تدريس خصوصي
چگونه خوب امتحان بدهیم و در امتحانات با نمره خوب قبول شویم؟
 چگونه خوب امتحان بدهیم و در امتحانات با نمره خوب قبول شویم؟ - سر جلسه امتحان یک بار به طور کامل سوال های امتحان را بخوانید. عجله نکنید. اول همه ی سوالها را بخوانید و بعد سوالی را جواب دهید که برایتان مهم تر است و ارزش بیشتری دارد.
یک اشتباه: مطالعه ناکافی موضوعات درسی: در زمان مرور مطالب امتحان، دانشجویان در موردمنابع امتحانی گزینشی رفتار می‌کند و برخی قسمت‌ها را انتخاب کرده و آن رابه خاطر می‌سپارند و برخی دیگر را اصلا مطالعه نمی‌کنند در حالی که دانشجویان باید دروس را کامل مطالعه کنند. همچنین نباید خواندن منابع را بهچند روز قبل از امتحان موکول کنید.
اگر چند ساعت مداوم و بدون وقفه‌ای برای استراحت کردن درس بخوانید نه تنها مفید نبوده بلکه برای حافظه کوتاه‌مدت شما مشکل بیشتری پیش می‌آید. به جای اینکه در یک مدت‌کوتاه مغز خود را از حجم انبوهی اطلاعات پُر کنید، مطالعه خود را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید و از این قسمت‌ها یادداشت بردارید. وقتی هر بخش را به پایان بردید سپس یادداشت‌ها را مرور کنید تا مطالب خوانده شده در ذهن شما باقی بمانند. ورزش بهترین راه برای کاهش استرس و آزاد کردن انرژی حاصل از نشستن و درس خواندن است. فقط به خاطر داشته باشید که بین بخش‌های مطالعه خود وقفه زیادی نیندازید تا از مطالب دور نشوید. در شروع کار اگر به مطالعه بی میل هستید سعی کنید اشتیاق به آن را در خود تقویت کنید برای این کار کتابتان را به چند بخش تقسیم نموده و هر روز بخشیرا مطالعه کنید انباشته نمودن درسها برای شب امتحان باعث ایجاد استرس و اضطراب در شما شده و نتیجه دلخواه عاید نخواهد شد. کتابهای درسی خودتان را با دقت بخوانید. در هر صورت جزوه های خلاصه شده و نکات امتحانی هم می تواند مفید باشد. در بخش دانلود وب سایت ایران مدرس جزوه های خلاصه شده و نمونه سوالات امتحانی برای دروس مختلف وجود دارد و میتوانید از آنها استفاده کنید.
 1- به صورت منظم در کلاسهای مدرسه و دانشگاه شرکت نمائید.
2- در صورت لزوم در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی، تدریس خصوصی فیزیک و آموزش خصوصی سایر دروس شرکت کنید.
3- خواندن و مطالعه دروس را به شب امتحان موکول نکنید.
شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی هم می تواند مفید و موثر باشد. در کلاسهای تدریس خصوصیریاضی می توانید سوال بپرسید و مطالب را به خوبی یاد بگیرید. البته حتما باید خودتان هم درس را بخوانید و تمرین حل کنید. بعد از کلاسهای تدریس ریاضی و جلسات تدریس خصوصی ریاضی درس را مرور کنید و تمرینهای حل شده را یکبار دیگر خودتان حل کنید. تمرینها را برای خودتان توضیح دهید و تشریح نمائید.
در مرحله اول برای موفقیت در امتحانات نهایی باید در طول ترم درس را بخوانید (البته اگر الان که دارید این مقاله را می خوانید پایان ترم است در این مورد دیگر نمی توان کاری کرد). درس خواندن در طول ترم به موفقیت شما در امتحانات و امتحانات نهایی کمک زیادی می کند. با درس خواندن در طول ترم، به جای شب امتحان، مطلببهتر برایتان جا افتاده و تمرینها و مسائل بیشتری را حل خواهید کرد. برای موفقیت در امتحانات و امتحانات نهاییدر مرحله اول باید خود کتاب درسی را خوب یاد بگیرید. یعنی قبل از اینکه سراغ حل تمرین و مسئله بروید و قبل از اینکه از کتابهای کمک درسی استفاده کنید، باید متن کتاب درسی را خوب بفهمید و متوجه شوید.
برنامه ریزی داشته باشید. در طول ترم درس بخوانید. اجازه ندهید درسها بر روی هم انباشت شود کهاگر این اتفاق بیافتد در ایام امتحانات کارتان سخت خواهد شد. در طول ترم که درس می خوانید جزوات خلاصه ای یادداشت کنید تا در ایام امتحانات دوباره آنها را مرور کنید. با علاقه درس بخوانید و هدف خودتان را مشخص کنید. مثلا سعی کنید این ترم به نسبت ترمهای قبل نیم نمره معدل کل خودتان را افزایش دهید. در هر کاری که بخواهید موفق شوید باید با علاقه و انگیزه ی بالا به آن بپردازید.

به منظور برنامه ریزی برای امتحانات نهایی نکات زیر را در نظر داشته باشید:
1- برنامه ریزی را با توجه به عادتهای مطالعه خودتان در نظر بگیرید. اگر صبح بهتر می توانید مطالعه کنید، در برنامه ریزی خودتان ساعتهای صبح را برای مطالعه در نظر بگیرید.
2- برنامه ریزی شما برای امتحانات نهایی باید منعطف باشد. تا جایی که می توانید به برنامه پایبند باشید ولی در عین حال اگر برنامه ریزی شما ایرادی داشت آن را برطرف کنید و ادامه دهید.
3- داشتن هر برنامه ای از بی برنامه گی بهتر است. حتما با برنامه پیش بروید. می توانید برنامه را در ذهن خودتان داشته باشید ولی اگر برنامه را بر روی کاغذ بیاورید بازدهی و اثر بخشی ان چندین برابر می شود.
اگر هنوز فارغ التحصیلنشده اید و کلاسهای فیزیک مدرسه یا کلاسهای خصوصی فیزیک را دارید، مرور درس بعد از کلاس را فراموش نکنید. ابتدا سعی کنید درس را یاد بگیرید سپس سراغ تست زدن بروید. البته خیلی وقتها بعضی از قسمتهای درس را که حین تدریسفیزیک توسط معلم یا مدرس خصوصی فیزیک خود یاد نگرفته اید، حین تست زدن متوجه خواهید شد. تست زدن خودش به فهمیدن درس کمک می کند ولی قبل از خواندندرس سراغ تست زنی نروید. با برنامه ریزی درس بخوانید.داشتن هر برنامه ای از بی برنامگی بهتر است. تمام افراد موفق برنامه ریزی دارند. بهتر است برنامه ریزی خودتان را روی کاغذ بیاورید و به مرور آن را اصلاح کنید. اگر برنامه شما کامل اجرا نشد ایرادی ندارد. برنامه خودتان را کم کم بهتر و بهتر کنید و از آن دست نکشید. برای کسب اطلاعات در زمینه برنامه ریزی مقاله برای موفقیت در تحصیل و کنکور چگونه برنامه ریزی کنیم؟ را بخوانید.
در ایام امتحانات عالی عمل کنید. هرچند که نباید دروس را به ایام امتحانات موکول کنید و در طول ترم باید درس بخوانید، ولی به هر حال در ایام امتحانات هم باید کارهایی انجام دهید تا احتمال موفقیت شما افزایش یابد. در ایام امتحانات دروس را مرور نمائید و رفع اشکال کنید. در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصی برای رفع اشکال و جمعبندی دروس استفاده نمائید.
در کلاسهای تدریس مدرسه و یا کلاسهای تدریس خصوصی فقط حضور فیزیکی نداشته باشید. بلکه در اینکلاسها فعال باشید و با انگیزه و علاقه به مطالبی که ارائه می گردد گوش دهید. بعضی از دانشجویان و دانش آموزان فقط در کلاس حضور دارند و اگر آخر کلاس از آنها بپرسید که در چه زمینه ای تدریس یا صحبت شده است چیزی بلد نیستند. در کلاسهای گروهی و یا جلسات تدریس خصوصی جزوه یادداشت نموده و مهمترین نکاتی که به نظرتان می رسد را در جزوه خودتان بنویسید. جزوه خودتانبه نسبت جزوه سایر همکلاسی هایتان بهتر و مناسب تر است. در کلاس تدریس خصوصی یا کلاسهای گروهی سوال بپرسید و اشکالاتی که دارید را مطرح نمائید. اگر می خواهید در امتحانات موفق شوید،خواندن دروس را به ایام امتحانات موکول نکنید. اگر می خواهید در امتحانات نمره خوبی و حتی نمره 20 کسب کنید، در طول ترم درس بخوانید در کلاسهای تدریس مدرسه یا دانشگاه و در صورت لزوم کلاسهای خصوصی شرکت کنید. بعد از کلاسها درس را مرور کنید و تمرین و مسئله حل نمائید. در کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی فعال باشید، جزوه یادداشت کنید و سوال بپرسید. برای موفقیت در امتحانات هدفی برای خودتان تعیین کنید. مثلا تصمیم بگیرید این ترم معدل شما 19 به بالا باشد و برای تحقق آن تلاش کنید.
برای 20 گرفتن در امتحانات نهایی باید با برنامه ریزی پیش بروید. در طول ترم و حتی درایام امتحانات روی وقت خودتان حساس باشید و برای تمامی زمانهای خودتان برنامه داشته باشید. با انگیزه و هدف و با کمک یک برنامه خوب موفقیت شما در تحصیل حتمی است.
بعد از کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی دروس را مرور کنید. مرور دروس بعد از کلاسهای مدرسه و دانشگاه و کلاسهای خصوصی باعث می شود دروس برای مدت بیشتری در ذهن شما باقی بماند و اگر مطلبی را خوب یاد نگرفته باشید یادداشت کنید تا جلسات بعد بپرسید.
با توجه به مطالب گفته شده، به عنوان جمع بندی می توان گفت رمز موفقیت در درس خواندن و تحصیل این است: تعیین هدف و برنامه ریزی برای رسیدن به آن با تلاش و پشتکار فراوان.این فرمول همیشه جواب می دهد. حتی در سایر جنبه های دیگر زندگی شما هم می تواند مفید و موثر باشد. هیچکس از شما باهوشتر نیست. اگر به عنوان مثال شخصی ریاضی را بهتر از شما بلد است، فقط زمان بیشتری را به آن اختصاص داده است و بیشتر تمرین و مسئله حل کرده است. بنابراین با داشتن انگیزه و هدف و مداومت و تلاش و پشتکاری می توانید در درس و تحصیل و در تمامی جنبه های زندگی موفق باشید.
برای دروسی مانند ریاضی و فیزیک بعد از مطالعه کتاب درسی تمرین و مسئله حل کنید. برای این دودرس حل تمرین و مسئله واقعا لازم است. در صورت تمایل از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی و تدریس خصوصی فیزیک هم استفاده کنید.
برای دروسی مانند ادبیات، زبانانگلیسی، عربی و .... حضور ذهن در جلسه امتحان مهم است. این دروس را هم درطول ترم بخوانید و به صورت مداوم مرور نمائید. خلاصه جزوات کوچکی برای خودتان یادداشت کنید تا در ایام امتحانات از آنها استفاده نمائید.
در کلاس درس مدرسه و دانشگاه حضور فعال داشته باشید. حتما جزوه خودتان را یادداشت کنید و سعی کنید از وقتی که در کلاس سپری می کنید استفاده مفید داشته باشید. سوال بپرسید و اشکالات خودتان را برطرف نمائید.
برایقبولی در امتحان و موفقیت در امتحانات خواندن کتاب درسی را در اولویت قراردهید. تا کتاب اصلی خودتان را مطالعه نکرده اید سراغ کتابهای کمک درسی نروید. کتاب اصلی و جزوه ای که در کلاس یادداشت کرده اید بهترین منابع برایمطالعه هستند.
برای دروسی مانند ریاضی و فیزیک و .... حل تمرین ومسئله بسیار مهم است. در ضمن این دروس برای آموزش به زمان زیادی نیاز دارند. بنابراین تلاش کنید در طول ترم این درسها را بخوانید و به اندازه کافی تمرین و مسئله حل نمائید.
در واقع امتحانات نشانمی دهد که شما در طول ترم چه کار کرده اید و چقدر درس خوانده اید. درست است که برای موفقیت در امتحانات و گرفتن نمره خوب در دروس مختلف مهم است کهدر خود ایام امتحانات هم خوب درس بخوانید و درسها را مرور کنید ولی به هر حال همه ی مطالعه ها و درس خواندن ها را نباید برای ایام امتحانات در نظر بگیرید. دروسی مانند ریاضی و فیزیک که برای یادگیری زمان بر هستند را که اصلا نباید به این ایام موکول کنید. درسهای عومی را می توان در ایام امتحانات جمع کرد ولی دروسی مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و .... را باید در طول ترم بخوانید. در کل افرادی که در درس و تحصیل موفق تر هستند در طول ترمدرسهایشان را می خوانند و در ایام امتحانات مرور می کنند و یا مطالب تکمیلی را مطالعه می کنند. اگر در طول ترم درس خوانده باشید در ایام امتحانات هم کار شما راحت تر خواهد بود و استرس کمتری خواهید داشت. اگر واقعا تصمیم گرفته اید در امتحانات به نسبت ترمهای قبل بهتر عمل کنید و درسها را خوب یاد بگیرید باید در عادتهای درس خواندن خودتان تغییرات اساسی ایجاد کنید. شب امتحانی درس خواندن نمی تواند شما را به موفقیت در درس و تحصیل برساند. اگر معدل بالا و نمرات خوب برایتان مهم است باید در طول ترم درس بخوانید.
میزان موفقیت شما در امتحاناتبه نحوه عملکرد شما در طول ترم در کلاسها و درسهای مختلف بستگی دارد. این تفکر که اگر می خواهید در امتحانات نمرات خوبی بگیرید باید در ایام امتحانات عملکرد خوبی داشته باشید و بسیار زیاد درس بخوانید درست نیست. برای گرفتن نمرات خوب البته در ایام امتحانات هم باید تلاش کنید ولی نتیجه ای که می گیرید بیشتر به این بستگی دارد که در طول ترم چقدر درس خوانده اید. پس به خودتان نظم بدهید و تلاش کنید در طول ترم با برنامه ریزی و پشتکار درس بخوانید. 20 گرفتن در درس ریاضی - مطالعه درس در طول ترم
اگر می خواهید مانند افراد موفق در تحصیل خیلی راحت از پس امتحانات بربیایید و به راحتی تمریناتو مثالها را حل کنید، باید تلاش کنید  زحمت بکشید. موفقیت در هیچ کاری بدون تلاش ممکن نیست. فکر نکنید که افرادی که در امتحانات عملکرد خوبی دارند و نمرات بهتری می گیرند از شما باهوش تر هستند. پشت این نمرات خوب و این تسلط بالا بر درسها تلاش و کوشش و پشتکار وجود دارد. بنابراین فکر اینکه بدون تلاش موفق شوید را از سرتان بدر کنید. می توانید روشهای مطالعه ویادگیری با بازدهی بالا را امتحان کنید ولی به هر حال تلاش و کوشش همواره لازم است.
- در طول ترم در کلاسهای خودتان در مدرسه یا دانشگاه به صورت کامل حضور داشته باشید. با حضور کامل در کلاسهای درس در کمترین زمان درس را یاد می گیرید و از درس عقبنمی افتید. هر جلسه که در کلاسها غیبت کنید جبران آن جلسه خیلی سخت خواهد شد و وقت زیادی می گیرد.

-به خودتان نظم بدهید. نظم برای موفقیت در هر کاری بسیار مهم است. هر چه منظم تر باشید و برنامه منسجم تر و بهتری داشته باشید بهتر به درسهای مختلف می رسید. اگربعضا حال و حوصله درس خواندن نداشتید به این حال و حوصلهاهمیت ندهید و با اراده ی قوی درس خواندن را ادامه دهید.

- برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید. ممکن است ترمهای قبل هم سعی کرده باشید برنامه ریزی کنید ولی بعد از مدتی چون برنامه پیش نرفته است از انجام آن نا امید شده اید و آن را کنار گذاشته اید. داشتن هر برنامه ای از بی برنامگی مفید تر است. برنامه خودتان را اصلاح کنید ولی کنار نگذارید.
چگونه در امتحان ریاضی با نمره خوب قبول شویم؟
- با اراداه ی قوی پیش بروید. مشخص است هر وقت که می خواهید در خودتان تغییر مثبتی ایجاد کنید و کار مثبتی انجام دهید سختی هایی هم در انتظار شماخواهد بود. باید بر این سختی ها غلبه کنید. با هر ترفندی که بلد هستید به برنامه خودتان برگردید و تنبلی نکنید. بر وسوسه ها غلبه نمائید.
برای موفقتیت در تحصیلدر مقطع دانشگاه و برای یادگیری بهتر دروس دانشگاهی باید سعی کنید در طول ترم درس بخوانید و وقت را از دست ندهید. باید در کلاسهای دانشگاه حضور کاملو فعال داشته باشید و جزوه بنویسید. در کلاسها هر سوالی که پیش امد را بپرسید و مشتاق یاد گیری باشید. مثل بسیاری از دانشجویان فقط برای بحث حضورغیاب در کلاس نباشید بلکه در کلاس حاضر باشید که درس را یاد بگیرید. بالاخره شما برای حضور در کلاس وقت می گذارید و همانطور که گفته شده است وقت طلاست. حیف است فقط برای اینکه در لیست حضور غیاب غیبت نخورید در کلاس باشید. هر چه در کلاسهای درس فعالتر باشید و به درس اهمیت بیشتری بدهید سریعتر درس را یاد خواهید گرفت و بعدا  حین مطالعه و مرور درس کار خودتان راحت تر خواهد بود. در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصیاستفاده کنید. مداومت داشته باشید و در طول ترم با برنامه ریزی و پشتکار به پیش بروید. سعی کنید درس خواندن خودتان را در اولویت اول قرار دهید و بانظم و اراده به نسبت ترمهای قبل عملکرد بهتری داشته باشید. همانطور که گفته شد در آینده هم برای موفقیت در بازارکار و برای موفقیت در پیدا کردن یک شغل خوب متناسب با رشته تحصیلی خودتان و یا حتی برای ادامه تحصیل داشتن معدل بالا مهم است. پس سعی کنید با در نظر گرفتن موارد گفته شده هم درسها را خوب آموزش بینید و هم معدل بالایی داشته باشید.
- حل کردن و بررسی نمونه سوالات امتحانیدر ایام امتحانات بسیار مفید است. برای هر درس یکی دو سری سوال امتحانی پیدا کنید و حل کنید. حل کردن نمونه سوالات امتحانی در ایام امتحانات به شما دید خوبی می دهد. به هر حال سوالاتی که قرار است شما هم در امتحان پاسخدهید مشابه همین سوالات امتحانی ترمهای قبل خواهد بود.

چگونه خوب امتحان بدهیم؟

- برای مطالعه بیشتر در زمینه نحوه مطالعه برای امتحانات پایان ترم و میان ترم، چگونگی گرفتن نمره خوب در امتحانات، راهکارهای قبول شدن در امتحانات با نمره خوب و ... مقاله چگونه در امتحانات نهایی 20 بگیریم یا بایدها و نبایدهای شب امتحان را هم مطالعه کنید.

منبع: ایران مدرس
(0) نظر
برچسب ها :
چگونه در امتحان شیمی نمره خوب بگیریم و در کنکور شیمی را بالا بزنیم؟
چگونه در امتحان شیمی نمره خوب بگیریم و در کنکور شیمی را بالا بزنیم؟ - در این بخش در رابطه با نحوه مطالعه درس شیمی برای موفقیت در امتحان و کنکور مطالبی ارائه شده است. در کلاس شیمی به مطالبارائه شده به دقت گوش دهید. به هر حال شما وقتی را در کلاس سپری خواهید کرد. بنابراین سعی کنید از زمان خودتان استفاده بهینه کنید.  درس شیمی را همانند سایر دروس در طول ترم بخوانید. با مطالعه شیمی در طول ترم هم نمره بهتری درامتحان کسب می کنید و هم در کنکور نیز درصد بالاتری کسب خواهید کرد. خواندن شیمی در طول ترم ماندگاری آن را برای شما بیشتر خواهد کرد.
چگونه در آموزش و یادگیری درس شیمی موفق باشیم و در امتحان و کنکور عالی عمل کنیم؟
در کلاسهای شیمی حضور فعال داشته باشید و جزوه خودتان را یادداشت نمائید. مطالب را بهصورت مفهومی یاد بگیرید و نکات مهم را یادداشت نمائید. جزوه های کلاسی شیمی و جزوه هایی که خودتان حین مطالعه، حل تمرین و حین تست زنی یادداشت میکنید در دوران جمع بندی و دوران نزدیک به کنکور بسیار مفید خواهد بود. جزوه ای که خودتان در کلاس شیمی یا حین مطالعه یادداشت می کنید به نسبت جزواتی که از دیگران کپی بگیرید خیلی ارزشمندتر است. چون هم حین یادداشت جزوه خودتان درس را بهتر یاد می گیرید و هم نکاتی که از نظر خودتان مهم استدر جزوه یادداشت می شود. -
مطالعه کنید:روش مطالعه شیمی
از تست های کنکور شیمی که به صورت رایگان در همین سایت ارائه شده است استفاده نمائید. بر روی لینک تست کنکور شیمیکلیک کنید. البته برای موفقیت در کنکور شیمی و کسب درصد بالای شیمی به اینتست ها اکتفا نکنید. بلکه از کتابهای معتبر و تست های کنکورهای سراسری و آزاد شیمی سالها گذشته استفاده نمائید.
تا جایی که می توانید تست کنکور شیمی از کتابهای معتبر بزنید. بعد از شرکت در کلاسهای شیمی، خواندن کتاب درسی و حل تمرین و مسئله، تست زنی مهم و ضروری است.
شیمی را برای کنکور باید مفهومی خواند. درس شیمی نه صد در صد مسئله ای و تحلیلی است و نه به صورت صد در صد حفظ کردنی می باشد.
تستها و سوالاتی که از درس شیمی مطرح می شود ممکن است کاملا مفهومی باشد و یا مسئله ای باشد که برای حل آن باید از روابط ریاضی استفاده نمائید.
مطالب متن درس را کاملا مفهومی بخوانید تا درک درستی از آن داشته باشید. در ادامه، روابط ارائه شده را یاد بگیرید و مثال و مسئله به اندازه کافی حل نمائید.
برای یادگیری کامل درس شیمی و توانایی پاسخگویی کامل به تست های کنکور آن، حل تست های کنکور موضوعی و مجموعه ای نیز بسیار مفید است. 
حتما ببینید: دانلود رایگان تست های کنکور فصول اول تا سوم شیمی 1 اول دبیرستان
درس شیمی یکی از دروس مهم در کنکور است. خصوصا برای رشته های ریاضی و تجربی، اگر در درس شیمی درصد خوبی بزنید می تواند بر روی رتبه کنکور شما تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. اتفاقا درس شیمی به نسبت دروس ریاضی و فیزیک راحت تر است و می توان درصد خوبی در ان کسب کرد و حتی 100 درصد زد. برای کسب درصد بالا در درس شیمی کنکور راهکارهای مختلفی وجود دارد. در مرحله اول باید در کلاسهای تدریس شیمی به صورت کامل حاضر باشید. در کلاسهای تدریسشیمی مدرسه خوب گوش دهید و مطالب را یاد بگیرید. از معلم شیمی خودتان سوالبپرسید و به سوالهایی که دیگران می پرسند هم خوب گوش دهید. جدول تناوبی و فرمولهای شیمیایی را به خوبی یاد بگیرید. برای خودتان جزوه داشته باشید و مهمترین نکات درس شیمی را در آن یادداشت نمائید. در جزوه خودتان هم نکات مهم کلاسهای شیمی، هم نکات مهم تمریناتی که حل کرده اید و هم نکات مهم و کنکوری تست ها را یادداشت نمائید. به صورت مداوم جزوه خودتان را مرور نمائید و تمرین حل کنید و تست بزنید. با برنامه ریزی پیش بروید. برای مرورهای منظم می توانید از جعبه لایتنر استفاده کنید. اگر در درس شیمی اشکال دارید و یا بعضی از فصول را خوب متوجه نمی شوید می توانید از کلاسهایخصوصی شیمی استفاده نمائید (برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه آموزش وتدریس خصوصی شیمی دبیرستان، کنکور و دانشگاه بر روی عبارت تدریس خصوصی شیمیکلیک نمائید). کتاب درسی را برای خودتان ملاک قرار دهید و برای مطالعه درسشیمی از آن استفاده کنید. از کتابهای کمک آموزشی معتبر استفاده کنید. بهترین تست هایی که برای درس شیمی و سایر دروس می توانید بزنید، تست های کنکورهای سراسری گذشته و کنکور آزاد است. اگر این تست ها را زدید بعد می توانید بروید سراغ تست های تالیفی.
مطالعه مفهومی کتاب درسی شیمی: مطالب ارائه شده در کتاب درسی شیمی را با دقت بخوانید سپس به سراغ کتابهای غیر درسی بروید. کتاب درسی شیمی در اولویت قرار دارد.
حل تمرین و مثالهای کافی از درس شیمی: با حل مثال و تمرین کافی درس شیمی، تسلط شما بر آن افزایش می یابد.
موکول نکردن خواندن شیمی به دوران امتحانات: مطالعه درس شیمی را به ایام امتحانات موکول نکنید. شیمی را در شب امتحان نمی توان یاد گرفت. یا اگر بتوانید پاس هم بکنید، برای مقاطع بعد به مشکل می خورید.
مرور درسهای مطالعه شده شیمی در بازه های زمانی مناسب: برای یادگیری و تمامی دروس، از جمله شیمی، مرور بسیار مهم است. مرورهای منظم باعث می شود در جلسه امتحان حضور ذهن کافی داشته باشید. (شیمی تهران)


کتاب درسی شیمی را خوب بخوانید و برای مطالعه آن را در اولویت اول قرار دهید. دومنبع بسیار خوب برای مطالعه یکی جزوه کلاسی و دیگری کتاب درسی شیمی است. بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان شاید سعی می کنند بدون آنکه کتاب اصلی خودشان را مطالعه کرده باشند برای یادگیری بهتر درس شیمی به کتابهای کمک آموزش متوسل شوند. نمی توان گفت که کتابهای کمک آموزشی در کل مفید نیستند ولی به هر حال این کتابها بر مبنای کتاب اصلی خودتان نوشته شده اند و در نتیجه اگر کتاب درسی خودتان را خوب بخوانید و یاد بگیرید از هر کتاب دیگری بی نیاز خواهید شد. جزوه کلاسی هم یک منبع بسیار خوب برای مطالعه است چون هم مهمترین نکات مد نظر معلم و استاد شیمی شما را دارد و هم خلاصه است و مطالعه ان زمان کمتری می برد.
در کلاس شیمی سوال بپرسید. خوبگوش دهید و اگر سوالی برایتان پیش امد بپرسید. اگر برای پرسیدن سوال زمان مناسب نبود گوشه ای از جزوه سوال خودتان را یادداشت کنید تا بعدا بپرسید. اگر از دوستان و همکلاسی هایتان هم سوالی پرسیدند به سوال آنها و پاسخی که معلم و استاد شیمیمی دهد دقت کنید. همین سوال بعدا حین حل تمرین و مسئله و یا حین مطالعه درس ممکن است برای شما هم پیش بیاید. ممکن است در قالب سوالی که پرسیده می شود و پاسخی که به آن داده می شود نکته مهمی را بتوانید یاد بگیرید. خلاصه اینکه هم خودتان سوال بپرسید و هم به سوالهای دیگران خوب گوش دهید.
مطالب دانلودی زیر برای یادگیری بهتر این درس می تواند مفید و موثر باشد.

خلاصه درس ۱ شیمی دهم

خلاصه جزوه درس شیمی عمومی 1-فصل7

دانلود نمونه سوالات امتحانی شیمی 3 سوم دبیرستان


دانلود سوالات کنکوری شیمی 3 کنکورهای سراسری 85 تا 93 به تفکیک فصول


دانلود نمونه جزوه ی درس شیمی پیش دانشگاهی

دانلود نمونه سوالات امتحانی فصل به فصل شیمی 1 دبیرستان

دانلود نمونه سوال امتحانی شیمی سوم تجربی - سری اول

به منظور مشاهده تعداد بیشتر جزوات آموزشی، نمونه سوال امتحانی، خلاصه جزوه، کتاب، تست کنکور و .... برای درس شیمی بر روی عبارت دانلود رایگان سوال و جزوه شیمیکلیک نمائید. علاوه بر موارد ذکر شده در همین سایت مقالات آموزشی زیادی درزمینه نحوه مطالعه درس شیمی، موفقیت در آموزش و تدریس شیمی، یادگیری بهتر این درس و .... ارائه شده است. تعدادی از این مقالات را در ادامه مشاهده میکنید.


چگونه شیمی را برای کنکور بخوانیم

رتبه اول نتایج جستجوی گوگل تدریس خصوصی شیمی

7 راهکار برای کسب نمره عالی در درس شیمی

راهکارهایی برای کسب نمره بالا در درس شیمی

برای مشاهده لیست کامل مقالات مرتبط با چگونگی مطالعه درس شیمی و موفقیت در امتحان و کنکور شیمی و .... بر روی عبارت مقالات آموزشی شیمی کلیک نمائید. برای موفقیت در شیمی کنکور هم مطالعه مقالات زیر می تواند کاملا مفید باشد.


بهترین روش خواندن شیمی برای کنکور

نحوه مطالعه شیمی برای کنکور

باتوجه به مطالب ارائه شده، برای یادگیری بهتر درس شیمی و موفقیت در امتحان ویا کنکور شیمی بهتر است در طول ترم این درس را بخوانید و به ایام امتحاناتکه زمان کمی در اختیار دارید موکول نکنید. در کلاسهای شیمی غیبت نکنید و علاوه براینکه در کلاس حاضر هستید حضور فعالی هم داشته باشید. سوال بپرسید وجزوه بنویسید. به یادگیری درس علاقه نشان دهید و در ردیف های جلوی کلاس بنشینید. برای یادگیری بهتر این درس سعی کنید تمرینات و مسائل زیادی حل کنید و متن کتاب درسی را بادقت بالایی بخوانید. در صورت لزوم از اساتید و مدرسین تدریس خصوصیکمک بگیرید و با در نظر گرفتن مطالب ارائه شده به نسبت ترمهای قبل در درس شیمی نمره بسیار خوبی بگیرید و در کنکور هم این درس را درصد بالایی بزنید.

منبع: ایران مدرس

(0) نظر
برچسب ها :
چگونه در آموزش و یادگیری درس فیزیک و امتحان فیزیک موفق باشیم؟
چگونه در آموزش و یادگیری درس فیزیک و امتحان فیزیک موفق باشیم؟ - در این بخش در رابطه با موفقیت در درس فیزیک و یادگیری بهتر درس فیزیک و چگونگی مطالعه برای قبولی در امتحان فیزیک مطالبی ارائه شده است.  برای آموزش عمقی و مفهومی درس فیزیکو یادگیری بهتر ان و همچنین برای داشتن عملکرد عالی در این درس سعی کنید به صورت مرتب در کلاسهای فیزیک حضور داشته باشید و تنها حضور در کلاس هم برای شما ملاک نباشد بلکه در کلاس فیزیک فعال باشید، جزوه بنویسید و هر سوالی که برای شما پیش امد را بپرسید. قبل و بعد از کلاسها درس را مرور کنید و خواندن فیزیک را به ایام امتحانات موکول ننمائید. فیزیک برای یادگیری به زمان نیاز دارد و در ایام امتحانات زمان کافی برای درک عمیق آن وحل تمرین و مسئله به اندازه کافی وجود ندارد. تمرین حل کنید و در تمام شرایط سعی کنید درس را درک کنید و مفهومی یاد بگیرید. استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک و مقالات اموزشی و جزوه ها و سوالات امتحانی موجود در این وب سایت (ایران مدرس)هم می تواند کاملا مفید باشد. در کلاس در ردیف جلو بنشینید، کتاب درسی را در اولویت قرار دهید و از حل المسائل به درستی استفاده کنید. اگر خواستید از کتاب کمک آموزشی استفاده نمائید، کتاب کمک آموزشی معتبر استفاده کنید. در طول ترم درس بخوانید ولی در ایام امتحانات هم خواندن فیزیک را ادامه دهید و جمع بندی کنید و رفع اشکال نمائید. در این ایام که به مدرس اصلی خودتان دسترسی ندارید در کنار داشتن یک مدرس خصوصی فیزیک خوب می تواند کاملا موثر باشد. راه حلهای مختلف مسائل را یاد بگیرید و درک کنید. بعضا بادوستان و همکلاسی هایتان به صورت گروهی درس بخوانید و از افراد موفق در درس فیزیک مشورت بگیرید.
در کلاس حاضر باشید و گوش دهید و جزوه بنویسید. اتفاقا برای استفاده مفید از کلاس فیزیک نوشتن جزوه بسیار خوب است. چون اگر بخواهید جزوه بنویسید تمرکز بیشتری هم خواهید داشت. برای 20 گرفتن در درس فیزیکعادت به درس خواندن در طول ترم را در خودتان ایجاد کنید. اگر فیزیک را در طول ترم بخوانید مطالب بهتر و مفهومی تر برای شما جا خواهد افتاد. در این حالت فرصت بیشتری برای حل تمرین و مسئله خواهید داشت و با در اختیار داشتن زمان کافی و بدون استرس فیزیک را خواهید آموخت. در ایام امتحانات زمان کافیبرای یادگیری عمقی و مفهومی فیزیک ندارید. بعد از کلاسهای فیزیک درس را مرور کنید. در صورت لزوم از کلاسهای خصوصی فیزیک استفاده نمائید. برای مشاهده لیست مدرسینی که در زمینه آموزش خصوصی فیزیک فعالیت دارند بر روی عبارت تدریس خصوصی فیزیککلیک کنید. برای 20 گرفتن در درس فیزیک باید به صورت کامل بر کتاب درسی مسلط باشید. کتاب را خوب بخوانید و تمرینات و مسائل آن را حل کنید. هر سوالیا اشکالی که داشتید از مدرس و استاد فیزیک و یا مدرس خصوصی فیزیک خودتان بپرسید. برای آنکه در درس فیزیک نمره خوبی بگیرید و حتی 20 بگیرید باید زودتر از دیگران شروع به درس خواندن کنید.
شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک و نمره قبولی بالا در امتحان فیزیکمی تواند با هم مرتبط باشد. البته به این معنی نیست که تمامی افراد برای قبولی در امتحان فیزیک لازم است در کلاسهای خصوصی فیزیک شرکت نمایند ولی بههر حال هر شخصی برای یادگیری بهتر و عمیق تر این درس می تواند از کلاسهای خصوصی استفاده کند. اگر تصمیم دارید از کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک برای گرفتن نمره خوب در این درس استفاده کنید، سعی کنید این کلاسها را در طول ترم داشته باشید و به ایام امتحانات موکول نکنید. البته اگر خودتان درس را بلد هستید و در کلاسهای مدرسه یا دانشگاه حاضر بوده اید و در طول ترم درس فیزیک را خوب خوانده اید و فقط در حد رفع اشکال لازم است از کلاسهای خصوصی استفاده نمائید، در این حالت موکول کردن کلاسهای خصوصی فیزیک به ایام امتحانات اشکالی ندارد. اتفاقا در این حالت استفاده از جلسات تدریس خصوصیبرای جمع بندی و رفع اشکال بسیار مفید بوده و می تواند نتیجه امتحان را درجهت مثبت آن بسیار تغییر دهد. اما اگر در درس فیزیک اشکالات پایه ای دارید، در ترمهای قبل در امتحان فیزیک عملکرد خوبی نداشته اید، در کلاسهای اصلی خودتان تدریس مدرس و یا استاد خودتان را خوب متوجه نمی شوید و .... دراین حالت، استفاده از کلاسهای خصوصی فیزیک را زودتر شروع کنید و به ایام امتحانات موکول ننمائید.
در طول ترم درس فیزیک را بخوانید:یکی از مهمترین نکات برای موفقیت در امتحان فیزیک و کنکور فیزیک و قبولی با نمره خوب در امتحانات سایر دروس این است که در طول ترم درس بخوانید. شاید مهمترین نکته همین است. وقتی در طول ترم درس فیزیک را می خوانید و به مرور یاد می گیرید مطالب به خوبی برای شما جا می افتد و زمان بیشتری هم برای حل تمرین و مسئله دارید. در ایام امتحانات هم کار شما راحت تر خواهد بود و امتحان قبولی شما با نمره بالا هم بیشتر می شود.
بعد از کلاسهای تدریس فیزیک درس را مرور نمائید:اگر در طول ترم درس فیزیک را بخوانید و نکته قبلی که گفته شد را رعایت کنید، این مورد هم خود به خود برآورده خواهد شد. یکی از مواردی که در طول ترم لازم است انجام دهید این است که در طول ترم درس فیزیک را مرور نمائید. بعد از کلاسهای فیزیک درس را مرور کنید و مهمترین نکات را یادداشت نمائید. اگر اشکالی دارید بنویسید که بعدا بپرسید. همین مرور اگر کوتاه هم باشد جلوی فراموشی درس را می گیرد و جلسات بعد هم مطالب را بهتر متوجه خواهید شد.
درس فیزیک را مفهومی و عمقی بخوانید:فیزیک به صورت ذاتی یک درس مفهومی است. ممکن است شما در درس ریاضی مسئله ای را حل کنید و مفهوم آن را خیلی خوب هم متوجه نشوید و ندانید که کجا استفاده می شود. مثلا از رابطه ای بدون درک معنی ان مشتق بگیرید. اما در درس فیزیک باید معنا و مفهوم روابط که هر کدام از آنها توصیف کننده یک پدیده یا اتفاق فیزیکی است را باید خوب متوجه شوید و بتوانید توضیح دهید. اگر فیزیک را مفهومی بخوانید، وقتی در آینده سوالات جدید به شما داده شود، آن سوالات را هم می توانید حل کنید. اما اگر درس فیزیک را سطحی بخوانید، فقط تمریناتی را می توانید حل کنید که مشابه تمرینات کتاب درسی شما باشد. برای موفقیت در درس فیزیک مفهومی خواندن آن مهم و ضروری است.


iranmodares

همانطور که می دانید فیزیک یک درس کاملا مفهومی است. مطالب ارائه شده در درس فیزیک با مطالب ارائه شده در درسهایی مانند ریاضی و شیمی متفاوت است. در درس ریاضی روابط وفرمولها آموزش داده می شود و در بسیاری از موارد درک مسئله خیلی لازم نیست. در تمرینات ریاضی یادگیری قواعد ریاضی و حل مسائل و تمرینات با استفاده از آن کافی است. فیزیک درسی است که در ان سعی می شود با استفاده ازفرمولها و روابط اتفاقاتی که به صورت واقعی در عالم واقعی می افتد شبیه سازی شود. به عبارت دیگر، در درس فیزیک رابطه و فرمولی که معنی فیزیکی نداشته باشد و یک مسئله واقعی را شبیه سازی نکرده باشد وجود ندارد. بنابراین اگر شما بخواهید درس فیزیک را خوب یاد بگیریدباید سعی کنید معنی فیزیکی روابط را درک کنید و مفهومی و معنی فرمولها را خوب متوجه شوید. به عنوان مثال، در درس فیزیک مکانیک روابطی که برای بدست آوردن مکان، سرعت و شتاب ارائه می شود برای شبیه سازی مسائلی است که در عملمی تواند اتفاق بیافتد. حرکت پرتابی که در این درس مورد بررسی قرار می گیرد را در عمل می توان به صورت واقی مورد بررسی قرار داد. بنابراین اگر میخواهید در درس فیزیک موفق باشید و علاوه بر یادگیری مفهومی و عمیق این درسقشنگ در آن نمره خوبی هم بگیرید، یادگیری سطحی و خواندن سطحی درس را فراموش کنید.
با دوستانتان گروهی مطالعه کنید:در بسیاری از مواقع می توانید با دوستانتان به صورت گروهی درس بخوانید و فیزیک را بهتر یاد بگیرید. به صورت گروهی خواندن فیزیک هم می تواند مفید و موثر باشد. البته توصیه می شود همیشه دوستانتان را اط بین اقرادی انتخاب کنید که به لحاظ درسی و تحصیلی از خود شما بهتر باشند و در نهایت باعث پیشرفت شما شوند. اگر با افرادی که از لحاظ درسی از شما ضعیفتر هستند دوستیکنید و با آنها گروهی درس بخوانید نه تنها چیز جدیدی یاد نمی گیرید بلکه شما را به صورت تنبلی و درس نخواندن هم سوق می دهند. در مطالعه گروهی فیزیکمی توانید روی راه حلهای مختلف مسائل و تمرینات بحث کنید و درس را بهتر آموزش ببینید.
با برنامه ریزی و نظم درس بخوانید: برای موفقیت دردرس فیزیک و به صورت کلی موفقیت در امتحانات و زندگی برنامه ریزی و نظم حرف اول را می زند. برای حضور در کلاسهای فیزیک و سایر دروس، برای حل تمرینات و مسائل، برای مرور درس و خواندن کتاب درسی به صورت تک نفره و یا گروهی و .... برنامه داشته باشید. برنامه ریزی به شما نظم می دهد. سعی کنیدبه برنامه درسی خودتان در طول ترم پایبند باشید و تا جایی که می توانید انرا خوب پیش ببرید. در برنامه ریزی خودتان جدی باشید و در عین حال انعطاف هم داشته باشید. ممکن است بعضا مواردی پیش بیاید که برنامه شما به صورت 100درصدی اجرا نشود، ایرادی ندارد و نا امید نشوید. برنامه خودتان را اصلاح کنید و ادامه دهید. برای دانلود رایگان سوالات کنکوری فیزیک کلیک کنید: تست کنکور فیزیک
تدریس خصوصی فیزیک و آموزش فیزیک در زمان کم:برای آموزش و یادگیری فیزیک در زمان کمتر هم می توانید از کلاسهای خصوصی فیزیک استفاده نمائید. در طول یک ترم که درس فیزیک را یاد می گیرید معمولا 15 تا 16 جلسه کلاس تشکیل می شود. همین تعداد کلاس خصوصی فیزیک را در طول یک ماه می توانید برگزار نمائید و کل کتاب را بخوانید. حتی اگر بیشتر عجله داشته باشید در عرض 15 روز هم می توانید کل کتاب را یاد بگیرید. البته وقتیاین آموزش و یادگیری مفید واقع خواهد شد که بین جلسات و کلاسهای خصوصی فیزیک خودتان هم درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. همانطور که گفته شد توصیه می شود فیزیک را در طول ترم بخوانید و به ایام امتحانات موکول نکنید.ولی به هر حال اگر به هر دلیلی در کلاسهای اصلی خودتان در مدرسه یا دانشگاه غیبت داشته اید و نتوانسته اید در کلاسها حاضر باشید در مدت زمان کمی می توانید این غیبت ها را جبران کنید و درس را خوب یاد بگیرید. اگر می خواهید در زمان کمتری درس فیزیک را یاد بگیرید و اتفاقا بازدهی یادگیری شمابالاتر هم باشد، شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک می تواند کاملا موثر باشد. در کلاسهای خصوصی فیزیک مدرس و معلم خصوصی شما فقط با یک نفر سر و کار دارد و در نتیجه مطالب را با سرعت بالاتری می تواند ارائه نماید.
اگر می خواهید درس فیزیک را خوب یاد بگیریدو به صورت مفهومی آموزش ببینید در کنار شرکت در کلاسهای فیزیک مدرسه و دانشگاه خودتان هم باید درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. شرکت در کلاسهای فیزیک مهم است و برای یادگیری لازم می باشد. اما مهمتر از آن میزانمطالعه و حل تمرین و مسئله خود شما است. بعد از کلاسهای فیزیک جزوه را مرور نمائید و متن کتاب درسی را بخوانید. خیلی روی کتابهای کمک آموزشی تاکید نداشته باشید. کتاب اصلی خودتان را در اولویت قرار دهید و آن را بخوانید. اگر وقت کردید کتاب کمک آموزشی هم می تواند مفید باشد ولی در ابتدا کتاب اصلی خودتان را بخوانید. تمریناتی که در کلاس فیزیک حل شده است را مرور کنید و روی آنها تامل و تفکر کنید. ببینید خودتان می توانید یک باردیگر همان تمرین را حل کنید. آیا راه حل دیگری هم دارد؟ چرا مدرس یا معلم شما این فرمول را به کار برد؟ خلاصه اینکه تمرینات را برای خودتان تشریح کنید و توضیح دهید. روی تمرینات و مسائل حل نشده فکر کنید و قبل از مراجعه به حل المسائل خودتان راه حلی ارائه دهید. در طول ترم درس بخوانید و خواندندرس فیزیک را به ایام امتحانات موکول نکنید. یادگیری عمقی و مفهومی فیزیک به زمان نیاز دارد. در ایام امتحانات تمام تلاش شما این خواهد بود که درس را تمام کنید و فرمولها را حفظ کنید. در ایام امتحانات نمی توان فیزیک را مفهومی خواند. اگر در درس فیزیک اشکالات پایه ای دارید می توانید از مدرسینتدریس خصوصی فیزیک هم کمک بگیرید.
کلاسهای تدریس خصوصیفیزیک برای قبولی در امتحان و گرفتن نمره خوب در امتحان فیزیک می تواند کاملا مفید باشد اگر خودتان هم در کنار شرکت در این کلاسها درس فیزیک را بخوانید. شرکت در هر کلاسی وقتی می تواند در یادگیری شما مفید واقع شود که خودتان هم درس را بخوانید. فیزیک درسی کاملا مفهومی است و روابط ارائه شده در آن پدیده های فیزیکی واقعی را توصیف می کند. در کلاسهای مدرسه و دانشگاهو کلاسهای تدریس خصوصی می توانید با این روابط آشنا شوید و نحوه کاربرد آنها در مسائل مختلف را آموزش ببینید. در ادامه بعدا وقتی خودتان روی این روابط کار می کنید و تفکر و تعمق می نمائید، فرمولها بهتر برایتان جا می افتد. تا وقتی که تلاش نکنید از این روابط برای حل مسائل استفاده نمائید، مشخص نخواهد شد که آیا خوب فرمولها را درک کرده اید یا نه. وقتی تمرین و مسئله حل می کنید اشکالات شما خودش را نشان خواهد داد. فرمولهای فیزیک حفظ کردنی نیستند. این فرمولها را باید درک کنید و با پدیده های فیزیک ارتباط آنها را متوجه شوید. اگر به این شکل درس فیزیک را یاد بگیرید وقتی مسئله ی جدیدی به شما داده می شود، چون درک خوبی از روابط دارید، می توانید راه حل خوبی هم ارائه کنید. بنابراین وقتی استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک مفید خواهد بود که خودتان هم درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. به این ترتیب، استفاده از این کلاسها برای قبولی در امتحان فیزیک هم مفید خواهد بود و نمره خوبی هم خواهید گرفت.
دانلود کتاب فیزیک 1
درس فیزیک با درس ریاضی و شیمی و سایر دروس متفاوت است. بعضی از درسها فقط فرمولی هستند. درس فیزیک درک کردنی و فهمیدنی است. درس را خوب بفهمید.
حین حل تمرینات و مسائل، آنها را برای خودتان تشریح و تجزیه و تحلیلکنید. راه حلهای مختلف حل مسائل را یاد بگیرید و خوب بفهمید. درس را عمقی بخوانید.
در ایام امتحانات نمونه سوالات امتحانی برای یادگیری بهتر درس و آشنایی با نحوه مطرح شدن سوالات حل کنید. نمونه سوالات امتحانی حل کنید تا اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنید.
با دوستانتان که در درس فیزیک قوی هستند به صورت گروهی روی مسائل کار کنید. ببینید که آنها چگونه با مسائل برخورد می کنند و از چه روابط استفاده می نمایند.
از ابتدای ترم مطالعه درس فیزیک و دروس مهم دیگر مانند ریاضی را شروع کنید. این نوع درسها در ایام امتحانات اگر قبلا خوانده نشده باشند دردسر ساز خواهند بود.
هر مسئله یا تمرینی را که حل می کنید سعی کنید به صورت واقعی هم آنرا درک نمائید. روی مسائل فکر کنید و فقط فرمولی و سطحی با قضیه برخورد نکنید.
حین حل تمرین و مسئله و یا حین مطالعه و مرور در دفترچه کوچکی نکاتمهم را یادداشت کنید. این دفترچه کوچک در ایام امتحانات بسیار مفید خواهد بود. - مطالعه کنید: راهکارهای رفع اشکال درس فیزیک
با برنامه ریزی پیش بروید. تمام انسانهای موفق در زندگی برنامه ریزی دارند. برای خواندن فیزیک و سایر دروس برنامه روزانه و هفتگی داشته باشید.
به جای اینکه تعداد زیادی کتاب کمک آموزشی داشته باشید و فیلم آموزشی نگاه کنید و .... در کلاسهای اصلی خودتان حاضر باشید و کتاب درسی راعالی بخوانید.
برای موفقیت در امتحانفیزیک و یا هر درس دیگری باید درس خواندن در طول ترم را مد نظر داشته باشید. درس خواندن در طول ترم رمز موفقیت در تحصیل است. خیلی واضح است، افرادی که در طول ترم درس می خوانند زمان بیشتری برای مطالعه درس و حل تمرین و مسئله دارند. فیزیک هم مانند درس ریاضی برای آموزش و یادگیری به زمان نیاز دارد. بنابراین با هر سطح هوشی ای که دارید اگر در طول ترم درس بخوانید و مداومت داشته باشید و با برنامه ریزی پیش بروید به احتمال زیاد در امتحان فیزیک موفق خواهید بود. استفاده از کلاسهای فیزیکو جلسات تدریس خصوصی برای آموزش پایه ای درس و رفع اشکال و .... بسیار مفید است و باید سعی کنید از این کلاسها هم بیشترین استفاده را داشته باشید. شرکت در کلاسهای فیزیک کاملا مهم است ولی به هر حال حرف اول را در موفقیت شما در امتحان تلاش و کوشش خودتان می زند. با انگیزه شروع کنید و باپشتکار ادامه دهید. همان ابتدای ترم نمره ی خودتان در درس فیزیک را مشخص کنید. مثلا در برگه ای بنویسید: نمره این ترم من در درس فیزیک 19 یا بیشتر است.به این ترتیب هدف واضحی برای خودتان تعیین کرده اید و راحتتر می توانید درامتحان موفق شوید. همین که بدانید چه هدفی دارید و می خواهید چه نمره ای بگیرید باعث می شود کارهایی که در طول ترم انجام می دهید جهت دار شود. برایسایر دروس خودتان هم می توانید هدفی مشخص کنید و یا در کل مشخص کنید که قصد دارید چه معدلی داشته باشید. برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید و بابرنامه پیش بروید. نظم و برنامه ریزی برای موفقیت در هر کاری بسیار مهم است.
منبع: ایران مدرس
(0) نظر
برچسب ها :
تدریس خصوصی: معدل بالا و نمره 20
تدریس خصوصی: معدل بالا و نمره 20 - اگر در ترمهای قبل معدل بالایی نداشته اید، برا افزایش معدل و ارتقای معدل خودتان می توانید روی کلاسهای تدریس خصوصی حساب باز کنید. اگر دانش آموز هستید، همانطور که می دانید، داشتن معدل بالادر موفقیت در کنکور به صورت مستقیم و غیر مستقیم موثر است. چون معدل در چند سال اخیر در رتبه نهایی شما در کنکور به صورت مستقیم تاثیر دارد. در ضمن، اگر معدل بالایی داشته باشید، یعنی درسها را خوب یاد گرفته اید و بنابراین در همان درسها هم در کنکور درصد بالاتری می زنید. بنابراین داشتن معدل بالا از این طریق هم در موفقیت شما در کنکور موثر است. درست است که بدون شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی هم می توان معدل بالایی داشت. ولی به هر حال اگر شما در ترمهای قبل معدل خوبی نداشته اید و در ترم پیش رو یا در ترمآینده می خواهید معدل خودتان را افزایش دهید، کلاسهای تدریس خصوصیمی تواند راه حل خوبی باشد. اگر در بعضی از قسمتهای دروس اشکال دارید، اگردر بعضی از جلسات تدریس مدرسه یا دانشگاه غایب بوده اید، اگر درس را بلد هستید ولی نمی توانید تمرین حل کنید، اگر می خواهید برای بهتر یادگرفتن دروس از یک مدرس خوب کمک بگیرید، در هر صورت استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی موثر و مفید است. کلاسهای تدریس خصوصی فقط مخصوص شاگردهای تنبل نیست.ممکن است شما از حالت متوسط بخواهید به خوب برسید و یا معدل خودتان را از خوب به عالی برسانید، در این حالت هم استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی موثر ومفید است. برای مشاهده لیست مدرسین بر روی عبارت مدرسین تدریس خصوصی کلیک کنید. بسیاری از دانش اموزانو دانشجویان در کلاسهای تدریس مدرسه و دانشگاه به علت تعداد زیاد افراد حاضر در کلاس و بعضا به خاطر عدم تسلط کامل مدرس و معلم بر درس و یا عدم کنترل کامل کلاس توسط استاد درس را خوب متوجه نمی شوند. در تمامی مقالات ارائه شده در این وب سایت (ایران مدرس) به دانش آموزان و دانشجویان توصیه شده است که در کلاسهای تدریس مدرسه یا دانشگاه حاضر شوند. ولی به هر حال، همانطور که گفته شده در بعضی از موارد ممکن است کلاسهای تدریس مدرسه و دانشگاه کیفیت لازم را نداشته باشید و یا به هر دلیل ممکن است دانش آموز یا دانشجو در کلاسها حاضر نباشد. در این حالت استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی برای کسب نمره بالا و افزایش معدلمی تواند مفید و موثر باشد. در کلاسهای مدرسه و دانشگاه تعداد افراد در کلاس بعضا به بیش از 40 نفر هم می رسد. در چنین کلاسهایی هر سوالی را دانش آموزان و دانشجویان نمی توانند بپرسند و مدرس هم فرصت نمی کند به تمامی سوالات پاسخ دهد. کلاسهای تدریس خصوصی برای یادگیری بهتر، رفع اشکال، پرسیدن هر گونه سوال درسی، رفع اشکال پایه های قبل در همان درس، افزایش معدل، کسب نمره 20 در امتحان و 100 درصد زدن دروس در کنکور می تواند مفید و موثر باشد. برای مطالعه بیشتر در زمینه فواید و مزایای کلاسهای خصوصی مقاله مزیتهای تدریس خصوصی و آموزش در منزل را مطالعه نمائید. در همین سایت مدرسین زیادی در زمینه اموزش و تدریس خصوصی فعالیت دارند.
کلاسهای تدریس خصوصی فقط مختص دانش آموزان و دانشجویان تنبل و ضعیف نیست. کلاسهای تدریس خصوصیکاربردهای زیادی می تواند داشته باشد. دانش اموزان و دانشجویان متوسط برایارتقای معدل خودشان و دانش اموزان و دانشجویان خوب برای تبدیل شدن به دانشآموز و دانشجوی عالی می توانند از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده کنند. در کل، کلاسهای تدریس خصوصی برای پیشرفت تحصیلی و موفقیت در تحصیل می تواند مفید و موثر باشد. در کلاسهای تدریس خصوصی اشکالاتی می تواند برطرف گردد که در کلاسهای گروهی ممکن نیست. ممکن است دانشجویی حتی در مباحث ریاضی دبیرستان اشکال داشته باشد و در کلاسهای تدریسریاضی دانشگاه از ترس مسخره کردن سایر همکلاسی هایش اصلا جرات نکند سوالاتش را بپرسد. در این حالت با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضیبه راحتی می تواند اشکالات خودش را برطرف نماید. در حالت دیگر ممکن است دانش اموز یا دانشجویی در کلاسهای تدریس مدرسه یا دانشگاه غایب بوده باشد. برای جبران این غیبت ها استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی لازم و ضروری است.
اگر می خواهید با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی 20 بگیرید، موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

1- سعی کنید کلاسهای خصوصی را در طول ترم برگزار کنید و این کلاسهای را به ایام امتحانات موکول نکنید.

2- اگر فقط برای رفع اشکال کلاسهای تدریس خصوصی را لازم دارید در ایام امتحانات هم می توانید چند جلسه کلاس خصوصی داشته باشید.

3- برای 20 گرفتن و شاگرد اول شدن در کنار کلاسهای تدریس خصوصی یک برنامه ریزی عالی و پشتکار قوی لازم دارید.

4- بعد از کلاسهای مدرسه و دانشگاه و یا کلاسهای تدریس خصوصی درس را مرور نمائید.

5- خوبی کلاسهای خصوصی این است که تا شب قبل امتحان می توانید این جلسات را ادامه دهید.
علاوه بر موارد گفته شده، تدریس خصوصی برای موفقیت تحصیلیو پیشرفت تحصیلی، افزایش معدل، کسب رتبه خوب در کنکور، موفقیت در آزمونهایمختلف و ... دانش آموزان و دانشجویان متوسط و خوب هم می تواند موثر و مفیدباشد. دانش آموز و دانشجویی که در دروس خودش به صورت متوسطی عمل کرده است،با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی می تواند عملکرد خودش را از خوب به عالی تغییر دهد و نمرات خودش را از حدود 15 و 16 به 20 ارتقا دهد. همانطور که میدانید، برای موفقیت در تحصیل و موفقیت در کنکور باید عالی عمل کرد. با عملکرد متوسط نمی توان در کنکور رتبه بسیار خوبی کسب کرد. بنابراین، اگر دانش آموزی می خواهد در کنکور رتبه بسیار خوبی کسب کند، در این حالت نیز استفاده از کلاسهای تدریس خصوصیمی تواند مفید و موثر باشد. برای ارتقای معدل و کسب نمرات بسیار عالی هم استفاده از کلاسهای خصوصی می تواند بسیار مفید باشد. در کلاسهای تدریس خصوصی می توان تمرینات بیشتری حل کرد و تمرینات سطح بالاتری به نسبت کلاسهای مدرسه و دانشگاه حل کرد. می توان اشکالاتی که باعث شده است دانشجو ودانش آموز در حد متوسط باقی بماند را تشخیص داده و آنها را برطرف نمود به گونه ای که نتیجه ای که گرفته می شود بسیار بهتر از قبل باشد. با توجه به مطالب گفته شده، برای موفقیت در تحصیل، ارتقای معدل، کسب نمرات خوب و عالی وموفقیت در کنکور و سایر انواع آزمونها، تدریس خصوصی را به عنوان یک راه حلخوب مد نظر داشته باشید.
کلاسهای تدریس خصوصی فقط مختص دانشجویان و دانش آموزان ضعیف نیست. هر چند که دانش اموزان و دانشجویانی که در دروس مختلف ضعف دارند می توانند با استفاده از جلسات تدریس خصوصی ضعفها و اشکالات خودشان را برطرف نمایند، ولی دانشجویان و دانشآموزان متوسط هم می توانند با استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی به دانش آموزان و دانشجویان خوب و عالی تبدیل شوند. شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی برای موفقیت در تحصیل و موفقیت در دروس و کسب نمرات بسیار خوب می تواند بسیار موثر باشد. دانش اموزان و دانشجویان با سطح درسی متوسط می توانند در کلاسهای تدریس خصوصی اشکالات خودشان را تشخیص داده و آنها را برطرف نمایند.کلاسهای تدریس خصوصی انعطاف بالایی دارد و برای هر سطح درسی و هر سطح تحصیلی می تواند موثر و مفید باشد. برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی ثبت نامی در ایران مدرس بر روی عبارت مدرسین تدریس خصوصیکلیک نمائید. اگر میخواهید در امتحانات مدرسه و دانشگاه موفق عمل کنید و به نسبت ترمهای قبل تغییر اساسی در نتایجی که بدست می آورید ایجاد نمائید، اگر میخواهید معدل خودتان را افزایش دهید و دروس را با اطمینان پاس کرده و قبول شوید، اگر قصد دارید جزو نفرات برتر کلاس باشید و حتی شاگرد اول شوید،برای کسب نمره 20 در امتحاناتو درصد 100 در کنکور و ... شرکت در کلاسهای خصوصی را مد نظر داشته باشید. برای مطالعه بیشتر در زمینه استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی برای موفقیت درتحصیل و ارتقای معدل و ... مقاله کلاسهای تدریس خصوصی، بهترین گزینه در ایام امتحانات یا تدریس خصوصی و قبولی در امتحانات با نمرات بالا را مطالعه نمائید.
دلیل اینکه بسیاری از دانش اموزان و دانشجویان در دروس مختلف نمرات خوب کسب نمی کنند این است که در آن دروس اشکالاتی دارند که یا در کلاس درس جرات پرسیدن آنها را ندارند ویا حتی خودشان نمی دانند که چنین اشکالهایی وجود دارد. در کلاسهای مدرسه ودانشگاه، بر خلاف کلاسهای تدریس خصوصی،هر سوالی را نمی توان پرسید و فرصت و وقت برای پرسیدن همه ی سوالها وجود ندارد. بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان چون در پایه های قبلی در دروس مختلف اشکال داشته اند و با وجود اینکه آن اشکالات هنوز باقی مانده است در حال آموزش مباحث جدیدی هستند، در کلاسهای مدرسه و دانشگاه مطالب را خوب متوجه نمی شوند. در کلاسهای تدریس خصوصی می توان این اشکالات را تشخیص دادهو در ادامه برطرف نمود. کلاسهای تدریس خصوصی فرصتی بسیار عالی برای رفتن از سطح ضعیف به متوسط و از سطح متوسط به عالی است. حتی دانشجویان و دانش آموزانی که در سطح متوسطی قرار دارند، با شرکت در جلسات تدریس خصوصی می توانند در امتحانات عالی عمل کنند و حتی 20 بگیرند. بنابراین خوبی و مزیت کلاسهای خصوصی این است که مدرس با در اختیار داشتن فرصت کافی می تواند اشکالات پایه ای شاگرد خودش را تشخیص داده و آن را برطرف نماید. اگر می خواهید معدل خودتان را ارتقا ببخشید، در دروس مختلف مانند ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، زبان، عربی و .... نمرات خوب و حتی 20 بگیرید و در درس و تحصیل موفق باشید، فرصت استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی را از دست ندهید.
تدریس خصوصی بهترین روش برای ارتقای معدل و افزایش معدلاست. در کلاسهای تدریس خصوصی می توانید تمرین و مسائل بیشتری حل کنید و نمونه سوالات سالهای قبل را هم بررسی نمائید. به این ترتیب کاملا بر ردس مسلط خواهید شد و در امتحانات نمره عالی و حتی 20 خواهید گرفت. برای مشاهدهلیست مدرسین فعال در زمینه آموزش و تدریس خصوصی بر روی لینک مدرسین تدریس خصوصی کلیک نمائید. اگر در کنار شرکت در کلاسهای خصوصیبه خودتان نظم بدهید و کمی بیشتر از قبل درس بخوانید حتی می توانید شاگرد اول شوید. همانطور که می دانید در سالهای اخیر داشتن معدل بالا فقط برای تحسین پدر و مادر و والدین نیست. در دوران متوسطه معدل بالا باعث می شود درکنکور هم رتبه بهتری داشته باشید. هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم. به صورت مستقیم به این معنی که معدل در حال حاضر به اندازه 25 درصددر کنکور تاثیر دارد و به صورت غیر مستقیم هم به این معنی که اگر شما معدلبالا داشته باشید یعنی درسهایتان را خوب خوانده اید و در کنکور هم از هماندرسها سوال مطرح می شود و بنابراین می توانید درصدهای بالاتری را در کنکورکسب نموده و در نتیجه رتبه بهتری بدست آورید. بنابراین برای موفقیت در تحصیل و موفقیت در کنکور داشتن معدل بالا مهم است. در مقطع دانشگاه هم برایقبولی در مقاطع بالاتر و یا قبولی در آزمونهای استخدامی و مصاحبه و تقاضایتحصیل در خارج از کشور و .... داشتن معدل بالا مهم است.
در درس ریاضی که یک درس مهم است و بیشترین تعداد متقاضی تدریس خصوصی را دارد، بسیاری از دانش اموزان و دانشجویان اشکالات پایه ای در درس ریاضی دارند. در مباحثی مانند انتگرال، حد، مشتق،نسبتهای مثلثاتی و .... هر کدام از دانشجویان ودانش آموزان ممکن است اشکالات پایه ای داشته باشند. شرکت در کلاسهای خصوصی برای یادگیری پایه ای این مباحث و آموزش عمقی آن کاملا مفید است. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت تدریس ریاضی کلیک کنید.

درس فیزیک هم که یک درس کاملا مفهومی است در کلاسهای خصوصی می تواند بسیار خوب آموزش دیده شود. برای مشاهده لیست مدرسین فیزیک بر روی عبارت تدریس خصوصی فیزیککلیک کنید. فیزیک یک درس مهم برای دانش آموزان رشته های تجربی و ریاضی و دانشجویان رشته های فنی مهندسی و بسیاری از رشته های دیگر است. روابط فیزیکباید به خوبی درک شود تا بتوان مسادل را حل کرد. در کلاسهای خصوصی درک عمیق از این روابط قابل حصول است.

درس دیگری که استفاده از کلاسهای خصوصی برای یادگیری آن و پیشرفت در آن بسیار مناسب است، درس زبان انگلیسی می باشد. اتفاقا در گوگل هم که کلمه تدریس خصوصی را بزنید، یکی از مواردی که پیشنهاد داده می شود تدریس خصوصی زبان، تدریس خصوصی زبان فرانسه، تدریس خصوصی زبان آلمانیو .... است. برای آموزش بهتر مکالمه زبان، گرامر زبان، قبولی در امتحان زبان انگلیسی، کسب درصد بالا در کنکور زبان و .... کلاسهای خصوصی زبان کاملا مفید است.

برای پیشرفت در تحصیل، ارتقای معدل، کسب نمرات عالی، قبولی در امتحان وکنکور و .... شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی بسیار مهم است. اگر قصد دارید کامپیوتر و یا انواع نرم افزارها را آموزش ببینید، در این حالت هم کلاسهای خصوصی می تواند مفید و موثر باشد. برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه کامپیوتر و انواع نرم افزارها بر روی عبارت تدریس خصوصی کامپیوتر کلیک کنید. در کلاسهای خصوصی کامپیوتر و یا نرم افزارهای مختلف را در زمان کمتری می توان آموزش دید.
همانطور که می دانید در بسیاری از موارد داشتن معدل بالا مهم و ضروری است. به عنوان مثال اگر درمقطع متوسطه دوم مشغول تحصیل هستید، با خوب درس خواندن و استفاده از کلاسهای مدرسه و جلسات تدریس خصوصی و یادگیری بهتر دروس مزایای زیادی نصیب شما خواهد شد. از طرفی در امتحانات با نمره خوب قبول خواهید شد و دروس را مفهومی و عمقی یاد خواهید گرفت. از طرف دیگر معدل شما افزایش پیدا می کند وچون معدل در کنکور موثر است این افزایش معدلروی بهتر شدن رتبه کنکور شما هم موثر خواهد بود. نکته دیگر اینکه وقتی خوبدرس می خوانید و معدل خودتان را ارتقا می دهید، چون درسها را خوب یاد گرفته اید، در کنکور هم بهتر می توانید به تست ها پاسخ دهید و در نتیجه اینفایده را هم بدست خواهید اورد. بنابراین با یک تیر چند نشان را خواید زد. وقتی هدفی را برای خودتان تعیین می کنید و سعی می کنید مثلا معدل شما بالای18 باشد، در مسیر رسیدن به این هدف مزایای بیشتری هم نصیب شما خواهد شد. در مقطع دانشگاه هم داشتن معدل بالا لازم و در بسیاری از موارد ضروری است. بعد از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ویا برای استخدام در شرکتهای دولتی و خصوصی داشتن معدل بالا یک مزیت به شمار می رود. برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری، گرفتن بورس از دانشگاهها و ... هم حداقل معدل مشخصی را باید کسب کنید.
اولا می توان گفت رسیدن به معدل بالالازم و ضروری است و برای ادامه تحصیل و موفقیت در آزمونهای شغلی و استخدامی، موفقیت در کنکور و .... می تواند موثر باشد. ثانیا از کلاسهای تدریس خصوصی به عنوان یک امکان خوب برای افزایش و ارتقای معدل خودتان می توانید استفاده کنید. مطالعه مقاله چگونه برای امتحانات نهایی برنامه ریزی کنیم و 14 توصیه برای موفقیت در تحصیل هم در این زمینه می تواند مفید و موثر باشد.

منبع: ایران مدرس
(0) نظر
برچسب ها :
تدریس خصوصی فیزیک و آموزش عمقی درس فیزیک
در این بخش مطالبی در زمینه تدریس خصوصی فیزیک و آموزش عمقی درس فیزیک ارائه می گردد. در ایام امتحانات برگزاری کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک در منزل برای دانشجو و دانش آموز فواید زیادی دارد. در این ایام به دلیل حجم بالای مطالبی که باید خوانده شود، صرفه جویی در وقت و زمان برای دانش آموزان و دانشجویان بسیار مهم می باشد. بنابراین به جای شرکت در کلاسهای جبرانی و رفع اشکال فیزیک در آموزشگاهها و مدارس، برگزاری کلاسهای خصوصی فیزیک در منزل بسیار مفید تر است. حضور در کلاسهای خصوصی و گروهی فیزیک: مشارکت در کلاسهای تدریس فیزیک مدرسه و یا جلسات تدریس خصوصی فیزیک یکی از اولین موارد برای شروع یادگیری فیزیک است. با شرکت در کلاسهای فیزیک و توجه کافی به تدریس مدرس یا دبیر فیزیک خود، بسیاری از مطالبی که خودتان به سختی یاد می گرفتید را به آسانی می توانید بیاموزید.
برای یادگیری دروس مانند ریاضی و فیزیک داشتن تمرکز بسیار مهم است.گوش دادن به درس در کلاسهای ریاضی و فیزیک (یا جلسات تدریس خصوصی ریاضی و تدریس فیزیک در منزل)با تمرکز بالا، مطالع ریاضی و فیزیک با تمرکز زیاد و حتی داشتن تمرکز حین حل سوالات و مسائل ریاضی و فیزیک در گرفتن نمره خوب و یا کسب درصد بالا در کنکور بسیار تاثیر گذار است.
برای مشاهده جزوات آموزشی فیزیک بر روی عبارت مقابل کلیک کنید.  جزوه فیزیک
برای مشاهده نمونه سوال امتحانی فیزیک بر روی عبارت مقابل کلیک کنید.  سوال فیزیک
برای مشاهده تست کنکور فیزیک بر روی عبارت مقابل کلیک کنید.  تست کنکور فیزیک
برای مشاهده مقالات در زمینه نحوه مطالعه فیزیک بر روی عبارت مقابل کلیک کنید.  فیزیک
در کلاس فیزیک با تمرکز کامل به مطالبی که ارائه می شوید گوش دهید. سعی کنید با انگیزه بالا درس را گوش دهید. اگر در منزل نیم نگاهی به کتاب انداخته باشید، در کلاس درس هم با اشتیاق بیشتری به مطالب گوش خواهید داد.
در کلاسهای آموزش فیزیک در مدرسه و دانشگاه در ردیف های اول کلاس بنشینید و با دانش آموزان یا دانشجویان زرنگ نشست و برخاست داشته باشید. با نشستن در اخر کلاس چیزی را متوجه نخواهید شد.اگر در مقطع اول دبیرستان مشغول به تحصیل هستید و در کلاسهای تدریس فیزیک 1 مشارکت می کنید،حساسیت کار کمی هم بالاتر می رود. اگر در این مقطع فیزیک را خوب یاد بگیرید پایه را محکم گذاشته اید و کلا به درس فیزیک علاقه مند می گردید.
همانطور که می دانید، برای موفقیت در کنکور و کسب درصد بالا در درس فیزیک علاوه بر فهمیدن درس و حل مسئله و تمرین آشنایی با تکنیک های تست زنی بسیار مهم است. افراد زیادی با وجود اینکه در درس فیزیک نمره خوبی گرفته اند نتوانسته اند در درس فیزیکدرصد بالایی در کنکور کسب نمایند. این امر به دلیل کمبود اطلاعات آنها نبوده و بلکه تنها به این دلیل بوده است که با تکنیک های تست زنی فیزیک کنکور آشنا نبوده اند.
کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک به نسبت کلاسهای مدرسه و دانشگاه مزیتهای زیادی دارد. در کلاسهای خصوصی فیزیک می توانید درس را به صورت پایه ای یاد بگیرید. در این کلاسها زمان کافی برای رفع اشکال وجود دارد. ممکن است در کلاسهای مدرسه و دانشگاه هر سوالی را نتوانید بپرسید ولی در کلاسهای خصوصی فیزیک حتی اشکالات مرتبط با پایه های قبل را هم می توانید رفع کنید. در ایام امتحانات هم که به مدرسو استاد فیزیک خودتان دسترسی ندارید استفاده از کلاسهای خصوصی فیزیک می تواند کاملا مفید باشد. در این ایام با کمک مدرس خصوصی فیزیک خودتان می توانید نمونه سوالات امتحانی سالهای قبل را حل کنید و برای امتحانات نهایی آماده تر شوید. در همین سایت مطالب و مقالات زیادی در زمینه موفقیت در درس فیزیک، آموزش صحیح فیزیک، موفقیت در کنکور فیزیک و ... ارائه شده است. به عنوان مثال می توانید مقاله 10 عامل موفقیت در کسب درصد بالای فیزیک کنکور یا 7 راهکار برای کسب نمره عالی در درس فیزیکرا مطالعه نمائید. برای یادگیری بهتر درس فیزیک، فرصت شرکت در کلاسهای خصوصی را از دست ندهید. اگر می خواهید در کنکور هم فیزیک را خوب بزنید و درصد بالایی برای آن کسب نمائید، باز هم استفاده از کلاسهای خصوصی فیزیک میتواند مفید باشد. برای دانلود رایگان تست کنکور فیزیک بر روی عبارت تست کنکور فیزیک کلیک نمائید.
درس فیزیک یک درس کاملا مفهومی است. در درس فیزیکروابط و فرمولهایی که ارائه می شود توصیف کننده اتفاقات و مسائلی است که به صورت طبیعی اتفاق می افتد. بنابراین مانند درس ریاضی نمی توان با درس فیزیک برخورد کرد. در کلاسهای تدریس خصوصی فیزیکبا بررسی دقیق مطالب ارائه شده در کتاب درسی، حل تمرینات و مسائل بیشتر، حل نمونه سوالات امتحانی و ... می توان درس فیزیم را بسیار بهتر آموزش دید.کلاسهای تدریس خصوصیفیزیک برای موفقیت در امتحان فیزیک و تسلط بر مطالب کاملا مفید است. در ریاضی، بسیاری از روابط را باید یاد بگیرید و در مسائلی استفاده کنید که لزوما معنی فیزیکی ندارند. هر چند در ریاضی هم می توان مثالهای فیزیکی زد. به عنوان مثال در درس ریاضی ممکن است یک تابع به شما بدهند و بدست آوردن مشتق آن خواسته شود. در این حالت شما فقط باید فرمولهای مشتق گیری را خوب بلد باشید و بتوانید مشتق را محاسبه کنید. اینکه تابعی که به شما داده شده است مربوط به چه مسئله فیزیک است در این سوال اصلا مطرح نیست و شما فقط مشتق گیری را انجام می دهید تا نشان دهید که بحث مشتقرا بلد هستید. البته تابعی که به شما می دهند هم لزوما مربوط به یک مسئله فیزیکی ممکن است نباشد و یک تابع دلخواه باشد. ولی در درس فیزیک همین مشتق گیری متفاوت است. به عنوان مثال در فیزیک مکانیک وقتی معادله مکان جابه جایی به شما داده می شود، مشتق آن معنی سرعت در هر لحظه را می دهد و مشتق سرعت در هر لحظه هم همان شتاب است. بنابراین در درس فیزیک همین مشتق گیری خودش معنی دار است و باید مفهوم آن را درک کنید (مطالعه کنید: چگونگی کسب نمره عالی در درس فیزیک).
در این مقاله تاکید زیادی روی آموزش پایه ای و مفهومی فیزیک وجود دارد. اگر فیزیک را خوب یاد بگیرید هم می توانید در امتحان نمره خوبی بگیرید و هم در کنکور هم درصد بالایی برای این درس کسب نمائید. اگر فقط به حفظ کردن و از بر کردن روابط فیزیک اکتفا کنید، ممکن است در امتحان فیزیک که مثالها مشابه جزوه است بتوانید خوب عمل کنید ولی در کنکور که سوالات مفهومی است کاری از پیش نمی برید. در همان امتحان فیزیک هم اگر استاد و یا معلم شما سوالات را کمی متفاوت بدهد، دانش آموزان و دانشجویانی در امتحان موفق خواهند بود که این درس را به صورت پایه ای یاد گرفته باشند و فقط به حفظ کردن روابط اکتفا نکنند. قشنگی درس فیزیک به این است که همه روابط و فرمولهایی که در این درسارائه می شود معنی دارد. به عنوان مثال در فیزیک مکانیک مفاهیمی مانند سرعت، شتاب و تغییر مکان را خواهید دید و مسائل هم از همین مفاهیم مطرح خواهد شد. در این درس وقتی سوالی را حل می کنید هم صورت سوال و هم جوابی کهشما بدست می آوردی را می توان توضیح داد و تصور کردو حتی در آزمایشگاه فیزیک به صورت عملی نتیجه حل سوال را خواهید دید.  باز هم یادآور می شویمکه مطالعه کل درس فیزیک را برای ایام امتحانات باقی نگذارید. اگر بخشهای کوچکی از آن باقی مانده باشد ایرادی ندارد. یا اگر اشکالات و سوالاتی باقی مانده باشد باز هم قابل حل است ولی در طول ترم کار اصلی باید انجام شده باشد.
در کنار کلاسهای اصلی خودتان در مدرسه یا دانشگاه و در کنار کلاسهای خصوصی فیزیک، برای یادگیری بهتر ان باید خودتان هم خوب درس بخوانید. هیچ چیزی نمی تواند جای درس خواندن خودتان را بگیرد. اگر فکر می کنید به جای مطالعه خودتان بهتر است کلاسهای خصوصی بیشتری داشته باشید، این فکر اشتباه است. کلاسهای خصوصی مفیدو موثر است به شرطی که خودتان هم درس بخوانید. تمرین و مسئله حل کنید و مسائل را تحلیل کنید. وقتی یک مسئله جدید فیزیک را می خواهید حل کنید و راهحل آن را بلد نیستید سریع سراغ جواب آن نروید. خودتان کمی فکر کنید و راه حلی بنویسید. راه حل درست هم نبود ایرادی ندارد. مهم این است که به حل مسئله فکر کرده باشید. به این ترتیب ذهن شما قوی تر شده و فکر کردن به راه حلها را یاد می گیرید. اگر راه حل اشتباه بود با دیدن حل درست سوال اصلاحش کنید و نکته ای یاد بگیرید. اگر درست بود که چه بهتر. مطالعه کنید: راهکارهای رفع اشکال درس فیزیک

شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک و نمره قبولی بالا در امتحان فیزیکمی تواند با هم مرتبط باشد. البته به این معنی نیست که تمامی افراد برای قبولی در امتحان فیزیک لازم است در کلاسهای خصوصی فیزیک شرکت نمایند ولی بههر حال هر شخصی برای یادگیری بهتر و عمیق تر این درس می تواند از کلاسهای خصوصی استفاده کند. اگر تصمیم دارید از کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک برای گرفتن نمره خوب در این درس استفاده کنید، سعی کنید این کلاسها را در طول ترم داشته باشید و به ایام امتحانات موکول نکنید. البته اگر خودتان درس را بلد هستید و در کلاسهای مدرسه یا دانشگاه حاضر بوده اید و در طول ترم درس فیزیک را خوب خوانده اید و فقط در حد رفع اشکال لازم است از کلاسهای خصوصی استفاده نمائید، در این حالت موکول کردن کلاسهای خصوصی فیزیک به ایام امتحانات اشکالی ندارد. اتفاقا در این حالت استفاده از جلسات تدریس خصوصیبرای جمع بندی و رفع اشکال بسیار مفید بوده و می تواند نتیجه امتحان را درجهت مثبت آن بسیار تغییر دهد. اما اگر در درس فیزیک اشکالات پایه ای دارید، در ترمهای قبل در امتحان فیزیک عملکرد خوبی نداشته اید، در کلاسهای اصلی خودتان تدریس مدرس و یا استاد خودتان را خوب متوجه نمی شوید و .... دراین حالت، استفاده از کلاسهای خصوصی فیزیک را زودتر شروع کنید و به ایام امتحانات موکول ننمائید.
اگر می خواهید در درس فیزیک نمره 20 بگیرید و فیزیک را به صورت پایه ای و صحیح آموزش ببینید در مرحله اول سعی کنید به صورت کامل در کلاسهای تدریس فیزیک مدرسه یا دانشگاه شرکت کنید. حضو در کلاس فیزیک دریادگیری موثر و عمقی آن خیلی مهم است. در کلاس فیزیک هم حضور فعال داشته باشید. فقط اینکه در کلاس حاضر باشید کافی نیست. متاسفانه تعداد زیادی از دانش اموزان تنها از ترس والدین و یا به خاطر بحث حضور و غیاب توسط استاد در کلاسها شرکت می کنند. اگر در کلاس درس را یاد نگیرید علاوه بر از دست دادن مباحث کلاس، زمان خودتان را هم از دست داده اید. به این ترتیب دو ضرر متوجه شما خواهد شد. اگر حضور شما در کلاس مفید نباشد همان بهتر که در منزلفیزیک را بخوانید. بنابراین در کلاس حاضر باشید و گوش دهید و جزوه بنویسید. اتفاقا برای استفاده مفید از کلاس فیزیک نوشتن جزوه بسیار خوب است. چون اگر بخواهید جزوه بنویسید تمرکز بیشتری هم خواهید داشت. با توجه به مطالب ارائه شده، برای آموزش و یادگیری عمقی و مفهومی درس فیزیک استفاده از کلاسهای خصوصی می تواند مفید و موثر باشد. البته در کنار شرکت در کلاسهای خصوصی تلاش و کوشش و مطالعه خودتان هم لازم است. برای موفقیت در امتحان فیزیک و فیزیک کنکور سعی کنید این درس مهم را به صورت مفهومی و عمقی بخوانید و معنای فیزیک روابط ارائه شده در آن و روند حل مسائل را به درستی یاد بگیرید و درک کنید.

منبع: ایران مدرس
(0) نظر
برچسب ها :
نحوه موفقیت در فیزیک متوسطه، کنکور و دانشگاه
در این بخش در زمینه چگونگی کسب نمره بالا در درس فیزیک و نحوه موفقیت در فیزیک متوسطه، فیزیک کنکور و دانشگاه و .... توضیحاتی ارائه شده است. حین آموزش و یادگیری فیزیک به موارد زیر توجه کنید:
1- در کلاس درس و حین تدریس فیزیک توسط معلم فیزیک و یا دبیر فیزیک خود به دقت به مسائل مطرح شده دقت کنید.
2- برای یادگیری درس فیزیک حتما درک درست از مسائل و حل تمرینات کافی لازم است. در صورت نیاز از خدمات تدریس خصوصی فیزیک بهره بگیرید.
3- خواندن و فراگرفتن فیزیک را به شب امتحان واگذار نکنید. برای یک برنامه ریزی صحیح با مدرس خصوصی فیزیک خود و یا معلم فیزیک مشورت کنید. در کلاس تدریس فیزیک (چه در خود مدرسه و چه در کلاسهای خصوصی فیزیک) باید به دقت به مطالب ارائه شده گوش دهید. دبیر فیزیک و یا معلم خصوصی فیزیک شما مطالبی را که ارائه میکند حاصل سالها تجربه است و شما اگر بخواهید همان مطالب را خودتان یاد بگیرید زمان بیشتری از شما می برد.
4- کسب درک فیزیکی از مسائل فیزیک:همانطور که گفته شد برای موفق شدن در یادگیری صحیح فیزیک باید درک درستی از مسائل داشته باشید. باید بتوانید مسائل را برای خودتان و حتی دیگران توضیح داده و دلیل استفاده از هر رابطه را بیان نمائید.
5- مطالعه درس فیزیک در طول ترم و نه فقط در ایام امتحانات:ماننددروس ریاضی و شیمی، فیزیک را هم باید در طول ترم خواند.  مطالب ارائه شده در درس فیزیک تفکر و تعمق لازم دارد و در ایام امتحاناتوقت این کار وجود ندارد.
البته مدرس خصوصی فیزیک داشتن برای همه لازم نیست و اگر شما در درس فیزیک مشکلی دارید و در کلاس مدرسه یا دانشگاه نمی توانید آن را یاد بگیرید در آن صورت داشتن یک مدرس خصوصی فیزیک در منزل می تواند گزینه خوبی باشد. درس فیزیک درسی است کهبه یک ذهن آماده و استراحت کرده نیاز دارد. پس بهتر است فیزیک را در ساعاتی از روز مطالعه کنید که سرحالتر هستید. اگر مطالعه در صبح را دوست دارید، دروسی مانند فیزیک، ریاضی و شیمی را در آن ساعت مطالع نمائید. دروس عمومی را برای وقتی هایی بذارید که خیلی سرحال نیستید.
 اگر می خواهید برای درس ریاضی یا هر درس دیگری در کنکور درصد بالایی کسب کنید و در کل در کنکورموفق باشید، باید علاوه بر اینکه برای درس خواندن وقت بذارید، وقتی را که به مطالعه اختصاص می دهید خوب مدیریت کنید. به این معنی که باید یک برنامه ریزی صحیح داشته باشید و به هر بحثی وقت مناسب اختصاص دهید. بعضی از افراد در ایام کنکور زمان بسیار زیادی را به مطالعه اختصاص می دهند و درس هم می خوانند. ولی چون برنامه ریزی صحیحی برای استفاده از وقتشان نداشته اند در نهایت نتیجه نمی گیرند. زمانی را که برای درس خواندن در ایام کنکور در اختیار دارید باید به درستی مصرف کنید. به عبارت دیگر قبل از ینکه هر راه حلی برای سوال یا مسئله فیزیک ارائه دهید باید مسئله را خوب درک کرده باشید و بتوانید آن را تجزیه و تحلیل کنید. باید بتوانید مسئله رابه زبان ساده برای خودتان شرح دهید. هر راه حلی که ارائه می دهید باید استدلالی برای آن داشته باشید.
اگر در ابتدای کار مشکل داشتید ایرادی ندارد. انجام هر کاری در ابتدا سختی های خاص خودش را دارد. در ابتدای امر می توانید از دبیر فیزیک و یا حتی معلم خصوصی فیزیک خود سوال بپرسید و روند حل آنها را دنبال کنید.
برای کسب درصد بالا در هر کدام از دروس اختصاصی و عمومی در کنکور برنامه ریزی درست، پشتکار و مطالعه صحیح لازم است. اگر شما در کلاسهای فیزیک خصوصی یا کلاسهای فیزیک مدرسه به مطالب ارائه شده توسط معلم فیزیکخود خوب گوش داده باشید، کارتان برای کسب درصد بالای فیزیک در کنکور راحتتر می شود. البته اگر در بعضی از قسمتها مشکل دارید می توانید با هماهنگی با یک مدرس خصوصی فیزیک کنکور خوب اشکالات را برطرف نمائید. علاوه بر تمرینهای حل شده در کلاس تدریس ریاضی و تدریس فیزیک خودتان هم تمرین و مسئله اضافی حل کنید. به کتابهای حل المسائل خیلی تکیه نکنید. در ابتدا سعی کنید مسائل و تمرینات را خودتان حل کنید. هر چه بیشتر بر روی یک مسئله فکر کنید، ذهنتان آمادگی بیشتری برای حل مسائل بعدی پیدا خواهد کرد. حتی اگر مطمئن نبودید کهراه حلتان درست است، یک راه حل ارائه دهید. ایرادی ندارد که در ابتدای کارحل درست مسئله را بلد نباشید. اگر به نتیجه نرسیدید حل مسئله رانگاه کنید.همینکه بر روی حل سوال فکر کرده اید و راه حلی ارائه داده اید، ذهنتان قویتر شده است. اگر به هر دلیلی نتواستید در کلاسهای تدریسمدرسه شرکت کنید و یا با وجود شرکت در کلاسهای مدرسه باز در مبحث یا مباحثی از درسهای ریاضی و فیزیک اشکال داشتید، می توانید از جلسات تدریس خصوصی برای رفع اشکال استفاده نمائید. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی و فیزیک بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی و تدریس خصوصی فیزیک کلیک کنید.
برای درس فیزیک هم مشابه درس ریاضی شرکت در کلاسهای تدریسفیزیک و عدم غیبت در کلاسها در طول ترم مهم است. برای فیزیک مهم می توانیداز کلاسهای خصوصی فیزیک استفاده کنید (برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی فیزیک بر روی عبارت تدریس خصوصی فیزیککلیک نمائید). درس فیزیک به نسبت ریاضی کمی مفهومی تر است. یعنی ممکن است در درس ریاضی شما فرمول و رابطه ای را استفاده کنید و معنی آن را خیلی خوب هم متوجه نشده و اشکالی هم پیش نیاید. ولی در درس فیزیک، همانطور که از اسمدرس مشخص است، همه ی فرمولها و راوبط معنی فیزیک دارند. سعی کنید معنی روابط و اینکه در عالم واقعیت این روابط به چه معنی ای هستند را بفهمید. برای درس فیزیک هم حضور فعال در کلاسهای تدریس فیزیکو در صورت لزوم کلاسهای خصوصی مهم است. دقت کنید که فیزیک را هم در طول ترم بخوانید و حتی اگر خواستید از کلاسهای خصوصی فیزیک هم استفاده کنید آنها را هم در طول ترم برگزار نمائید. در طول ترم مرتبا با یک برنامه ریزی عالی درس را بخوانید و مرور کنید. تمرین و مسئله حل نمائید و معنی روابط و فرمولهای فیزیک را برای خودتان تشریح کنید. مانند ریاضی، برای فیزیک هم حل تمرین و مسئله بسیار مهم است. مثالها و مسائلی را کهدر کلاسهای تدریس ریاضی و تدریس فیزیک حل شده اند را خودتان یکبار دیگر حلکنید. ابتدا خودتان سعی کنید مثال را حل نمائید و راه حلی برای مسائل مختلف ارائه کنید. اگر نتوانستید مسئله ای را حل کنید هم ایرادی ندارد. ولیحتما یک حل کوتاه برای آن ارائه کنید. اشتباه هم باشد ایرادی ندراد. سپس حل درست سوال را نگاه کنید و اشکالات خودتان را برطرف نمائید. برای یادگیریریاضی و فیزیک حل مسئله و تمرین بسیار مهم است.
چگونه در کنکور فیزیک درصد بالایی بزنیم؟ - برای کسب درصد بالا در هر کدام از دروس اختصاصی و عمومی در کنکور برنامه ریزی درست، پشتکار و مطالعه صحیح لازم است. اگر شما در کلاسهای فیزیک خصوصی یا کلاسهای فیزیک مدرسه به مطالب ارائه شده توسط معلم فیزیک خود خوب گوش داده باشید، کارتان برای کسب درصد بالای فیزیک در کنکور راحتتر می شود. البته اگر در بعضی از قسمتها مشکل دارید می توانید باهماهنگی با یک مدرس خصوصی فیزیک کنکور خوب اشکالات را برطرف نمائید.
چگونه تست کنکور فیزیکبزنیم؟ - همانطور که می دانید، برای موفقیت در کنکور و کسب درصد بالا در درس فیزیک علاوه بر فهمیدن درس و حل مسئله و تمرین آشنایی با تکنیک های تستزنی بسیار مهم است. افراد زیادی با وجود اینکه در درس فیزیک نمره خوبی گرفته اند نتوانسته اند در درس فیزیک درصد بالایی در کنکور کسب نمایند. اینامر به دلیل کمبود اطلاعات آنها نبوده و بلکه تنها به این دلیل بوده است که با تکنیک های تست زنی فیزیک کنکور آشنا نبوده اند.
سعی کنید حتما در کلاسهای تدریس ریاضی و فیزیک حضور داشته باشید و در ضمن حضور شما در این کلاسها هم حضور فعالی باشد. تلاش کنید به بهترین شکل ممکن به مطالب گوش دهید. هر جلسه سعی کنید حداقل یک سوال بپرسید و با تمرکز صد در صد به مطالبگوش دهید. دروس ریاضی و فیزیک هم در دبیرستان و هم در دانشگاه دروس مهمی بوده و برای سایر دروس هم حالت پایه دارند. بعد از کلاسهای تدریس یا تدریس خصوصی ریاض و فیزیک و یا هر درس دیگری هم حتما مرور مختصری را در نظر بگیرید. تمرینهایی که در کلاسهای مدرسه و دانشگاه به شما داده می شود را حلکنید و با انگیزه بالا و دقت فراوان به مطالب ارائه شده در کلاسهای تدریس گوش دهید.

دانلود تست کنکور فیزیک

برای دانلود جزوه و سوالات امتحانی ریاضی نیز بر روی لینک زیر کلیک نمائید.

ریاضی


برای کسب درصد بالای فیزیک کنکوردر مرحله اول درس را به صورت عمقی بخوانید. مطالب درسی را خوب بفهمید و درک درستی از مسائل فیزیک داشته باشید. دقت کنید که درس فیزیک فقط فرمول نیست. بلکه فرمولها و روابط پدیده های فیزیکی را توصیف می کنند. بنابراین باید آنها را خوب بفمهید. در سالهای اخیر، تست های کنکور به مقدار زیادی مفهومی شده است. بنابراین تنها با حفظ کردن فرمولها نمی توان به ناه پاسخ داد. در نظر گرفتن مرورهای منظم برای حضور ذهن داشتن در جلسه کنکور : در بسیاری از اوقات ممکن است شمادرسی را خوانده باشید ولی در جلسه کنکور هر چقدر فکر می کنید یادتان نمی آید. دلیل این امر کم مرور کردن است. مطالبی را در جلسه کنکور می توانید استفاده کنید که کاملا برای آنها حضور ذهن داشته باشید. پس مرور را از یاد نبرید.
برای یادگیری بهتر درسفیزیک سعی کنید در کلاسهای مدرسه و دانشگاه شرکت کنید و غیبت نکنید. اگر فیزیک را در طول ترم بخوانید و در کلاسها را غیبت نکنید و همچنین خواندن درس فیزیک را به ایام امتحانات موکول ننمائید، علاوه بر موفقیت در امتحان فیزیک حتی 20 هم می توانید بگیرید. فیزیک یک درس مفهومی است و برای موفقیت در امتحان فیزیک و کنکور فیزیک، این درس را باید به صورت پایه ای بخوانید ومعنی فیزیکی روابط ارائه شده را خوب بفهمید. قشنگی درس فیزیکبه این است که تمامی روابط و فرمولهای ارائه شده در آن معنی فیزیکی دارد. می توانید فرمولها را برای خودتان توضیح دهید و معنی آنها را بفهمید. اگر به این شکل با درس فیزیک برخورد کنید، هم درس را خوب می فهمید و هم در امتحان و کنکور موفق خواهید بود.


(0) نظر
برچسب ها :
تدریس خصوصی و قبول شدن در امتحانات
در این بخش مطالبی در زمینه تدریس خصوصی و قبول شدن در امتحانات ارائه می شود. قبولی در امتحانات و کسب نمرات عالی با کلاسهای تدریس خصوصیممکن و میسر است. اگر می خواهید در امتحانات این ترم عالی عمل کنید، اگر می خواهید کل درسهای خودتان را با موفقیت پاس کنید، اگر قصد دارید نمرات عالی بگیریدو معدل خودتان را افزایش دهید، اگر قصد دارید شاگرد اول شوید و یا حداقل به نسبت ترمهای قبلی خودتان پیشرفت محسوسی داشته باشید و .... در هر صورت، استفاده از کلاسها و جلسات تدریس خصوصی می تواند مفید و موثر و کمک کننده باشد. کلاسهای تدریس خصوصی برای برای ارتقای معدل،گرفتن نمرات بالا و حتی نمره 20 در امتحانات ریاضی، فیزیک، شیمی و سایر دروس، پیشرفت تحصیلی، قبولی در آزمونهای مختلف و المپیاد، قبول شدن در کنکور و کسب درصد بالا در دروس کنکوری، یادگیری بهتر و سریعتر زبان های خارجی و انواع نرم افزارها و .... می تواند موثر و کمک کننده باشد. کلاسهایتدریس خصوصی فقط مخصوص دانشجویان و دانش آموزان تنبل و ضعیف نیست. هر دانشجو و دانش آموزی برای پیشرفت در تحصیل و موفقیت در تحصیل و ایجاد تغییردر نمرات و نتایجی که گرفته است می تواند از کلاسهای خصوصی استفاده کرده وبهترین نتیجه ممکن را بگیرد (برای مشاهده لیست کامل مدرسین تدریس خصوصی ثبت نامی در ایران مدرس بر روی عبارت لیست مدرسین تدریس خصوصیکلیک کنید). کلاسهای تدریس خصوصی چون در منزل برگزار می گردد، جو راحت تریدارد. بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان در کلاسهای دانشگاه و یا کلاسهایمدرسه جرات پرسیدن سوالهای درسی خودشان را ندارند و یا چون دروس قبلی را از پایه یاد نگرفته اند در کلاسهای مدرسه و دانشگاه درس را خوب متوجه نمی شوند. در این حالت استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی مفید و موثر است.
کلاسهای تدریس خصوصییک راهکار خوب برای رفع اشکال، موفقیت در امتحان، گرفتن نمره های خوب و ارتقای معدل است. حتی برای قبولی در کنکور و آزمونهای مختلف و برای موفقیت در المپیادهای دانشجوی و دانش آموزی هم می توان از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده کرد. کلاسهای تدریس خصوصی مزایایی دارد که به نسبت کلاسهای مدرسه ودانشگاه و انواع کلاسهای گروهی آنها را متامیز و جذاب می کند. در کلاسهای خصوصیفرصت کافی برای رفع اشکال وجود دارد و دانش آموز و دانشجو هر سوالی که در نظر دارد را می تواند بپرسد. در کلاسهای تدریس خصوصی به صورت مستقیم می توان سراغ بهترین راه حل ها رفت و این نوع کلاسها معمولا برای متقاضی تدریسخصوصی بسیار مفید و کارآمد خواهد بود. البته همانطور که گفته شده از کلاسهای تدریس خصوصی باید به صورت بهینه استفاده کرد. در ابتدای کار تا جایی که ممکن است این کلاسها را باید در طول ترم برگزار نموده و به ایام امتحانات موکول نکرد. در ایام امتحانات وقت کم است و استرس خود امتحانات هموجود دارد. برگزاری کلاسهای خصوصی در ایام امتحانات فقط باید برای رفع اشکال و حل تمرین و مسئله بیشتر باشد. توصیه می شود دانش آموزان ودانشجویاندرس را در طول ترم بخوانند و در ایام امتحانات مطلب نخوانده شده ای نداشتهباشند.
برای قبولی در امتحانات، مانند درس خواندن و مطالعه و حل تمرین و مسئله، بهتر است از اوایل ترم و یا حداقل از اواسط ترم شرکت در کلاسهای خصوصی را شروع نمائید. اگر از نحوه تدریس معلم و استاد خودتان راضی نیستید و خیلی سطح بالا تدریس می کند که درکش برای شما مشکل است و یا مطالب را به صورت نامفهوم تدریس می کند و یا به خاطر تعداد زیاد دانش آموزان و دانشجویان درس را خوب متوجه نمیشوید، باز هم استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی می تواند مفید باشد. برای موفقیت در امتحانات و امتحانات نهایی، به عنوان یک امکان اضافه، روی کلاسهای خصوصی حساب کنید. البته در کنار آن خودتان هم درس بخوانید و با تلاش و پشتکار دروس را خوب یاد بگیرید.
چگونه از کلاسهای تدریس خصوصی بهترین استفاده را داشته باشیم؟ اگرمی خواهید از کلاسهای تدریس خصوصی بهترین استفاده را داشته باشید مواردی که در بالا گفته شد را رعایت نمائید. در طول ترم از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده کنید. در کلاسهای تدریس خصوصی با دقت به مطالبی که ارائه می شود گوش دهید. کلاسها را جدی بگیرید و تمرینات و تکالیفی که به شما داده می شودرا با دقت انجام دهید. با یک مدرس خصوصی خوب کلاسهای تدریس خصوصی را هماهنگ کنید و اگر از مدرس خودتان راض نبودید با مدرس دیگری کلاسها را هماهنگ نمائید. در کنار شرکت در کلاسها و جلسات تدریس خصوصی خودتان هم درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. از جزوه ای که خودتان در کلاس مدرسه و دانشگاه یادداشت نموده اید در کلاسهای خصوصی استفاده کنید. به این ترتیب درکمترین زمان کل مطالبی که در کلاس اصلی خودتان گفته شده است را می توانید مرور کنید. اگر بخواهید از جزوات دیگران استفاده کنید ممکن است بعضی از مطالب در جزوه نباشد و یا واضح نوشته نشده باشد. کلاسهای خصوصی را در زمانیبرگزار کنید که بهترین پتانسیل را برای یادگیری دارید. به عنوان مثال اگر یادگیری شما صبحها بهتر است، کلاسهای خصوصی را صبح برگزار کنید.
آیا شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی فقط در ایام امتحانات کافی است؟همانطور که در مقالات قبلی ارائه شده در سایت (ایران مدرس) گفته شده است بهتر است برگزاری کلاسهای خصوصی را به ایام امتحانات موکول نکنید. البته اگر درس را بلد هستید و فقط برای رفع اشکال می خواهید از کلاسهای خصوصی استفاده کنید ایرادی ندارد. ولی اگر درس را بلد نیستید و یا اشکالات زیادی دارید و یا در کلاسهای اصلی خودتان در مدرسه و دانشگاه غایب بوده اید، حتما کلاسهای خصوصی را هر چه سریعتر شروع نموده و به ایام امتحانات موکول نکنید. خوبی کلاسهای خصوصی در ایام امتحاناتاین است که چون شما در این ایام به مدرس و استاد اصلی خودتان دسترسی ندارید، اشکالاتی که برایتان حین مطالعه و حل تمرین پیش می آید را می توانید از مدرس خصوصی خودتان بپرسید. بنابراین کلاسهای خصوصی در ایام امتحانات هم بسیار مفید است. ولی برای اموزش عمقی و مفهومی و خواندن کل درسباید از این کلاسها در طول ترم استفاده کرد. برای دروسی مانند ریاضی و فیزیک که حل تمرین و مسئله در یادگیری آنها نقش زیادی دارد برگزاری کلاسهایتدریس خصوصی ریاضی و تدریس خصوصی فیزیک در طول ترم به نسبت ایام امتحانات بسیار مفیدتر است.
توصیه های پایانی برای قبولی در امتحانات: کتابهای درسی خودتان را با دقت بخوانید. در هر صورت جزوه های خلاصه شده و نکات امتحانی هم می تواند مفید باشد. در بخش دانلود وب سایت ایران مدرس جزوه های خلاصه شده و نمونه سوالات امتحانی برای دروس مختلف وجود دارد و میتوانید از آنها استفاده کنید. برای 20 گرفتن در امتحانات نهایی باید با برنامه ریزی پیش بروید. در طول ترم و حتی درایام امتحانات روی وقت خودتان حساس باشید و برای تمامی زمانهای خودتان برنامه داشته باشید. با انگیزه و هدف و با کمک یک برنامه خوب موفقیت شما در تحصیل حتمی است.
هر چند که بارها و بارها توصیه شده است کلاسهای تدریس خصوصی را در طول ترم برگزار نمائید ولی به هر حال، در ایام امتحانات نیز استفاده از این کلاسها برای رفع اشکال و جمع بندی و حل نمونه سوالات امتحانی و ... مفید و موثر است. راهکار خوبی کهمی توانید در نظر بگیرید این است که خودتان در طول ترم درسها را مطالعه کنید و یا اگر اشکالات زیادی دارید در طول ترم از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده نمائید و در نهایت در ایام امتحانات برای جمع بندی و رفع اشکال از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده نمائید.کلاسهای تدریس خصوصی خصوصا برای رفع اشکال در ایام امتحانات بسیار موثر است. ممکن است همین اشکالاتی که دارید باعث شود در امتحان نتوانید نمرات خوبی کسب کنید. استفاده از کتابهای کمک آموزشی و فیلم های آموزشیهم در این ایام به اندازه کلاسهای تدریس خصوصی موثر نیست. در ایام امتحانات شما زمان زیادی برای از دست دادن ندارید. در کلاسهای تدریس خصوصی در کمترین زمان ممکن می توانید بیشترین حجم مطالب را یاد بگیرید.

1- برای موفقیت در امتحاناتسعی کنید خواندن دروس را برای ایام امتحانات باقی نگذارید. اگر می خواهید نمرات خوبی بگیرید و معدل بالا داشته باشید و در کنار آن درسها را عمقی یادبگیرید در طول ترم درس بخوانید و مطالعه دروس را برای ایام امتحانات باقی نگذارید.

2- حضور کامل و فعال در کلاسهای مدرسه و یا دانشگاه هم برای موفقیت در امتحانات بسیار مهم است. در کلاسهای مدرسه و دانشگاه درسرا بهتر یاد می گیرید و با سوال و جوابهایی که انجام می شود نکات مهم را آموزش خواهید دید. در کلاسها غیبت نکنید.

3- در کلاسهای مدرسه و دانشگاه جزوه یادداشت نمائید. یکی از توصیه های خوب برای موفقیت در امتحانات همین است. اگر جزوه یادداشت نمائید هم در کلاس حواستان جمع تر است و هم در ایام امتحانات منبع خوبی برای مطالعه دارید.

4- بعد از کلاسهای مدرسه و یا کلاسهای خصوصی حتما درسرا مرور نمائید. مثالهایی که در کلاس بررسی شده است را دوباره حل کنید و مطالبی که ارائه شده است را دوباره مرور نمائید. اشکالاتی که حین مرور پیش می آید را یادداشت نمائید تا بعدا بپرسید.

5- مهمترین و بهترین توصیه برای موفق شدن در امتحاناتو قبولی در امتحان میان ترم و پایان ترم این است که در طول ترم درس بخوانید. با یک برنامه ریزی منظم پیش بروید و در طول ترم در کنار تفریح و کارهای دیگر درس هم بخوانید. همه ی دروس را برای ایام امتحانات باقی نگذارید.
(0) نظر
برچسب ها :
جدیدترین اخبار کنکور 96 و 97 +نفرات برتر کنکور96
جدیدترین اخبار کنکور 96 و 97 +نفرات برتر کنکور96 ، راهکارهای موفقیت در کنکور 97 ، نحوه انتخاب رشته صحیح در کنکور 96 و 97 راهکارهای مطالعه درست برای کنکور، نحوه برنامه ریزی درست برای کنکور، عوامل مهم در انتخاب رشته کنکور و ... در این بخش ارائه شده است. برای مطالعه در زمینه جدیدترین اخبار کنکور 96 و 97 +نفرات برتر کنکور96 و ... بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.

برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه آموزش و تدریس خصوصی کنکور، مشاوره کنکور و انتخاب رشته کنکور بر روی عبارت تدریس خصوصی کنکور کلیک کنید.(0) نظر
برچسب ها :
موفقیت در یادگیری شیمی + قیمت تدریس خصوصی شیمی
در این بخش مطالبی در زمینه موفقیت در یادگیری شیمی + قیمت تدریس خصوصی شیمی، نحوه مطالعه شیمی برای کنکور و امتحانات، هزینه جلسات خصوصی شیمی و .... ارائه می گردد. شیمی را برای کنکور باید مفهومی خواند. درس شیمی نه صد در صد مسئله ای و تحلیلی است و نه به صورت صد در صد حفظ کردنی می باشد.
تستها و سوالاتی که از درس شیمی مطرح می شود ممکن است کاملا مفهومی باشد و یا مسئله ای باشد که برای حل آن باید از روابط ریاضی استفاده نمائید.
مطالب متن درس را کاملا مفهومی بخوانید تا درک درستی از آن داشته باشید. در ادامه، روابط ارائه شده را یاد بگیرید و مثال و مسئله به اندازه کافی حل نمائید.
برای یادگیری کامل درس شیمی و توانایی پاسخگویی کامل به تست های کنکور آن، حل تست های کنکور موضوعی و مجموعه ای نیز بسیار مفید است.

دانلود رایگان تست کنکور دکتری 95 رشته شیمی در این بخش ارائه شده است. برای دانلود رایگان تست کنکور دکتری 95 رشته شیمی بر روی لینک زیر کلیک کنید.
برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه آموزش و تدریس خصوصی شیمی بر روی عبارت تدریس خصوصی شیمی کلیک کنید.
کلمات کلیدی: کنکور دکتری95، تست کنکور95 دکتری، سوالات کنکور دکتری سال 95، کنکور دکتری شیمی، کنکور دکترا شیمی سال 95، کنکور 95 دکتری شیمی

برای دانلود فایل کلیک کنید.
حتما بخوانید: 7 راهکار برای کسب نمره عالی در درس شیمی
می توانید در زمینه چگونگی مطالعه درس شیمی برای کنکور مقاله نحوه مطالعه شیمی برای کنکور یا چگونه شیمی را برای کنکور بخوانیم را مطالعه نمائید.
درس شیمی یکی از دروس مهم در کنکور است. خصوصا برای رشته های ریاضی و تجربی، اگر در درس شیمی درصد خوبی بزنید می تواند بر روی رتبه کنکور شما تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. اتفاقا درس شیمی به نسبت دروس ریاضی و فیزیکراحت تر است و می توان درصد خوبی در ان کسب کرد و حتی 100 درصد زد. برای کسب درصد بالا در درس شیمی کنکور راهکارهای مختلفی وجود دارد. در مرحله اولباید در کلاسهای تدریس شیمی به صورت کامل حاضر باشید. در کلاسهای تدریسشیمی مدرسه خوب گوش دهید و مطالب را یاد بگیرید. از معلم شیمی خودتان سوالبپرسید و به سوالهایی که دیگران می پرسند هم خوب گوش دهید. جدول تناوبی و فرمولهای شیمیایی را به خوبی یاد بگیرید. برای خودتان جزوه داشته باشید و مهمترین نکات درس شیمی را در آن یادداشت نمائید.
همانطور که می دانید در سالهای اخیر تست های کنکور شیمی و تست های کنکور به صورت کلی مفهومی شدهاست. اگر می خواهید در شیمی درصد بالایی بزنید و حتی 100 درصد بزنید، از خواندن نکته ای و فرمولهای میانبر و ... اجتناب کنید. حداقل در مراحل اولیهکار درس را به صورت مفهومی و عمقی بخوانید. در ادامه اگر روابط مختصری هم بود می توانید از انها استفاده نمائید. ولی به هر حال در مراحل اولیه کار درس را و کتاب درسی شیمی را خوب بخوانید. اگر فقط فرمول حفظ کنید، ممکن استتستهایی را در کنکور ببینید که با فرمولهای حفظ شده شما حل نشوند. ولی اگردرس شیمی را به صورت مفهومی و عمقی بلد باشید، هر تستی که به شما داده شود، بالاخره راه حلی پیدا خواهید کرد. برای دانلود رایگان جزوه و سوال امتحانی و تست کنکور شیمی بر روی عبارت دانلود شیمی کلیک کنید.

دانلود رایگان تست کنکور شیمی و جزوات کنکوری شیمی
علاوه بر موارد گفته شده، در سایت ایران مدرس دانلود رایگان تست کنکور شیمی و جزوات کنکوری شیمی و ... هم ارائه شده است. اگر در حال مطالعه برای کنکور هستید و می خواهید از تست کنکور شیمی و جزوات کنکوری شیمی موجود در اینترنت به صورت رایگان استفاده نمائید،در همین سایت جزوات کنکوری شیمی و سوالات و تستهای کنکوری شیمی را می توانید دانلود نمائید. برای دانلود تست کنکور شیمی و جزوات کنکوری شیمی بر روی عبارت دانلود تست و جزوه کنکور شیمی کلیک نمائید.
برای موفقیت در آموزش ویادگیری شیمی دبیرستان، کنکور و دانشگاه می توانید از مقالاتی که در همین سایت ثبت شده است استفاده کنید. برای موفقیت در آموزش و یادگیری شیمی دبیرستان، کنکور و دانشگاه در مرحله اول باید تا جایی که ممکن است در کلاسهای تدریس شیمی مدرسه و دانشگاه حاضر شوید. باید در کلاسهای تدریسشیمی با تمرکز کامل به مطالبی که ارائه می شود توجه نموده و در ضمن جزوه خودتان را هم یادداشت نمائید. برای موفقیت در یادگیری شیمی در طول ترم درس شیمی را بخوانید و با برنامه ریزی پیش بروید. در صورت لزوم از کلاسهای خصوصی شیمی استفاده کنید و کتاب درسی را در اولویت اول قرار دهید. به اندازه کافی تمرین و مسئله حل کنید و مطالعه و یادگیری شیمی را به شب امتحان موکول ننمائید.
در کلاسهای تدریسشیمی حضور فعال داشته باشید و جزوه خودتان را یادداشت نمائید. مطالب را بهصورت مفهومی یاد بگیرید و نکات مهم را یادداشت نمائید. جزوه های کلاسی شیمی و جزوه هایی که خودتان حین مطالعه، حل تمرین و حین تست زنی یادداشت میکنید در دوران جمع بندی و دوران نزدیک به کنکور بسیار مفید خواهد بود. جزوه ای که خودتان در کلاس شیمی یا حین مطالعه یادداشت می کنید به نسبت جزواتی که از دیگران کپی بگیرید خیلی ارزشمندتر است. چون هم حین یادداشت جزوه خودتان درس را بهتر یاد می گیرید و هم نکاتی که از نظر خودتان مهم استدر جزوه یادداشت می شود.اگر وقت کردید قبل از تست زنی تمرین و مسئله هم حل کنید. حل تمرین و مسئله برای درس شیمی به جا افتادن بیشتر مطلب کمک زیادی می کند.
تا جایی که می توانید تست کنکور شیمی از کتابهای معتبر بزنید. بعد از شرکت در کلاسهای شیمی، خواندن کتاب درسی و حل تمرین و مسئله، تست زنی مهم و ضروری است.
در بازه های زمانی مشخص شیمی را مرور کنید. شیمی درس فراری است و اگر به صورت مداوم مرور نشود در کنکور چیزی یادتان نمی ماند.
عبارتهای کلیدی: چگونه شیمی را برای کنکور بخوانیم،نحوه مطالعه کنکوری درس شیمی، چگونه شیمی را 100 درصد بزنیم، درصد بالای شیمی در کنکور، مطالعه اصولی درس شیمی برای کسب درصد بالای شیمی در کنکور
حتما ببینید: دانلود رایگان تست های کنکور فصول اول تا سوم شیمی 1 اول دبیرستان

اگر می خواهید در درس شیمی یا سایر دروس و کلا در تحصیل موفق باشید کلاسهای تدریس خصوصی به عنوان یک راهکار خوب می تواند مفید و موثر و کمک کننده باشد. البته تا جایی که می توانید در کلاسهای مدرسه و دانشگاه، به امید شرکت در کلاسهای خصوصی، غیبت نکنید. در کلاسهای تدریس شیمی مدرسه و دانشگاه و یا حتی در کلاسهای تدریس خصوصی شیمی با دقت به مطالبی که ارائه می شود گوش دهید و برای یادگیری از خودتان علاقه نشان دهید. شرکت در کلاسهامهم است ولی در کنار آن تلاش و کوشش و پشتکار خودتان هم لازم و ضروری می باشد. برای یادگیری بهتر، کسب نمرات بالاتر در امتحانات و کسب درصد بالای کنکور در درس شیمی و یا هر درس دیگری تلاش و کوشش وانگیزه و علاقه خودتان از هر عامل دیگری مهمتر است. باید خودتان بخواهید تا اتفاق بیافتد. باید برای خودتان هدف داشته باشید و هدف را هم خودتان تعیین کرده باشید. نه اینکه والدین و اطرافیان برای شما تعیین کرده باشند.

قیمت تدریس خصوصی شیمی دبیرستان، کنکور و دانشگاه

قیمت جلسات خصوصی شیمیبه عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال در ایام امتحانات که مدرسین وقتکمتری دارند و نمی توانند تعداد شاگرد بیشتری را قبول کنند، قیمتهای بیشتری را برای کلاسها ارائه می دهند. به همین دلیل است که بارها و بارها در همین سایت توصیه شده است که برگزاری کلاسهای خصوصی را به ایام امتحانات موکول نکنید و از اوایل و یا اواسط ترم برای هماهنگی با مدرس شیمی موردنظرتان اقدام نمائید. تعداد جلسات خصوصی هم روی قیمت موثر است. هر چه جلسات بالاتری لام داشته باشید می توانید کلاسها را با قیمت کمتری هماهنگ نمائید. اگر تعداد جلسات مورد نیاز شما بالا است حتما حین حرف زدن با مدرسین روی این قضیه مانور دهید و تخفیف بگیرید. عوامل دیگری هم بر قیمت تدریس خصوصی شیمی دبیرستان،کنکور و دانشگاه و ..... موثر است. به عنوان مثال سابقه کاری مدرس شیمی، محل برگزاری کلاس خصوصی (اینکه در آموزشگاه، محل مورد نظر مدرس و یا در منزل دانشجو یا دانش آموز برگزار شود)، زمان برگزاری کلاسهای خصوصی (اینکه در ایام امتحانات باشد و یا در طول ترم و یا در تابستان و تعطیلات)، شهر محل تدریس (معمولا در شهرهای بزرگتر مانند تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز و .... قیمت کلاسهای خصوصی شیمی و سایر دروس بالاتر است) و .... بر روی قیمت کلاسهای خصوصی تاثیر دارد.

(0) نظر
برچسب ها :
راهکارهایی برای موفقیت و قبولی در امتحانات
راهکارهایی برای موفقیت و قبولی در امتحانات در این بخش ارائه شده است. یکی از بهترین راهکارها برای موفق شدن در امتحان شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی است. چنانچه در ترمهای قبل عملکرد خیلی خوبی نداشته اید و نمرات شما در امتحانات خیلی قابل قبول نبودهاست ولی قصد دارید در این ترم و ترمهای آینده بسیار عالی عمل کنید ....  شرکت در جلسات تدریس خصوصی می تواند روش خوبی باشد که موفق تر از همیشه در امتحانات با نمره خوب قبول شوید. برای مشاهده لیست مدرسینی که در زمینه تدریس خصوصی از ابتدایی تا دانشگاه فعالیت دارند بر روی عبارت مدرسین تدریس خصوصی کلیک کنید. برای قبولی در امتحانات و گرفتن نمره خوب و قبول شدن در امتحانات بهتر است کلاسهای خصوصی در طول ترم برگزار گردد. ولی آیا کلاسهای خصوصی در ایام امتحانات هیچ فایدهای ندارد؟ خیر اینطور نیست. بحث این است که همه ی مطالب را برای ایام امتحانات باقی نگذارید. کل درسها را نمی توان در یکی دو هفته برگزاری امتحانات خواند و نمره خوبی هم گرفت. باید در طول ترم درس بخوانید. مطلبی که در طول ترم و با در اختیار داشتن زمان کافی یاد می گیرید بیشتر در ذهن شما باقی می ماند و بازدهی بیشتری هم در امتحان خواهد داشت. در ایام امتحانات استرس دارید. کم و زیاد این استرس وجود دارد. بنابراین عمقی نمی توانید درس بخوانید. سعی می کنید خیلی سریع درس را به پایان برسانید. اما اگر قبلا در طول ترم درس را خوانده باشید، در ایام امتحانات هم کار شما راحتتر خواهد بود. خصوصا برای دروس مانند ریاضی، فیزیک و شیمی خواندن درس در طول ترم لازم و ضروری است ( مطالعه کنید: راهکارهای عملی و کاربردی برای موفقیت در امتحانات مدرسه و دانشگاه). 1- برای موفقیت در امتحاناتسعی کنید خواندن دروس را برای ایام امتحانات باقی نگذارید. اگر می خواهید نمرات خوبی بگیرید و معدل بالا داشته باشید و در کنار آن درسها را عمقی یادبگیرید در طول ترم درس بخوانید و مطالعه دروس را برای ایام امتحانات باقی نگذارید.

2- حضور کامل و فعال در کلاسهای مدرسه و یا دانشگاه هم برای موفقیت در امتحانات بسیار مهم است. در کلاسهای مدرسه و دانشگاه درسرا بهتر یاد می گیرید و با سوال و جوابهایی که انجام می شود نکات مهم را آموزش خواهید دید. در کلاسها غیبت نکنید.

3- در کلاسهای مدرسه و دانشگاه جزوه یادداشت نمائید. یکی از توصیه های خوب برای موفقیت در امتحانات همین است. اگر جزوه یادداشت نمائید هم در کلاس حواستان جمع تر است و هم در ایام امتحانات منبع خوبی برای مطالعه دارید.

4- بعد از کلاسهای مدرسه و یا کلاسهای خصوصی حتما درسرا مرور نمائید. مثالهایی که در کلاس بررسی شده است را دوباره حل کنید و مطالبی که ارائه شده است را دوباره مرور نمائید. اشکالاتی که حین مرور پیش می آید را یادداشت نمائید تا بعدا بپرسید.

iranmodares

5- مهمترین و بهترین توصیه برای موفق شدن در امتحاناتو قبولی در امتحان میان ترم و پایان ترم این است که در طول ترم درس بخوانید. با یک برنامه ریزی منظم پیش بروید و در طول ترم در کنار تفریح و کارهای دیگر درس هم بخوانید. همه ی دروس را برای ایام امتحانات باقی نگذارید.
6- برایقبولی در امتحانات و گرفتن نمره عالی در امتحانات نمونه سوالات امتحانی سالهای قبل را حل کنید و از جزوات موجود در همین سایت استفاده نمائید. بر روی عبارت دانلود رایگان جزوه و سوال کلیک کنید و در ادامه نام درس مورد نظر خودتان را جستجو کنید تا سوالات امتحانی و جزوات آن درس را مشاهده نمائید.(عبارتهای کلیدی: توصیه های امتحانی، توصیه هایی برای قبولی و موفقیت در امتحانات،چگونه در امتحانات نمرات خوبی بگیریم، چگونه برای امتحانات نهایی برنامه ریزی کنیم، بهترین توصیه ها برای گرفتن نمرات خوب در امتحانات) 7- کتاب درسی را در اولویت قرار دهید. قبل از اینکه سراغ حل المسائل و کتابهایکمک آموزشی مختلف و ... بروید ابتدا کتاب درسی خودتان را خوب یاد بگیرید ومثالها و تمرینات آن را حل کنید. ممکن است سوالات امتحان از همین مثالها وتمرینات باشد.

8- برای دروسی مانند ریاضی و فیزیک بعد از مطالعه کتاب درسی تمرین و مسئله حل کنید. برای این دو درس حل تمرین و مسئله واقعا لازم است. در صورت تمایل از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی و تدریس خصوصی فیزیک هم استفاده کنید.
چگونه خوب امتحان بدهیم؟
از راهکارهای زیر برای داشتن یک امتحان خوب و موفقیت آمیز استفاده کنید:
1- سر جلسه امتحان یک بار به طور کامل سوال های امتحان را بخوانید. عجله نکنید. اول همه ی سوالها را بخوانید و بعد سوالی را جواب دهید که برایتان مهم تر است و ارزش بیشتری دارد.
2- زمان مناسبی را برای هر یک از سوالها اختصاص دهید. زمان امتحان را به سوالهای موجود تقسیم کنید تا مشخص شود برای هر سوال چقدر زمان دارید.
3- صورت سوالها را به درستی بخوانید. فهمیدن سوال نصف حل آن است. سعی کنید مفهوم هر سوال را به درستی بفهمید تا هر آنچه از شما خواسته شده جواب دهید و اشتباه نکنید.
اگر در قالب یک جمله یا یک کلمه بخواهیم بگوییم، رمز موفقیت در درس خواندن تلاش و پشتکار است. با تلاش و پشتکار می توانید به هر هدف بزرگی دست پیدا بکنید. برای موفقیت در تحصیل و موفقیت در درس خواندن باید در مرحله اول هدف واضح و مشخصی برای خودتان تعیین کنید (مقاله تاثیر هدف گذاری در موفقیت تحصیلیرا در این زمینه مطالعه کنید). باید مشخص کنید که چه می خواهید و در جستجوی چه هدفی هستید. به عنوان مثال آیا قصد دارید شاگرد اول شوید یا می خواهید این ترم یا ترم آینده معدلتان بالای 19 باشد. آیا قصد دارید در ریاضی 20 بگیرید و یا مثلا در کنکور رتبه زیر 500 کسب نمائید. به هر صورت در مرحله اول هدف خودتان را مشخص کنید. اگر در جستجوی رمز موفقیت در درس خواندنهستید، تعیین هدف را هم فراموش نکنید. اگر ندانید به کجا می روید به جایی نخواهید رسید. در مرحله بعد برای رسیدن به هدف خودتان برنامه ریزی کنید.
راهکارهای عملی و کاربردی برای موفقیت در امتحانات مدرسه و دانشگاه در این بخش ارائه شده است. برای موفقیت در امتحانات مدرسه و دانشگاه، گرفتن نمره 20 در امتحانات، ارتقاء معدل و ... موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
1- به صورت مداوم در کلاسهای تدریس مدرسه و دانشگاه شرکت کنید. تا جایی که ممکن است غیبت نکنید و در کلاسهای تدریس حاضر شوید. غیبت در کلاسها باعث می شود عقب بیفتید و جبران مطالب ارائه شده سخت خواهد بود.
2- در کلاسهای تدریس مدرسه و دانشگاه با تمرکز کامل به مطالب ارائه شده گوش دهید.فقط حضور در کلاس مهم نیست بلکه گوش دادن به مطالب ارائه شده در کلاسهای تدریس مدرسه و دانشگاه هم مهم است. با انگیزه زیاد به مطالب ارائه شده گوش دهید و سوال بپرسید و به سوالهایی که پرسیده می شود گوش دهید.
3- در کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی جزوه یادداشت کنید.جزوه خودتان را داشته باشید. در بسیاری از اوقات مطالبی که ارائه می شود وگفته می شود را با نوشتن بهتر یاد می گیرید. در ضمن نکاتی که به نظر خودتان مهم است در جزوه خودتان موجود است ولی دیگران ممکن است نکات مهم را یادداشت نکنند.
4- مطالب ارائه شده در کلاسها را مرور نمائید. بعد از کلاسهای تدریس مدرسه و دانشگاه درس را مرور کنید. برای داشتن حضور ذهن باید درس را به صورت مداوم مرور نمائید.
به منظور موفقیت در امتحانات پایان ترم و میان ترم راهکارهای زیر می تواند مفید باشد:
1- خواندن دروس را به ایام امتحانات موکول نکنید و در طول ترم مطالعه آهسته و پیوسته را داشته باشید.
2- تمرین و نمونه سوالات امتحانی به اندازه کافی حل کنید تا در جلسه امتحان از پس حل سوالات برآیید. با حل هر سوال ذهن و مغز شما یک مرحله رشد می کند.
3- برنامه درسی منظمی داشته باشید تا بتوانید همه ی دروس را پوشش دهید. سعی کنید از وقتتان به صورت مفید استفاده نمائید.
4- به اندازه کافی تفریح برای خودتان در نظر بگیرید تا وسط راه به اصطلاح نبرید و بتوانید تا پایان ترم ادامه دهید.
5- مرور منظم برای درسهایتان در نظر بگیرید تا مطالب در ذهنتان باقی بمانند.
برای موفقیت در امتحان و کسب نمرات عالی برای خودتان هدفواضحی در نظر بگیرید. مثلا اگر ترمهای قبل معدل شما حدود 14 یا 15 بوده است، تصمیم بگیرید این ترم معدل شما بیشتر از 16 باشد. همین تصمیم به کارهای شما جهت می دهد.
(عبارتهای کلیدی: توضیه های امتحانی، چگونه برای امتحانات درس بخوانیم، بهترین راهکارها برای قبول شدن در امتحان،تدریس خصوصی)
منبع: ایران مدرس
(1) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته سوم آذر 1396 هفته دوم آذر 1396 هفته اول آذر 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته چهارم مهر 1396 هفته سوم مهر 1396 هفته دوم مهر 1396 هفته اول مهر 1396 هفته سوم شهریور 1396 هفته دوم شهریور 1396 هفته اول شهریور 1396 هفته چهارم مرداد 1396 هفته سوم مرداد 1396 هفته دوم مرداد 1396 هفته اول مرداد 1396 هفته چهارم تیر 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته اول تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته دوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته چهارم اردیبهشت 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته دوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته سوم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته اول اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم بهمن 1395 هفته دوم بهمن 1395 هفته اول بهمن 1395 هفته چهارم دی 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته اول دی 1395 هفته چهارم آذر 1395 هفته سوم آذر 1395 هفته دوم آذر 1395 هفته اول آذر 1395 هفته چهارم آبان 1395 هفته سوم آبان 1395 هفته دوم آبان 1395 هفته اول آبان 1395 هفته چهارم مهر 1395 هفته سوم مهر 1395 هفته دوم مهر 1395 هفته اول مهر 1395 هفته چهارم شهریور 1395 هفته سوم شهریور 1395 هفته دوم شهریور 1395 هفته اول شهریور 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته سوم مرداد 1395 هفته دوم مرداد 1395 هفته اول مرداد 1395 هفته چهارم تیر 1395 هفته سوم تیر 1395 هفته دوم تیر 1395 هفته اول تیر 1395 هفته چهارم خرداد 1395 هفته سوم خرداد 1395 هفته دوم خرداد 1395 هفته اول خرداد 1395 هفته سوم اردیبهشت 1395 هفته دوم اردیبهشت 1395 هفته اول اردیبهشت 1395 هفته چهارم فروردین 1395 هفته سوم فروردین 1395 هفته دوم فروردین 1395 هفته اول فروردین 1395 هفته چهارم اسفند 1394 هفته سوم اسفند 1394 هفته دوم اسفند 1394 هفته اول اسفند 1394 هفته چهارم بهمن 1394 هفته سوم بهمن 1394 هفته دوم بهمن 1394 هفته اول بهمن 1394 هفته چهارم دی 1394 هفته سوم دی 1394 هفته دوم دی 1394 هفته اول دی 1394 هفته چهارم آذر 1394 هفته سوم آذر 1394 هفته دوم آذر 1394 هفته اول آذر 1394 هفته چهارم آبان 1394 هفته سوم آبان 1394 هفته دوم آبان 1394 هفته اول آبان 1394 هفته چهارم مهر 1394 هفته سوم مهر 1394 هفته دوم مهر 1394 هفته اول مهر 1394 هفته چهارم شهریور 1394 هفته سوم شهریور 1394 هفته دوم شهریور 1394 هفته اول شهریور 1394 هفته چهارم مرداد 1394 هفته سوم مرداد 1394 هفته دوم مرداد 1394 هفته اول مرداد 1394 هفته سوم تیر 1394 هفته دوم تیر 1394 هفته اول تیر 1394 هفته چهارم خرداد 1394 هفته دوم خرداد 1394 هفته اول خرداد 1394
موضوعات
تدریس خصوصی (524) دانلود سوال و جزوه (148) موفقیت در تحصیل (53) تور کیش آذر 94 (1) بدون موضوع (44)
صفحه ها
فیدها
آگهی رایگان
آگهی رایگان تور کیش تور کیش سال 95 برق صنعتی آگهی ثبت شرکت تابلو تبلیغاتی دیزل ژنراتور
تدریس خصوصی ریاضی
تدریس خصوصی ریاضی مدرسین تدریس ریاضی تدریس خصوصی فیزیک سایت تخصصی تبلیغ تدریس ریاضی
تدریس خصوصی
تدریس خصوصی تدریس خصوصی زبان انگلیسی تدریس خصوصی فرانسه تدریس خصوصی زبان آلمانی تدریس خصوصی شیمی تدریس خصوصی عربی تدریس برق تدریس خصوصی زیست کنکور آموزش خصوصی تری دی مکس مدرسین تدریس خصوصی فیزیک سایت تدریس خصوصی تدریس خصوصی زیست شناسی تدریس خصوصی فیزیک هالیدی
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 148294
تعداد نوشته ها : 692
تعداد نظرات : 14
X