ کردن وسریع یاد گرفتن دروس حین مطالعه تمرکز داشته باشید. هر چه بیشتر بر روی درس متمرکز شوید سریعتر آن را یاد می گیرید. برای یادگیری بهتر درس در یک مکان مشخص مطالعه کنید و عواملی که باعث می شود حواس شما پرت شود را از محلمطالعه خودتان دور کنید. تا جایی که می توانید ووقت دارید، تمرین و مسئله حل کنید. تمرین مادر یادگیری است. هر چه تمریناتبیشتری برای درس ریاضی حل کنید تسلط شما افزایش می یابد. البته حین تمرین حل کردن باید به نحوه حل تمرین فکر کنید و خودتان راه حل ارائه دهید. حتی اگر راه حل شما اشتباه هم باشد اشکالی ندارد ولی حتما قبل از اینکه حل درستسوال را نگاه کنید، خودتان به حل مسئله فکر کرده و راه حلی ارائه دهید.
در کلاسهای ریاضی برای حل مسائل داوطلب باشید. البته لازمه این امر این است که در طول ترم درس بخوانید.
بعد از کلاسهای تدریس ریاضی و کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی حتما مطالب تدریس شده را مرور نموده و تمرینها را دوباره حل کنید.
در طول ترم درس ریاضی را بخواند. خواندن ریاضی را به ایام امتحاناتموکول نکنید. ریاضی برای یادگیری به حل تمرین و مسئله نیاز دارد. برای یادگیری بهتر آن باید وقت کافی برای حل تمرین و مسئله داشته باشید. بنابراین در طول ترم ریاضی بخوانید.
در ایام امتحانات استرس امتحانات وجود دارد. از طرفی معمولا کل امتحانات در طول 2 هفته برگزار می گردد. بنابراین در این ایام فرصت بسیار کمی برای یادگیری وجود دارد. ضمنا، شما کل وقتتان را برای درس ریاضی نمی توانید در نظر بگیرید و درسهای دیگری را هم باید مطالعه کنید.

استفاده از کلاسهای خصوصی و جلسات تدریس ریاضی و ریاضی مهندسیو همچنین کلاسهای خصوصی برای سایر دروس در صورتیکه به درستی مورد استفاده قرار گیرد و در کنار آنها خود دانش آموز و دانشجو تمرین و مسئله حل کند و مرور را هم از یاد نبرد، برای موفقیت در تحصیل و کسب نمرات خوب  می تواند مفید و موثر باشد. اگر شما هم به هر دلیلی نتوانسته اید در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و یا دانشگاه شرکت کنید کلاسهای تدریس خصوصی گزینه خوبی برای شما است. البته همانطور که گفته شد خودتان هم باید مسئله حل کنید و مطالبی که در این جلسات ارائه می شود را بخوانید.
درس ریاضییکی از درس مهم در دوران دبیرستان و دانشگاه بوده و آموزش و یادگیری درست وپایه ای ان می تواند به موفقیت در تحصیل و همچنین به یادگیری بهتر سایر دروس هم کمک زیادی بکند. در بسیاری از موارد، دانش آموزان و دانشجویان از حل مسائل دروس شیمیو .... و یا دروس دانشگاهی به دلیل ضعف در درس ریاضی عجز هستند. بسیاری ازدانشجویان در دورس دیگر غیر از درس ریاضی مطلب را به خوبی یاد می گیرند ولی حین حل مسائل، تمرینات و مثالهای آن دروس، به علت ضعفی که در درس ریاضیدارند، نمی تواند حل درست مسئله و تمرین را ارائه دهند. بنابراین یادگیری درست درس ریاضی، هم برای آموزش خود این درس لازم است و همبرای حل مسائل و تمرینات سایر دروس هم ضروری می باشد. از طرفی در کنکور سراسری (رشته های تجربی و ریاضیو ...) درس ریاضی اهمیت بسیار زیادی دارد. در رشته ریاضی که مهمترین درس بوده و در رشته تجربی هم یکی از دروس مهم می باشد. بنابراین، برای موفقیت در کنکور هم یادگیری درس ریاضی مهم است.
هنگام مرور ریاضی سعی کنید در دفترچه ای که قبلا تهیه کرده اید فرمولها و نکات مهم را بنویسید. این دفترچه بعدا و در ایام امتحانات و کنکور واقعا بدردبخور خواهد بود. اگردر رابطه با هر فرمول نکته خاصی وجود دارد ان را هم بنویسید. این نکات خاصو مهم را بعدا خودتان به یاد نخواهید آورد ولی همین که آن را در دفترچه یادداشت کرده اید در دفعات بعد بع راحتی از انها استفاده می کنید.
همانطور که گفته شد، خوبی کلاسهای تدریس و آموزش ریاضی و سایر دروس این است که در کلاس بحثها مورد بررسی قرار می گیرد و با سوالاتی که پرسیده می شود، اصطلاحا خوب شخم زده خواهد شد. این امر باعث می شود که فهم عمیقتری از مطالب پیدا کنید و درس را بهتر یاد بگیرید. در کلاسهای ریاضی ممکن است سوالاتی مطرح گردد که وقتی خودتان درس ریاضی را مطالعه می کنید، به نظرتان نرسد و نکات مربوط به همین سوالات در تستهای کنکور ریاضی استفادهشود. گوش دادن به مطالب ارائه شده در کلاسهای تدریس ریاضی با تمرکز کامل می تواند در یادگیری بهتر درس و موفقیت شما در درس ریاضی مفید و موثر باشد. فقط حضور در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی کافی نیست. باید با دقت به مطالب ارائه شده گوش دهید و تا جاییکه می توانید تمرکز داشته باشید. یادداشت کردن جزوه به افزایش تمرکز شما کمک می کند.

با توجه به آنچه گفته شد، استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک برای کسب نمره بالا و موفقیت در این دو درس می تواند مفید و موثر باشد. البته در کنار کلاسهای تدریس خصوصی خودتان هم باید درس بخوانید. کلاس تدریس خصوصی نمی تواند جایگزین درس خواندن، مطالعه و حل تمرین شما را بگیرد. کتاب درسی را در اولویت قرار دهید.برای آموزش و یادگیری پایه ای درس ریاضی خواندن و مطالعه کتاب درسی ریاضی را در اولویت قرار دهید. اگر کتاب های کمک آموزشی دارید و یا حل المسائل و ... خریداری کرده اید، این موارد را برای بعد از کتاب درسی در نظر بگیرید. ابتدا متن کتاب درسی ریاضی ار بخوانید و مثالهای حل شده کتاب را مرور نمائید. تلاش کنید که خودتان مثالهای حل شده را حل کنید و در ادامه اگر اشکالی داشتید راه حل را ببینید. خیلی زود سراغ راه حل نروید. اول خودتان کمی فکر کنید و راه حلی ارائه دهید. بعد از حل مثالهای حل شده، سراغ حل تمرینات و مسائل اضافه تر بروید. از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی برای تقویت پایه ای ریاضی و فهمیدن کامل آن و برای 20 گرفتن دردرس ریاضی می توان استفاده نمود.اگر قصد استفاده از جلسات خصوصی ریاضی برای یادگیری بهتر این درس مهم را دارید، بهتر است در طول ترم از این کلاسها استفاده نمائید. البته در ایام امتحانات هم برگزاری کلاسهای خصوصی ریاضی خوب است ولی نمی توانید کل درس را برای ایام امتحانات باقی بگذارید ونمره خیلی خوبی هم بگیرید. در طول ترم درس بخوانید و در کلاسها شرکت کنید ودر ادامه در ایام امتحانات برای جمع بندی و رفع اشکال از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی استفاده نمائید. در کلاس تدریس ریاضی یادداشت کردن جزوه فایده مهم دیگری هم دارد. جزوه ای که در کلاس ریاضی یادداشت کرده اید برای کلاسهای خصوصی ریاضی منبع اصلی خواهد بود. چون در نهایت امتحان ریاضی از مباحثی که در کلاس اصلی خودتان مطرح شده، گرفته خواهد شد. پس بهتر است در جلسات خصوصی ریاضی هم روی همین جزوه تمرکز داشته باشید. از طرف دیگر وقتی خودتان جزوه یادداشت می کنید خیالتان راحت است که کل مطالب در کلاس ریاضی را نوشته اید. جزوه ای که از دیگران می گیرید ممکن است کامل نباشد. برای 20 گرفتن در درس ریاضی این هم مهم است. باید دقیق باشید. اگر می خواهید در درس ریاضی 20 بگیرید موارد مختلفی را باید رعایت کنید. یکی از این موارد این است که در طول ترم درس ریاضی را بخوانید. اگر خیلی هم باهوش باشید، در ایامامتحانات چون زمان کافی برای یادگیری درس ریاضی نخواهید داشت و چون نمی توانید به اندازه کافی تمرین و مسئله حل کنید، گرفتن نمره خوب در درس ریاضیو 20 گرفتن در این درس سخت خواهد شد. پس سعی کنید حتما در درس ریاضی مداومت داشته باشید و این درس را در طول ترم بخوانید.  20 گرفتن در ریاضی
شخصی در درس ریاضی 20 می گیردکه هیچ اشکالی نداشته باشد و به اندازه کافی و حتی بیشتر از اندازه لازم تمرین و مسئله حل کرده باشد. در کلاسهای خصوصی می توانید هر اشکالی را برطرف نمائید و هر سوالی را بپرسید. خوبی این کلاسها این است که حتی از پایه های قبل هم می توانید سوال بپرسید. بنابراین، برای موفقیت در درس ریاضی و گرفتن نمره بالا در ان استفاده از این کلاسها را در کنار سایر موارد مد نظر داشته باشید. در این وب سایت مقالات دیگری هم در زمینه موفقیت در درس ریاضی و 20 گرفتن در این درس ارائه شده است. به عنوان مثال مقاله 20 گرفتن در درس ریاضی - مطالعه درس در طول ترم یا نمره 20 درس ریاضی - استفاده از کلاسهای تدریس خصوصیرا مطالعه کنید. قبل از تمرین حل کردن شرکت در کلاسهای ریاضی را مد نظر داشته باشید و متن کتاب درسی را خوب بخوانید. در صورت لزوم از کلاسهای خصوصی ریاضی استفاده کنید.در ادامه ابتدا تمریناتی که در کلاس ریاضی حل شده است را دوباره حل کنید. سپس سراغ تمرینات حل نشده بروید و راه حلی ارائه کنید. روی کاغذ راه حل بنویسید. سپس راه حل خودتان را با توجه به حل المسائل اصلاح کنید. به یاد داشته باشید: حل تمرینات بیشتر ریاضی = تسلط بیشتر بر مطالب = افزایش احتمال 20 گرفتن در درس ریاضی.

منبع:  سایت تدریس ریاضی
(0) نظر
برچسب ها :
راهکارهایی برای موفقیت در امتحانات و قبولی در امتحانات با نمره خوب، افزایش معدل
در این بخش مطالبی در زمینه راهکارهایی برای موفقیت در امتحانات و قبولی در امتحانات با نمره خوب، افزایش معدل و .... ارائه می گردد. در صورتی که در درسی به صورت پایه ای ضعف دارید و یا نتوانسته اید در کلاسها حضور پیدا کنید از یک مدرس خصوصی خوب و با تجربه کمک بگیرید. تعداد زیادی از مدرسین در وب سایت ایران مدرس (www.iranmodares.com) معرفی شده اند. برای انتخاب مدرس مورد نظرتان می توانید به ایران مدرس مراجعه کنید. برای موفقیت در امتحانریاضی و موفقیت در تحصیل در حالت کلی باید انگیزه و علاقه شدیدی در خودتانایجاد کنید. به این فکر کنید که اگر در درس ریاضی نمره خوبی بگیرید و این درس را خوب یاد بگیرید چه نتایج مثبت دیگری برای شما خواهد داشت. مثلا باعثمی شود معدل شما افزایش یابد. یا اینکه در رتبه کنکور شما هم در نهایت موثر است و در آینده تحصیلی و آینده شغلی شما هم تاثیر گذار است. باید هدف مشخصی برای خودتان در نظر بگیرد. مثلا این ترم نمره ریاضی من بالای 18 است.همین هدف خودتان را بر روی کاغذ بنویسید و به دیوار بزنید تا همیشه جلوی چشم شما باشد. برای پاسخ به سوال چگونه ریاضی بخوانیم برای امتحان می توان به موارد زیادی اشاره کرد که در  سایت (ایران مدرس) بارها و بارها در رابطه با ان در مقالات مختلف صحبت شده است. مثلا شما با مطالعه مقاله 20 نکته کلیدی برای موفق شدن در امتحان ریاضی و کنکور ریاضیات یا مقاله 7 راهکار برای حل بهتر مسائل و تمرینات ریاضیمی توانید در رابطه با نحوه مطالعه ریاضی و چگونگی ریاضی خواندن و کسب نمره 20 در ریاضی اطلاعات خوبی کسب نمائید. اگر می خواهید برای امتحان ریاضی درس بخوانید، در مرحله اول در صورتیکه هنوز فاصله زیادی تا امتحانات باقی است و وقت زیادی دارید که کارتان راحتتر است. برای موفقیت در امتحان ریاضی و کسب نمرات عالی در درس ریاضی باید با برنامه پیش بروید و به خودتاننظم خوبی بدهید. در قدم اول باید انگیزه خوبی در خودتان ایجاد کنید. مثلا تصمیم بگیرید که این ترم نمره ریاضی شما 18، 19 یا 20 شود. هر کدام را که خودتان انتخاب کی کنید خوب است. اگر پایه ریاضی شما خیلی قوی نیست (مقاله چگونه پایه ریاضی خود را قوی کنیمرا بخوانید) در ترم حاضر فعلا نمره 18 را در نظر بگیرید و ترمهای بعد می توانید نمرات بالاتر و حتی 20 هم بگیرید. پس قدم اول این است که هدفی برای خودتان مشخص کنید و با اطمینان به خودتان برای رسیدن به آن قدم بردارید. روی یک برگه کاغذ بنویسید "من مطمئن هستم نمره درس ریاضی این ترم من 18 یا بالاتر از 18 است" و آن را به دیوار اتاقتان بزنید. حال که هدف شما مشخص شدو نمره ای که می خواهید در امتحان ریاضی بگیرید را معلوم کردید برای رسیدنبه آن تلاش کنید و با برنامه ریزی پیش بروید.
اگر می خواهید در امتحانات به صورت موفقیت آمیزی قبول شده و نمرات عالی و حتی نمره 20بگیرید، از کلاسهای تدریس خصوصی باید به صورت صحیح استفاده نمائید. در مرحله اول به امید شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی در کلاسهای مدرسه و دانشگاهغیبت نکنید. کلاسهای تدریس خصوصی در کنار کلاسهای مدرسه و دانشگاه می تواند مفید باشد و نه به جای آن. اگر می خواهید از کلاسهای تدریس خصوصی بهترین استفاده را داشته باشید و با شرکت در این کلاسها نمرات عالی بگیرید ومعدل خودتان را افزایش دهید، در کلاسهای مدرسه یا دانشگاه هم شرکت کنید و در کنار آن برای نتیجه بهتر گرفتن، در کلاسهای تدریس خصوصی هم شرکت کنید. نکته دیگری که باید در نظر گرفته شود این است که کلاسهای تدریس خصوصی را درطول ترم برگزار نمائید. برای موفقیت در تحصیل باید درسها را به مرور و در طول زمان یاد بگیرید. بنابراین باید در طول ترم درس بخوانید. اگر می خواهیداز کلاسهای تدریس خصوصی استفاده کنید. این کلاسها را هم در طول ترم برگزارنمائید. به این ترتیب در زمانهای بین کلاسهای خصوصی می توانید درس را مرورنمائید و تمرین و مسئله حل کنید و اگر اشکالی دارید حین همین مطالعه و حل تمرین و .... مشخص خواهد شد. در ایام امتحانات به دلیل استرسی که وجود داردو به دلیل زمان کمی که وجود دارد بازدهی کلاسهای خصوصی کم خواهد شد. در ضمن نمی توانید به اندازه کافی تمرین و مسئله حل کنید. البته اگر فقط برای رفع اشکال قصد دارید از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده کنید و خودتان درس را خوب خوانده اید، می توانید در ایام امتحانات چند جلسه کلاس خصوصی برای رفع اشکال داشته باشید. سعی کنید در طول ترم درسها را بخوانید و فقط مرور درسها، حل تمرینات و مسائل اضافی و رفع اشکال را برای ایام امتحانات باقی بگذارید.
جزوه کلاسی را مطالعه کنید:اگر تا امتحان ریاضی فرصت زیادی باقی نمانده است و می خواهید در این زمان کوتاه مهمترین مطالب را بخوانید، بهترین مرجعی که می توانید با اطمینان از آن استفاده کنید جزوه کلاسی ریاضی است. جزوه کلاسی ریاضی که خودتان یا همکلاسی هایتان یادداشت نموده اند، کل مطالبی که مد نظر مدرس یا استاد ریاضی شما است را پوشش می دهد و از طرفی به نسبت خود کتاب ریاضی خلاصه تر است. بنابراین در شب امتحان ریاضی بهترین مرجع برای مطالعه است. سعی کنید از جزوه ریاضی کامل استفاده کنید و اگر خودتان هم جزوه کامل را ندارید از دوستانتان قرض بگیرید. اگر از کلاس تدریس خصوصی ریاضی هم استفاده می کنید، به مدرس خصوصی ریاضی هم بگویید که جزوه کلاسی ریاضی را به شما درس دهد. مطالعه جزوه ریاضی در شب امتحان ریاضی و فراگیری آن می تواند برای قبولی در امتحان ریاضی کمک کننده و موثر باشد.
شرکت در کلاسهای تدریسخصوصی و نیمه خصوصی برای گرفتن نمرات عالی در امتحانات عالی است. حتی کلاسهای خصوصی از کلاسهای نیمه خصوصی هم بهتر است. اما اگر می خواهید هزینهو قیمت کلاسها برای شما کمتر بیافتد، کلاسهای نیمه خصوصی هم خوب است. با یکی از دوستانتان که سطح درسی و تحصیلی شما تقریبا مانند هم است همانهگ شوید و یک مدرس خصوصی خوب پیدا کنید. در سایت (ایران مدرس) لیست کاملیاز مدرسین تدریس خصوصی را می توانید مشاهده نمائید (بر روی عبارت مدرسین تدریس خصوصیکلیک کنید). در نهایت با شرکت در کلاسهای نیمه خصوصی در کنار کلاسهای مدرسه و دانشگاه سطح تحصیلی خودتان را ارتقا دهید و معدل و نمراتتان را بالا ببرید. همانطور که گفته شد، کلاسهای تدریس خصوصی فقط یک اماکان اضافه وخوب است. بستگی دارد خودتان چقدر از آن استفاده می کنید. کلاسهای تدریس خصوصی و یا کلاسهای نیمه خصوصی را جدی بگیرید. در کلاسها با توجه کامل به مطالب گوش دهید. خودتان حتما در کنار شرکت در این کلاسها درس بخوانید. فکر نکنید همین که در کلاسهای تدریس خصوصی شرکت کردید یعنی درس خوانده شده است.حین درس خواندن، حین حل تمرین و مسئله و در هر حالت دیگری سوالات خودتان را یادداشت نمائید تا بعدا از مدرس خصوصی خودتان بپرسید. حتی اگر در کلاسهای اصلی خودتان در مدرسه و دانشگاه سوالی برایتان پیش امد ومدرس یا استاد اصلی شما وقت پاسخ دادن به سوال را نداشت و یا پاسخ ایشان قانع کننده نبود، در کلاسهای تدریس خصوصی از مدرس خودتان بپرسید. در کلاس فیزیک مدرسه یا دانشگاه به سوالاتی که توسط سایر همکلاسی هایتان پرسیده می شود و به پاسخ معلم و استاد گوش دهید ممکن است نکات خوبی داشته باشد.
1- برنامه ریزی داشته باشید. برای موفقیت در هر کاری برنامه ریزی لازم است. داشتن هر برنامه ای از بی برنامگی بهتر است.

2- تمرین حل کنید و تمرین حل کنید. برای ریاضی حل تمرین بسیار مهم است. روی تمرینات فکر کنید و راه حل ارائه دهید. خیلی سریعسراغ حل المسائل نروید.

3- با دوستانتان که درسشان خوب است به صورت دو و یا چند نفره روی تمرینات ریاضی بحث کنید. در قالب بحث و گفتگو بهتر یاد می گیرید.

4- نمره ای که می خواهید در امتحان ریاضی بگیرید را از قبل مشخص کنید. مثلا به خودتان قول دهید نمره ریاضی شما این ترم بیشتر از 18 باشد.

5- کتاب درسی را در اولویت مطالعه قرار دهید. خیلی به کتابهای کمک آموزشی تکیه نکنید. خود کتاب ریاضی بهترین منبع برای مطالعه است.
برای گرفتن نمره بهتر در امتحان ریاضی و قبولی در امتحان ریاضی با نمره خوب در مرحله اول باید بابرنامه ریزی، نظم و هدفمند پیش بروید. نمره ای که می خواهید بگیرید را تعیین کنید. از اوایل ترم شروع به درس خواندن کنید و در کلاسهای ریاضی حضورمنظم و فعال داشته باشید. در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصیریاضی استفاده کنید. کتاب درسی را در اولویت اول قرار دهید. به اندازه کافی تمرین و مسئله حل کنید و از حل المسائل به توجه به توضیحاتی که ارائه شد درست استفاده نمائید. از حل المسائل به درستی استفاده کنید:در طول ترم وقتی می خواهید تمرین و مسئله های جدید ریاضی را حل کنید، مطمئنا جواب همه ی این تمرینات را به صورت کاملا درست نمی توانید بنویسید. تمرینات سخت و سطح بالا هم در کتاب وجود دارد که ممکن است نکاتی داشته باشدو شما با توجه به مطالبی که قبلا یاد گرفته اید شاید نتوانید این تمرینات را حل کنید. بنابریان ممکن است به نظرتان برسد برای درس ریاضی کتاب حل تمرین و حل المسائل خریداری کنید. داشتن چنین کتابی بد نیست به شرطی که به درستی از آن استفاده نمائید. نحوه برخورد صحیح با تمرینات و مسائل جدید به این ترتیب است: تمرین جدید که قبلا ندیده اید را بر روی صفحه کاغذ سفیدی بنویسید. یک ربع به خودتان وقت بدهید و هر راه حلی که به نظرتان می رسد را بنویسید. در طول آن یک ربع به هیچ عنوان به حل المسائل و یا کتاب حل تمرین نگاه نکنید. روی سوال فکر کنید و سعی کنید راه حلی بنویسید. همین فکر کردن شما به سوال و همین که روی سوال تمرکز می کنید و سعی می کنید راه حلی ارائهنمائید در یادگیری بهتر و پیشرفت شما بسیار موثر خواهد بود و باعث می شود ذهن ریاضی شما قوی تر شود. روی تمرین فکر کنید و هر ره حلی که به نظرتان میرسد را بنویسید. بعد از تمام شدن یک ربع راه حل خودتان را با راه حل ارائهشده در حل المسائل مقایسه کنید و آن را اصلاح نمائید. به این ترتیب تمرین حل کردن باعث می شود فکر کردن روی تمرینات و ارائه راه حل را یاد بگیرید کهبسیار مهم است.
- مرور مباحث ارائه شده در کلاس در همان روزی که تدریس شده است تا هم مطالب خوب در ذهن شما باقی بماند و هم اشکالاتی که دارید را یادداشت نمائید.

- دیدن کلاسهای تدریس فیزیک به عنوان یک فرصت خوب و عالی برای یادگیری و استفاده بهینه از آن و از دست ندادن کلاسها.

- داشتن تصمیم قاطع و برنامه ریزی منظم برای موفقیت در امتحان فیزیک و مطالعه درس در طول ترم که باعث می شود مطالب بهتر برای شما جا بیفتد.

- موکول نکردن مطالعه درس فیزیک به ایام امتحانات چرا که درس فیزیک درسشب امتحانی نیست و برای یادگیری عمقی و مفهومی به زمان نیاز دارد.

- مطالعه مفهومی این درس و سعی در فهمیدن معنا و مفهوم فرمولها و ورابط و پرهیز از اینکه بخواهید فقط فرمولها را حفظ کنید.

- استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک در صورت لزوم. برای مشاهده لیست مدرسین و اساتید فیزیک بر روی عبارت تدریس خصوصی فیزیک کلیک کنید.

- حل تمرین و مسئله به اندازه کافی و سعی در درک و فهمیدن مسائل فیزیک وتفکر و تعمق روی آنها به گونه ای که روند حل مسائل را درک کنید و نه اینکهفقط حفظ کنید.
در کلاسهای خودتان حاضر باشید و تمرین و مسئله حل کنید:برای موفقیت در امتحانات ریاضی و فیزیک و قبولی در این دو درس با نمره خوبسعی کنید در کلاسهای اصلی خودتان در مدرسه یا دانشگاه به صورت کامل حاضر باشید. شرکت در کلاسهای ریاضی و فیزیک کاملا مهم است. مباحثی که در این کلاسها مطرح می شود را شخصی ارائه می کند که بعدا همان شخص قرار است از شماامتحان بگیرد. بنابراین با حضور در این کلاسها هم در زمان کوتاهتر (به نسبت حالتی که خودتان بخواهید درس را بخوانید) درس را آموزش می بینید و هم با تمرینات و مسائلی که بیشتر مورد تاکید مدرس و استاد خودتان است آشنا خواهید شد. شرکت در کلاسهای اصلی خودتان را از دست ندهید و جزوه بنویسید و سوال بپرسید. میزان یادگیری شما در کلاسهای ریاضی و فیزیک متناسب است با میزان فعال بودن شما در کلاس درس. در ردیفهای جلوی کلاس بنشینید و به یادگیری درس علاقه نشان دهید. جزوه خوبی بنویسید و در طول ترم جزوه خودتان را مرو کنید و تمرین و مسئله حل نمائید. برای یادگیری درسهایی مانند ریاضی وفیزیک حل تمرین و مسئله بسیار مهم است. هر چه تعداد تمریناتی که حل می کنید بیشتر باشد احتمال موفقیت شما در این دو درس بالاتر خواهد بود. البته باید نحوه تمرین حل کردن شما هم درست و صحیح باشد. در ابتدای کار سوالاتی که مدرس و معلم یا استاد شما حل کرده است را دوباره حل کنید. به راه حلها دقت کنید و دلیل استفاده از روابط در حل هر مسئله و تمرین را متوجه شوید. در ادامه سراغ تمرینات و مسائل جدید بروید و روی آنها تامل و تفکر کنید.
1- از همان اوایل ترم برای خواندن درس فیزیک برنامه داشته باشید.هر چه زودتر شروع کنید بهتر است. وقتی مطالعه درس فیزیک را زودتر شروع می کنید برای تفهیم بهتر مطالب، حل تمرین و مسئله، رفع اشکال و جمع بندی و .... فرصت کافی خواهید داشت. اگر در کلاس شما تعدادی از افراد همیشه در درسفیزیک نمرات خوبی می گیرند تنها دلیل آن این است که در طول ترم برای یادگیری فیزیک وقت می گذارند.

2- فیزیک را به صورت پایه ای و مفهومی بخوانید.وقتی درس فیزیک را مطالعه می کنید همواره به یاد داشته باشید که فیزیک یک درس مفهومی است. در واقع باید نحوه برخورد شما با مسائل فیزیک به این گونه باشد. سعی نکنید فقط فرمول حفظ کنید. فرمولها را خوب است که حفظ باشید ولی در کنار ان باید معنی فرمولها و مفهوم آنها را هم درک کرده باشید. هر چه فیزیک را عمقی تر بخوانید در امتحان موفق تر خواهید بود.

3- در طول ترم تا جایی که ممکن است تمرین ومسئله حل کنید.برای موفقیت در یادگیری درس فیزیک حل تمرین و مسئله بسیار مهم است. وقتی درس می خوانید در واقع در حال یادگیری هستید اما وقتی تمرین و مسئله حل می کنید از مطالبی که یاد گرفته اید استفاده می کنید. تا وقتی که از آموخته های خودتان برای حل مسائل و تمرینات استفاده نکنید معلوم نخواهد شد که آیا واقعا درس فیزیک را یاد گرفته اید یا نه. بنابراین تمرین و مسئله حل کنید واز مطالبی که یاد گرفته اید به صورت عملی استفاده نمائید.
به اندازه کافی برای یادگیری درس شیمی تمرین و مسئله حل کنید. درسشیمی دو بخش تئوری و تمرینی دارد. بخشهای تئوری را خوب و عمقی بخوانید و تمرینات ارائه شده را هم حل کنید. در کلاس درس به مطالب پایه ای که مدرس شیمی شما راائه می کند خوب گوش دهید. این مطالب پایه ای بعضا به صورت مستقیم مورد سوال قرار می گیرند ولی حتی اگر سوالی از آنها هم مطرح نشود درحل تمرینات بلد بودن انها مهم است. وقتی کتاب درسی را هم می خوانید بخشهایتئوری را خوب یاد بگیرید. ولی به هر حال حل تمرین و مسئله برای یادگیری شیمی مهم و حیاتی است. مثالهای حل شده در کلاس را مرور کنید و خودتان هم تمرینات جدید را حل کنید.
از کلاسهای تدریس خصوصی شیمی استفاده کنید. یکی ازبهترین امکاناتی که برای آموزش بهتر و عمقی تر درس شیمی وجود دارد استفادهاز کلاسهای خصوصی است خصوصا در مواقعی که نتوانسته اید به هر دلیل در کلاسهای اصلی خودتان حاضر باشید و یا در درس شیمی اشکالات عمقی و پایه ای دارید. برای مشاهده لیست مدرسینی که در زمینه آموزش و تدریس خصوصی شیمی متوسطه و دانشگاهی و .... فعالیت دارند بر روی عبارت تدریس خصوصی شیمیکلیک کنید. با شرکت در کلاسهای خصوصی شیمی در طول ترم در کنار کلاسهای اصلی خودتان می توانید درس را بهتر و مفهومی تر یاد بگیرید. شرکت در این کلاسها در ایام امتحانات برای رفع اشکال و حل سوالات امتحانی نیز بسیار مفید است.
- در طول ترم در کلاسهای خودتان در مدرسه یا دانشگاه به صورت کامل حضور داشته باشید. با حضور کامل در کلاسهای درس در کمترین زمان درس را یاد می گیرید و از درس عقبنمی افتید. هر جلسه که در کلاسها غیبت کنید جبران آن جلسه خیلی سخت خواهد شد و وقت زیادی می گیرد.

-به خودتان نظم بدهید. نظم برای موفقیت در هر کاری بسیار مهم است. هر چه منظم تر باشید و برنامه منسجم تر و بهتری داشته باشید بهتر به درسهای مختلف می رسید. اگربعضا حال و حوصله درس خواندن نداشتید به این حال و حوصلهاهمیت ندهید و با اراده ی قوی درس خواندن را ادامه دهید.

- برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید. ممکن است ترمهای قبل هم سعی کرده باشید برنامه ریزی کنید ولی بعد از مدتی چون برنامه پیش نرفته است از انجام آن نا امید شده اید و آن را کنار گذاشته اید. داشتن هر برنامه ای از بی برنامگی مفید تر است. برنامه خودتان را اصلاح کنید ولی کنار نگذارید.

- با اراداه ی قوی پیش بروید. مشخص است هر وقت که می خواهید در خودتان تغییر مثبتی ایجاد کنید و کار مثبتی انجام دهید سختی هایی هم در انتظار شماخواهد بود. باید بر این سختی ها غلبه کنید. با هر ترفندی که بلد هستید به برنامه خودتان برگردید و تنبلی نکنید. بر وسوسه ها غلبه نمائید.

- اگر در طول ترم درس ها را خوب خوانده باشید در ایام امتحانات کار شما راحت تر خواهد بود. در این ایام باید با تمرکز کامل بر روی دروس خودتان متمرکز شوید و مطالبی را که قبلا خوانده اید جمع بندی کنید و اشکالات را برطرف نمائید. در کنار داشتن یک مدرس خصوصی خوب در ایام امتحانات می تواند کاملا موثر و مفید باشد.

- در ایام امتحانات بسیاری از برنامه های جنبی خودتان را حذف کنید. برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید و سعی کنید در طول روز بیشتر درس بخوانید. مرور کامل جزوه کلاسی در این ایام کاملا مفید است. چون به هر حال سوالات از همین جزوه و کتاب مطرح خواهد شد و در ضمن جزوه چون حجم کمتری دارد مطالعه آن راحت تر است.

- حل کردن و بررسی نمونه سوالات امتحانی در ایام امتحانات بسیار مفید است. برای هر درس یکی دو سری سوال امتحانی پیدا کنید و حل کنید. حل کردن نمونه سوالات امتحانی در ایام امتحانات به شما دیدخوبی می دهد. به هر حال سوالاتی که قرار است شما هم در امتحان پاسخ دهید مشابه همین سوالات امتحانی ترمهای قبل خواهد بود.

- برای مطالعه بیشتر در زمینه نحوه مطالعه برای امتحانات پایان ترم و میان ترم، چگونگی گرفتن نمره خوب در امتحانات، راهکارهای قبول شدن در امتحانات با نمره خوب و ... مقاله چگونه در امتحانات نهایی 20 بگیریم یا بایدها و نبایدهای شب امتحان را هم مطالعه کنید.

در کلاس ریاضی و در کلاسهای تدریس خصوصی به روند حل مسائل و مثالها توسط معلم ریاضی  خودتان خوب دقت کنید و اگر سوالی دارید بپرسید. در ادامه در منزل قبل از اینکه سراغ تمرینات و مسائل جدید بروید سعی کنید همین مثالهای حل شده را یکبار دیگر حل کنید و راه حل خودتان را بررسی نمائید. سپس سراغ تمرینات جدیدبروید. اگر جواب را بلد نبودید خیلی سریع سراغ حل المسائل نروید. سعی کنیدابتدا در حد 10 دقیقه یا یک ربع روی راه حل سوال فکر کنید و روی کاغذ هر راه حلی که به نظرتان می رسد را بنویسید. در این مرحله درست یا غلط بودن جواب مهم نیست فقط راه حلی که به نظرتان می رسد را بنویسید. در ادامه راه حل خودتان را با حل درست مقایسه کنید و اشکالات خودتان را برطرف نمائید. درایام امتحانات حل کردن نمونه سوالات امتحانی و ... برای ریاضی مفید و موثراست.

منبع: ایران مدرس
(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته دوم دی 1397 هفته اول دی 1397 هفته سوم آذر 1397 هفته اول آبان 1397 هفته سوم مهر 1397 هفته اول مهر 1397 هفته دوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته دوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397 هفته چهارم خرداد 1397 هفته سوم خرداد 1397 هفته دوم خرداد 1397 هفته اول خرداد 1397 هفته چهارم اردیبهشت 1397 هفته سوم اردیبهشت 1397 هفته دوم اردیبهشت 1397 هفته اول اردیبهشت 1397 هفته چهارم فروردین 1397 هفته سوم فروردین 1397 هفته دوم فروردین 1397 هفته اول فروردین 1397 هفته سوم اسفند 1396 هفته اول اسفند 1396 هفته چهارم بهمن 1396 هفته سوم بهمن 1396 هفته دوم بهمن 1396 هفته اول بهمن 1396 هفته چهارم دی 1396 هفته سوم دی 1396 هفته دوم دی 1396 هفته اول دی 1396 هفته چهارم آذر 1396 هفته سوم آذر 1396 هفته دوم آذر 1396 هفته اول آذر 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته چهارم مهر 1396 هفته سوم مهر 1396 هفته دوم مهر 1396 هفته اول مهر 1396 هفته سوم شهریور 1396 هفته دوم شهریور 1396 هفته اول شهریور 1396 هفته چهارم مرداد 1396 هفته سوم مرداد 1396 هفته دوم مرداد 1396 هفته اول مرداد 1396 هفته چهارم تیر 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته اول تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته دوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته چهارم اردیبهشت 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته دوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته سوم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته اول اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم بهمن 1395 هفته دوم بهمن 1395 هفته اول بهمن 1395 هفته چهارم دی 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته اول دی 1395 هفته چهارم آذر 1395 هفته سوم آذر 1395 هفته دوم آذر 1395 هفته اول آذر 1395 هفته چهارم آبان 1395 هفته سوم آبان 1395 هفته دوم آبان 1395 هفته اول آبان 1395 هفته چهارم مهر 1395 هفته سوم مهر 1395 هفته دوم مهر 1395 هفته اول مهر 1395 هفته چهارم شهریور 1395 هفته سوم شهریور 1395 هفته دوم شهریور 1395 هفته اول شهریور 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته سوم مرداد 1395 هفته دوم مرداد 1395 هفته اول مرداد 1395 هفته چهارم تیر 1395 هفته سوم تیر 1395 هفته دوم تیر 1395 هفته اول تیر 1395 هفته چهارم خرداد 1395 هفته سوم خرداد 1395 هفته دوم خرداد 1395 هفته اول خرداد 1395 هفته سوم اردیبهشت 1395 هفته دوم اردیبهشت 1395 هفته اول اردیبهشت 1395 هفته چهارم فروردین 1395 هفته سوم فروردین 1395 هفته دوم فروردین 1395 هفته اول فروردین 1395 هفته چهارم اسفند 1394 هفته سوم اسفند 1394 هفته دوم اسفند 1394 هفته اول اسفند 1394 هفته چهارم بهمن 1394 هفته سوم بهمن 1394 هفته دوم بهمن 1394 هفته اول بهمن 1394 هفته چهارم دی 1394 هفته سوم دی 1394 هفته دوم دی 1394 هفته اول دی 1394 هفته چهارم آذر 1394 هفته سوم آذر 1394 هفته دوم آذر 1394 هفته اول آذر 1394 هفته چهارم آبان 1394 هفته سوم آبان 1394 هفته دوم آبان 1394 هفته اول آبان 1394 هفته چهارم مهر 1394 هفته سوم مهر 1394 هفته دوم مهر 1394 هفته اول مهر 1394 هفته چهارم شهریور 1394 هفته سوم شهریور 1394 هفته دوم شهریور 1394 هفته اول شهریور 1394 هفته چهارم مرداد 1394 هفته سوم مرداد 1394 هفته دوم مرداد 1394 هفته اول مرداد 1394 هفته سوم تیر 1394 هفته دوم تیر 1394 هفته اول تیر 1394 هفته چهارم خرداد 1394 هفته دوم خرداد 1394 هفته اول خرداد 1394
موضوعات
تدریس خصوصی (577) دانلود سوال و جزوه (154) موفقیت در تحصیل (71) تور کیش آذر 94 (1) بدون موضوع (88)
صفحه ها
فیدها
آگهی رایگان
آگهی رایگان تور کیش تور کیش سال 95 برق صنعتی آگهی ثبت شرکت تابلو تبلیغاتی دیزل ژنراتور
تدریس خصوصی ریاضی
تدریس خصوصی ریاضی مدرسین تدریس ریاضی تدریس خصوصی فیزیک سایت تخصصی تبلیغ تدریس ریاضی
تدریس خصوصی
تدریس خصوصی در ایران مدرس تدریس خصوصی زبان انگلیسی تدریس خصوصی فرانسه تدریس خصوصی زبان آلمانی تدریس خصوصی شیمی تدریس خصوصی عربی تدریس برق تدریس خصوصی زیست کنکور آموزش خصوصی تری دی مکس مدرسین تدریس خصوصی فیزیک سایت تدریس خصوصی تدریس خصوصی زیست شناسی تدریس خصوصی فیزیک هالیدی تدریس خصوصی آمار مقالات و مطالب تدریس خصوصی سایت تدریس خصوصی ریاضی اساتید خصوصی مقاومت مصالح دکتر سیروان محمدی گروه مکانیک دانشگاه کردستان معلم خصوصی ریاضی فیلم تدریس خصوصی معلم خصوصی فیزیک لیست مدرسین شیمی تدریس خصوصی آمار معلم خصوصی حسابداری
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 210881
تعداد نوشته ها : 807
تعداد نظرات : 15
X