تدريس خصوصي
چگونه از کار و شغل تدریس خصوصی درآمد بالایی کسب کنیم؟
چگونه از کار و شغل تدریس خصوصی درآمد بالایی کسب کنیم؟ - برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله درآمد بالای 10 میلیون تومان در ماه با تدریس خصوصی ریاضی را مطالعه نمائید.مقاله چگونه در زمینه تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک قوی عمل کنیم و درآمد بالایی کسب نمائیم؟ نیز در این زمینه کاملا موثر است. برای جذب شاگرد شما می توانید با آموزشگاهها در ارتباط باشید و یا اینکه خودتان به صورت مستقل آگهی ثبت کنید و شاگرد جذب نمائید. حالت دوم جذب شاگرد مزیتی که دارد این است که شما کل مبلغی را که برای جلسات تدریس و تدریس خصوصی دریافت می کنید برای خودتان بر می دارید و در عوض مبلغ مناسبی را برای ثبت آگهی پرداخت می کنید. در حالتی که آموزشگاههای تدریس خصوصی شاگرد را به شما معرفی کنند، هر جلسه باید 30 تا 50 درصد از حق التدریس را به آموزشگاه پرداخت نمائید. تدریس خصوصی به عنوان کار و شغل دانشجویی و استخدام دانشجویی و یا کار و شغل پاره وقت برای هر فردی بهترین گزینه  و یا یکی از بهترین گزینه ها است. تدریس خصوصی انعطاف زمانی بسیار خوبی دارد. شما در هر ساعتی از روز می توانید کلاس خودتان را با شاگردانتان هماهنگ نموده و در کنار شغل و کار دیگری که دارید و یا در کنار تحصیل خودتان کلاسهای تدریس خصوصی خودتان را برگزار نمائید. به عنوان مثال، اگر شما دانشجو هستید می توانید کلاسهای خودتان را شرکت کنید و در اوقات دیگر که خودتان کلاس ندارید، می توانید جلسات تدریس خصوصی را برگزار نمائید. یا اگر کارمند هستید و مثلا تا ساعت 4 سر کار هستید، جلسات تدریس خصوصی را می توانید بعد از ظهر برگزار نمائید و درآمد دومی را برای خودتان داشته باشید. مزیت دیگری که کار تدریس به نسبت انواع مشاغل و کارهای دیگر دارد این است که کار تدریس خصوصی به نسبت زمانی که از شما می گیرد درامد خوبی دارد. اگر خوب تدریس کنید و در کار تدریس حرفه ای شوید، درامد شما از این کار به تدریج بیشتر و بیشتر هم خواهد شد. برای افزایش درامدتان از تدریس خصوصی اولا کلاسهایی را قبول کنید که به محل سکونت شما نزدیک باشد و در راه خیلی زمان از دست ندهید و ثانیا سعی کنید درسهایی را تدریس کنید که بر انها مسلط هستید و برای تدریس آنها خیلی لازم نباشد قبل از جلسات تدریس خصوصی مطالعه کنید و در خودتان آمادگی ایجاد نمائید.
در جلسات تدریس و تدریس خصوصی با ظاهر خوبی حاضر شوید و تا جایی که می توانید کیفیت جلسات تدریس خودتان را بالا نگه دارید. مطلب دیگری که باید در شروع و آغاز کار تدریس باید در نظر بگیرید این است که سعی کنید مطالبی که در جلسات تدریس خصوصی ارائه می دهید مطالبی باشد که مد نظر شاگرد شما است. یعنی خودتان به صورت پیش فرض مسیری را در پیش نگیرید و همان مسیر را ادامه ندهید. در همان جلسه اول که دارید بهترین تدریستان را ارائه می دهید حین تدریس سوالاتی بپرسید تا هم سطح علمی شاگردتان را متوجه شوید و هم بفهمید که آیا مطالبی که ارائه می کنید را فهمیده است یا نه. شاید شاگر شما ترجیح می دهد که شما مسئله حل کنید و شما کلا درس می دهید!
اگر می خواهید یک معلم خوب باشید و در کار تدریس موفق بوده و درآمد بالایی کسب کنید موارد زیر را در نظر داشته باشید.

1- درسهایی را تدریس کنید که بر آنها مسلط هستید. با گذشت زمان سعی کنید بر درسهای تدریسی خودتان مسلط تر شده و کیفیت کارتان را افزایش دهید. از انتظاری که از شما می رود عبور کنید. کار اضافه انجام دهید و به بهترین شکل عمل کنید. هر چه خاصتر شوید و جایگزین کردن شما مشکل تر باشد درآمدتان افزایش می یابد.

2- در کلاسهای تدریس فعال باشید. کلاس با نشاط و مفرحی داشته باشید. در جلسات تدریس خصوصی استراحت بدهید. جوری نباشد که بسیار سخت و جدی تدریس کنید و بازدهی بالایی حاصل نشود. در بین مطالبی که ارائه می کنید سوال بپرسید. میزان فهم مطالب و یادگیری شاگردانتان را ارزیابی کنید. هم در بین مطالبی که ارائه می کنید سوال بپرسید و هم برای بین جلسات تدریس تمرین بدهید و حل آنها را بخواهید.

موفقیت در کار تدریس و درآمد کار و شغل تدریس خصوصی


3- کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی را در زمانهایی برگزار کنید که هم خودتان و هم شاگرد یا شاگردانتان سرحال باشند. مثلا اگر شاگرد شما کل طول روز را کلاس دارد، برگزاری کلاسهای تدریس خصوصی بعد از کلاسهای مدرسه یا دانشگاه برای او فایده ای نخواهد داشت. خودتان هم در کلاسهای تدریس باید با نشاط و سرحال باشید.
در آمد کار تدریس خصوصی هم به نسبت بسیاری از انواع کارهای پاره وقت و تمام وقت هم بیشتر است. در ابتدای کار تا وقتی که به تعداد کافی شاگرد جذب می کنید می توانید با قیمت پایین کار کنید. در ادامه با افزایش کیفیت کارتان می توانید هزینه جلسات تدریس خصوصی و در تیجه درآمدتان را هم بیشتر کنید. در ضمن اگر کار تدریس را خوب انجام دهید شاگردهای خود شما افراد دیگری را به شما معرفی می کنند و بنابراین درآمدتان از تدریس خصوصی به این شکل هم می تواند بیشتر شود.
در ایام امتحانات که تقاضا برای تدریس خصوصی بیشتر است حتی درامدتان می تواند خیلی افزایش یابد. در سایر ایام سال هم می توانید از تدریس درآد داشته باشید ولی در ایام امتحانات درآمدخیلی خوبی خواهید داشت. تنها نکته ای که باید برای موفقیت در کار تدریس و تدریس خصوصی در نظر بگیرید این است که سعی کنید کیفیت جلسات تدریس شما بالا باشد. اگر خوب درس ندهید همان جلسه اول کلاسها کنسل می شود. مثلا شاگرد شما بهانه ای می آورد و می گوید که دیگر نمی تواند کلاس داشته باشد. بنابراین اگر می خواهید روی کار تدریس حساب کنید و از تدریس درامد ثابتی داشته باشید سعی کنید خوب درس بدهید و به شاگردانتان کمک کنید که به نتیجه مورد نظرشان برسند.
مقاله 12 راهکار برای جذب شاگرد بیشتر و افزایش درآمد از تدریس خصوصی یا مقاله چگونه بیشترین درآمد را از تدریس خصوصی کسب کنیم؟ را مطالعه نمائید.
ایران مدرس برای درج آگهی و تبلیغات اینترنتی در زمینه آموزش و تدریس خصوصی کاملا موثر و پربازدید است. ایران مدرس برای اکثر عبارتهای شامل تدریس خصوصی مانند تدریسخصوصی ریاضی، تدریس خصوصی فیزیک، تدریس خصوصی شیمی، تدریس خصوصی زبان انگلیسی، تدریس خصوصی زیست، تدریس خصوصی عربی و ... در نتایج جستجوی گوگل در صفحه اول قرار دارد و متقاضیان تدریسو آموزش در منزل را به صورت مستقیم به سمت آگهی شما هدایت می کند. بسیاری از مدرسینی که در ایران مدرس آگهی و تبلیغ تدریس خصوصی ثبت کرده اند، بارهاو بارها اگهی خودشان را تمدید نموده اند و این خود نشان دهنده موثر بودن ثبت تبلیغات تدریس در ایران مدرس است. در ایران مدرس هزاران مطلب و جزوه آموزشی ثبت شده است و آگهی و تبلیغات تدریس مدرسین و گروههای آموزشی در کنار این مطالب آموزشی هم نمایش داده می شود.
اگر می خواهید در کار تدریس پیشرفت کنید، شاگردهای زیادی داشته باشید و درآمد خودتان را از تدریسروز به روز بیشتر و بیشتر کنید، به عنوان جمع بندی تمامی موارد گفته شده، می توان گفت که در مرحله اول اگر به تدریس علاقه دارید در زمینه تدریس خصوصی فعالیت کنید. عشق و علاقه به هر کاری باعث می شود تا در آن کار موفق باشید. یا حداقل دروسی را تدریس کنید که خودتان از خواندن آن دروس لذت می برید. در ادامه انواع راهکارهای مختلف جذب شاگرد را امتحان کنید. اگر آگهی تدریس ثبت می کنید در متن آگهی بهترین رزومه خودتان را ارائه دهید (مقاله چگونه برای تدریس خصوصی تبلیغ کنیمرا بخوانید). با آموزشگاهها و موسسات مختلف تماس بگیرید. برای خودتان سایتیا وبلاگی را اندازی کنید. در روزنامه تبلیغ کنید. و .... . در نهایت بهترین تدریس خودتان را ارائه دهید. بر دروس تدرسی خودتان کاملا مسلط باشید. به کار تدریس متعهد باشید و برای نتیجه گرفتن شاگردهایتان برنامه داشته باشید. اگر شاگردهای شما ببینند و حس کنند که نتیجه گرفتن انها برای شما مهم است، تمام کلاسهایشان را با شما بر می دارند. از ارائه فرمولهای عجیب غریب و ... در کلاسهای خصوصی اجتناب کنید. جزوه کلاسی را ملاک قرار دهید و طوری درس را ارائه نمائید که شاگرد شما به صورت مفهومی درس را یاد بگیرد و در کنار آن در امتحان هم نتیجه خوبی بگیرد. با سوال پرسیدن حین تدریس و دادن تمرین به شاگردهایتان روند یادگیری انها را چک کنید و به نتیجه گرفتن آنها کمک نمائید. اگر اکثریت شاگردهای شما نتیجه مورد نظرشان را بگیرند درآمد شما هم از کار تدریس بیشتر و بیشتر خواهد شد. شاگردهای شما، شاگردهای دیگری به شما معرفی خواهند کرد.
درآمد مدرسین تدریس خصوصی:همانطور که گفته شد، درآمد مدرسین تدریس خصوصی مقدار ثابتی ندارد. در مرحله اول به خود مدرس بستگی دارد. بعضی از مدرسین با سابقه و مجرب ممکن است بیش از 10 یا 20 برابر یک مدرس تازه کار درامد داشته باشند. بعضی از مدرسین برای یک جلسه تدریس خصوصی 1 ساعت و نیم مبلغ 20 هزار تومان را ممکن است دریافت کنند و تعدادی از مدرسین برای همان یک ساعت و نیم مبلغ 200 هزارتومان! درآمد مدرسین به عوامل مختلفی بستگی دارد. در شهرهای بزرگ چون توانمالی مردم بالاتر بوده و در کل هزینه ها هم بالاتر می باشد، درامد مدرسین وهزینه کلاسهای تدریس خصوصی هم بیشتر است. از طرفی درآمد مدرسین تدریس خصوصی به عواملی همچون سابقه تدریس مدرس، مدرک تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل ودروسی که تدریس می کند بستگی دارد. کیفیت کار تدریس مدرسین هم بر روی درآمد انها بسیار تاثیر گذار است. اگر شما خوب تدریس کنید و جایگزین کردن شما سخت باشد، قیمت کلاسهای خصوصی را خودتان تعیین خواهید کرد. بنابراین اگر مدرسی درامد بالایی دارد در مرحله اول و در ابتدای کار همین ذهنیت و هدف را داشته است که درآمد بالایی کسب کند و در ادامه برای رسیدن به هدف خودش، کارهای لازم را انجام داه است. اگر بخواهید از تدریس خصوصی درآمد بالایی داشته باشید، باید عالی تدریس کنید، روش های مختلف جذب شاگرد را امتحان کنید، دروسی را تدریس کنید که هزینه تدریس آنها بالاتر است و در حفظشاگردهایتان و به نتیجه رساندن آنها تلاش کنید. فعالیت در زمینه تدریس خصوصی دروس کنکوری درامد بسیار خوبی دارد. البته دانش آموزان و دانشجویان ووالدین انها بسیار سخت اعتماد می کنند. چون نتیجه گرفتن در کنکور برای افراد بسیار مهم است و به نسبت قبولی در امتحانات تاثیر بسیار بیشتری در زندگی افراد دارد، بنابراین در انتخاب مدرس تدریس خصوصی کنکور بسیار دقت و وسواس وجود دارد. اگر می خواهید در زمینه تدریس خصوصی کنکور فعالیت داشته باشید و درآمد بسیار بالایی کسب کنید باید متمایز وعالی باشید و در رزومه خودتان مواردی را ارائه دهید که دانش اموزان و دانشجویان و یا والدین آنها بتوانند به شما اعتماد کنند. اگر در کار تدریس وتدریس خصوصی خوب عمل کنید، در هر زمینه ای که فعالیت دارید و هر درس و رشته ای را که تدریس می کنید می توانید درآمد بالایی کسب نمائید. اگر به کار خودتان تعهد داشته باشید و برای نتیجه گرفتن و آموزش شاگردهایتان با جدیت تلاش کنید، مطمئنا درآمد شما روز به روز بیشتر و بیشتر خواهد شد. درآمد مدرسین تدریس خصوصی، بیشتر از هر عامل دیگری به خود مدرس بستگی دارد.
برای شروع فعالیت در زمینه تدریس خصوصیباید دروسی که می خواهید تدریس کنید را انتخاب نمائید. دروسی را انتخاب کنید که در مرحله اول خودتان بر آنها مسلط هستید و آن دروس را به صورت عالیبلد هستید. در ضمن، از بین دروسی که به انها علاقه دارید دروسی را برای فعالیت در زمینه تدریس خصوصی انتخاب نمائید که متقاضی بیشتری دارند. دروسی مانند ریاضی، زبان، فیزیک و دروس تخصصی رشته های فنی مهندسی برای تدریس خصوصی متقاضان زیادی دارند. همچنین، اگر در زمینه تدریس خصوصی زیست، تدریس خصوصی دروس کنکوری و ریاضی و فیزیک کنکور فعالیت داشته باشید، می توانید درآمد بالایی از کار تدریس بدست آورید. تدریس خصوصی زباندر صدر نتایج قرار دارد و اگر در زمینه آموزش زبان فعالیت داشته باشید و خوب تدریس کنید می توانید درامد خوبی بدست اورید. برای شروع فعالیت در زمینه تدریس خصوصی بهتر است دروسی را تدریس کنید که کاملا بر آنها تسلط دارید. فرض کنید آموزشگاه یا موسسه تدریس خصوصیشاگردی را به شما معرفی کند. اگر در همان یکی دو جلسه اول نخواهند که کلاسهای تدریس خصوصی ادامه پیدا کند، همان آموزشگاه هم شاگردهای دیگری به شما معرفی نخواهد کرد. چون درامد خودشان و اینکه متقاضیان تدریس و مستریانشان راضی باشد برایشان از رضایت شما مهمتر است. در حالت دیگر، اگر به عنوان مثال از طریق ثبت آگهی و تبلیغات تدریس خصوصی در همین سایت (ایرانمدرس) شاگردی جذب کنید و در همان یکی دو جلسه اول آنقدر خوب عمل نکنید که خواهان ادامه پیدا کردن جلسات باشند، در نهایت نمی توانید درامد خوبی از کار تدریس بدست آورید. بنابراین اگر قصد دارید کار تدریس خصوصی را شروع کنید و در آغاز راه هستید، از همین ابتدای کار کیفیت را در سرلوحه کار خودتان قرار دهید و بسیار عالی تدریس کنید.
اگر به تدریس علاقه دارید شروع کنید.شاید بهتر بود این مورد را قبل از همه ی موارد دیگر مطرح می کردیم. همانطور که گفته شد همه می توانند تدریس کنند و شاید بسیاری از افراد چون کار دیگری ندارند و حرفه دیگری بلد نیستند به تدریس و تدریس خصوصی روی می آورند. شما که در شروع کار هستید این کار را نکنید. اگر واقعا به تدریس خصوصی علاقه دارید این کار را شروع کنید. افرادی که به کارشان علاقه مند هستند همیشه موفق تر خواهند بود. اگر مثلا در زمینه صنعت و کارهای صنعتی استعداد و علاقه بیشتری دارید به آن سمت حرکت کنید. حداقل دروسی را تدریس کنید که به آنها علاقه دارید. اگر می خواهید از تدریس خصوصی درآمد بالایی داشته باشید تنها هنگامی این کار را شروع کنید و آن را ادامه دهید که به آنعلاقه مند باشید.
در ابتدای کار انتظار زیادی نداشته باشید. همانطورکه می دانید هر کاری در شروع آن ممکن است درآمد بالایی نداشته باشد. شما هم ممکن است در ابتدای راه از کار تدریس خصوصی درآمد خیلی خوبی نداشته باشید. اگر خوب تدریس کنید و عملکرد خوبی داشته باشید، به تدریج شاگردهایتان در ترمهای اینده هم دوباره با شما تماس می گیرند و تعداد شاگردهایتان بیشتر و بیشتر خواهد شد. در ابتدای کار شاگردهایی ندارید که بخواهید دوباره برای انها کلاس برگزار کنید و تمامی شاگردهایتان را باید برای اولین بار جذب نمائید. خوب ممکن است در ابتدای کار شاگردهای زیادی نداشته باشید و درامدتان هم خیلی بالا نباشد. در این حالت باید مداومت به خرج دهید و بر روی بهتر کردن عملکرد خودتان متمرکز باشید. روشهای مختلف جذب شاگردرا به صورت مداوم امتحان کنید و تلاش کنید همین شاگردهایی که دارید را هم کاملا راضی نگه دارید و به نتیجه گرفتن آنها کمک کنید. اگر شما با تعهد و علاقه تدریس کنید و روشهای مختلف جذب شاگرد را به صورت مداوم امتحان کنید وتلاشتان راضی نگه داشتن و نتیجه گرفتن شاگردهایتان باشد، به تدریج درامد شما از تدریس خصوصی بیشتر و بیشتر خواهد شد.
چگونه تعداد شاگردهای خودم را افزایش دهم؟ درمورد روشهای مختلف جذب شاگرد توضیحات کافی ارائه شد و در مقالاتی که در همین سایت ارائه شده است هم می توانید در این زمینه بیشتر مطالعه کنید. اگردر حال حاضر تعداد مشخصی شاگرد خصوصی دارید، برای افزایش تعداد شاگردهایتان می توانید راهکارهای مختلفی را پیش بگیرید. مطمئن ترین راهکار برای افزایش تعداد شاگردها و کسب درآمد بیشتر از تدریس خصوصی "خوب تدریس کردن"است. اگر خوب تدریس کنید و شاگردهایتان را به نتیجه ای که مد نظر دارند برسانید، هم همین شاگردها دوباره برای سایر درسهایشان با شما تماس می گیرندو هم دوستان، همکلاسی ها و آشنایانشان را به شما معرفی خواهند کرد. اگر بهکار تدریس و تدریس خصوصی متعهد باشید و تنها دغدغه شما نتیجه گرفتن شاگردهایتان باشد به تدریج شاگردهای بیشتر و بیشتری خواهید داشت. روشهای دیگری هم برای افزایش تعداد شاگردهایتان وجود دارد. بیشتر و بهتر تبلیغ کنید. در همین سایت تبلیغ تدریس خصوصی خودتان را ویژه کنید. کارت خودتان رابه شاگردهای فعلیتان بدهید و از آنها بخواهید به دوستانشان بدهند. ایمیل دوستان شاگردهایتان را از آنها بگیرید و ایمیل برای جذب شاگرد ارسال کنید و..... .
اینکه آیا کار تدریس خصوصی بازارکار خوبی داردو می توانید روی آن به عنوان یک شغل پاره وقت و یا حتی تمام وقت حساب کنیدبه خودتان بستگی دارد و به کارهایی که انجام می دهید. درامدی که هر کدام از مدرسین تدریس خصوصی بدست می آورند به عوامل زیادی بستگی دارد. در مرحله اول ذهنیتی که خودتان دارید مهم است. شاید شما هم در مورد قانون باورها شنیده باشید. اگر شما سقف مشخصی برای درآمد خودتان در ذهن دارید در نهایت به همان سقف درآمد خواهید رسید. اگر باور دارید که درامد 3 میلیون تومان درماه رویایی است و این سقف را برای خودتان در نظر گرفته اید، در نهایت پس از تلاش و کوشش زیاد به همین رقم خواهید رسید. کار خوبی که می توانید انجامدهید این است که همین مبلغی که الان در ذهن دارید و حدس می زنید برای شما قابل دستیابی است را فعلا به عنوان هدف خودتان در نظر بگیرید و بعد که به آن رسیدید هدف خودتان را بالاتر ببرید. پس همانطور که گفته شد، در مرحله اول میزان درامد شما از تدریس خصوصی و یا هر کاردیگری به ذهنیت شما بستگی دارد. فکر می کنید چقدر می توانید از کار تدریس درآمد بدست آورید. برای این ترم و یا ترم بعد آن را بر روی کاغذ بیاورید (مثلا: درآمد این ترم من از تدریس خصوصی در مجموع 6 ماه 20 میلیون تومان است) و برای رسیدن به آن تلاش کنید. برای ترمهای بعد می توانید این رقم را افزایش دهید. مثلا 25 درصد میزان درآمد خودتان را افزایش دهید. توجه کنید میزان درامد شما از تدریس خصوصی و یا هر کار دیگری بیشتر به ذهنیت و درون شما بستگی دارد تا عوامل بیرونی.
همانطور که گفته شد، رمز موفقیت در تدریس و تدریس خصوصیداشتن شاگردهای موفق و راضی است. اگر می خواهید خودتان در کار تدریس موفق باشید کاری کنید که شاگردهایتان در درس و تحصیل موفق باشند. وقتی شما به کار تدریس و به نتیجه گرفتن شاگردهایتان احساس تعهد می کنید، این احساس تعهد در تمامی گفتار و کلمات شما خودش را نشان می دهد و شاگردهایتان و والدین آنها این را درک می کنند و به شما اعتماد خواهند کرد. دقت کنید که در همه ی روابط اعتماد حرف اول را می زند. اگر شاگردهای شما به شما اعتماد کنند دیگر حاضر نخواهند بود با مدرس دیگری کلاس داشته باشند. اگر شاگردهای شما موفق و راضی باشند، ترمهای بعد برای دروس دیگرشان هم با شما تماس خواهند گرفت و حتی فامیل، دوستان و آشنایانشان را هم به شما معرفی خواهند کرد. در کار تدریس خصوصی حفظ شاگرداگر از جذب شاگردهای جدید مهمتر نباشد کم اهمیت تر نیست. در هر کاری وقتی شما درآمد خوبی خواهی داشت که مشتری های شما (که در کار تدریس خصوصی همان شاگردهای شما هستند) دوباره برای دریافت خدمات پیش شما برگردند. در کنار تلاش برای جذب شاگردهای بیشتر و گسترش فعالیت خودتان در زمینه تدریس خصوصی وامتحان کردن انواع روشهای جذب شاگرد، باید خیلی حواستان به شاگردهای فعلی هم باشد و رضایت انها را به صورت کامل کسب کنید.
نکات مهم برای کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی:برای شروع و گسترش فعالیت خودتان در زمینه تدریس خصوصی در ادامه نکات مهمیگفته می شود. در قدم اول اگر به کار تدریس خصوصی علاقه دارید در این زمینهفعالیت کنید. اگر تدریس را دوست دارید و از آن لذت می برید در نهایت در انموفق هم خواهید بود. ممکن است شخصی بیشتر از انکه به کارهای آموزشی و تدریس علاقه داشته باشد از فعالیت در زمینه کارهای پژوهشی بیشتر لذت ببرد ویا کارهای صنعتی را بیشتر دوست داشته باشد. ممکن است شخصی کلا با درس و دانشگاه میانه خوبی نداشته باشد و از سر اجبار و بیکاری بخواهد به سمت تدریس روی بیاورد. در این حالتها کار تدریس خصوصی برای شما مناسب نیست و بهتر است کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که دروسی را تدریس کنید که خودتان در دوران دانشجویی و دانش اموزی در آن دروس خوب بوده اید و یا اگر در حال حاضر دانشجو هستید در آن دروس عملکرد خوبی دارید. دروسی را تدریس کنید که بیشتر به آنها علاقه دارید.
با توجه به مطالب گفته شده برای موفقیت در کار و شغل تدریس خصوصی موارد زیر می تواند کاملا موثر باشد:

1- دروس تدریسی خودتان را درست انتخاب کنید به گونه ای که هم خودتان به آن دروس علاقه مند باشید و هم متقاضی زیادی برای آن دروس وجود داشته باشد.

2- روشهای مختلف جذب شاگرد خصوصی را امتحان کنید (از جمله ثبت تبلیغات تدریس در ایران مدرس) و با حفظ رضایت شاگردهای قبلی خودتانسعی کنید ترمهای بعد هم با انها کلاس داشته باشید.

3- بر دروس تدریسی خودتان کاملا مسلط باشید و به تدریج بهتر و بهتر شوید. اجازه ندهید اطلاعات شما و روش تدریس شما قدیمی و کم بازده گردد.

4- به کار تدریس متعهد باشید و با ایجاد تمایزهای مثبت سعی کنید منحصر به فرد شوید و شاگردهای شما هیچ وقت به فکر جایگزین کردن شما نباشند.

در پایان این نکته را به خاطر داشته باشید که در کار تدریس خصوصی وظیفه شما هدایت شاگردهایتان به سمت موفقیت و به نتیجه رساندن انها است. ارائه درس و تدریس در کلاس فقط بخشی از کار می باشد.

به منظور کسب درآمد بالاتر از کار تدریس خصوصی موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

1- روشهای مختلف جذب شاگرد را امتحان کنید. تنها به یکی دو روش اکتفا نکنید و از همه ی روشهای موجود استفاده نمائید.

2- دروس تدریسی خودتان را با دقت انتخاب کنید. دروس تدریسی شما باید پرمتقاضی باشد و خودتان به ان دروس علاقه داشته باشید.

3- حتما آگهی و تبلیغات تدریس خودتان را در همین سایت (ایران مدرس) ثبت کنید. برای جذب شاگرد کاملا موثر است.

4- متن آگهی تدریس خودتان را تا جایی که می توانید کامل بنویسید. متن آگهی کاملتر و قانع کننده تر = جذب شاگرد بیشتر

5- بر دروس تدریسی خودتان به صورت کامل مسلط باشید. به صورت مداوم مطالعه کنید و روشهای تدریس بهتر را آموزش ببینید.

6- کلاسهای نیمه خصوصی برگزار کنید. کلاسهای نیمه خصوصی برای شما و شاگردهایتان به لحاظ مالی به صرفه تر و بهتر است.

7- زمان کلاسها را از 1 و نیم ساعت به 2 ساعت افزایش دهید و به تناسب مبلغ بالاتری درخواست کنید.
کار تدریس و تدریس خصوصی اگر به آن علاقه داشته باشید و در زمینه اموزش دروسی فعالیت کنید که خودتان از تدریس و یادگیری و آموزش دادن آنها لذت می برید می تواند به عنوان یک کار پاره وقت و تمام وقت کاملا برای شما درآمدزا باشد. توصیه می شود در صورتی در این زمینه فعالیت کنید که واقعا به تدریس علاقه مند هستید ویا حداقل دروسی را انتخاب کنید که خودتان در ایام تحصیل از یادگیری آنها لذت می بردید و نمرات خوبی هم در این دروس گرفته اید. البته نکته ای که وجود دارد این است که ممکن است هر درسی که شما به آن علاقه دارید بازار کارخوبی برای تدریس خصوصی نداشته باشد و افراد زیادی متقاضی تدریس آن نباشند.در نهایت باید به سمت فعالیت در زمینه آموزش دروسی حرکت کنید که هم خودتانتا حد زیادی به تدریس آنها علاقه دارید و هم مقتاضیان زیادی برای تدریس آندروس وجود داشته باشد. از دروسی که برای آموزش خصوصی آنها متقاضیان زیادی وجود دارد می توان به ریاضی، فیزیک، هندسه، حسابان، حساب دیفرانسیل و انتگرال، ریاضیات گسسته، هندسه تحلیلی، جبر و احتمال، فیزیک متوسطه، کنکوریو فیزیک عمومی 1 و 2 دانشگاهی، فیزیک هالیدی، ریاضی عمومی 1 و 2، زبان انگلیسی،فرانسه و آلمانی، تدریس خصوصی آیلتس و تافل، آموزش دروس دانشگاهی رشته هایفنی و مهندسی، عربی و زیست شناسی، آموزش انواع نرم افزارهای تخصصی، آموزش کامپیوتر، تدریس موسیقی، گیتار و پیانو، تدریس دروس کنکوری و .... اشاره کرد. البته در رشته ای که خودتان در مقطع دانشگاه تحصیل کرده اید هم ممکن است دروسی وجود داشته باشد که برای تدریس خصوصی متقاضی بالایی داشته باشد ودر این لیست ذکر نشده باشد.
منبع: ایران مدرس (استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به ایران مدرس مجاز است)
(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته دوم دی 1397 هفته اول دی 1397 هفته سوم آذر 1397 هفته اول آبان 1397 هفته سوم مهر 1397 هفته اول مهر 1397 هفته دوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته دوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397 هفته چهارم خرداد 1397 هفته سوم خرداد 1397 هفته دوم خرداد 1397 هفته اول خرداد 1397 هفته چهارم اردیبهشت 1397 هفته سوم اردیبهشت 1397 هفته دوم اردیبهشت 1397 هفته اول اردیبهشت 1397 هفته چهارم فروردین 1397 هفته سوم فروردین 1397 هفته دوم فروردین 1397 هفته اول فروردین 1397 هفته سوم اسفند 1396 هفته اول اسفند 1396 هفته چهارم بهمن 1396 هفته سوم بهمن 1396 هفته دوم بهمن 1396 هفته اول بهمن 1396 هفته چهارم دی 1396 هفته سوم دی 1396 هفته دوم دی 1396 هفته اول دی 1396 هفته چهارم آذر 1396 هفته سوم آذر 1396 هفته دوم آذر 1396 هفته اول آذر 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته چهارم مهر 1396 هفته سوم مهر 1396 هفته دوم مهر 1396 هفته اول مهر 1396 هفته سوم شهریور 1396 هفته دوم شهریور 1396 هفته اول شهریور 1396 هفته چهارم مرداد 1396 هفته سوم مرداد 1396 هفته دوم مرداد 1396 هفته اول مرداد 1396 هفته چهارم تیر 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته اول تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته دوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته چهارم اردیبهشت 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته دوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته سوم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته اول اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم بهمن 1395 هفته دوم بهمن 1395 هفته اول بهمن 1395 هفته چهارم دی 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته اول دی 1395 هفته چهارم آذر 1395 هفته سوم آذر 1395 هفته دوم آذر 1395 هفته اول آذر 1395 هفته چهارم آبان 1395 هفته سوم آبان 1395 هفته دوم آبان 1395 هفته اول آبان 1395 هفته چهارم مهر 1395 هفته سوم مهر 1395 هفته دوم مهر 1395 هفته اول مهر 1395 هفته چهارم شهریور 1395 هفته سوم شهریور 1395 هفته دوم شهریور 1395 هفته اول شهریور 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته سوم مرداد 1395 هفته دوم مرداد 1395 هفته اول مرداد 1395 هفته چهارم تیر 1395 هفته سوم تیر 1395 هفته دوم تیر 1395 هفته اول تیر 1395 هفته چهارم خرداد 1395 هفته سوم خرداد 1395 هفته دوم خرداد 1395 هفته اول خرداد 1395 هفته سوم اردیبهشت 1395 هفته دوم اردیبهشت 1395 هفته اول اردیبهشت 1395 هفته چهارم فروردین 1395 هفته سوم فروردین 1395 هفته دوم فروردین 1395 هفته اول فروردین 1395 هفته چهارم اسفند 1394 هفته سوم اسفند 1394 هفته دوم اسفند 1394 هفته اول اسفند 1394 هفته چهارم بهمن 1394 هفته سوم بهمن 1394 هفته دوم بهمن 1394 هفته اول بهمن 1394 هفته چهارم دی 1394 هفته سوم دی 1394 هفته دوم دی 1394 هفته اول دی 1394 هفته چهارم آذر 1394 هفته سوم آذر 1394 هفته دوم آذر 1394 هفته اول آذر 1394 هفته چهارم آبان 1394 هفته سوم آبان 1394 هفته دوم آبان 1394 هفته اول آبان 1394 هفته چهارم مهر 1394 هفته سوم مهر 1394 هفته دوم مهر 1394 هفته اول مهر 1394 هفته چهارم شهریور 1394 هفته سوم شهریور 1394 هفته دوم شهریور 1394 هفته اول شهریور 1394 هفته چهارم مرداد 1394 هفته سوم مرداد 1394 هفته دوم مرداد 1394 هفته اول مرداد 1394 هفته سوم تیر 1394 هفته دوم تیر 1394 هفته اول تیر 1394 هفته چهارم خرداد 1394 هفته دوم خرداد 1394 هفته اول خرداد 1394
موضوعات
تدریس خصوصی (577) دانلود سوال و جزوه (154) موفقیت در تحصیل (71) تور کیش آذر 94 (1) بدون موضوع (88)
صفحه ها
فیدها
آگهی رایگان
آگهی رایگان تور کیش تور کیش سال 95 برق صنعتی آگهی ثبت شرکت تابلو تبلیغاتی دیزل ژنراتور
تدریس خصوصی ریاضی
تدریس خصوصی ریاضی مدرسین تدریس ریاضی تدریس خصوصی فیزیک سایت تخصصی تبلیغ تدریس ریاضی
تدریس خصوصی
تدریس خصوصی در ایران مدرس تدریس خصوصی زبان انگلیسی تدریس خصوصی فرانسه تدریس خصوصی زبان آلمانی تدریس خصوصی شیمی تدریس خصوصی عربی تدریس برق تدریس خصوصی زیست کنکور آموزش خصوصی تری دی مکس مدرسین تدریس خصوصی فیزیک سایت تدریس خصوصی تدریس خصوصی زیست شناسی تدریس خصوصی فیزیک هالیدی تدریس خصوصی آمار مقالات و مطالب تدریس خصوصی سایت تدریس خصوصی ریاضی اساتید خصوصی مقاومت مصالح دکتر سیروان محمدی گروه مکانیک دانشگاه کردستان معلم خصوصی ریاضی فیلم تدریس خصوصی معلم خصوصی فیزیک لیست مدرسین شیمی تدریس خصوصی آمار معلم خصوصی حسابداری
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 210775
تعداد نوشته ها : 807
تعداد نظرات : 15
X