تدريس خصوصي - موفقیت در تحصیل
کسب درصد بالای ریاضی کنکور و موفقیت در امتحان ریاضی
موارد زیر در کسب درصد بالای ریاضی کنکور می تواند موثر باشند:

1- حضور در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی

2- مرور مطالب ارائه شده در جلسات تدریس ریاضی بعد از برگزاری کلاس های ریاضی

3- حل مثال و تمرینات کافی برای تسلط بر مباحث درسی ارائه شده

4- نکته برداری از تمرنیات حل شده و رفع اشکال تمرینات سخت تر

5- جزوه برداری در کلاس تدریس ریاضی و حضور فعال در کلاس درس و پرسیدن سوال

6- حل تمرینات داده شده توسط مدرس ریاضی و یا معلم خصوصی ریاضی و برگرداندن به موقع ان
چون حجم مطالب در درس ریاضی تجربی زیاد است، لذا ممکن است بعضی از مطالبی که قبلاً مطالعه کردید، فراموش شود. در این صورت بایستی در فواصل معین، مطالب را مرور و دوره کنیم. در این مرحله از مطالعه هم میتوانیم از جزوه و هم از خلاصه‌نویسیها استفاده کنیم. پس از خواندن آنها و یادآوری نکات، بهتراست به سراغ تستهای علامت‌گذاری شده برویم و آنهایی را که قبلاً اشکال داشتیم، مجدداً حل کنیم و اگر زمان داشتیم، تعدادی تست جدید از آن مبحث را حل کنیم. هر اندازه بتوانیم تعداد دفعات مرور را بیشتر کنیم، آماده‌تر شده وحضور ذهن بالاتری برای حل سؤالات تستی پیدا می‌کنیم.

محسن تورنگ / دبیر ریاضی دبیرستان‌های بندرعباس و قشم

کلمات کلیدی: ریاضی تجربی، نحوه مطالعه ریاضی تجربی برای کنکور، چگونه ریاضی تجربی بخوانیم، مطالعه صحیح ریاضی برای کنکور، چگونگی مطالعه ریاضی کنکور، روند صحیح مطالعه ریاضی کنکور، مطالعه ی درس ریاضی تجربی کنکور، ریاضی کنکور

شاید بتوان مهمترین بحث نظریه اعداد را همنهشتی معرفی کرد زیرا کاربرد تمامی فصول 4 و 5 در فصل 6 نمایش داده میشود و به همین دلیل، معمولاً تعدادسؤالات این بحث، از سایر مباحث بیشتر است. مهمترین سؤالات همنهشتی، شامل تعیین باقیمانده تقسیم یک عدد تواندار بر یک عدد طبیعی، تعیین رقم یکان یک عدد، حل معادلات سیال و معادلات همنهشتی، قضایای فرما و ویلسون و همچنین تستهایی که مستقیماً به ویژگیهای رابطه همنهشتی مربوط هستند، میباشد.

از دیگر مواردی که در کنکور سالهای اخیر اکثراً مورد توجه طراحان سؤال کنکور قرار گرفته است، قواعد تقسیم پذیری بر بعضی اعداد میباشد که در قالب تعیین پارامترهای a و b مورد سؤال واقع میشود و توصیه میشود که داوطلبان بهحل مسائل این بحث اهمیت ویژه ای دهند.

منبع: میگنا

کلمات کلیدی: ریاضیات گسسته، مطالع صحیح ریاضیات گسسته برای کنکور، برای کنکور چگونه ریاضیات گسسته بخوانیم، نکات کنکوری ریاضیات گسسته، روش درست مطالعه ریاضیات گسسته، راهکار صحیح مطالعه ریاضیات گسسته، ریاضیات گسسته کنکور
تدریس خصوصی ریاضیات رشته ریاضی

در حالت کلی، بلافاصله پس از تمام شدن کلاس درس ریاضی روند فراموش شدن مطالب ارائه شده در کلاس توسط دبیر ریاضی آغاز می شود. اگر می خواهید مطالب ارائه شده را فراموش نکنید همان روز پس از کلاس ها و بعد از استراحت، درس های ارائه شده را مرور کنید.
مرور ریاضی در همان روز بعد از ارائه درس کافی نیست و در روزها و هفته های بعد نیز با یک برنامه مشخص و منظم باید مطالب ارائه شده مرور گردد.
البته خیلی وقتها وقتی برای مباحث ارائه شده تمرین حل می کنید، مرور مطالب به خودی خود اتفاق می افتد. اگر در رابطه با نحوه مرور درسها سوال دارید می توانید از معلم ریاضی خود و یا مدرس خصوصی ریاضی خود کمک بگیرید.
اگر حل تمرینات، مسائل و مثالهای ریاضی برایتان مشکل است، با استفاده از روشهای زیر می توانید از پس حل این مسائل برآیید.

1- مرور دوباره متن درس: در بسیاری از اوقات مسائل را به آن دلیل نمی توانید حل کنید که متن درس را خوب نفهمیده اید. بنابراین پس از جلسات تدریس ریاضی در مدرسه (یا اگر مدرس خصوصی ریاضی دارید) بعد از جلسات خصوصی تدریس ریاضی درس را خوب مرور کنید.

2- حظور مرتب در کلاسهای ریاضی: تا جایی که امکان دارد غیبت نکنید. اگربرای مبحثی در کلاس ریاضی حاضر نباشید ممکن است بعدا جبران آن برایتان مشکل باشد. خیلی از اوقات آن مطلبی که سر کلاسش نبوده اید تا آخر ترم برایتان جا نمی افتد. در صورت لزوم از مدرسین خصوصی ریاضی کمک بگیرید ( برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه تدریس خصوصی ریاضی بر روی لینک مدرسین ریاضی کلیک نمائید).

3- مرور مثالهای حل شده توسط مدرس خصوصی ریاضی یا معلم ریاضی: مدرس، دبیر و یا معلمریاضی شما پس از ارائه درس معمولا تمریناتی را حل می کند. اولین کاری که پس از مرور خود درس انجام می دهید باید حل دوباره و مطالعه آن تمرینات باشد.

4- حل دوباره مثالهای حل شده کتاب: مثالهای حل شده کتاب هم منبع خوبی برای یادگیری و آموزش بیشتر درس ریاضی است. اول تلاش کنید که خودتان مسئله را حل کنید. در نهایت حل خودتان را با حل کتاب مقایسه کنید.

5- استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی: کلاسهای تدریس ریاضی در منزلدر بسیاری از اوقات (رفع اشکال در ایام امتحانات، رفع اشکالات پایه ای در ریاضی  و ...) می تواند کمک کننده باشد. روند حل درست مسائل ریاضی را می توانید از معلم خصوصی ریاضی خود بپرسید.

6- استفاده از کتابهای کمک آموزشی ریاضی: کتابهای کمک آموزشی ریاضی نیزدر صورتیکه استفاده درستی از آنها بشود می تواند به پیشرفت شما در درس ریاضی کمک کند. استفاده درست به این معنی که اول سعی کنید مسائل را خودتان حل کنید و حل خودتان را بنویسید. اگر نشد بعد به راه حل ارائه شده در این کتابها مراجعه نمائید.

7- حل مسائل و تمرینات سطح بالا: اگر درس را خوب یاد گرفتید و تمرینات کافی هم حل نمودید، برای افزایش سطح تسلط خود می توانید تمرینات سطح بالاتری حل کنید. هر چه بیشتر تمرین حل کنید مسلط تر می شوید.

8- استفاده از سی دی های آموزشی ریاضی: سی دی های آموزش ریاضی هم می تواند به موفقیت شما در درس ریاضی کمک کند.

9- تمرکز در حین مطالعه درس و در کلاسهای ریاضی: داشتن تمرکز در هرکاریلازم است و در مطالعه و آموزش لازمتر. برای یادگیری روشهای افزایش تمرکز به بخشهای دیگر همین سایت مراجعه کنید. در بخش مقالات کلمه "تمرکز" را جستجو کنید.

10- آهسته و پیوسته خواندن درس ریاضی: ریاضی درس شب امتحانی نیست. به هیچ عنوان خواندن آن را به شب امتحان موکول نکنید. در طول ترم درس را مطالعه کنید و تمرین حل کنید. خیلی ها به امید کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی آن را تا نزدیکی های امتحان کنار می گذارند. خیلی وقتها اگر اوضاع خیلی بحرانی باشد از دست مدرس خصوصی ریاضی هم کاری ساخته نیست. پس درس را در طول ترم بخوانید.

11- برنامه ریزی درست برای مطالعه ریاضی: در کنار درسهای دیگر، برای مطالعه ریاضی، مرور آن و حل مسائل آن برنامه ریزی خوبی داشته باشید.

12- تمرین، تمرین و تمرین: در یک جمله بگویم: کلیدی ترین نکته در یادگیری ریاضی حل تمرین است.

13- مشورت با کسانی که در درس ریاضی نمره خوبی گرفته اند: از دوستان و آشنایانی که در درس ریاضی نمره خوبی گرفته اند مشورت بگیرید. از کسانی که خودشان به زور درس را پاس کرده اند راهنمایی نخواهید.

14- افزایش ساعت مطالعه در نزدیکی امتحانات: با وجود داشتن مطالعه و حلتمرین مستمر و مداوم در طول ترم، افزایش ساعت مطالعه در نزدیکی امتحان و شاید استفاده از جلسات تدریس خصوصی ریاضی کمک کننده باشد.

15- فعال بودن در کلاسهای تدریس ریاضی: در کلاسهای خصوصی و گروهی ریاضی و در کلاسهای تدریس ریاضی در مدرسه فعال باشید، سوال بپرسید، با دقت گوش دهید و جزوه خوبی یادداشت نمائید.

منبع: ایران مدرس(0) نظر
برچسب ها :
موفقیت در ریاضی کنکور، دبیرستان و دانشگاه
موفقیت در ریاضی کنکور، دبیرستان و دانشگاه در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. در این بخش مطلبی در رابطه با برنامه ریزی صحیح کسب درصد بالای ریاضی در کنکور ارائه می گردد.

اگر می خواهید برای درس ریاضی یا هر درس دیگری در کنکور درصد بالایی کسب کنید و در کل در کنکور موفق باشید، باید علاوه بر اینکه برای درس خواندن وقت بذارید، وقتی را که به مطالعه اختصاص می دهید خوب مدیریت کنید. به این معنی که باید یک برنامه ریزی صحیح داشته باشید و به هر بحثی وقت مناسب اختصاص دهید.

iranmodares

بعضی از افراد در ایام کنکور زمان بسیار زیادی را به مطالعه اختصاص می دهند و درس هم می خوانند. ولی چون برنامه ریزی صحیحی برای استفاده از وقتشان نداشته اند در نهایت نتیجه نمی گیرند. زمانی را که برای درس خواندن در ایام کنکور در اختیار دارید باید به درستی مصرف کنید.

برای کسب درصد بالا در ریاضی کنکور در مرحله اول باید در کلاسهای تدریس ریاضیمدرسه و اگر لازم شد در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی برای رفع اشکال، شرکت کنید. در کلاس ریاضی با دقت به مطالب ارائه شده گوش دهید و نکات مهم را یادداشت کنید. بنابراین شرکت در کلاسهای ریاضی بخشی از برنامه شما خواهد بود.

بعد از کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و ریاضی کنکور و ... سعی کنید مطالب را خوب مرور کنید. مرور شما نباید بیش از یک روز با برگزاری کلاس فاصله داشته باشد. نکاتی که حین مرور هم به نظرتان می رسد را در همان دفترچه کلاسی یادداشت کنید. پس بخشی از برنامه شما هم به مرور اختصاص پیدا می کند.

در قسمتهای بعدی کار باید مطالعه کتاب درسی، تهیه جزوه خلاصه از کتاب حین مطالعه، حل مسائل و تمرینات ریاضی و حل تست های کنکور ریاضی سالهای قبلرا در برنامه خودتان جای دهید. هیچکدام از این موارد را از برنامه خودتان حذف نکنید. توصیه می شود اول درس را خوب بفهمید بعد سراغ تست زنی بروید. برای کسب درصد بالای ریاضی بعد از مطالعه مطالب، حل تمرین و تست کنکور خیلیمهم است.

اگر برای یادگیری بهتر درس ریاضی و سایر دروس به تست کنکور نیاز دارید، بر روی عبارت سوال و تست کنکور کلیک کنید. درصورتیکه در بخشی از درس ریاضی اشکال دارید برای برگزاری کلاسهای خصوصی ریاضی و مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید.

موارد زیر در کسب درصد بالای ریاضی کنکور می تواند موثر باشند:

1- حضور در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی

2- مرور مطالب ارائه شده در جلسات تدریس ریاضی بعد از برگزاری کلاس های ریاضی

3- حل مثال و تمرینات کافی برای تسلط بر مباحث درسی ارائه شده

4- نکته برداری از تمرنیات حل شده و رفع اشکال تمرینات سخت تر

5- جزوه برداری در کلاس تدریس ریاضی و حضور فعال در کلاس درس و پرسیدن سوال

6- حل تمرینات داده شده توسط مدرس ریاضی و یا معلم خصوصی ریاضی و برگرداندن به موقع ان

7- در اولویت قرار دادن کتاب درسی برای یاد گرفتن مباحث اصلی ریاضی

8- استفاده از کتابهای کنکوری و کتابهای کمک درسی معتبر

9- خواندن درس قبل از شروع تست زنی

10- استفاده از تست های معتبر برای تمرین تست زنی (تست های سالهای گذشته)

11- تست زنی به صورت مفهومی در ابتدای کار و تست زنی سرعتی در حالت تسلط

12- برنامه ریزی منظم و مرورهای دوره ای مناسب

13- علامت زدن تست های مهمتر حین تست زنی و مرور آنها در ایام امتحانات

14- استفاده از تست های جمع بندی در ایام نزدیک به کنکور

15- حفظ امید و انگیزه از اول کار تا روز کنکور

منبع: ایران مدرس

در این مقاله میزان تاثیر شرکت در جلسات تدریس در کسب درصد بالای ریاضی کنکور مورد بررسی قرار می گیرد.

برای شروع یادگیری یک مبحث جدید یکی از بهترین روشها شرکت در کلاس تدریس آن مبحث است. البته ممکن است شما خودتان بتوانید کتاب درسی را بخوانید و درس را یاد بگیرید. ولی در کلاس تدریس ریاضی یا هر درس دیگری، اگر مدرس یا معلم ریاضی خوبی داشته باشید، یادگیری بهتر اتفاق می افتد.

در جلسات تدریس ریاضی معلم یا دبیر شما بارها و بارها مبحثی را که در حال تدریساست، درس داده است. بنابراین درس ارائه شده را به خوبی بلد بوده و بر آن مسلط است. ممکن است سوالاتی بپرسد و مباحثی را مطرح کند که اگر شما خودتان همان مبحث را می خواندید این مباحث و نکات به نظرتان نمی رسید. مدرس و معلمریاضی شما چون چندین بار درس مورد نظر را درس داده است بر آن مسلط می باشدو از زوایای مختلفی مسائل و نکات آن را می بیند. شاید وسط درس یک سوال امتحانی از سالهای قبل حل کند و این بسیار دید خوبی به شما بدهد.

بنابراین شرکت در جلسات تدریس ریاضی برای کسب درصد بالای ریاضی کنکور لازم است. در کلاس تدریس ریاضیبقیه دانش آموزان هم ممکن است سوالاتی بپرسند و دوباره این سوالها به بهترجا افتادن مبحث برای شما کمک زیادی بکند. وقتی روی مبحثی بحث می شود برای همه خوب است و همه ی دانش آموزان بهتر آن را یاد میگیرند. سوالاتی که در کلاس تدریس ریاضی پرسیده می شود شاید نکات مهمی داشته باشد که وقتی شما خودتان درس را می خوانید و در کلاس شرکت نمی کنید به نظرتان نرسد.

شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و شرکت در کلاس در حالت کلی در وقت شما صرفه جویی می کند. مبحثی را که در کلاس درس در یک ساعت و نیم یاد می گیرید،خودتان به تنهایی ممکن است در 4 ساعت هم یاد نگیرید. به دلایلی که گفته شداگر خودتان هم یاد بگیرید به خوبی یادگیری در کلاس درس نخواهد بود.

اگر برای مبحث خاص نتوانستید در کلاسهای تدریس ریاضی شرکت کنید، با استفاده از جلسات تدریس خصوصی ریاضی می توانید این غیبت در کلاس را جبران نمائید. اگر در کلاسهای مدرسه شرکت کرده اید و باز در مبحث خاصی اشکال دارید، باز شرکت در جلسات تدریس خصوصی ریاضی می تواند موثر باشد. در این جلسات می توانید روشهای تست زنی و نکات کنکوری را هم یاد بگیرید.

برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی ریاضی و انتخاب مدرس مورد نظرتان بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کنکور کلیک کنید.


دراین بخش، مهمترین عوامل در یادگیری و آموزش صحیح درس ریاضی به صورت یکجا ارائه شده است. مطالب آموزشی دیگری نیز در رابطه با ریاضی در بخش های دیگر همین سایت ارائه شده است.میزان تاثیر برنامه ریزی صحیح در آموزش ریاضی - مشابه تمامی دروس دیگر، آموزش ریاضی نیز با یک برنامه ریزی صحیح خیلی بهتر و عمیقتر اتفاق می افتد.

در برنامه ریزی ای که برای یادگیری درس ریاضی خواهید داشت، ترکیبی از شرکت در کلاسهای مدرسه (و اگر لازم شد جلسات تدریس خصوصی ریاضی)، مرور و حل مسئله باید وجود داشته باشد.

شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و مرور مهم است ولی همانطور که در بحثهای قبلی گفته شد، حل سوال و مسئله برای یادگیری ریاضی اهمیت ویژه ای دارد.

برای یادگیری ریاضی باید روی سوالات فکر کرد و انرژی گذاشت. بدون زحمت کشیدن و فکر کردن نمی توانید مسئله حل کنید.

هر وقت مسئله یا تمرین سختی دیدید از آن به عنوان یک عاملی که ذهن شما را یک مرتبه ارتقا می دهد استقبال کنید.میزانتاثیر تمرکز در آموزش ریاضی - یکی از عوامل مهم در آموزش ریاضی و هر درس دیگری و به طور کلی حین مطالعه هر کتابی داشتن تمرکز است.

بدون تمرکز نمی توان به عمق مسائل پی برد. تمرکز هم باید در کلاسهای تدریس ریاضی و هم حین حل مسائل وجود داشته باشد.

در کلاسهای تدریس ریاضی وقتی که مدرس ریاضی درس را توضیح می دهد، با تمرکز کامل به مطالب ارائه شده گوش دهید.

تمرکز کافی، حین حل مسائل و تمرینهای ریاضی و مرور هم لازم است. یک راهکار خوب برای افزایش تمرکز این است که حین مطالعه هر از چند گاهی از خودتان سوال پرسیده و مطالب را به زبان خودتان شرح دهید.

مهمترین عامل در آموزش ریاضیات - همانطور که در بحثهای قبلی هم گفته شد، مهمترین عامل در آموزش ریاضیات حل مثال، تمرین و مسئله است.


اگر ریاضی را برای کنکور می خوانید، در آن حالت مهمترین عامل بعد از مطالعه عمقی و شرکت در جلسات آموزش ریاضی، حل مسائل و تست های فراوان است.

کسانی که مسائل ریاضی را بهتر از شما حل می کنند، فقط مسائل بیشتری حل کرده اند. شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی متنوع و خرید کتابهای مختلف با وجود اینکه کمک کننده است ولی جای حل سوال و مسئله را نمی تواند بگیرد.

مسائلی را که نمی توانید حل کنید می توانید از معلم ریاضی یا مدرس خصوصی ریاضی خود بپرسید.

میزان تاثیر شرکت در کلاس در یادگیری ریاضی - شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و جلسات آموزش خصوصی ریاضی در منزل در خیلی از موارد می تواند به یادگیری بهتر و رفع اشکال در درس ریاضی کمک کند.

سعی کنید که حتما در کلاسهای گروهی ریاضی که در مدرسه برگزار می شود حتما شرکت کنید. اگر نحوه تدریس معلم ریاضی یا دبیر ریاضی خوب نبود، در اینحالت استفاده از خدمات تدریس خصوصی ریاضی هم می تواند کمک کننده باشد.

در کنار کلاسهای تدریس ریاضی، مرور، حل مسئله و تمرین و مطالعه کافی را هم در نظر بگیرید.

مروربر یادگیری ریاضی چقدر تاثیر دارد؟ - درس ریاضی در اصل یک درس حفظ کردنی نیست. ریاضی را باید یاد گرفت و فهمید. ولی به هر حال مانند سایر دروس، مرور مطالب آموخته شده برای ریاضی هم مهم است.

مرور مطالب جدید ارائه شده توسط معلم ریاضی در مدرسه بعد از برگزاری کلاسها به فهم بهتر مطالب در جلسات بعدی کمک می کند. اگر برای درس ریاضی مدرس خصوصی ریاضیدارید و جلسات تدریس ریاضی در منزل را برگزار می کنید، بعد از چنین جلساتیهم مرور مطالب ارائه شده مهم و لازم است. نکات مهم تمرینات و مسائلی را کهحل می کنید در یک دفترچه یادداشت کرده و در ایام امتحانات مرور کنید.


راهکارهایی برای کسب نمره بالا در درس ریاضی در ایام امتحانات

درسریاضی یکی از دروسی است که اغلب دانش آموزان و دانشجویان با یادگیری آن مشکل دارند. این درس معمولا برای بسیاری از دروس دیگر درس پایه بوده و کسی که مثلا در انتگرال گیری مشکل دارد، در دروس دیگر نیز هر جا لازم باشد برایحل مسائل آن درس ها انتگرالی بگیرد به مشکل برخورد می کند. بنابراین یادگیری صحیح درس ریاضی اهمیت بالایی دارد. برای آنکه در درس ریاضی نمره خوبی بگیرید، موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

1- حاضر شدن در کلاسهای درس به صورت منظم و استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در صورت لزوم (برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی ریاضی بر روی عبارت مدرس خصوصی ریاضی کلیک نمائید).

2- مرور مختصر درس ریاضی پس از حضور در کلاسهای درس در همان روز برگزاری کلاس و یا روز بعد

3- در صورت امکان، قبل از حضور در کلاس درس ریاضی،مبحثی که معلم یا استاد شما قرار است تدریس کند را به صورت خلاصه مطالعه نمائید. اگر کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در منزل را دارید، می توانید برگزاری کلاسها را به گونه ای هماهنگ
کنید که از کلاسهای تدریس ریاضی مسئله جلو افتاده و با آمادگی بیشتر در کلاسهای مدرسه حاضر شوید.

4- برنامه ریزی درست برای مطالعه ریاضی: مواردی را که باید مطالعه یا مرور شود به صورت زمانبندی شده در برنامه خود ذکر کنید و هر موردی که انجامشد، آن را تیک بزنید. برنامه شما اگر صد در صد هم انجام نشود باز هم مفید بوده و تاثیر خود را خواهد
گذاشت.

5- از خودتان حین مطالعه و حل تمرینات ریاضی سوال بپرسید. به این ترتیبدر خودتان انگیزه ایجاد کرده و می توانید مطالب را به زبان خودتان تشریح کنید.

6- حل مسائل و مثالهای حل شده توسط معلم، استاد و یا مدرس خصوصی ریاضی: مسائل و مثالهای حل شده را بدون نگاه کردن به راه حل آن دوباره حل کرده و راه حل خود را با راه حل ارائه شده توسط مدرس یا استاد خود مقایسه کنید. سعی کنید مسئله را خودتان
حلنمائید. به صورت روزنامه وار خواندن سوالها و مرور سطحی فایده ای ندارد. با حل دوباره سوالها بیشتر با مسئله درگیر شده و علاوه بر اینکه به لحاظ ذهنی قویتر می شوید، یادگیری عمیق تری هم خواهید داشت. تعداد زیادی از دانشآموزان یا دانشجویان در طولترم یا ایام امتحانات تعداد زیادی مسئله حل شده را از روی کتاب یا حل المسائل نگاه می کنند تا بلکه با دیدن تعداد زیادی سوال حل شده ریاضی بتوانند از پس امتحان برآیند. ولی اینگونه حل سوال و مسئله ریاضی و این شیوه مطالعه فایده ای ندارد. اگر تعداد محدودتریسوال حل کرده باشید ولی برای حل هر سوال به اندازه کافی فکر کرده و زحمت کشیده باشید درس را بهتر یاد گرفته و از لحاظ ذهنی قویتر می شوید. ذهن ریاضی شما تنها با فکر کردن و حل مسائل توسط خودتان قوی تر می شود. خواندن درس، حضور در کلاسها، مرور و .... این موارد همه لازم است ولی عاملیکه بیشترین تاثیر در یادگیری ریاضی توسط شما را دارد، حل مسائل و تمرینها به گونه ای است که گفته شد. درست مانند ورزشکاری که با بلند کردن هر وزنه ای که مقداری وزن آناز توانایی خودش بیشتراست مقداری به حجم عضلات خود می افزاید، شما نیز با حل هر مثال و مسئله ریاضی که مقداری شما را به تفکر وادارد مقداری به توانائی های ذهنی تان می افزائید. پس در قدم اول مثالها و تمرینات حل شده را خودتان یکبار دیگر حل کنید. برای حل این تمریناتو مثالها بدون نگاه کردن به حل آنها باید فکر کنید و این مفید است. اگر نهایتا نتوانستید حل کنید به راه حل نگاه کنید. این کار ایراد ندارد ولی اینکه از همان ابتدا مستقیم بروید سراغ راه حلها این نوع مطالعه برای یادگیری ریاضی مفید نیست. در ادامه از مسائل و تمرینات سخت تر و سطح بالاتر که ذهن شما را به چالش می کشد و توانائی های شما را افزایش می دهد استقبال کنید.

7- موکول نکردن خواندن ریاضی به شب امتحان: ریاضی درس شب امتحانی نیست.آن را در طول ترم بخوانید و مرور و حل مسئله را در طول ترم در نظر داشته باشید. اگر حتی در ایام امتحانات درس را بخوانید و به هر ترتیبی که شده قبول شوید، بعد از امتحان
چیزی یادتان نمی ماند و در سالهای بعدی تحصیل مشکل خواهید داشت.


iranmodares
(0) نظر
برچسب ها :
موفقیت در آموزش، یادگیری و تدریس ریاضی
موفقیت در آموزش، یادگیری و تدریس ریاضی در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. درس ریاضی یکی از دروسی است که اغلب دانش آموزان و دانشجویان با یادگیری آن مشکل دارند. این درس معمولا برای بسیاری از دروس دیگر درس پایه بوده و کسی که مثلا در انتگرال گیری مشکل دارد، در دروس دیگر نیز هر جا لازم باشد برای حل مسائل آن درس ها انتگرالی بگیرد به مشکل برخورد می کند. بنابراین یادگیری صحیح درس ریاضی اهمیت بالایی دارد. برای آنکه در درس ریاضی نمره خوبی بگیرید، موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
1- حاضر شدن در کلاسهای درس به صورت منظم و استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در صورت لزوم (برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی ریاضی بر روی عبارت مدرس خصوصی ریاضی کلیک نمائید).
2- مرور مختصر درس ریاضی پس از حضور در کلاسهای درس در همان روز برگزاری کلاس و یا روز بعد
3-حل مسائل و مثالهای حل شده توسط معلم، استاد و یا مدرس خصوصی ریاضی: مسائل و مثالهای حل شده را بدون نگاه کردن به راه حل آن دوباره حل کرده و راه حل خود را با راه حل ارائه شده توسط مدرس یا استاد خود مقایسه کنید. سعی کنید مسئله را خودتانحلنمائید. به صورت روزنامه وار خواندن سوالها و مرور سطحی فایده ای ندارد. با حل دوباره سوالها بیشتر با مسئله درگیر شده و علاوه بر اینکه به لحاظ ذهنی قویتر می شوید، یادگیری عمیق تری هم خواهید داشت. تعداد زیادی از دانشآموزان یا دانشجویان درطولترم یا ایام امتحانات تعداد زیادی مسئله حل شده را از روی کتاب یا حل المسائل نگاه می کنند تا بلکه با دیدن تعداد زیادی سوال حل شده ریاضی بتوانند از پس امتحان برآیند. ولی اینگونه حل سوال و مسئله ریاضی و این شیوه مطالعه فایده ای ندارد. اگر تعدادمحدودتریسوال حل کرده باشید ولی برای حل هر سوال به اندازه کافی فکر کرده و زحمت کشیده باشید درس را بهتر یاد گرفته و از لحاظ ذهنی قویتر می شوید. ذهن ریاضی شما تنها با فکر کردن و حل مسائل توسط خودتان قوی تر می شود. خواندن درس، حضوردر کلاسها، مرور و .... این موارد همه لازم است ولی عاملیکه بیشترین تاثیر در یادگیری ریاضی توسط شما را دارد، حل مسائل و تمرینها به گونه ای است که گفته شد. درست مانند ورزشکاری که با بلند کردن هر وزنه ای که مقداری وزن آناز توانایی خودشبیشتراست مقداری به حجم عضلات خود می افزاید، شما نیز با حل هر مثال و مسئله ریاضی که مقداری شما را به تفکر وادارد مقداری به توانائی های ذهنی تان می افزائید. پس در قدم اول مثالها و تمرینات حل شده را خودتان یکبار دیگر حل کنید. برای حل اینتمریناتو مثالها بدون نگاه کردن به حل آنها باید فکر کنید و این مفید است. اگر نهایتا نتوانستید حل کنید به راه حل نگاه کنید. این کار ایراد ندارد ولی اینکه از همان ابتدا مستقیم بروید سراغ راه حلها این نوع مطالعه برای یادگیری ریاضی مفید نیست. در ادامه ازمسائل و تمرینات سخت تر و سطح بالاتر که ذهن شما را به چالش می کشد و توانائی های شما را افزایش می دهد استقبال کنید.
جزوه و حل تمرینها و مسائل فصل ششم ریاضی هفتم + پاسخ تشریحی کامل مسائل و تمرینات
به جرات می توان گفت که حل تمرین و مسئله اگر مهمترین عامل در یادگیری ریاضی نباشد، یکی از موثرترین عوامل است.

برای یادگیری درس ریاضی بعد از مطالعه اولیه و حضور در کلاسهای مدرسه و یا جلسات تدریس خصوصی ریاضی، نوبت به حل تمرین و مثال می رسد. مسلما شرکت در کلاسهای مدرسه و یا جلسات تدریس ریاضی در منزل قبل از حل تمرین لازم است ولی میزان تاثیر حل مسئله در یادگیری ریاضی بیشتر از آنهاست.

به عبارت دیگر، بدون شرکت در جلسات تدریس ریاضی نمی توان تمرین حل کرد ولی بدون حل مسئله و تمرین هم هرگز نمی توان ریاضی را آموخت.

پس برای یادگیری ریاضی روند زیر را پیش بگیرید:

1- در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و یا در صورت لزوم در کلاسهای خصوصی ریاضی شرکت کنید.

2- مطالب ارائه شده در جلسات تدریس ریاضی را مرور کنید.

3- تا جایی که می توانید مثال و تمرین حل کرده و مسائل اضافی را بررسی نمائید.

روند ارائه شده برای یادگیری دروس فیزیک و شیمی هم می تواند موثر باشد.برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی، فیزیک و شیمی به ترتیب بر روی عبارتهای تدریس ریاضیات، مدرسین خصوصی فیزیک و تدریس خصوصی شیمی کلیک نمائید.
یکی از نکات مهم در یادگیری درس ریاضی این است که در کلاس درس حواستان جمع باشد. وقتی که معلم ریاضی و یا دبیر ریاضی شما در حال توضیح دادن درس است سعی کنید که حتما با دقت گوش دهید. نکته بردارید. سوال بپرسید و حضور فعالی در کلاس داشته باشید. هر مطلبی را که متوجه نشدید بپرسید.
فقط اینکه در کلاس ریاضی حاضر باشید کافی نیست. حتی در نوشتن جزوه ریاضیتان سلیقه به خرج دهید که بعدا برای خواندن جذاب باشد. حین تدریس ریاضی توسط معلمتان حتما به دقت گوش دهید. این اولین قدم در موفقیت در ریاضی است.
نکات دیگری برای یادگیری درس ریاضی در مقالات دیگر همین وب سایت ارائه شده است.
سعی کنید با یک برنامه ریزی منظم بعد از تمامی کلاسهای ریاضی، حتما مروری در حد یک ربع هم که شده داشته باشید. این امر باعث میشود تمامی مطالبی که در آن روز یاد گرفته اید به یک باره فراموش نشده و دفعات بعد مجبور نباشید کل مطلب را از اول بخوانید.
اگر مطالب را پس از کلاسهای درس مرور نکنید، بعدا که به سراغ درس می روید مثل این می ماند که اصلا کلاسی برگزار نشده و خودتان باید از صفر شروع به خواندن بکنید که خیلی کار سختی است.
پس برای موفقیت در یادگیری درس ریاضی، سعی کنید که با یک برنامه ریزی منظم، مرورهای بعد از کلاس درس را داشته باشید.
نکات دیگری برای یادگیری درس ریاضی در مقالات دیگر همین وب سایت ارائه شده است.
ابتدا نمره ای را که قصد دارید در درس ریاضی بگیرید مشخص نمایید. دوست دارید چه نمره ای بگیرید، 13، 15، 17 یا 20. به هر حال ابتدا باید تصمیم بگیرید. این مرحله را دست کم نگیرید چون حتما تصمیمی که در این مرحله می گیرید به وقوع خواهد پیوست. بعد از آنکه تصمیمتان را گرفتید آن را "به زبانشخصی، به صورتی مثبت و به زمان حال" بنویسید و روی دفترتان یا جایی که همیشه در معرض دیدتان قرار دارد بچسپانید. بلند پرواز باشید نمره زیر 17 یا18 برای خودتان در نظر نگیرید. تصمیمتان را به شکلی بنویسید که انگار الاناتفاق افتاده است و آن را مرتب مرور کنید. با این کار ضمیر ناخودآگاهتان نیز در کنار پشتکار و روش کار درستتان به کمک شما می آید و حتما به هدفی کهدارید می رسید. من خودم بارها و بارها این را امتحان کرده ام و نتیجه گرفته ام. یک مثال برای انتخاب هدف یا تصمیم به صورت مقابل است: "خدا را شکر می کنم که این ترم نمره ریاضی من 18 شد." یا " من مطمئنم که نمره ریاضیمن این ترم بالای 18 است." (راستی این روش را برای رسیدن به هر هدف دیگری نیز می توانید به کار ببرید از جمله افزایش معدلتان تا نمره خاصی که مد نظرتان است، قبولی در کنکور و کسب رتبه دلخواهتان و یا ...).
در پایان تعدادی از تمرینهای همان مبحث را خودتان سعی کنید حل نمایید. اگر اول کار کمی سخت به نظر رسید منصرف نشوید. کار را ادامه دهید این مرحله بسیار مهم است. همین که در حال فکر کردن هستید دقیقا مثل ورزشکاری که در حال تمرین است و عضلاتش را قوی می کند، شما هم در حال پرورش و تقویت عضلات وماهیچه های ذهنتان هستید و در صورت مداومت مغزتان آنقدر قوی خواهد شد که می تواند مسائل بسیار سخت را نیز حل کند. پیشرفت با تحمل سختی بدست می آید.همان ورزشکار اگر همیشه با وزنه های سبک کار کند درجا می زند ولی وقتی با استفاده از وزنه های سنگین و تحمل کمی سختی کارش را ادامه دهد پیشرفت می کند. شما هم اگر فقط مثالهای حل شده کتاب را بررسی کنید خیلی تقویت نخواهد شد ولی اگر بعد از بررسی مثالهای کتاب کمی به خودتان سختی دادید و تمرین حلکردید، پیشرفت خواهید کرد، قوی و قوی تر می شوید و جز افراد موفق خواهید بود.
اگر مدرس ریاضی هستید و یا قصد دارید فعالیت در زمینه تدریس خصوصی ریاضیرا شروع کنید، برای پیشرفت در کارتان و تبدیل شدن به یک مدرس ریاضی خوب و موفق در مرحله اول باید تسلط خودتان بر درس ریاضی را افزایش دهید. تا جایی که می توانید درسی را که تدریس می کنید مطالعه نموده و مسائل و تمرینهای مختلفی را که قرار است در جلسات تدریس گروهی و یا تدریس خصوصی ریاضی ارائه کنید مرور نمائید. کاملا آماده باشید به نحوی که هر سوالی که از شما پرسیدهشد را بتوانید پاسخ دهید. حین آماده شدن برای کلاسهای تدریس خصوصیو گروهی ریاضی سعی کنید خودتان مطالب را خوب درک کنید تا در انتاقل آنها به شاگردانتان موفق عمل کنید. مطالب را به صورت منسجم و قابل درک و فهم برای کلاس تدریس آماده کنید و برای کل زمان کلاس برنامه داشته باشید. هر چهبر درس مسلط تر باشید در کلاس تدریس ریاضی هم موفق تر عمل خواهید کرد و فنبیان بهتری هم خواهید داشت. هر چه بر ریاضی مسلط تر باشید مطالب را از زوایای مختلفی می توانید ببینید و اشکالات شاگردانتان را بهتر می توانید رفع کنید. میزان موفقیت شما در درس ریاضی و در تدریس درس ریاضی بیش از هر عامل دیگری به میزان تسلط خود شما بر درس بستگی دارد.
برای گرفتن نمره 20 دردرس ریاضی  و موفقیت در این درس، علاوه بر موارد بالا، می توانید از کلاسهای تدریس خصوصی هم استفاده کنید. در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می توانید اگر اشکالی دارید آن را برطرف نموده و تمرینات و مثالهای بیشتری حل نمائید. در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می توانید اگر در یک یا چند جلسه از کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه به هر دلیلی غیبت داشته اید، غیبت را جبران کرده و درس را بهتر یاد بگیرید. برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید.
شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی فیزیکو ریاضی و یا هر درس دیگری در حالت کلی می تواند مفید و موثر باشد. البته همانطور که در مقالات قبلی هم گفته شده است، برای موفقیت در تحصیل و کسب نمره 20 در دروس ریاضی و فیزیک تنها شرکت در کلاسهای خصوصی کافی نیست. در کنار جلسات تدریس خصوصی باید درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. باید پشتکار داشته باشید و در طول ترم درس بخوانید. حتی باید کلاسهای خصوصی هم در طول ترم برگزار گردد. کلاسهای تدریس خصوصی، با توجه به مطالب گقته شده برای گرفتن نمره 20 و موفقیت در تحصیل موثر و مفید است.
(0) نظر
برچسب ها :
راهکارهایی برای یادگیری بهتر ریاضی و مشتق و انتگرال
مشتق و انتگرال در ریاضیات دبیرستان و ریاضیات عمومی دانشگاه جزو مهمترین مباحث به شمار می روند. در سوالها و تست های کنکور نیز این مباحث مطرح می گردد.

یادگیری و آموزش مشتق و انتگرال رابطه تنگاتنگی با هم دارند. اگر شما مشتق را به خوبی یاد بگیرید، در ادامه برای یادگیری انتگرال هم مشکل چندانینخواهید داشت.

برای آموزش و یادگیری مباحث مشتق و انتگرال ابتدا باید تعاریف اولیه آنها را یاد گرفته و در ادامه فرمولهای اساسی به خاطر سپرده شود. توجه کافیبه درس، حین تدریس مدرس ریاضی، نیز می تواند در آموزش آن موثر باشد.

برای مباحث مشتق و انتگرال در وب سایت ایران مدرس (همین وب سایت) مطالبآموزشی مختلفی قرار داده شده است. برای دریافت جزوات و نمونه سوالات مشتق وانتگرال به صورت زیر عمل کنید:

1- بر روی عبارت دانلود جزوات آموزشی کلیک نمائید.

2- در صفحه ای که باز می شود، در بخش جستجو عبارت "مشتق" یا "انتگرال" را تایپ کنید.

اگر برای یادگیری مباحث مشتق و انتگرال قصد دارید از جلسات تدریس خصوصی ریاضی استفاده کنید، به منظور مشاهده لیست مدرسین تدریس ریاضی بر روی عبارت تدریس ریاضیات کلیک نمائید.
میزان تاثیر برنامه ریزی صحیح در آموزش ریاضی - مشابه تمامی دروس دیگر، آموزش ریاضی نیز با یک برنامه ریزی صحیح خیلی بهتر و عمیقتر اتفاق می افتد.

در برنامه ریزی ای که برای یادگیری درس ریاضی خواهید داشت، ترکیبی از شرکت در کلاسهای مدرسه (و اگر لازم شد جلسات تدریس خصوصی ریاضی)، مرور و حل مسئله باید وجود داشته باشد.

شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و مرور مهم است ولی همانطور که در بحثهای قبلی گفته شد، حل سوال و مسئله برای یادگیری ریاضی اهمیت ویژه ای دارد.

برای یادگیری ریاضی باید روی سوالات فکر کرد و انرژی گذاشت. بدون زحمت کشیدن و فکر کردن نمی توانید مسئله حل کنید.

هر وقت مسئله یا تمرین سختی دیدید از آن به عنوان یک عاملی که ذهن شما را یک مرتبه ارتقا می دهد استقبال کنید.

درس ریاضیدر اصل یک درس حفظ کردنی نیست. ریاضی را باید یاد گرفت و فهمید. ولی به هرحال مانند سایر دروس، مرور مطالب آموخته شده برای ریاضی هم مهم است.

مرور مطالب جدید ارائه شده توسط معلم ریاضی در مدرسه بعد از برگزاری کلاسها به فهم بهتر مطالب در جلسات بعدی کمک می کند.

اگر برای درس ریاضی مدرس خصوصی ریاضی دارید و جلسات تدریس ریاضی در منزل را برگزار می کنید، بعد از چنین جلساتی هم مرور مطالب ارائه شده مهم و لازم است.

نکات مهم تمرینات و مسائلی را که حل می کنید در یک دفترچه یادداشت کرده و در ایام امتحانات مرور کنید.

در صورتیکه در زمینه تدریس خصوصی درس ریاضی به ارائه خدمات نیاز دارید این مطلب را بخوانید. یک مدرس ریاضی خوب باید ویژگیهای زیر را داشته باشد:

1- فن بیان خوبی داشته باشد و بتواند مطالب را به خوبی و با زبان ساده توضیح دهد.

2- در کلاسهای تدریس به صورت منظم و سر وقت حاضر گردد.

3- خودش به اندازه کافی بر مطالب ارائه شده در جلسات تدریس ریاضی تسلط داشته باشد.

4- در کوتاهترین زمان ممکن بیشترین مطالب را ارائه دهد. به عبارت دیگر از زمان کلاس به صورت بهینه استفاده کند.

5- استراحت های به جا و منطقی در وسط کلاس در نظر بگیرد.

6- بعضا با عوض کردن بحث و استراحت های کوتاه کلاس ریاضی را از حالت خشکی خارج کند.

7- دانشجو یا دانش آموز را به بحث بکشاند تا هم از یادگیری او مطمئن شود و هم تمرکز افزایش یابد.

8- بین ارائه درس و حل تمرین تناسب برقرار کند.

9- در بعضی مواقع اجازه دهد خود دانشجو یا دانش آموز تمرینات را حل کند.

10- به اندازه کافی تمرین و سوال به دانشجو یا دانش آموز داده و حل آنها را برای جلسه بعد از او بخواهد.

11- به اندازه کافی سخت گیر باشد.

12- از زمان شروع کلاسها و با توجه به وقتی که باقی مانده و تعداد جلساتی که می توان کلاس برگزار کرد، سرعت لازم را در ارائه مطالب حفظ کند.

13- به صورت منظم از خود دانشجو یا دانش آموز بازخورد گرفته و نظرات او را در جلسات بعدی تدریس خصوصی ریاضیات لحاظ کند.

14- در صورت لزوم بعضا از روند پیشرفت کار به والدین گزارش داده و از آنها نیز بخواهد بر روند حل تمرینات نظارت داشته باشند.

15- حل نمونه سوالات امتحانی درس ریاضی علاوه بر تمرینات داده شده می تواند به روند یادگیری کمک کند.

مطالب ارائه شده در مورد یک معلم خصوصی فیزیک خوب و مدرسین شیمی نیز صادق است.
برای یادگیری بهتر درس ریاضی موارد زیر می تواند مفید باشد.

نکته 1: مرور درس پس از کلاس
همانطور که می دانیم درس ریاضی یکی از مهمترین درسهای پایه بوده و یادگیری و مطالع صحیح آن حتی در یادگیری سایر دروس تاثیر گذار است.
پس برای موفقیت در یادگیری درس ریاضی، سعی کنید که با یک برنامه ریزی منظم، مرورهای بعد از کلاس درس را داشته باشید.
---------------
نکته 2: گوش دادن به درس در کلاس
یکی از نکات مهم در یادگیری درس ریاضی این است که در کلاس درس حواستان جمع باشد. حتی در نوشتن جزوه ریاضیتان سلیقه به خرج دهید که بعدا برای خواندن جذاب باشد. حین تدریس ریاضی توسط معلمتان حتما به دقت گوش دهید. ایناولین قدم در موفقیت در ریاضی است.
---------------
نکته 3: نوشتن جزوه جذاب و خوانا در کلاس درس
حین تدریس ریاضی توسط معلم یا دبیرتان سعی کنید که هم گوش دهید و هم جزوه مناسبی یادداشت نمائید.
---------------
نکته 4: فعال بودن و پرسیدن سوال در کلاس درس
فعال بودن در کلاس درس ریاضی و سایر دروس را به یک عادت تبدیل کنید. نهاینکه یک روز سرحال باشید و روز دیگر بی حوصله. کنجکاو باشید و سعی کنید تا مطلب را به خوبی یاد نگرفته اید از آن عبور نکنید.
--------------
نکته 5: مطالعه عمقی درس ریاضی
در هر مسئله ای که دلیل استفاده از روابط و فرمولها و یا روند حل را متوجه نشدید حتما از دبیر ریاضی یا معلم ریاضی خود سوال کنید. حین تدریس ریاضی توسط معلمتان با تمرکز کامل گوش دهید.
تدریس خصوصی ریاضی و تدریس خصوصی در تهران
چون حجم مطالب در درس ریاضی تجربی زیاد است، لذا ممکن است بعضی از مطالبی که قبلاً مطالعه کردید، فراموش شود. در این صورت بایستی در فواصل معین، مطالب را مرور و دوره کنیم. در این مرحله از مطالعه هم میتوانیم از جزوه و هم از خلاصه‌نویسیها استفاده کنیم. پس از خواندن آنها و یادآوری نکات، بهتراست به سراغ تستهای علامت‌گذاری شده برویم و آنهایی را که قبلاً اشکال داشتیم، مجدداً حل کنیم و اگر زمان داشتیم، تعدادی تست جدید از آن مبحث را حل کنیم. هر اندازه بتوانیم تعداد دفعات مرور را بیشتر کنیم، آماده‌تر شده وحضور ذهن بالاتری برای حل سؤالات تستی پیدا می‌کنیم.

محسن تورنگ / دبیر ریاضی دبیرستان‌های بندرعباس و قشم

کلمات کلیدی: ریاضی تجربی، نحوه مطالعه ریاضی تجربی برای کنکور، چگونه ریاضی تجربی بخوانیم، مطالعه صحیح ریاضی برای کنکور، چگونگی مطالعه ریاضی کنکور، روند صحیح مطالعه ریاضی کنکور، مطالعه ی درس ریاضی تجربی کنکور، ریاضی کنکور
1ـ نسبت به ریاضی دید مثبت تری پیدا کنید. برای این کار لیستی از کاربردهایریاضی را در رشته های مختلف و امور جاری زندگی بنویسید. مثلاً کاربرد ریاضی در ساختمان سازی.

2ـ مطالبی که هنگام مطالعه می خوانید حتی فرمول ها و معادلات را به زبان رایج فارسی برگردانید و سوالات امتحان را نیز به زبان رایج فارسی برگردانید.

3ـ برای سریع حل کردن مسائل ریاضی، تمرین کنید و هنگام مطالعه وقت بگیرید که یک مساله در فلان موضوع را در چند دقیقه حل می کنید. هر چند عجلهداشتن و شتاب زدگی توصیه نمی شود زیرا باعث اشتباه می شود ولی سرعت عمل درجایی که شما متوجه راه حل شده اید و آن را بلدید، در جلوگیری از کمبود وقتبه شما کمک می کند.

راهبرد هایی جهت ایجاد انگیزه در درس ریاضی برای دانش آموزان
با اجازه ی همکاران برای شروع بحث چند راهکار که خودم از آن نتیجه ی مثبت گرفته ام را بیان می کنم . امیدوارم که همکاران عزیز نیزراهکارهای خودرا برای ایجاد انگیزه در کلاس بیان کنند و ما را از تحربیات گرانمایه شان بهره مند نمایند .

از جمله روش هایی برای ایجاد انگیزه که تجربی است ( البته تجربه ی شخصی بنده )

۱- استفاده از کارت امتیاز به شیوه های متنوع در کلاس بخصوص برای بچه های ضعیف تر

۲- استفاده ی مکرر از کلمات تشویقی و مثبت و محبت آمیز و بیان آنها با هیجان

۳- امتحان های گروهی با شرکت فعال گروهها به این شیوه که گروهی می نشینند و شروع می کنند به حل سئوالاتی که در اختیارشان گذاشته ام و بعد از تمام شدن زمان مشخص شده از هر گروه خودم یک نفر را برای قسمت شفاهی امتحان پای تابلو میارم که بیشتر هم بچه های ضعیف و متوسط رو مد نظر دارم و این امید رو هم به اونها می دم که اگه پای تابلو خوب نتونست جواب بده از بقیه یاعضا می تونه کمک بگیره و ….. برای امتحان کتبی و شفاهی و نظم و انضباط و همکاری گروه هر کدوم نمره ی جدایی در نظر می گیریم که جمعا ۲۰ می شود .
همانطور که می دانیم شیوه مطالعه هر درس با درسهای دیگر متفاوت است و با اتخاذ یک روش مناسب و درست برای مطالعه هر درس می توان کارایی و میزان یادگیری خود در آن درس را به میزان قابل توجهی افزایش داد. به عنوان مثال نحوه مطالعه درس ریاضی با درس فیزیک که شاید تا حدودی شبیه به هم به نظر برسند باید متفاوت باشد. در اینجا قصد داریم نحوه صحیح مطالعه درس ریاضی راتوضیح دهیم.
ریاضی جز آن دسته از دروسی است که تعداد زیادی از دانش آموزان و دانشجویان در یادگیری آن مشکل دارند و تقریبا می توان گفت که درس ریاضی درسی است که بیشترین تقاضای مدرس خصوصی برای آن وجود دارد. در کنار داشتن یک مدرس خصوصی خوب و استفاده از مزایای تدریس خصوصی با مطالعه صحیح درس ریاضی می توان میزان یادگیری را به مقدار زیادی افزایش داد. به منظور یادگیری بهتر این درس مراحل زیر را انجام دهید.
1- ابتدا نمره ای را که قصد دارید در درس ریاضی بگیرید مشخص نمایید. دوست دارید چه نمره ای بگیرید، 13، 15، 17 یا 20. به هر حال ابتدا باید تصمیم بگیرید. این مرحله را دست کم نگیرید چون حتما تصمیمی که در این مرحلهمی گیرید به وقوع خواهد پیوست. بعد از آنکه تصمیمتان را گرفتید آن را "به زبان شخصی، به صورتی مثبت و به زمان حال" بنویسید و روی دفترتان یا جایی کههمیشه در معرض دیدتان قرار دارد بچسپانید. بلند پرواز باشید نمره زیر 17 یا 18 برای خودتان در نظر نگیرید. تصمیمتان را به شکلی بنویسید که انگار الان اتفاق افتاده است و آن را مرتب مرور کنید. با این کار ضمیر ناخودآگاهتان نیز در کنار پشتکار و روش کار درستتان به کمک شما می آید و حتما به هدفی که دارید می رسید. من خودم بارها و بارها این را امتحان کرده ام و نتیجه گرفته ام. یک مثال برای انتخاب هدف یا تصمیم به صورت مقابل است:"خدا را شکر می کنم که این ترم نمره ریاضی من 18 شد." یا " من مطمئنم که نمره ریاضی من این ترم بالای 18 است." (راستی این روش را برای رسیدن به هر هدف دیگری نیز می توانید به کار ببرید از جمله افزایش معدلتان تا نمره خاصیکه مد نظرتان است، قبولی در کنکور و کسب رتبه دلخواهتان و یا ...).
2- مانند هر درس دیگری بهترین کاری که می توانید برای افزایش یادگیری وکارایی خود انجام دهید این است که بعد از آنکه مبحث جدیدی از درس ریاضی دردبیرستان یا دانشگاه توسط دبیر یا استادتان تدریس شد، بعد از ظهر همان روز(تاکید می کنم همان روز) درس را مرور کنید. این کار واقعا تاثیر زیادی در میزان یادگیری شما دارد. این کار را هرگز به روز بعد موکول نکنید چون میزانتاثیر آن به شدت کاهش می یابد. به احتمال زیاد این نکته را همه ما می دانیم ولی تعداد بسیار کمی از افراد که موفقترین افراد هم هستند به این نکته عمل می کنند. پس شما نیز حتما این کار را انجام دهید.
3- حین مرور درس ریاضی در بعد از ظهر همان روز تدریس یک برگ کاغذ را درکنار خود گذاشته و سوالاتی که برایتان پیش می آید یا نکاتی را که نفهمیده اید یادداشت کنید تا جلسه بعد از استادتان (یا از مدرس خصوصی تان) بپرسید.

انتگرالدانلود جزه رایگان عالی انتگرال

تا زمان باقیمانده تا کنکور,این جزوات کمک شایانی به جمع بندی دروس در زمان باقی مانده میکند. انتگرال.امارتابع.حد.

بازدید: 1733

دانلود سوالات امتحان نهایی خرداد 95 پیش دانشگاهی - حساب دیفرانسیل و انتگرال با پاسخ

به منظور دانلود رایگان سوالات امتحان نهایی خرداد 95 پیش دانشگاهی - حساب دیفرانسیل و...

بازدید: 480

حساب دیفرانسیل و انتگرال

نکات بسیار مهم و کلیدی برای نحوه مطالعه و موفقیت در درس حساب دیفرانسیل و انتگرال

بازدید: 1150

سوالات امتحان نهایی حساب دیفرانسیل و انتگرال دی 94 با پاسخ تشریحی

سوالات امتحان نهایی حساب دیفرانسیل و انتگرال رشته ریاضی پیش دانشگاهی دی 94 با پاسخ...

بازدید: 909

دانلود مطالب و جزوات آموزشی و فرمولهای انتگرال، حد و مشتق

دانلود مطالب و جزوات آموزشی و فرمولهای انتگرال، حد و مشتق در این بخش ارائه شده است. انتگرال، حد و...

بازدید: 3066

سوالات امتحان نهایی حساب دیفرانسیل و انتگرال شهریور 94 با پاسخنامه

دانلود سوالات امتحان نهایی حساب دیفرانسیل و انتگرال شهریور 94 با پاسخنامه در این بخش ممکن است. برای

بازدید: 989

دانلود سوالات امتحان نهایی حساب دیفرانسیل و انتگرال شهریور 94 همراه با پاسخنامه

دانلود سوالات امتحان نهایی حساب دیفرانسیل و انتگرال پیش دانشگاهی شهریور 94 همراه با پاسخنامه در این بخش...

بازدید: 2900

دانلود 121 فرمول انتگرال گیری

121 فرمول انتگرال گیری (مهم ترین و پرکاربردترین فرمولهای انتگرال گیری) در این بخش برای دانلود رایگان قرار...

بازدید: 2976

دانلود جدول انتگرالها و تمامی فرمولهای مهم انتگرال گیری

جدول انتگرالها در این بخش برای دانلود رایگان قرار...

بازدید: 2598

دانلود پرکاربردترین فرمولهای مشتق گیری و انتگرال گیری

در این بخش پرکاربردترین فرمولهای مشتق گیری و انتگرال گیری برای

بازدید: 3880

دانلود سوالات امتحان نهایی حساب دیفرانسیل و انتگرال خرداد 94

سوالات امتحان نهایی حساب دیفرانسیل و انتگرال خرداد 94 در این بخش برای دانلود قرار داده شده است. برای

بازدید: 1290

دانلود فهرست مطالب کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال جدید التالیف

فهرست مطالب کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال جدید التالیف در این بخش برای دانلود قرار داده شده است. برای...

بازدید: 1282

دانلود جزوه آموزشی انتگرال گیری عددی

دراین بخش یک جزوه آموزشی انتگرال گیری عددی و روشهای مختلف انتگرال گیری عددی برای دانلود قرار داده شده است. از روشهای انتگرال گیری عددی می توان به روش سیمپسون و روش...

بازدید: 2956

دانلود جزوه بسیار عالی فرمولها و روشهای انتگرال گیری

دراین بخش جزوه بسیار عالی فرمولها و روشهای انتگرال گیری را می توانید دانلود نمائید. در جزوه ارائه شده فرمولهای مهم انتگرال گیری و روشهای انتگرال گیری همچون انتگرال...

بازدید: 3318

(0) نظر
برچسب ها :
عوامل موفقیت در فیزیک کنکور + تست کنکور فیزیک

در این بخش 5 عامل برای موفقیت در فیزیک کنکور و کسب درصد بالا در فیزیک کنکور ارائه می گردد.

1- شرکت مرتب و منظم و مداوم در کلاسهای تدریس فیزیک مدرسه و در صورت لزوم جلسات تدریس خصوصی فیزیک: تا جایی که ممکن است کلاسهای تدریسفیزیک مدرسه را از دست ندهید. در کلاسهای مدرسه مطالب را سریعتر می توانیدیاد بگیرید. اگر کلاسهای مدرسه را از دست دادید با شرکت در جلسات تدریس خصوصی فیزیک می توانید آن را جبران کنید. برای مشاهده مدرسین تدریس خصوصی فیزیک کنکور بر روی عبارت مدرس خصوصی فیزیک کلیک نمائید.

2- مطالعه صحیح کتاب درسی، فهم آن و حل مسئله و تمرینبه اندازه کافی: در سالهای اخیر سوالهای کنکور مفهومی تر شده است. خود فیزیک هم یک درس مفهومی است و تمامی روابط فیزیک معنی فیزیک دارند. پس فیزیک را بفهمید و کاملا مفهومی بخوانید.

3- جزوه و یادداشت برداری در کلاس تدریس فیزیک و جلسات تدریس خصوصی فیزیک کنکور و همچنین حین مطالعه کتاب فیزیک و تست زنی: یک جزوه برای یادداشت نکات مهم فیزیک داشته باشید. در دوران جمع بندی و نزدیک کنکور این جزوه خلاصه خیلی به شما کمک خواهد کرد.


اینکه برای مسلط شدن بر فیزیک باید چند تست کنکور کار کنید قاعده خاصی ندارد. البته مسلما هر چهتعداد تست کنکور بیشتری کار کنید بهتر است.

تعداد تست هایی که کار می کنید خیلی مهم است و لی مهمتر از آن مقدار فهم شما از تست های کنکوراست. اصرار نداشته باشید که حتما باید فلان تعداد تست کنکور حل کنید. سعی کنید تست هایی که کار می کنید را خوب بفهمید. اگر به یک تست کنکور فیزیک درست جواب می دهید مسلم است که مبحث مربوط به آن را بلدید و لازم نیست خیلیبرایش وقت بذارید. ولی باز جواب را نگاه کنید شاید در پاسخ آن نکته خاصی را نوشته باشند که شما بلد نبوده و در تست های بعد بدردتان بخورد.

اما اگر به یک تست کنکور فیزیکیا هر درس دیگری نمی توانید درست پاسخ دهید مسلما نکته ای دارد که شما بلدنیستید. پاسخ آن را با دقت بخوانید. اگر لازم شده دوباره به کتاب درسی مراجعه کنید و مبحث مربوطه را دوباره بخوانید. در نهایت اگر پاسخ را خوب متوجه شدید در دفترچه ای که دارید نکته مربوط به آن تست را یادداشت کنید.


 • کسب درصد بالا در فیزیک کنکور و موفقیت در کنکور رابطه نزدیکی با هم دارند.

  اگر در کنکور ریاضی و یا کنکور تجربی برای درس فیزیک درصد بالایی بزنیدو  در صورتیکه در درسهای دیگر هم درصد خوبی بزنید موفقیت شما در کنکور تضمین شده است. هر چند که این امر ممکن است واضح به نظر برسد ولی در نهایت هدف نشان داده اهمیت درس فیزیک در کنکور می باشد.

  برای کسب درصد بالای فیزیک کنکور در مرحله اول درس رابه صورت عمقی بخوانید. مطالب درسی را خوب بفهمید و درک درستی از مسائل فیزیک داشته باشید. دقت کنید که درس فیزیک فقط فرمول نیست. بلکه فرمولها و روابط پدیده های فیزیکی را توصیف می کنند. بنابراین باید آنها را خوب بفمهید. در سالهای اخیر، تست های کنکور به مقدار زیادی مفهومی شده است. بنابراین تنها با حفظ کردن فرمولها نمی توان به ناه پاسخ داد.

  در مرحله بعد تمرینها و مسائل کتاب درسی را حل کنید. با برنامه ریزی پیش بروید و تمرینها را خوب بررسی نمائید. سپس سراغ تست ها کنکور سالها قبلبروید و آنها را حل نمائید. ابتدا بدون زمان بندی کار کنید. کم که مسلط ترشدید با در نظر گرفتن زمان تست بزنید. برای دانلود تست کنکور فیزیک بر رویعبارت تست کنکور فیزیک کلیک کنید.

   

  تدریس خصوصی فیزیک کنکور و کسب درصد بالای فیزیک کنکور در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد.

  اگر در درس فیزیک اشکال دارید و نگران این هستید که در کنکور بتوانید درصد بالایی را کسب نمائید، استفاده از کلاسهای خصوصی فیزیک کنکور می تواندیک راه حل مناسب باشد.

  برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان و دانشگاه و مدرسین تدریس خصوصی فیزیک کنکور بر روی عبارت آموزش خصوصی فیزیک کنکور کلیک کنید.

  علاوه بر کلاسهای خصوصی فیزیک کنکور برای کسب درصد بالا در فیزیک کنکور موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  - در کلاسهای تدریس فیزیک مدرسه به صورت کامل شرکت کنید.

  - کتاب درسی را به خوبی بخوانید.

  - تست های کنکور سالهای گذشته را به اندازه کافی کار کنید.

  برای دانلود مطالب آموزشی و تست فیزیک کنکور و دبیرستان بر روی لینک زیر کلیک نمائید.  دانلود تست کنکور فیزیک

  اگر در زمینه تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک کنکور به مدرس خصوصی نیاز دارید ...

  اگر در فیزیک به صورت مبحثی اشکال دارید و با استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک کنکور قصد رفع اشکال و تسلط بر درس فیزیک را دارید ...

  در صورتیکه با شرکت در کلاسهای آموزش خصوصی ریاضی کنکور می خواهید تسلطتان بر درس ریاضی را افزایش داده و در کنکور درصد بالاتری بزنید ...

  در هر صورت، برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی ریاضی و فیزیک کنکور بر روی عبارتهای مدرس خصوصی ریاضی یا مدرس خصوصی فیزیک کلیک نمائید.

 • (0) نظر
  برچسب ها :
  راهکارهای عالی برای موفقیت در ریاضی کنکور
  یکی از دروس مهم برای کسب رتبه بالا و برتر در کنکور سراسری، درس ریاضی است.اگر بتوانید در درس ریاضی درصد خوبی بزنید، به کسب رتبه خوب در کنکور خیلیکمک خواهد کرد. در صورتیکه قصد دارید در کنکور سراسری برای درس ریاضی درصدبالایی کسب کنید، موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

  1- مطالعه عمیق و صحیح درس ریاضی: قبل از هر چیز سعی کنید با یک مطالعه عمیق و مفهومی درس ریاضی و مباحث ارائه شده در آن را به خوبی فرا بگیرید. تعاریفی که ارائه می شود را بفهمید و مفاهیم را درک کنید.یادگیری اولیه از طریق تست زدن فایده ندارد چون تمامی مطالب، ممکن است پوشش داده نشود. بنابراین برای مطالعه اولیه ریاضی کنکور از خود کتاب درسی وجزوات کلاسی استفاده نمائید.

  2- حل تمرین و مثال و مسئله کافی برای درس ریاضی: بعداز مطالعه کامل و عمیق درس ریاضی برای کنکور، نوبت به حل تمرین و مثال و مسئله کافی برای آن می رسد. در این مرحله مطالب ارائه شده در کتاب بهتر برای شما جا افتاده و تسلط بیشتری بر مبحث پیدا خواهید کرد. در واقع، کلید یادگیری درس ریاضی، چه برای امتحانات و چه برای کنکور، حل تمرین و مسئله است.

  3- شرکت در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی کنکور:سعی کنید کلاسهای مدرسه را به صورت منظم بروید. مطلبی که در یک ساعت و نیمکلاس مدرسه یاد می گیرید، اگر در کلاس شرکت نکنید، ممکن است بعدا وقت بسیار بیشتری از شما بگیرد. در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی کنکور در منزل و جلسات آموزش خصوصی ریاضی استفاده نمائید. اگر در مدرسه معلم خوبی ندارید، با داشتن یک معلم خصوصی خوب می توانید این وضعیت را جبران کنید. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت مدرس ریاضی کلیک نمائید.
  میزان تاثیر حل تمرین و مسئله در کسب درصد بالای ریاضی در کنکور
  در بسیاری از اوقات، برای آموزش در زمینه کنکور و کسب رتبه برتر کنکور، علاوه بر مواردی همچون تست زنی، برنامه ریزی صحیح، مطالعه عمیق و مفهومی و ... شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضیات و فیزیک کنکور لازم است.

  اگر به صورت مبحثی در بخشی از درسهای ریاضی و فیزیک کنکور اشکال دارید و یا به صورت پیوسته می خواهید در دوران کنکور از جلسات تدریس ریاضی و فیزیک استفاده نمائید، با مراجعه به لینکهای زیر می توانید با مدرسان مورد نظرتان هماهنگ نمائید.

  به منظور مشاهده لیست مدرسینی که در زمینه تدریس خصوصی و آموزش خصوصی ریاضی دبیرستان و کنکور فعالیت دارند، بر روی عبارت تدریس ریاضی کنکور کلیک نمائید.

  اگر می خواهید لیست مدرسان فعال در زمینه آموزش خصوصی فیزیک دبیرستان و کنکور را مشاهده کنید، بر روی عبارت مدرسین خصوصی فیزیک کنکور و دبیرستان کلیک نمائید.
  در صورتیکه با شرکت در کلاسهای آموزش خصوصی ریاضی کنکور می خواهید تسلطتان بر درس ریاضی را افزایش داده و در کنکور درصد بالاتری بزنید ...

  در هر صورت، برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی ریاضی و فیزیک کنکور بر روی عبارتهای مدرس خصوصی ریاضی یا مدرس خصوصی فیزیک کلیک نمائید.
  با استفاده از جلسات تدریس خصوصی ریاضی می توانید در کنکور درصد بالاتری برای این درس زده و در جهت موفقیت در کنکور گام مثبتی بردارید.

  ریاضی یکی از دروس مهم و تعیین کننده در کنکور رشته ریاضی و تجربی است. اگر بتوانید ریاضی را خوب بزنید واقعا به کسب رتبه خوب در کنکور کمک زیادی کرده اید.

  برای کسب درصد بالای ریاضی در کنکور در مرحله اول باید در کلاسهای مدرسه شرکت کرده و کتاب درسی را با دقت بخوانید. از معلم ریاضی و دبیر ریاضی خودتان برای رفع اشکال و یادگیری بهتر مشورت و کمک بخواهید. هر سوالی که در کلاس درس برایتان پیش آمد بپرسید.

  در مرحله بعد از کتابهای کمک آموزشی، تست های کنکور سالهای قبل و ... کمک بگیرید. با یک بر نامه ریزی خوب مطالعه، تست زنی و مرور را در کنار هم داشته باشید. در نهایت اگر درجایی از درس برایتان اشکالی باقی ماند، از جلسات آموزش خصوصی ریاضی کمک بگیرید و با یک مدرس خصوصی ریاضی خوب هماهنگ کنید.

  برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه اموزش و تدریس خصوصی ریاضی کنکور و مدرسین ریاضی دبیرستان و دانشگاه بر روی عبارت معلم خصوصی ریاضی کلیک کنید. تعدادی تست کنکور و جزوه کنکوری ریاضی نیز در ادامه برای دانلود ارائه شده است.
  در این بخش مطلبی در رابطه با برنامه ریزی صحیح کسب درصد بالای ریاضی در کنکور ارائه می گردد.

  اگر می خواهید برای درس ریاضی یا هر درس دیگری در کنکور درصد بالایی کسب کنید و در کل در کنکور موفق باشید، باید علاوه بر اینکه برای درس خواندن وقت بذارید، وقتی را که به مطالعه اختصاص می دهید خوب مدیریت کنید. به این معنی که باید یک برنامه ریزی صحیح داشته باشید و به هر بحثی وقت مناسب اختصاص دهید.

  بعضی از افراد در ایام کنکور زمان بسیار زیادی را به مطالعه اختصاص می دهند و درس هم می خوانند. ولی چون برنامه ریزی صحیحی برای استفاده از وقتشان نداشته اند در نهایت نتیجه نمی گیرند. زمانی را که برای درس خواندن در ایام کنکور در اختیار دارید باید به درستی مصرف کنید.

  برای کسب درصد بالا در ریاضی کنکور در مرحله اول باید در کلاسهای تدریس ریاضیمدرسه و اگر لازم شد در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی برای رفع اشکال، شرکت کنید. در کلاس ریاضی با دقت به مطالب ارائه شده گوش دهید و نکات مهم را یادداشت کنید. بنابراین شرکت در کلاسهای ریاضی بخشی از برنامه شما خواهد بود.

  بعد از کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و ریاضی کنکور و ... سعی کنید مطالب را خوب مرور کنید. مرور شما نباید بیش از یک روز با برگزاری کلاس فاصله داشته باشد. نکاتی که حین مرور هم به نظرتان می رسد را در همان دفترچه کلاسی یادداشت کنید. پس بخشی از برنامه شما هم به مرور اختصاص پیدا می کند.

  در قسمتهای بعدی کار باید مطالعه کتاب درسی، تهیه جزوه خلاصه از کتاب حین مطالعه، حل مسائل و تمرینات ریاضی و حل تست های کنکور ریاضی سالهای قبلرا در برنامه خودتان جای دهید. هیچکدام از این موارد را از برنامه خودتان حذف نکنید. توصیه می شود اول درس را خوب بفهمید بعد سراغ تست زنی بروید. برای کسب درصد بالای ریاضی بعد از مطالعه مطالب، حل تمرین و تست کنکور خیلیمهم است.

  موارد زیر در کسب درصد بالای ریاضی کنکور می تواند موثر باشند:

  1- حضور در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی

  2- مرور مطالب ارائه شده در جلسات تدریس ریاضی بعد از برگزاری کلاس های ریاضی

  3- حل مثال و تمرینات کافی برای تسلط بر مباحث درسی ارائه شده

  4- نکته برداری از تمرنیات حل شده و رفع اشکال تمرینات سخت تر

  5- جزوه برداری در کلاس تدریس ریاضی و حضور فعال در کلاس درس و پرسیدن سوال

  6- حل تمرینات داده شده توسط مدرس ریاضی و یا معلم خصوصی ریاضی و برگرداندن به موقع ان

  7- در اولویت قرار دادن کتاب درسی برای یاد گرفتن مباحث اصلی ریاضی

  8- استفاده از کتابهای کنکوری و کتابهای کمک درسی معتبر

  9- خواندن درس قبل از شروع تست زنی

  10- استفاده از تست های معتبر برای تمرین تست زنی (تست های سالهای گذشته)

  11- تست زنی به صورت مفهومی در ابتدای کار و تست زنی سرعتی در حالت تسلط

  12- برنامه ریزی منظم و مرورهای دوره ای مناسب

  13- علامت زدن تست های مهمتر حین تست زنی و مرور آنها در ایام امتحانات

  14- استفاده از تست های جمع بندی در ایام نزدیک به کنکور

  15- حفظ امید و انگیزه از اول کار تا روز کنکور

  منبع: ایران مدرس


  در جلسات تدریس ریاضی معلم یا دبیر شما بارها و بارها مبحثی را که در حال تدریساست، درس داده است. بنابراین درس ارائه شده را به خوبی بلد بوده و بر آن مسلط است. ممکن است سوالاتی بپرسد و مباحثی را مطرح کند که اگر شما خودتان همان مبحث را می خواندید این مباحث و نکات به نظرتان نمی رسید. مدرس و معلمریاضی شما چون چندین بار درس مورد نظر را درس داده است بر آن مسلط می باشدو از زوایای مختلفی مسائل و نکات آن را می بیند. شاید وسط درس یک سوال امتحانی از سالهای قبل حل کند و این بسیار دید خوبی به شما بدهد.

  بنابراین شرکت در جلسات تدریس ریاضی برای کسب درصد بالای ریاضی کنکور لازم است. در کلاس تدریس ریاضیبقیه دانش آموزان هم ممکن است سوالاتی بپرسند و دوباره این سوالها به بهترجا افتادن مبحث برای شما کمک زیادی بکند. وقتی روی مبحثی بحث می شود برای همه خوب است و همه ی دانش آموزان بهتر آن را یاد میگیرند. سوالاتی که در کلاس تدریس ریاضی پرسیده می شود شاید نکات مهمی داشته باشد که وقتی شما خودتان درس را می خوانید و در کلاس شرکت نمی کنید به نظرتان نرسد.

  شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و شرکت در کلاس در حالت کلی در وقت شما صرفه جویی می کند. مبحثی را که در کلاس درس در یک ساعت و نیم یاد می گیرید،خودتان به تنهایی ممکن است در 4 ساعت هم یاد نگیرید. به دلایلی که گفته شداگر خودتان هم یاد بگیرید به خوبی یادگیری در کلاس درس نخواهد بود.

  اگر برای مبحث خاص نتوانستید در کلاسهای تدریس ریاضی شرکت کنید، با استفاده از جلسات تدریس خصوصی ریاضی می توانید این غیبت در کلاس را جبران نمائید. اگر در کلاسهای مدرسه شرکت کرده اید و باز در مبحث خاصی اشکال دارید، باز شرکت در جلسات تدریس خصوصی ریاضی می تواند موثر باشد. در این جلسات می توانید روشهای تست زنی و نکات کنکوری را هم یاد بگیرید.
  علاوه بر مرور بعد از جلسات تدریس در طول ترم و در ایام کنکورمرورهای دیگری هم لازم است. مثلا می تواند برنامه ای داشته باشید و یک هفته بعد و یک ماه بعد هم همان مبحث را مرور نمائید. استفاده از جعبه لایتنر و موارد مشابه برای مرور هم می تواند مفید باشد.

  خودتان بهتر می دانید، شما در جلسه کنکور به مباحثی می توانید پاسخ دهید که بر آنها مسلط باشید و حضور ذهن کامل داشته باشید. خیلی وقتها برای جواب دادن به یک تست یک فرمول را لازم دارید و آن فرمول یادتان رفته است. بنابراین با مرورهای منظم سعی کنید فراموشی در جلسه کنکور را به حداقل برسانید. در برنامه درسی خودتان حتما مرور را در نظر بگیرید.

  بنابر آنچه گفته شد، برای کسب درصد بالای ریاضی در کنکور یکی از موارد مهم در برنامه ریزی درسی که شما باید به آن اهمیت بدهیدمرور منظم است. با مرور منظم در وقت و زمان خودتان صرفه جویی می کنید و بازدهی کارتان را افزایش می دهید.

  (0) نظر
  برچسب ها : ریاضی کنکور
  مصاحبه و گفتگو با برترین های کنکور تجربی 94 و 95
  مصاحبه و گفتگو با برترین های کنکور تجربی 94 و 95 در این بخش ارائه شده است. بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.

  برترین های کنکور تجربی  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه3 کنکور تجربی سال94

  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه3 کنکور تجربی سال94 در این قسمت ارائه شده است.برای دانلود رایگان مصاحبه با رتبه3 کنکور تجربی ......


  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه2 کنکور تجربی سال94

  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه2 کنکور تجربی سال94 در ان بخش ارائه گردیده است.برای دانلود رایگان مصاحبه با رتبه2 کنکور ......


  دانلودرایگان مصاحبه بابرترین های کنکور تجربی سال93

  دانلودرایگان مصاحبه بابرترین های کنکور تجربی سال93 در این بخش ارائه گردیده است.برای دانلودرایگان مصاحبه بابرترین های کنکور تجربی سال93 بر ......


  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه 3کنکور تجربی سال 1392

  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه 3کنکور تجربی سال 1392در این بخش ارائه می شود .برای دانلود رایگان مصاحبه با رتبه 3کنکور تجربی سال 1392  بر وری لینک ......


  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه 2 کنکور تجربی سال1392

  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه 2 کنکور تجربی سال1392در این قسمت ارائه شده است.برای دانلود رایگان مصاحبه با رتبه 2 کنکور تجربی سال1392 بر روی لینک ......


  دانلود رایگان مصاحبه با برترین های کنکور تجربی92

  دانلود رایگان مصاحبه با برترین های کنکور تجربی سال 1392 در این بخش ارائه شده است.برای دانلود رایگان مصاحبه با برترین های کنکور تجربی سال 1392 بر ......


  کنکور تجربی  اعلام نتایج کنکور سراسری 95

  اعلام نتایج کنکور سراسری 95نتایج نهایی  کنکور سراسری سال ۹۵ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفتنتایج نهایی چهل و ششمین آزمون ......


  مصاحبه با رتبه های برتر کنکور ریاضی 95

  دانلود رایگان مصاحبه با برترین های ریاضی کنکور سراسری 95 در این بخش ارائه شده است.برای دانلود رایگان مصاحبه با برترین های ریاضی ......


  مصاحبه با رتیه 1 هنر کنکور سراسری 95

  دانلود رایگان مصاحبه با رتیه 1 هنر کنکور سراسری 95 در این بخش ارائه شده است.برای دانلود رایگان مصاحبه با رتیه 1 هنر کنکور ......


  مصاحبه با رتیه 1 کنکور تجربی سال 95

  دانلود رایگان مصاحبه با رتیه 1 کنکور تجربی سال 95 در این بخش ارائه شده است.برای دانلود رایگان مصاحبه با رتیه 1 کنکور ......


  دانلودکلید سوالات کنکور سراسری رشته ی علوم تجربی95

  کلید سوالات کنکور سراسری رشته ی علوم  تجربی 95 در این بخش ارائه شده استبرای دانلود کلید سوالات کنکور سراسری رشته ی ......


  دانلود دفترچه ی سوالات اخنصاصی تجربی کنکور95

  دانلود دفترچه ی تخصصی علوم تجربی کنکور95 در این بخش ارائه شده است.برای دانلود دفترچه ی تخصصی علوم تجربی کنکور95 بر روی ......


  درصدهای رتبه3 رشته تجربی کنکور95

  درصدهای رتبه3 رشته تجربی کنکور95 در این قسمت ارائه شده است. برای  دانلود درصدهای رتبه3 رشته تجربی کنکور95 بر روی لینک زیر کلیک کنیدداوطلبان کنکوری گرامی ......


  درصدهای رتبه2 رشته تجربی کنکور95

  درصدهای رتبه2 رشته تجربی کنکور95 در این قسمت ارائه شده است. برای  دانلود درصدهای رتبه2 رشته تجربی کنکور95 بر روی لینک زیر کلیک کنیدداوطلبان کنکوری گرامی ......


  درصدهای رتبه1 رشته تجربی کنکور95

  درصدهای رتبه1 رشته تجربی کنکور95 در این قسمت ارائه شده است. برای  دانلود درصدهای رتبه1 رشته تجربی کنکور95 بر روی لینک زیر کلیک کنیدداوطلبان کنکوری گرامی ......


  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه3 کنکور تجربی سال94

  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه3 کنکور تجربی سال94 در این قسمت ارائه شده است.برای دانلود رایگان مصاحبه با رتبه3 کنکور تجربی ......


  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه2 کنکور تجربی سال94

  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه2 کنکور تجربی سال94 در ان بخش ارائه گردیده است.برای دانلود رایگان مصاحبه با رتبه2 کنکور ......


  کنکوریها (تا چه حد به در س زمین شناسی اهمیت دهیم؟)

  مقاله ی (کنکوریها (تا چه حد به در س زمین شناسی اهمیت دهیم؟)) در این قسمت ارائه گردیده است.برای دانلود رایگان مقاله ی ( ......


  دانلود فایل مقایسه درصدهای کنکوری رتبه1 تجربی94-93

  دانلود فایل مقایسه درصدهای کنکوری رتبه1 تجربی94-93 در این قسمت ارائه شده است.برای دانلود فایل مقایسه درصدهای کنکوری رتبه1 تجربی94-93 بر روی لینک ......


  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه 1 کنکور تجربی سال 94

  دانلود رایگان مصاحبه با رتبه 1 کنکور تجربی سال 94 در این قسمت ارائه شده است. برای دانلود رایگان مصاحبه با رتبه 1 کنکور ......


  دانلودرایگان مصاحبه با نفرات برتر کنکور تجربی 94

  دانلودرایگان مصاحبه با نفرات برتر کنکور تجربی 94 در این قسمت ارائه گردیده است.برای دانلودرایگان مصاحبه با نفرات برتر ......


  (0) نظر
  برچسب ها :
  موفقیت در کنکور ریاضی، فیزیک و شیمی و درصد بالا

  چگونه فیزیک و شیمی را در کنکور درصد بالا بزنیم؟

  اگر می خواهید برای دروس شیمی و فیزیک در کنکورسراسری و آزاد درصد بالایی بزنید ... اگر می خواهید با کسب درصد بالا در دروس شیمی و فیزیک در کنکور موفق شوید ... اگر قصد دارید در کنکوررتبه خوبی کسب نمائید ... در هر صورت، برای کسب درصد بالا در دروس شیمی و فیزیک باید با برنامه ریزی منظم این دو درس را بخوانید. برای درس شیمی در مرحله اول سعی کنید متن کتاب درسی را خوب بخوانید. زیر نکات مهم خط بکشید وخلاصه جزوه بردارید. مرورهای منظم هم برای کسب درصد بالا در درس شیمی ضروری و مهم است. می توانید از کلاسهای تدریس خصوصی شیمی هم استفاده کنید (برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی شیمی بر روی عبارت مدرس خصوصی شیمیکلیک نمائید.) برای درس فیزیک هم موارد گفته شده مهم و ضروری است. درس فیزیک را عمقی تر بخوانید. برای کسب درصد بالا در درس فیزیک کنکور معنی و مفهوم فیزیک روابط و نحوه استفاده از فرمولهای مختلف را هم باید بدانید. تاجایی که می توانید مسئله و تمرین حل کنید. برنامه ریزی منظمی داشته باشید واز تجربیات افراد موفق در کنکور استفاده کنید. برای موفقیت در فیزیک و شیمی کنکور باید تا جایی که می توانید تست بزنید. تست ها را خوب بفهمید و در مراحل پایانی کار سرعتی تست بزنید. می توانید از کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک هم استفاده نمائید. برای مشاهده مدرسین تدریس خصوصی فیزیک بر روی عبارت مدرس خصوصی فیزیککلیک کنید. مرور منظم و حل تمرین و مسئله برایکسب درصد بالا در هر درسی مهم می باشد. برای دانلود مطالب آموزشی، جزوات کنکوری فیزیک و شیمی، تست کنکور فیزیک و شیمی و سایر دروس بر روی لینکهای زیر کلیک نمائید.


  برچسب‌ها: فیزیک کنکور, شیمی کنکور, درصد بالا فیزیک کنکور, موفقیت در فیزیک کنکور, تست کنکور فیزیک

  اگر در زمینه تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک دبیرستان، کنکور و دانشگاه به ارائه خدمات نیاز دارید ...
  اگر می خواهید در دروس ریاضی و فیزیک نمره خوبی بگیرید و معدل این ترم خودتان را افزایش دهید ...
  اگر قصد دارید در کنکور درصد بالایی برای دروس ریاضی و فیزیک کسب نمائید ...
  در هر صورت، موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
  1- آموزش و تدریس خصوصی فیزیک:فیزیک یکی از دروس مهم دبیرستان، دانشگاه و کنکور است. برای یادگیری و آموزش صحیح درس فیزیک باید در کلاسهای تدریس مدرسه و دانشگاه شرکت نموده و در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک هم استفاده نمائید. برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان، کنکور و دانشگاه بر روی لینک تدریس خصوصی فیزیک کلیک نمائید.
  اگرمی خواهید درس فیزیک را خوب یاد بگیرید، علاوه بر به خاطر سپردن روابط آن،تلاش کنید معنی فیزیک روابط را هم یاد بگیرید. با راهکارهای مختلف حل مسائل آشنا شده و تمرینهای زیادی حل نمائید. حل تمرین و مسئله برای یادگیریفیزیک بسیار مهم است. بعضا یک مسئله فیزیک را می توان از چند راه حل ، حل نمود. سعی کنید روشهای مختلف حل مسائل فیزیک را یاد بگیرید. به منظور دانلود مطالب آموزشی درس فیزیک بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.


  2- آموزش و تدریس خصوصی ریاضی:ریاضی نیز یکی از مهمترین دروس دبیرستان و دانشگاه است. در کنکور هم برای کسب رتبه مناسب در رشته های ریاضی و تجربی، کسب درصد بالا در درس ریاضی مهماست. برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی ریاضی بر روی لینک تدریس خصوصی ریاضی کلیک نمائید.


  برچسب‌ها: تدریس خصوصی فیزیک, آموزش خصوصی فیزیک, تدریس فیزیک کنکور, آموزش فیزیک کنکور, تدریس خصوصی ریاضی

  اگر در جستجوی راهکارهای عالی برای کسب نمره عالی در درس فیزیک هستید موارد زیر می تواند مفید و موثر باشد.
  1- در کلاسهای تدریس فیزیک مدرسه و دانشگاه به مباحث ارائه شده با دقت گوش دهید.
  2- در کلاسهای تدریس فیزیک جزوه یادداشت کنید و سوال بپرسید.
  3-به سوالاتی که همکلاسی های شما در کلاس فیزیک می پرسند گوش دهید.
  4- بعد از کلاسهای تدریس فیزیک درس را مرور کنید.
  5- مطالعه درس فیزیک را به ایام امتحانات موکول نکنید. در طول ترم درس بخوانید.
  6-از نمونه سوالا امتحانی سالهای قبل کمک بگیرید و برای آمادگی بیشتر آنها را حل کنید. تعدادی از نمونه سوالات فیزیک در ادامه ارائه شده است.

  7- از مدرسین تدریس خصوصی فیزیک کمک بگیرید. برای مشاهده مدرسین تدریس فیزیک بر روی عبارت تدریس خصوصی فیزیک کلیک کنید.
  8- مقالات مرتبط با موفقیت در درس فیزیک که در ادامه ارائه شده است را مطالعه کنید.


  9- معنی فیزیکی روابط را درک کنید. فقط روابط را حفظ نکنید بلکه آنها را بفهمید.
  10- تا جایی که ممکن است تمرین و مسئله حل کنید. درس فیزیک درسی است که با مطالعه مفهومی و حل تمرین و مسئله قابل یاد گرفتن است.
  11- برای دانلود تست کنکور فیزیک بر روی عبارت تست کنکور فیزیک کلیک کنید.
  12- در ایام امتحانات هم درس فیزیک را خوب بخوانید و مرور را فراموش نکنید.
  منبع: ایران مدرس


  (0) نظر
  برچسب ها :
  موفقیت در آموزش، تدریس و یادگیری فیزیک کنکور، دبیرستان و دانشگاه
  موفقیت در آموزش، تدریس و یادگیری فیزیک کنکور، دبیرستان و دانشگاه در این بخش مورد بررسی قرار گرفته است. برای مطالعه در زمینه موفقیت در آموزش، تدریس و یادگیری فیزیک کنکور، دبیرستان و دانشگاه ادامه این مطلب را بخوانید.اگر در
  جستجوی راهکارهای عالی برای کسب نمره عالی در درس فیزیک هستید موارد زیر می تواند مفید و موثر باشد.

  1- در کلاسهای تدریس فیزیک مدرسه و دانشگاه به مباحث ارائه شده با دقت گوش دهید.
  2- در کلاسهای تدریس فیزیک جزوه یادداشت کنید و سوال بپرسید.
  3-به سوالاتی که همکلاسی های شما در کلاس فیزیک می پرسند گوش دهید.
  4- بعد از کلاسهای تدریس فیزیک درس را مرور کنید.
  5- مطالعه درس فیزیک را به ایام امتحانات موکول نکنید. در طول ترم درس بخوانید.
  6-از نمونه سوالا امتحانی سالهای قبل کمک بگیرید و برای آمادگی بیشتر آنها را حل کنید. تعدادی از نمونه سوالات فیزیک در ادامه ارائه شده است.

  7- از مدرسین تدریس خصوصی فیزیک کمک بگیرید. برای مشاهده مدرسین تدریس فیزیک بر روی عبارت تدریس خصوصی فیزیک کلیک کنید.
  8- مقالات مرتبط با موفقیت در درس فیزیک که در ادامه ارائه شده است را مطالعه کنید.


  9- معنی فیزیکی روابط را درک کنید. فقط روابط را حفظ نکنید بلکه آنها را بفهمید.
  10- تا جایی که ممکن است تمرین و مسئله حل کنید. درس فیزیک درسی است که با مطالعه مفهومی و حل تمرین و مسئله قابل یاد گرفتن است.
  11- برای دانلود تست کنکور فیزیک بر روی عبارت تست کنکور فیزیک کلیک کنید.
  12- در ایام امتحانات هم درس فیزیک را خوب بخوانید و مرور را فراموش نکنید.
  منبع: ایران مدرس


  برچسب‌ها: فیزیک, نمره خوب فیزیک, نمره عالی فیزیک, موفقیت در فیزیک, نمرات عالی فیزیک


  تدریس و آموزش فیزیک و موفقیت در درس فیزیک کنکور و دبیرستان و دانشگاه

  اگر در زمینه تدریس و آموزش فیزیک به مدرس نیاز دارید، وب سایت ایران مدرس بهترین و برترین وب سایت تدریس فیزیک بوده و مدرس مورد نظر خود را به راحتی در این وب سایت می توانید پیدا کنید.

  در وب سایت ایران مدرس بیش از 14000 مدرس در زمینه تدریس خصوصی فیزیک و سایر دروس ثبت نام کرده و به فعالیت در زمینه تدریس مشغول هستند. تعداد زیادی از مدرسین فیزیکبرای دروس تدریسشان جزوه نیز ثبت نموده و با دانلود جزوات مزبور هم با روند تدریس مدرس مربوطه آشنا شده و هم می توانید از خود جزوات استفاده کنید.

  به منظور مشاهده لیست مدرسین خصوصی فعال در زمینه تدریس فیزیک دبیرستان و دانشگاه بر روی لینک مقابل کلیک نمائید: تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان و دانشگاه

  درس فیزیک یکی از دروسی است که معمولا دانشجویان و دانش آموزان در آن اشکال داشته و بنابراین جلسات تدریس خصوصی فیزیک در ایام امتحانات و بعضا در ایام دیگر برگزار می گردد.

  در جلسات تدریس خصوصی فیزیک، مدرس سعی می کند مطالبی که دانشجو یا دانش آموز در آن اشکال دارد را تشخیص داده و برطرف نماید.

  اگر شما هم در درس فیزیک اشکال دارید و یا برای تقویت پایه درسی و افزایش معدل قصد دارید با یک مدرس خصوصی فیزیک خوب هماهنگ کنید، بر روی عبارت تدریس خصوصی فیزیک کلیک کنید تا لیستی از بهترین مدرسان فیزیک را مشاهده نمائید.

   

  برای مشاهده مدرسین فعال در زمینه تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان و فیزیک کنکور بر روی عبارت آموزش خصوصی فیزیک کلیک نمائید.

  در وب سایت (ایران مدرس) هزاران مدرس در زمینه آموزش خصوصی فیزیک و سایر دروس ثبت نام کرده و در حال فعالیت هستند. بسیاری از مدرسین تدریس خصوصی فیزیکجزوات و تست های کنکوری هم ارائه کرده اند که با مطالعه آنها، علاوه بر اینکه از جزوه مدرس استفاده کرده اید، می توانید شناخت بهتری نسبت به او پیدا کنید.

  با مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصیفیزیک، بر روی عکس هر مدرس کلیک کنید تا جزئیات بیشتری نشان داده شود. در نهایت با توجه به دانشگاه محل تحصیل مدرس، سوابق کاری و رزومه ای که ارائه کرده است، مدرس خصوصی فیزیک خودتان را انتخاب نمائید. کاملترین لیست مدرسین فیزیک و سایر دروس را در وب سایت (ایران مدرس) می توانید پیدا کنید.

  اگر برای آموزش و یادگیری فیزیک دبیرستان و کنکور به جزوه نیاز دارید، بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.

  دانلود جزوه درسی دبیرستان

  برای کسب نمره بالا در درس فیزیک موارد زیر می تواند کمک کننده باشد:

  1- تمرکز در کلاس درس: در کلاسهای تدریس فیزیک مدرسه و یا کلاسهای خصوصی فیزیک با تمرکز کامل به مطالب گوش دهید.

  2- مرور بعد از کلاس درس: بعد از کلاس درس سعی کنید در حد یک ربع مرور مختصری داشته باشید.

  3- حل تمرین و سوال کافی: سوالات و تمرینات حل شده در کلاس درس را خودتان یکبار دیگر حل کنید.

  4- مرورهای دوره ای: در بازه های زمانی مختلف (میان ترم و ...) درس را مرور کنید.

  5- حل مسائل اضافی: مسائل اضافی که در کتابهای کمک آموزشی وجود دارد، یا استاد و معلم فیزیک به شما داده است را حل نمائید.

  6- پشتکار و دوام: اگر بعضی اوقات خسته شدید، با دوام  و پشتکار ادامه دهید.

  7- داشتن انگیزه: انگیزه برای گرفتن نمره بالا در فیزیک باید از درون خودتان باشد و کسی از بیرون شما را مجبور نکند.

  8- برنامه ریزی صحیح: برای مطالعه فیزیک و شرکت در کلاسهای خصوصی و گروهی فیزیک و مرور آن برنامه داشته باشید.

  9- استفاده از تجربه دیگران: نحوه مطالعه و مرور درس فیزیک را از کسانی که قبلا نمره خوبی گرفته اند جویا شوید.

  10-مطالعه عمقی و مفهومی: فیزیک را باید بفهمید. علاوه بر روند حل سوال باید برای کلیه قدمهایی که حین حل بر می دارید دلیل داشته باشید.

   


  برچسب‌ها: فیزیک, موفقیت در فیزیک, نمره بالای فیزیک, تدریس فیزیک, آموزش فیزیک


  چگونه در دروس ریاضی و فیزیک 20 بگیریم؟

  چگونه در دروس ریاضی و فیزیک20 بگیریم؟ - اگر می خواهید در دروس ریاضی و فیزیک 20 بگیرید و موفق باشید... اگر می خواهید در تحصیل موفق باشید .... اگر در جستجوی راهکارهای عالیبرای کسب نمره ی بالا در دروس ریاضی و فیزیک هستید ... در هر صورت، بر رویلینکهای زیر کلیک نموده و آنها را مطالعه کنید.

   

  نمره 20


  گرفتن نمره 20 در دروس ریاضی و فیزیک با جلسات تدریس خصوصی ممکن است. البته برای کسب نمره بالا در دروس ریاضی و فیزیک و یا هر درس دیگری تنها به جلسات تدریس خصوصی بستگی ندارد ولی به هر حال، شرکت در جلسات تدریس خصوصی می تواند به موفقیت تحصیلی و کسب نمره بالا در این دروس کمک زیادی بکند.
  ....

  بازدید: 1

  اگر می خواهید در تحصیل و مدرسه موفق باشید و نمره 20 بگیرید یکی از راهکارهایی که می تواند مد نظر شما قرار بگیرد استفاده از کلاسها و جلسات تدریس خصوصی است. کلاسها و جلسات تدریس خصوصی اگر با مطالعه و حل مسئله و تمرین همراه باشد، به کسب موفقیت تحصیلی و گرفتن نمره 20 در دروس مختلف می تواند کمک زیادی بکند.
  ....

  بازدید: 49

  در این بخش 20 نکته مهم برای نمره 20 گرفتن در امتحانات و موفقیت در تحصیل ارائه می گردد. برای موفق شدن در تحصیل موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 51

  اگر می خواهید مفهومی درس بخوانید و در تحصیل موفق شوید موارد زیر را در نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 82

  اگر می خواهید درس را سریع حفظ کنید و 20 بگیرید موارد زیر را در نظر داشته باشید:
  ....

  بازدید: 65

  برای موفقیت در امتحان نهایی موارد زیر را مد نظر داشته باشید:
  ....

  بازدید: 150

  اگر می خواهید در امتحانات نهایی 20 بگیرید و موفقیت خوبی کسب کنید ادامه این مطلب را بخوانید.
  ....

  بازدید: 326

  اگر می خواهید در امتحانات نهایی موفق شوید ...
  ....

  بازدید: 315

  اگر می خواهید در امتحان ریاضی 20 بگیرید موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 238

  بهترین راهکارها برای آموزش و یادگیری بهتر درس ریاضی و گرفتن نمره 20 در درس ریاضی در این بخش ارائه می گردد.
  ....

  بازدید: 647

  اگر به درس فیزیک علاقه دارید و می خواهید در آن نمره خوبی کسب کنید، روشهای زیر می توانید راهگشا باشد:
  ....

  بازدید: 1046

  یکی از نکات مهم در یادگیری درس ریاضی این است که در کلاس درس حواستان جمع باشد. وقتی که معلم ریاضی و یا دبیر ریاضیشما در حال توضیح دادن درس است سعی کنید که حتما با دقت گوش دهید. نکته بردارید. سوال بپرسید و حضور فعالی در کلاس داشته باشید. هر مطلبی را که متوجه نشدید بپرسید. ....

  بازدید: 509

   

  دروب سایت ایران مدرس مدرسان زیادی ثبت نام کرده و در زمینه تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک و سایر دروس فعالیت دارند. برای مشاهده لیست کامل مدرسین بر روی عبارت مدرسین تدریس خصوصی کلیک نمائید. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوص ریاضی و برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی فیزیک بر روی عبارت مدرس خصوصی فیزیککلیک نمائید. پس از مشاهده لیست مدرسین ریاضی و فیزیک و یا هر درس دیگری بر روی عنوان آگهی تدریس هر کدام از مدرسان کلیک نموده و مشخصات کامل هر مدرس را مشاهده نمائید. در ادامه با هر کدام از مدرسین که به نظر شما رزومهبهتری دارد و برای شما مناسبتر است تماس بگیرید. در کلاسهای تدریس خصوصی هم با دقت به مطالب ارائه شده گوش داده و جزوه یادداشت نمائید. هر سوالی کهپیش آمد از مدرس خصوصی خودتان بپرسید. از کلاسهای تدریس خصوصی نهایت استفاده را ببرید و با مطالعه و تمرین در طول ترم و در کنار کلاسهای مزبور سعی کنید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. در کنار کلاسهای تدریس خصوصی در کلاسهای مدرسه و دانشگاه هم شرکت نموده و به بهانه جلسات خصوصی در این کلاسها غیبت نکنید. در وب سایت ایران مدرس (همین سایت) علاوه بر تدریس خصوصی جزوات و مطالب آموزشی زیادی برای دانلود رایگان ارائه شده است که با کلیک بر روی لینکهای زیر می توانید این مطالب آموزشی را دانلود نمائید.

   


   

   

   

   

   


  برچسب‌ها: موفقیت در فیزیک, موفقیت در ریاضی, نمره 20 ریاضی, نمره 20 فیزیک, فیزیک


  راهکارها و روشهایی برای موفقیت در درس فیزیک کنکور، دبیرستان و دانشگاه

  راهکارها و روشهایی برای موفقیت در درس فیزیک کنکور، دبیرستان و دانشگاه در این بخش ارائه شده است. برای مطالعه در زمینه راهکارها و روشهایی برای موفقیت در درس فیزیک کنکور، دبیرستان و دانشگاه ادامه این مطلب را بخوانید.

  اگر به درس فیزیک علاقه دارید و می خواهید در آن نمره خوبی کسب کنید، روشهای زیر می توانید راهگشا باشد:

  1- فهم و درک صحیح از مسائل فیزیک:برای آموزش صحیح درس فیزیک، کسب فهم و درک صحیح از مسائل فیزیک بسیار مهم است. علاوه بر تسلط بر روابط فیزیکی و فرمولها، مسائل را باید بفهمید و بینفیزیک مسئله و روابط بتوانید ارتباط برقرار کنید.

  2- شرکت در کلاسهای فیزیک مدرسه و جلسات تدریس خصوصی فیزیک: برای آموزش صحیح درس فیزیک در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم جلسات آموزش خصوصی فیزیک شرکت نمائید. برای مشاهده لیست مدرسین فیزیک بر روی عبارت مدرس فیزیک کلیک نمائید.

  3- حل مثال و تمرین به اندازه کافی از درس فیزیک: همانند درس ریاضی، در درس فیزیک نیز حل مثال و تمرین کافی به تسلط شما بر درس بسیار کمک می کند.

  4- کسب درک فیزیکی از مسائل فیزیک:همانطور که گفته شد برای موفق شدن در یادگیری صحیح فیزیک باید درک درستی از مسائل داشته باشید. باید بتوانید مسائل را برای خودتان و حتی دیگران توضیح داده و دلیل استفاده از هر رابطه را بیان نمائید.

  5- مطالعه درس فیزیک در طول ترم و نه فقط در ایام امتحانات:ماننددروس ریاضی و شیمی، فیزیک را هم باید در طول ترم خواند.  مطالب ارائه شده در درس فیزیک تفکر و تعمق لازم دارد و در ایام امتحاناتوقت این کار وجود ندارد.

  منبع: ایران مدرس

  دررابطه با درس ریاضی در مرحله اول سعی کنید به صورت کامل در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه یا دانشگاه شرکت کنید و اگر لازم شد از جلسات تدریس خصوصی ریاضی هم استفاده کنید (برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک نمائید). در مرحله بعد باید پس از کلاسهای تدریس ریاضیدرس را مرور کنید. مرور همان روز بعد از کلاس خیلی مهم و خوب است. اگر دفترچه ای داشته باشید و فرمولهای مهم را در آن یادداشت نمائید که خیلی عالی است. مثالها و مسئله های حل شده در کلاس درس را دوباره حل کنید. هر سوال یا اشکالی که داشتید جلسه بعد از مدرس ریاضی و یا معلم خصوصی ریاضی خودتان بپرسید. در طول ترم درس را بخوانید و خواندن و مطالعه ریاضی را به ایام امتحانات موکول نکنید. مطالعه دروس در ایام امتحانات و نتیجه خوب گرفتن در آنها اگر در طول ترم درس را نخوانده باشید سخت و مشکل است. سعی کنید در طول ترم مبحث به مبحث مسئله حل کنید. برای درس ریاضی حل تمرین و مسئله واقعا مهم است. در کلاس تدریس ریاضی جزوه یادداشت کنید و حضور فعال داشته باشید.

  برای درس فیزیک هم مشابه درس ریاضی شرکت در کلاسهای تدریس فیزیک و عدم غیبت در کلاسها در طول ترم مهم است. برای فیزیک مهم می توانید از کلاسهای خصوصی فیزیک استفاده کنید (برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی فیزیک بر روی عبارت تدریس خصوصی فیزیککلیک نمائید). درس فیزیک به نسبت ریاضی کمی مفهومی تر است. یعنی ممکن است در درس ریاضی شما فرمول و رابطه ای را استفاده کنید و معنی آن را خیلی خوب هم متوجه نشده و اشکالی هم پیش نیاید. ولی در درس فیزیک، همانطور که از اسمدرس مشخص است، همه ی فرمولها و راوبط معنی فیزیک دارند. سعی کنید معنی روابط و اینکه در عالم واقعیت این روابط به چه معنی ای هستند را بفهمید. برای درس فیزیک هم حضور فعال در کلاسهای تدریس فیزیک و در صورت لزوم کلاسهای خصوصی مهم است. دقت کنید که فیزیک را هم در طول ترم بخوانید و حتی اگر خواستید از کلاسهای خصوصی فیزیک هم استفاده کنید آنها را هم در طول ترمبرگزار نمائید. در طول ترم مرتبا با یک برنامه ریزی عالی درس را بخوانید ومرور کنید. تمرین و مسئله حل نمائید و معنی روابط و فرمولهای فیزیک را برای خودتان تشریح کنید. مانند ریاضی، برای فیزیک هم حل تمرین و مسئله بسیار مهم است.

  برای اینکه از پس مسائل فیزیک و ریاضی بربیایید و بتوانید مسئله حل کنید، علاوه بر اینکه در کلاس فیزیک و حین تدریس فیزیکیا ریاضی توسط معلمتان باید حواستان صد در صد جمع باشد، در ادامه برای اینکه خودتان بتوانید مسائل را حل کنید، باید درک درستی از حل مسئله داشته باشید.

  به عبارت دیگر قبل از ینکه هر راه حلی برای سوال یا مسئله فیزیک ارائه دهید باید مسئله را خوب درک کرده باشید و بتوانید آن را تجزیه وتحلیل کنید. باید بتوانید مسئله را به زبان ساده برای خودتان شرح دهید. هرراه حلی که ارائه می دهید باید استدلالی برای آن داشته باشید.

  اگردر ابتدای کار مشکل داشتید ایرادی ندارد. انجام هر کاری در ابتدا سختی هایخاص خودش را دارد. در ابتدای امر می توانید از دبیر فیزیک یا ریاضی و یا حتی معلم خصوصی فیزیک و ریاضی خود سوال بپرسید و روند حل آنها را دنبال کنید.

  اگر تا به حال برای درس فیزیک و ریاضی مدرس خصوصی نداشته ایدمی توانید لیستی از بهترین مدرسین خصوصی فیزیک و ریاضی را با کلیک روی لینکهای مقابل مشاهده نمائید: مدرس خصوصی فیزیک - مدرس خصوصی ریاضی

  استفاده از کلاسهای خصوصی فیزیک و ریاضی براییادگیری بهتر می تواند مفید و موثر باشد ولی در کنار آن باید حل تمرین و مسئله توسط خودتان هم وجود داشته باشد. باید خوب درس بخوانید و مستمر تلاش کنید. برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و برای رسیدن به هدفتان که همان موفقیت در تحصیل است تلاش کنید. سعی کنید هر کاری را که انجام می دهید در حد عالی انجام دهید. اگر درس می خوانید عالی باشید. برنامه ریزی خودتان را مرحله به مرحله اصلاح کنید. اگر جایی از کار خوب پیش نرفت نا امید نشوید. برنامه خودتان را اصلاح نموده و دوباره از اول شروع کنید. هر برنامه ای از بی برنامگی بهتر است. در برنامه درسی خودتان شرکت در کلاسهای تدریسریاضی و فیزیک و سایر دروس، مطالعه، حل تمرین و مسئله و البته تفریح را همدر نظر بگیرید. برای موفقیت در دروس ریاضی و فیزیک وقت بیشتری را به حل تمرین و مسئله اختصاص دهید. سعی کنید خودتان مسائل و تمرینات را حل کنید. خیلی راحت است که سریع جواب سوال را نگاه کنید ولی به این ترتیب ذهن سما قوی تر نخواهد شد. باید ذهن خودتان را ورزش دهید تا قوی تر و قوی تر شود. ورزش ذهن فکر کردن و ارائه راه حل برای مسائل است. هر چه مسائل بیشتری حل کنید و خودتان با تفکر راه حل ارائه کرده باشید ذهنتان قویتر می شود. این امر هم در حل مسائل ریاضی و فیزیک و هم سایر دروس و هم در حل مسائل و مشکلات زندگی صدق می کند. هر چه مسائل بیشتری حل کنید قوی تر میشوید.

  موفقیت در فیزیک


  در کلاس تدریس فیزیک (چه در خود مدرسه و چه در کلاسهای خصوصی فیزیک) باید به دقت به مطالب ارائه شده گوش دهید. دبیر فیزیک و یا معلم خصوصی فیزیک شما مطالبی را که ارائه میکند حاصل سالها تجربه است و شما اگر بخواهید همان مطالب را خودتان یاد بگیرید زمان بیشتری از شما می برد.
  ....

  بازدید: 1

  در این بخش در رابطه با چگونگی حل مسائل ریاضی و فیزیک وکسب نمره بالا در این دو درس مطالبی ارائه می گردد. برای حل اصولی و صحیح مسائل فیزیک و ریاضی و کسب نمره بالا در این دو درس موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 63

  در این مقاله مطالبی در زمینه مطالعه صحیح و موفقیت در دروس ریاضی و فیزیک ارائه می گردد.
  ....

  بازدید: 116

  در این بخش راهکارهایی برای کسب نمره بهتر در درسهای ریاضی و فیزیک ارائه می گردد.
  ....

  بازدید: 199

  دراین مقاله، موفقیت در آموزش و یادگیری فیزیک و کسب درصد بالای فیزیک در کنکور مورد بررسی قرار می گیرد. سعی شده است با استفاده از ترکیبی از مقالات ارائه شده قبلی در ایران مدرس (همین وب سایت) راهکارهایی برای موفقیت در آموزش و یادگیری فیزیک و کسب درصد بالای فیزیک در کنکور ارائه گردد.

  ....
  بازدید: 165

  چند راهکار عالی برای کسب نمره بالا و درصد بالای کنکور ریاضی و فیزیکدر این بخش ارائه شده است. برای مطالعه در زمینه چند راهکار عالی برای کسبنمره بالا و درصد بالای کنکور ریاضی و فیزیک ادامه این مطلب را بخوانید.

  ....
  بازدید: 314

  اگر به درس فیزیک علاقه دارید و می خواهید در آن نمره خوبی کسب کنید، روشهای زیر می توانید راهگشا باشد:
  ....

  بازدید: 1043

  اینکه در چه ساعتی از روز بخواهیم درس فیزیکو یا سایر دروس را مطالعه کنیم برای هر شخص متفاوت است. خیلی های صبح زود را برای مطالعه دوست دارند و افراد دیگری بعد از ظهرها را انتخاب می کنند.
  ....

  بازدید: 768

  به منظور یادگیری درست درس فیزیک موارد مهمی وجود دارد که باید مد نظر قرار بگیرد.
  ....

  بازدید: 252

  حین آموزش و یادگیری فیزیک به موارد زیر توجه کنید:
  ....

  بازدید: 171
   

   


  برچسب‌ها: فیزیک, فیزیک کنکور, موفقیت در فیزیک, موفق شدن در فیزیک, نمره بالای فیزیک


  تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک دبیرستان و کنکور و دانشگاه

  تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک دبیرستان و کنکور و دانشگاه در این بخش ارائه شده است. اگر قصد دارید از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در کرج، استان البرز، تهران، استان تهران و ... استفاده کنید ....

  اگر در جستجوی لیست کاملی از مدرسین تدریس خصوصی ریاضی هفتم هستید ....

  در هر صورت، برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی ریاضی در تمامی مقاطع تحصیلی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید.

  برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی فیزیک در تمامی مقاطع تحصیلی بر روی عبارت تدریس خصوصی فیزیک کلیک کنید.

  اگرمی خواهید ریاضی را 20 بگیرید، بعد از کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی ریاضی (اگر شرکت می کنید) درس را مرور نمائید. تمرینها را دوباره حل کنید و مثالها را بررسی کنید. در این مرحله هم اگر سوالی پیش آمد یادداشت کنید که جلسه بعد بپرسید. تمرینها را خودتان از اول حل کنید. به جواب نگاه نکنید. ببینید آیا می توانید حل کنید. تا جایی که می توانید از مغزتان کار بکشید. ذهن شما هر چه بیشتر فعالیت داشته باشد و تمرین حل کند قوی تر می شود. هر چه تمرینات بیشتری حل کنید قوی تر خواهید شد.

  اگر می خواهید امتحان ریاضی راخوب بدهید سعی کنید در طول ترم ریاضی را بخوانید. اگر می خواهید در امتحانریاضی نمره خوبی بگیرید و معدلتان بهتر و بهتر شود باید به صورت پیوسته و در طول ترم درس بخوانید. برای موفقیت در امتحان ریاضی و یا هر درس دیگری باید برنامه ریزی خوبی داشته باشید. ریاضی را باید در کنار سایر دروس بخوانید. یعنی یک برنامه ریزی خوب برای خودتان در نظر بگیرید و در آن هم بهدرس ریاضی بها بدهید و هم برای سایر دروس وقت بذارید.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  برچسب‌ها: تدریس خصوصی ریاضی, تدریس فیزیک, تدریس خصوصی فیزیک, آموزش فیزیک, موفقیت در فیزیک


  کسب نمره بهتر در درس فیزیک و افزایش معدل

  کلاسها و جلسات تدریس خصوصیبه منظور تقویت بنیه علمی، موفقیت در تحصیل و افزایش معدل می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. همانطور که می دانید، در حال حاضر معدل دوره متوسطه درکنکور تاثیر دارد و بنابراین برای موفقیت در کنکور نیز باید تاثیر معدل رادر نظر گرفت.

  علاوه بر این، شخصی که توانسته است معدل بالایی کسب نماید، علاوه بر اینکه این معدل بالا در رتبه کنکور او موثر است، چون برای بدست آوردن معدل بالا تلاش کرده است، بنابراین دروس را خوب فراگرفته و در خود جلسه کنکور هم عملکرد خوبی خواهد داشت.

  اگر می خواهید معدل خود را افزایش دهید، یکی از راهکارهایی که پیشنهاد می شود این است که برای دروسی که ضعف دارید، مدرس خصوصیداشته باشید. استفاده از جلسات تدریس خصوصی به نسبت کلاسهای گروهی بازدهی بالایی داشته و چون معمولا در منزل برگزار می گردد، در وقت دانش آموز یا دانشحو صرفه جویی هم خواهد شد.

  البته صرفا با استفاده از جلسات تدریس خصوصی نمی توان معدل بالایی داشت. در کنار ان باید در کلاسهای مدرسه شرکت کرده و به تدریس معلم، استاد و یا مدرس مدرسه هم دقت کرد. ضمنا هیچ چیزی نمی تواند جای مطالعه، حل تمرین و پشتکار شما را بگیرد.

  برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی بر روی عبارت مدرسان خصوصی کلیک نمائید. تعدادی از مدرسین هم در پایین همین مطلب نشان داده شده اند.

   

  برای موفقیت تحصیلی و افزایش معدلعوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. باید روش مطالعه صحیح را بلد باشید. در کلاسهای مدرسه حضور فعال داشته باشید و در کلاسهای درس هم فعالیت بالاییداشته، سوال بپرسید و جزوه خوبی یادداشت نمائید.

  در صورت لزوم، اگر در بعضی از درسها ضعف دارید، از جلسات تدریس خصوصی استفاده کرده و از توانایی و تجربه مدرسان خصوصی کمک بگیرید.

  به عنوان مثال برای دروسی چون ریاضی، فیزیک، زبان، شیمی، عربی، زیست و .... استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی، آموزش فیزیک در منزل، تدریس خصوصی زبان، تدریس شیمی، آموزش خصوصی عربی و تدریس زیست لازم است.

  برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی بر روی عبارت مدرسان خصوصی کلیک کنید.

  البته همه ی کارها را نباید برای جلسات تدریس خصوصی در نظر گرفته و از مرور، مطالعه و حل تمرین و مثال غافل نشوید.

  برایافزایش معدل یک روند صحیح را برای درس خواندن و مطالعه و مرور و حل تمرین ومثال باید داشته باشید. باید یک برنامه ریزی صحیح برای درس خواندن در نظر بگیرید.

  اگر روند برنامه ریزی درسی را بلد نیستید، با مدرس و معلم خود مشورت نمائید و یا بر روی عبارت زیر کلیک کنید:

  چگونه برای موفقیت در تحصیل برنامه ریزی کنیم؟

  همانطورکه گفته شد، مطالعه صحیح نیز در افزایش معدل و موفقیت تحصیلی موثر است. حین مطالعه تمرکز داشته باشید و با روش های تندخوانی آشنا شوید. حین مطالعهفعال باشید و از خودتان سوال بپرسید.

  مرور و حل مثال و مسئله نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای دروس ریاضی و فیزیک و ... حل مثال و مسئله خیلی مهم است. نکته کلیدی در یادگیری این نوع درسها حل تمرین است.

  برایدروس عمومی نیز مرورهای منظم کلیک موفقیت است. مرور باعث می شود در وقت شما صرفه جویی شده و دفعات بعد لازم نباشد درس را از اول بخوانید.

  خلاصهاینکه برای موفق شدن در هر کاری و از جمله برای موفقیت در تحصیل باید تلاشکنید و پشتکار داشته باشید. باید بخواهید و در راستای خواسته خودتان کوشش کنید. و یادتان باشد که خواستن توانستن است.

  منبع: ایران مدرس

   

   


  برچسب‌ها: فیزیک, تدریس فیزیک, آموزش فیزیک, موفقیت در فیزیک, مدرس فیزیک

  (0) نظر
  برچسب ها :
  چگونه در تحصیل موفق موفق شویم؟
  چگونه در تحصیل موفق موفق شویم؟

  موفقیت تحصیلی


  رازهای موفقیت در تحصیل و موفق شدن در کنکور

  در این مقاله رازهای موفقیت در تحصیل و موفق شدن در کنکور مورد بررسی قرار می گیرد. برای موفقیت در تحصیل و به منظور کسب رتبه عالی در کنکور موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 1

  تدریس خصوصی، نمره 20 و موفقیت در تحصیل

  اگر می خواهید در تحصیل و مدرسه موفق باشید و نمره 20 بگیرید یکی از راهکارهایی که می تواند مد نظر شما قرار بگیرد استفاده از کلاسها و جلسات تدریس خصوصی است. کلاسها و جلسات تدریس خصوصی اگر با مطالعه و حل مسئله و تمرین همراه باشد، به کسب موفقیت تحصیلی و گرفتن نمره 20 در دروس مختلف می تواند کمک زیادی بکند.
  ....

  بازدید: 23

  راز موفقیت در تحصیل و راز های موفقیت در کنکور

  در این بخش مطالبی در رابطه راز موفقیت در تحصیل و راز های موفقیت در کنکور ارائه می گردد.
  ....

  بازدید: 36

  20 نکته مهم برای نمره 20 گرفتن در امتحانات و موفقیت در تحصیل

  در این بخش 20 نکته مهم برای نمره 20 گرفتن در امتحانات و موفقیت در تحصیل ارائه می گردد. برای موفق شدن در تحصیل موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 38

  چگونه مفهومی درس بخوانیم و در تحصیل موفق شویم؟

  اگر می خواهید مفهومی درس بخوانید و در تحصیل موفق شوید موارد زیر را در نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 49

  چگونه درس بخوانیم تا موفق شویم؟

  در این بخش در پاسخ به سوال (چگونه درس بخوانیم تا موفق شویم؟) راهکارهایی برای مطالعه و درس خواندن صحیح برای موفق شدن و موفقیت در تحصیل ارائه شده است. برای موفق شدن در درس خواندن و تحصیل موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 49

  چگونه درس را سریع حفظ کنیم و 20 بگیریم؟

  اگر می خواهید درس را سریع حفظ کنید و 20 بگیرید موارد زیر را در نظر داشته باشید:
  ....

  بازدید: 62

  چگونگی حل مسائل ریاضی و فیزیک و کسب نمره بالا

  در این بخش در رابطه با چگونگی حل مسائل ریاضی و فیزیک وکسب نمره بالا در این دو درس مطالبی ارائه می گردد. برای حل اصولی و صحیح مسائل فیزیک و ریاضی و کسب نمره بالا در این دو درس موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 59

  مطالعه صحیح و موفقیت در دروس ریاضی و فیزیک

  در این مقاله مطالبی در زمینه مطالعه صحیح و موفقیت در دروس ریاضی و فیزیک ارائه می گردد.
  ....

  بازدید: 113

  بهترین زمان استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی برای موفقیت در تحصیل

  بهترین زمان استفاده از کلاسهای تدریس خصوصیو آموزش در منزل برای موفقیت تحصیلی در طول ترم تحصیلی است و نه ایام امتحانات. اگر برای درسی به کلاسهای خصوصی نیاز دارید سعی کنید کلاسهای تدریس خصوصی را در طول ترم برگزار کنید.
  ....

  بازدید: 124

  با استفاده از این 10 نکته معدل خودتان را افزایش دهید!

  همانطورکه می دانید در حال حاضر معدل هم در مقطع دبیرستان و هم در مقطع دانشگاه اهمیت زیادی دارد. در مقطع دبیرستان داشتن یک معدل خوب علاوه بر اینکه نشانمی دهد درسها را خوب یاد گرفته اید، در کنکور و رتبه کنکور هم تاثیر دارد.در مقطع دانشگاهی هم بعد از فارغ التحصیلی هر جا برای استخدامی اقدام کنید، معدل را از شما خواهند پرسید. برای داشتن معدل خوب و یا افزایش معدلتان موارد زیر را مد نظر داشته باشید:
  ....

  بازدید: 106

  میزان اهمیت کلاسهای تدریس خصوصی در ارتقاء معدل و موفقیت در کنکور

  میزان اهمیت کلاسهای تدریس خصوصی در ارتقاء معدل و موفقیت در کنکور در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد.
  ....

  بازدید: 241

  چگونه برای امتحانات نهایی برنامه ریزی کنیم

  به منظور برنامه ریزی برای امتحانات نهایی نکات زیر را در نظر داشته باشید:
  ....

  بازدید: 123

  برنامه ریزی برای امتحانات نهایی سوم ریاضی و تجربی

  اگر قصد برنامه ریزی برای امتحانات نهایی سوم ریاضی و تجربی را دارید موارد زیر را در نظر بگیرید:
  ....

  بازدید: 212

  برنامه ریزی برای امتحانات نهایی 95

  اگر در جستجوی یک برنامه خوب و نحوه برنامه ریزی برای امتحانات نهایی 95 هستید ....
  ....

  بازدید: 211


  موفقیت تحصیلی


  10 نکته مهم برای موفقیت در امتحان نهایی

  برای موفقیت در امتحان نهایی موارد زیر را مد نظر داشته باشید:
  ....

  بازدید: 149

  برنامه ریزی امتحان نهایی

  در این بخش مطالب در رابطه با برنامه ریزی برای موفقیت در امتحانات و امتحانات نهایی ارائه می گردد.
  ....

  بازدید: 106

  چگونه در امتحانات نهایی 20 بگیریم

  اگر می خواهید در امتحانات نهایی 20 بگیرید و موفقیت خوبی کسب کنید ادامه این مطلب را بخوانید.
  ....

  بازدید: 318

  چگونه در امتحانات نهایی موفق شویم

  اگر می خواهید در امتحانات نهایی موفق شوید ...
  ....

  بازدید: 313

  چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم

  اگر می خواهید برای امتحان ریاضی درس بخوانید در مرحله اول کلاسهای تدریس ریاضیرا جدی بگیرید. در کلاسهای تدریس ریاضی مباحث درسی به صورت کاملا ارائه میگردد. درادامه تمرین و مثال حل می شود. تمرینات و مثالهایی که در کلاسهای تدریس ریاضی حل می شود برای یادگیری بسیار موثر است.
  ....

  بازدید: 143

  چگونه در امتحان تیزهوشان قبول شویم

  در این بخش مطالبی در رابطه با سوال "چگونه در امتحان تیزهوشان قبول شویم" ارائه شده است. برای قبول شدن در امتحان تیزهوشان موارد زیر را در نظر داشته باشید:
  ....

  بازدید: 165

  چگونه در امتحان ریاضی 20 بگیریم

  اگر می خواهید در امتحان ریاضی 20 بگیرید موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 230

  چگونه امتحان ریاضی را خوب بدهیم

  اگر می خواهید امتحان ریاضی راخوب بدهید سعی کنید در طول ترم ریاضی را بخوانید. اگر می خواهید در امتحانریاضی نمره خوبی بگیرید و معدلتان بهتر و بهتر شود باید به صورت پیوسته و در طول ترم درس بخوانید. برای موفقیت در امتحان ریاضی و یا هر درس دیگری باید برنامه ریزی خوبی داشته باشید. ریاضی را باید در کنار سایر دروس بخوانید. یعنی یک برنامه ریزی خوب برای خودتان در نظر بگیرید و در آن هم بهدرس ریاضی بها بدهید و هم برای سایر دروس وقت بذارید.
  ....

  بازدید: 350

  چگونه در ریاضی نابغه شویم

  اگر می خواهید در ریاضی نابغه شوید و ریاضی را خوب یاد بگیرید موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 821

  چگونه در درس ریاضی موفق شویم

  اگر می خواهید در درس ریاضی موفق شوید موارد زیر را مد نظر داشته باشید:
  ....

  بازدید: 357

  چگونه درس خواندن را شروع کنیم

  اگر در این ترم و تا به حال درسها را نخوانده اید هر چه سریعتر باید شروع کنید به مطالعه و درس خواندن. برای شروع مطالعه و درس خواندن موارد زیر را در نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 208

  چگونه درس حفظ کنیم

  در این بخش در رابطه با سوال چگونه درس حفظ کنیم و اینکه چگونه درسها را خوب به خاطر بسپاریم توضیحاتی ارائه شده است. برای حفظ کردن دروس موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
  ....

  بازدید: 186

  چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم

  اگر سوال (چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم) برای شما هم مطرح است ادامه این مطلب را بخوانید.
  ....

  بازدید: 600

  چگونه درس بخوانیم که فراموش نکنیم؟

  در این مقاله سعی شده است به سوالی که ممکن است برای خیلی از دانشجویان و دانش آموزان مطرح باشد (چگونه درس بخوانیم که فراموش نکنیم؟) پاسخ داده شود.
  ....

  بازدید: 353

  چگونه بچه درس خوان شویم

  اگر می خواهید بچه درس خوان شوید و در تحصیل موفق باشید موارد زیر را مد نظر داشته باشید:
  ....

  بازدید: 437


  برای موفقیت در امتحان نهایی موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

  1- برنامه ریزی داشته باشید. داشتن هر برنامه ای از بی برنامگی بهتر است. سعی کنید متناسب با عادات مطالعه ای که خودتان دارید برنامه ریزی کنید. برنامه را خودتان برای خودتان بنویسید.

  2- هدف داشته باشید. هدف واضح و مشخص به موفقیت شما کمک زیادی می کند. مثلا هدف خودتان را به این شکل تعیین کنید: معدل این ترم من بالای 18 است. هدف سوخت کوره موفقیت است.

  3- به خودتان نظم بدهید. در طول ترم درس بخوانید. بعد از کلاسهای درس ،درسهای تدریس شده را مرور کنید. در کنار استراحت و تفریح با برنامه ریزی صحیح از انباشت شدن درسها جلوگیری کنید.

  4- در کلاسهای تدریس مدرسه فعال باشید. با دقت گوش دهید. سوال بپرسید. در صورت لزوم از کلاسهای خصوصی استفاده کنید. برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی بر روی عبارت معلم خصوصی کلیک کنید.

  5- در کلاسهای تدریس مدرسه جزوه یادداشت کنید. حین مطالعه و حین تمرین حل کردن هم خلاصه برداری کنید. این خلاصه ها را در ایام امتحانات می توانیدمرور کنید و کلی جلو بیافتید.

  اگر می خواهید در امتحانات نهایی 20 بگیرید و موفقیت خوبی کسب کنید ادامه این مطلب را بخوانید.

  1- برای موفقیت در امتحانات و امتحانات نهایی در مرحله اول باید خود کتاب درسی را خوب یاد بگیرید. یعنی قبل از اینکه سراغ حل تمرین و مسئله بروید و قبل از اینکه از کتابهای کمک درسی استفاده کنید، باید متن کتاب درسی را خوب بفهمید و متوجه شوید.

  2- برای خوب فهمیدن متن کتاب درسی باید به صورت مرتب در کلاسهای تدریسمدرسه حاضر شوید. غیبت نکنید و در کلاس درس جزوه یادداشت نمائید. فعال باشید و سوال بپرسید. اگر برای یک درس معلمتان خوب درس نمی دهد از جلسات تدریس خصوصی استفاده کنید.

  (برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه تدریس خصوصی بر روی لینک مدرسین تدریس خصوصی کلیک کنید)

  3- در کنار کلاس تدریس و تدریس خصوصی خودتان مطالعه کنید و درسها را خوب بخوانید. برای دروسی مانند ریاضی و فیزیک و شیمی حل تمرین خیلی مهم است. تمرین و مسئله حل کنید و تسلط خودتان را بیشتر کنید. با حل تمرینات بیشتر احتمال اینکه در امتحانات نهایی 20 بگیرید بیشتر و بیشتر خواهد شد. تمرین مادر تسلط است. کسی که ریاضی را از شما بهتر بلد است فقط بیشتر تمرین حل کرده است.

  4- سوالهای امتحانی سالهای گذشته را حل کنید. البته اول شرکت در کلاسهای تدریس مدرسه یا جلسات تدریس خصوصی، بعد مرور و مطالعه کتاب درسی و حل مثالهای حل شده در کلاس درس، سپس حل مسائل اضافه تر کتاب درسی و در نهایت حل سوالهای امتحانی سالهای گذشته. برای دانلود رایگان سوالات امتحانیدروس مختلف بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.


     اگر می خواهید در امتحان ریاضی 20 بگیرید موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

  همانطور که در مقالات قبلی همین وب سایت (ایران مدرس) هم گفته شده است، برای آموزش و یادگیری بهتر ریاضی شرکت در کلاسهای تدریس ریاضیمهم است. در کلاس تدریس ریاضی شما مطلب را سریعتر یاد می گیرید. در این کلاسهای مدرس و معلم شما با تسلطی که بر مبحث دارد مطالب را به بهترین شکل به شما ارائه می کند. بنابراین حتما در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه یا دانشگاه شرکت کنید و سعی کنید تا جایی که ممکن است غیبت نکنید. در کلاسهای تدریسریاضی ممکن است بقیه همکلاسی های شما سوال بپرسند و روی مسائل و تمرینها بحث هم بشود. خود این امر به یادگیری بهتر شما کمک زیادی می کند. بنابراین به سوالهای همکلاسی های خودتان و جوابی که معلم ریاضی هم می دهد گوش کنید ونکات را یاد بگیرید. در کلاسهای تدریس ریاضی اگر سوالی برای خودتان هم پیشآمد بپرسید. یا اگر موقعیت مناسب نیست یادداشت کنید که بعدا بپرسید. همین سوال ممکن است بعدا در امتحان مشکل ساز شود (البته اگر سوال را نپرسید). درکلاسهای تدریس ریاضی و سایر دروس جزوه یادداشت کنید.چون هم حین نوشتن بهتری ساد می گیرید و هم بعدا که می خواهید درس را بخوانید جزوه خودتان را بهتر می فهمید. به امید جزوه دیگران نباشید.

  اگر می خواهید ریاضی را 20 بگیرید، بعد از کلاسهای تدریس و تدریس خصوصیریاضی (اگر شرکت می کنید) درس را مرور نمائید. تمرینها را دوباره حل کنید ومثالها را بررسی کنید. در این مرحله هم اگر سوالی پیش آمد یادداشت کنید کهجلسه بعد بپرسید. تمرینها را خودتان از اول حل کنید. به جواب نگاه نکنید. ببینید آیا می توانید حل کنید. تا جایی که می توانید از مغزتان کار بکشید. ذهن شما هر چه بیشتر فعالیت داشته باشد و تمرین حل کند قوی تر می شود. هر چه تمرینات بیشتری حل کنید قوی تر خواهید شد. نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید داشتن یک برنامه ریزی خوب است. سعی کنید در برنامه ریزی خودتانمطالعه، حل تمرین، شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و سایر دروس، استراحت و ... را بگنجانید. برای مطالعه مقالات مرتبط با برنامه ریزی بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.

  (0) نظر
  برچسب ها :
  صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
  نوشته های پیشین
  هفته اول فروردین 1396 هفته سوم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته اول اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم بهمن 1395 هفته دوم بهمن 1395 هفته اول بهمن 1395 هفته چهارم دی 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته اول دی 1395 هفته چهارم آذر 1395 هفته سوم آذر 1395 هفته دوم آذر 1395 هفته اول آذر 1395 هفته چهارم آبان 1395 هفته سوم آبان 1395 هفته دوم آبان 1395 هفته اول آبان 1395 هفته چهارم مهر 1395 هفته سوم مهر 1395 هفته دوم مهر 1395 هفته اول مهر 1395 هفته چهارم شهریور 1395 هفته سوم شهریور 1395 هفته دوم شهریور 1395 هفته اول شهریور 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته سوم مرداد 1395 هفته دوم مرداد 1395 هفته اول مرداد 1395 هفته چهارم تیر 1395 هفته سوم تیر 1395 هفته دوم تیر 1395 هفته اول تیر 1395 هفته چهارم خرداد 1395 هفته سوم خرداد 1395 هفته دوم خرداد 1395 هفته اول خرداد 1395 هفته سوم اردیبهشت 1395 هفته دوم اردیبهشت 1395 هفته اول اردیبهشت 1395 هفته چهارم فروردین 1395 هفته سوم فروردین 1395 هفته دوم فروردین 1395 هفته اول فروردین 1395 هفته چهارم اسفند 1394 هفته سوم اسفند 1394 هفته دوم اسفند 1394 هفته اول اسفند 1394 هفته چهارم بهمن 1394 هفته سوم بهمن 1394 هفته دوم بهمن 1394 هفته اول بهمن 1394 هفته چهارم دی 1394 هفته سوم دی 1394 هفته دوم دی 1394 هفته اول دی 1394 هفته چهارم آذر 1394 هفته سوم آذر 1394 هفته دوم آذر 1394 هفته اول آذر 1394 هفته چهارم آبان 1394 هفته سوم آبان 1394 هفته دوم آبان 1394 هفته اول آبان 1394 هفته چهارم مهر 1394 هفته سوم مهر 1394 هفته دوم مهر 1394 هفته اول مهر 1394 هفته چهارم شهریور 1394 هفته سوم شهریور 1394 هفته دوم شهریور 1394 هفته اول شهریور 1394 هفته چهارم مرداد 1394 هفته سوم مرداد 1394 هفته دوم مرداد 1394 هفته اول مرداد 1394 هفته سوم تیر 1394 هفته دوم تیر 1394 هفته اول تیر 1394 هفته چهارم خرداد 1394 هفته دوم خرداد 1394 هفته اول خرداد 1394
  موضوعات
  تدریس خصوصی (413) دانلود سوال و جزوه (142) موفقیت در تحصیل (33) تور کیش آذر 94 (1) بدون موضوع (32)
  صفحه ها
  فیدها
  آگهی رایگان
  آگهی رایگان تور کیش تور کیش سال 95 برق صنعتی آگهی ثبت شرکت تابلو تبلیغاتی دیزل ژنراتور
  تدریس خصوصی ریاضی
  تدریس خصوصی ریاضی مدرسین تدریس ریاضی
  ویلا
  ویلا شمال
  تدریس خصوصی
  تدریس خصوصی تدریس خصوصی زبان انگلیسی تدریس خصوصی فرانسه تدریس خصوصی زبان آلمانی تدریس خصوصی شیمی تدریس خصوصی عربی تدریس برق تدریس خصوصی زیست کنکور
  آمار وبلاگ
  تعداد بازدید : 82811
  تعداد نوشته ها : 556
  تعداد نظرات : 9
  X